gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vrije Tuinder moet zelf verhuisprobleem oplossen

4bc53bf27387c219ebee76bed102ac63

De Vrije Tuinder moet de volkstuintjes aan de Reeweg-Zuid verlaten. Dat heeft de gemeenteraad dinsdagmiddag definitief besloten. De 55 leden van de volkstuinvereniging moeten verhuizen, maar weten niet waar naartoe.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Omdat de gemeente op de locatie van De Vrije Tuinder villa's wil bouwen moet de club ruimte maken. Voor verhuizing heeft de gemeente 260 duizend euro over, maar dat is volgens de vereniging niet genoeg. Een andere berekening ondersteunt dat.

In september vroeg de gemeenteraad wethouder Marco Stam om nog eens te kijken of er een oplossing mogelijk is. Die is niet gevonden, omdat het gemeentebestuur het onverantwoord vinden om meer dan vijfduizend euro per tuintje uit te trekken.

Ook het laten zitten van de tuinders is geen optie; Dordrecht heeft zichzelf ten doel gesteld duizend huizen per jaar te bouwen en daar wil de gemeente zich aan houden. De Vrije Tuinder moet nu zelf een oplossing zien te vinden, die maximaal 260 duizend euro kost.

&t=1s

Lees ook

pcp

Voetballer zwaargewond, maar SSW-spelers vrijgesproken van mishandeling

Twee voetballers van de Dordtse club SSW zijn dinsdag vrijgesproken van mishandeling. Volgens de rechtbank spreken de getuigen elkaar tegen en is het politieonderzoek onvolledig. Daardoor kan niet worden vastgesteld wie het slachtoffer heeft geslagen of geschopt, schrijft Omroep Brabant.

yv202671193A09149

Wordt dit de volgende succesvolle Belg bij FC Dordrecht? ‘Wilde graag deze stap maken’

Beni Mpanzu is bezig aan een sterke voorbereiding bij FC Dordrecht. Vol vertrouwen blikt de 22-jarige nieuweling vooruit op zijn eerste seizoen in de competitie waar zijn hart vol van is. “Het klikt echt met hoe ik voetbal zie.”

Pasar Malam keer terug

Pasar Malam trekt recordaantal bezoekers én keert volgend jaar terug

Met naar schatting 120.000 bezoekers is Pasar Malam dit jaar in het Dordtse Weizigtpark een groot succes. Nog nooit trok het evenement zo veel bezoekers. Dat smaakt naar meer volgens de organisatie, want volgend jaar is de Pasar Malam ook in het park, waarschijnlijk van 4 tot en met 8 augustus.

foto website buurtcentrum zwi

Rechtbank: neergestoken jongen in buurtcentrum trok even eerder een vuurwapen

De jongen die in 2025 werd neergestoken in een buurtcentrum in Zwijndrecht, trok even daarvoor zelf een vuurwapen. De verdachte handelde volgens de rechtbank uit zelfverdediging, ook wel noodweer.

rb

Maximale taakstraf voor man (22) die explosie veroorzaakte bij huis dorpsgenoot

Een man uit Groot-Ammers is onlangs veroordeeld tot een maximale taakstraf van 240 uur. De rechtbank houdt hem verantwoordelijk voor een explosie voor de deur van mede-dorpelingen, met als doel hen schrik aan te jagen.

rwsdrechttunnel

Vrachtwagens in botsing in Drechttunnel, snelweg inmiddels weer vrij

In de Drechttunnel (A16) richting Breda zijn vrijdagochtend meerdere vrachtwagens tegen elkaar gebotst. De rechtertunnelbuis was tot 14.00 uur dicht, daarna was alles opgeruimd en de weg weer vrijgegeven.