Dordrecht, Netherlands

Vrieseweg en Kasperspad dicht voor schonere energie

De Vrieseweg is tijdelijk dicht ter hoogte van de Kruiskerk. Ook is het Kasperspad niet toegankelijk voor auto's. Reden is dat de Kruiskerk van het gasnet overstapt naar het warmtenet.
Petra Scheurwater | 11 september 2019 13:30 | Aangepast op 11 september 2019 13:30
“We willen milieuvriendelijker gaan verwarmen binnen de mogelijkheden die de kerk als monument heeft”, meldt Kees Kolbe, voorzitter van de beheercommissie van de kerk.

“De hoofdleiding van het warmtenet ligt in de Vrieseweg, dus het besluit om te gaan verwarmen via het warmtenet was niet zo moeilijk. De restwarmte die anders in de lucht verdwijnt, zal straks onze kerk verwarmen. Nu is dat nog heet water dat door de vuilverbranding wordt opgewekt”, licht Kolbe toe.


De kerk hoopt dat de afsluitingen en daarmee de overlast voor de buurt, niet te lang duurt.

Lees ook

Raadslid en bachelorette zetten Dordt op de kaart: 'Laten zien hoe mooi de stad is!'

De Grote Kerk zo snel mogelijk beklimmen of je wijnkennis testen bij een lokale ondernemer: het is e...

Krijgt deze bekende Dordtenaar een standbeeld? Ad duikt in de wereld van Kees Buddingh’

Op maandag 24 november staat Dordrecht stil bij de 40e sterfdag van schrijver en dichter Kees Buddin...

Brand in rijtjeshuis: cv-ketel vat vlam

Hulpdiensten zijn woensdagmiddag uitgerukt voor een brand in een huis aan de Antareshof in Dordrecht...

Honderden kookboeken voor minima razendsnel 'uitverkocht'

De eerste druk van het kookboek van Quiet Drechtsteden, waarmee mensen met een laag inkomen goedkoop...

Taakstraf voor Dordtenaar die voetballer Noa Lang met de dood bedreigde

Dordtenaar Shayan D. (19) heeft een taakstraf van twintig uur gekregen voor de doodsbedreigingen die...

Dikke onvoldoendes voor openbare toiletten in onze regio, Sliedrecht scoort het laagst

Het is niet best gesteld met de toiletvriendelijkheid in Nederland en dat blijkt ook in onze streek ...