Dordrecht, Netherlands

Vrijdagavond: bijzonder ligconcert Opwaarts met visuele kunst in Wilhelminakerk

In de aanloop naar de derde editie van Opwaarts, een bijzonder ligconcert vanuit de Wilhelminakerk, herhaalt TV Dordrecht zaterdag 26 februari deel 2 van de concertregristratie Opwaarts: Jaap Mol vanuit de Trinitatiskapel. De Dordtse producer en componist Jaap Mol zette op 15 oktober samen met visual artist Stijn Goossens een memorabele set neer op deze bijzondere locatie, waarbij het publiek niet zat of stond, maar op matrasjes lag.
Marjolein Vos | 28 februari 2022 13:12 | Aangepast op 28 februari 2022 13:12
In de aanloop naar de derde editie van Opwaarts, een bijzonder ligconcert vanuit de Wilhelminakerk, herhaalt TV Dordrecht zaterdag 26 februari deel 2 van de concertregristratie Opwaarts: Jaap Mol vanuit de Trinitatiskapel. De Dordtse producer en componist Jaap Mol zette op 15 oktober samen met visual artist Stijn Goossens een memorabele set neer op deze bijzondere locatie, waarbij het publiek niet zat of stond, maar op matrasjes lag.

Het concept van Opwaarts is origineel maar simpel: Men neme een bij voorkeur lokale muzikant die de meest uiteenlopende sounds en effecten tot een mooie set omtovert, en voeg daaraan toe een kunstenaar die er kleurrijke videokunst bij maakt. Dat geheel komt samen op vrijdag 25 februari voor editie 3, waar Jaap Mol wordt opgevolgd door Winterdagen en 15, met wederom visuele kunst van Stijn Goossens. De muziek van Winterdagen en 15 klinken dan door de kerk, waarbij het publiek dus niet naar de artiest kijkt, maar liggend op een matras geniet van de visuals die op het plafond worden geprojecteerd.

Wegens succes is editie 3 van Opwaarts wel verplaatst van de Trinitatiskapel naar een wat grotere locatie met meer mogelijkheden: De Wilhelminakerk. In de kerk zit een koepel, die het schouwspel van Stijn op bijzondere wijze zal aanvullen.

Om vast een beetje in de stemming te komen herhalen we Opwaarts 2 met Jaap Mol op zaterdag 19 en 5 maart, na het Weekoverzicht van 18:00 uur.

Opwaarts 3 zelf vindt plaats op vrijdag 25 februari in de Wilhelminakerk. Informatie en tickets zijn hier te vinden. Bij de aankondiging in november spraken we organisator Bart Kuntz over het door hem bedachte concept Opwaarts, en zijn verwachtingen van deze derde editie:

https://www.youtube.com/watch?v=iU-fOcQYksk

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Redactie Streek 56 | Monique de Graaf | 19 feb 2026 14:33

Lees ook

In deze gemeente zijn de meeste bushaltes slecht toegankelijk: ‘Zorgwekkend’

Een groot deel van de bushaltes in onze streek is niet toegankelijk voor mensen met een beperking. D...

Man betrapt op rijden zonder rijbewijs, even later maakt hij dezelfde fout

De politie heeft afgelopen zondag een auto in beslag genomen op de Brouwersdijk in Dordrecht. De bes...

Koningsslang kruipt rond in park, wandelaars bellen dierenambulance

Het is geen alledaags gezicht: een kronkelende slang van zeker een meter lang. Voorbijgangers zagen ...

Simon heeft stukje gesloopte Kikkerachtbaan Duinrell in voortuin: 'Mijn eerste achtbaan ooit'

Pretparkfanaat Simon de Bruijn heeft sinds kort een bijzondere attractie in zijn voortuin in Dordrec...

Brug over de Noord dicht, vakantie voorbij: drukte op de weg en bij waterbus

Het was deze ochtend extra druk in Alblasserdam. Het is de eerste maandag na de vakantie terwijl de ...

Eerste minderjarige asielzoekers aangekomen in pand bij winkelcentrum

De eerste van de tachtig minderjarige vluchtelingen zijn maandag aangekomen in Papendrecht. Ook de r...