gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vrije Tuinder moet zelf verhuisprobleem oplossen

4bc53bf27387c219ebee76bed102ac63

De Vrije Tuinder moet de volkstuintjes aan de Reeweg-Zuid verlaten. Dat heeft de gemeenteraad dinsdagmiddag definitief besloten. De 55 leden van de volkstuinvereniging moeten verhuizen, maar weten niet waar naartoe.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Omdat de gemeente op de locatie van De Vrije Tuinder villa's wil bouwen moet de club ruimte maken. Voor verhuizing heeft de gemeente 260 duizend euro over, maar dat is volgens de vereniging niet genoeg. Een andere berekening ondersteunt dat.

In september vroeg de gemeenteraad wethouder Marco Stam om nog eens te kijken of er een oplossing mogelijk is. Die is niet gevonden, omdat het gemeentebestuur het onverantwoord vinden om meer dan vijfduizend euro per tuintje uit te trekken.

Ook het laten zitten van de tuinders is geen optie; Dordrecht heeft zichzelf ten doel gesteld duizend huizen per jaar te bouwen en daar wil de gemeente zich aan houden. De Vrije Tuinder moet nu zelf een oplossing zien te vinden, die maximaal 260 duizend euro kost.

&t=1s

Lees ook

trouwen pexels

Alle zilveren bruidsparen verzamelen, bijzonder jubileumfeest op komst

Wie dit jaar 25 jaar huwelijk viert, kan zich opmaken voor een bijzonder feest. De gemeente Dordrecht staat namelijk stil bij 25 jaar huwelijk voor paren van hetzelfde geslacht. En voor dat feest zijn alle jubilerende bruidsparen uitgenodigd.

businkziekenhuislekkage

Lekkage in ziekenhuis, behandeling stopgezet

In een technische ruimte van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht is donderdagochtend een lek ontstaan. Daardoor is de angiokamer, een ruimte waar patiënten worden behandeld aan bloedvaten, deze dag niet te gebruiken. Ook is één behandeling stopgezet, aldus het ziekenhuis.

sloop1

Met spoed gesloten bedrijfspand op Dordtse Kil gaat tegen de vlakte

Het bedrijfspand aan de Bunsenstraat in Dordrecht, dat eind september wegens acute veiligheidsdreiging met spoed werd gesloten, wordt nu gesloopt. Het pand werd destijds op advies van de politie gesloten door burgemeester Nanning Mol.

bomen

Met beschermende pakken en maskers kappen groenwerkers zieke esdoorns

Zestien zieke esdoorns in Zwijndrecht zijn niet meer te redden en moeten met spoed worden gekapt. De bomen zijn getroffen door de beruchte roetschorsziekte, waardoor takken spontaan kunnen afbreken. Om de veiligheid op straat te garanderen, start de gemeente deze maandag met een ingrijpende en streng beveiligde kapoperatie.

WhatsApp Image 2026-10-21 at 12.09.26

Jongeren gooien gevulde hondenpoepzakjes van brug op auto’s: ‘Absoluut onaanvaardbaar’

Jongeren hebben in Hendrik-Ido-Ambacht onlangs verschillende auto’s bekogeld. In het Sophiapark vulden zij hondenpoepzakjes met water om ze erna van de naastgelegen fietsbrug te smijten. “Ik dacht dat er een steen op mijn auto was gegooid.”

politiestock

Man onder bedreiging van vuurwapen beroofd tijdens verkoopafspraak

Een man is woensdagavond beroofd in Ridderkerk onder bedreiging van een vuurwapen. Ook is het slachtoffer geslagen met een hamer, meldt de politie.