Dordrecht, Netherlands

Vrieseweg en Kasperspad dicht voor schonere energie

De Vrieseweg is tijdelijk dicht ter hoogte van de Kruiskerk. Ook is het Kasperspad niet toegankelijk voor auto's. Reden is dat de Kruiskerk van het gasnet overstapt naar het warmtenet.
Petra Scheurwater | 11 september 2019 13:30 | Aangepast op 11 september 2019 13:30
“We willen milieuvriendelijker gaan verwarmen binnen de mogelijkheden die de kerk als monument heeft”, meldt Kees Kolbe, voorzitter van de beheercommissie van de kerk.

“De hoofdleiding van het warmtenet ligt in de Vrieseweg, dus het besluit om te gaan verwarmen via het warmtenet was niet zo moeilijk. De restwarmte die anders in de lucht verdwijnt, zal straks onze kerk verwarmen. Nu is dat nog heet water dat door de vuilverbranding wordt opgewekt”, licht Kolbe toe.


De kerk hoopt dat de afsluitingen en daarmee de overlast voor de buurt, niet te lang duurt.

Meest gelezen

Ravage op N3: veel schade en gewonde door aanrijding

Corrado Francke | 17 nov 2025 12:06

Sinterklaas is weer in Dordrecht: zo zag de feestelijke intocht eruit

Fokko van der Straaten | Corrado Francke | Erik van Krimpen | Stijn van der Poel | Ad van den Herik | 15 nov 2025 19:46

Lees ook

FC Dordrecht sprokkelt te veel en scoort te weinig: ‘Het is wel een patroon, ja’

Met iets meer doelgerichtheid had FC Dordrecht Vitesse kunnen verslaan vrijdagavond, maar juist daar...

FC Dordrecht met punt uit de interlandbreak: 1-1 tegen Vitesse

FC Dordrecht heeft vrijdagavond de Keuken Kampioen Divisie hervat met een puntje tegen Vitesse. Aan ...

Blijdschap bij automobilisten nu Spuihavengarage na maanden weer open is: 'Goed geregeld!'

Het was een aangename verrassing voor abonnementhouders en andere automobilisten. Donderdag ging de ...

In deze gemeente kunnen inwoners hun wapens inleveren: 'Anoniem en zonder vervolging'

Op meerdere plekken in Zwijndrecht kunnen mensen komende donderdag wapens inleveren, zonder hiervoor...

Renovatie Brug over de Noord gaat vrijdagavond van start: dit moet er gebeuren

Ruim 21.000 auto’s, duizend vrachtwagens en 2300 fietsers rijden elke dag over de Brug over de Noord...

Deze kinderen planten bomen: ‘Leren hoe belangrijk groen in de buurt is’

Papendrecht heeft er dankzij leerlingen van het OBS t’ Kofschip weer 18 nieuwe bomen bij. Tijdens de...