Dordrecht, Netherlands

Vrije Tuinder moet zelf verhuisprobleem oplossen

De Vrije Tuinder moet de volkstuintjes aan de Reeweg-Zuid verlaten. Dat heeft de gemeenteraad dinsdagmiddag definitief besloten. De 55 leden van de volkstuinvereniging moeten verhuizen, maar weten niet waar naartoe.
Petra Scheurwater | 29 oktober 2019 15:58 | Aangepast op 29 oktober 2019 15:58
Omdat de gemeente op de locatie van De Vrije Tuinder villa's wil bouwen moet de club ruimte maken. Voor verhuizing heeft de gemeente 260 duizend euro over, maar dat is volgens de vereniging niet genoeg. Een andere berekening ondersteunt dat.

In september vroeg de gemeenteraad wethouder Marco Stam om nog eens te kijken of er een oplossing mogelijk is. Die is niet gevonden, omdat het gemeentebestuur het onverantwoord vinden om meer dan vijfduizend euro per tuintje uit te trekken.

Ook het laten zitten van de tuinders is geen optie; Dordrecht heeft zichzelf ten doel gesteld duizend huizen per jaar te bouwen en daar wil de gemeente zich aan houden. De Vrije Tuinder moet nu zelf een oplossing zien te vinden, die maximaal 260 duizend euro kost.

&t=1s

Lees ook

Buurt in shock na horrordood buurman: 'Dat hij zo aan zijn einde komt is triest'

Buren reageren geschokt op het overlijden van een 85 jarige man in Ridderkerk. Woensdagmiddag brak e...

Moerdijk verkocht huis aan jong Papendrechts stel en komt nu tóch met oplossing

Elf dagen nadat Terrence (30) en Lindsey (31) uit Papendrecht een huis kochten van de gemeente Moerd...

Recordjaar voor Weizigt: meer dan 200.000 bezoekers in één jaar

Het duurzaamheidscentrum aan de rand van het Weizigtpark in Dordrecht heeft afgelopen jaar meer bezo...

Vis van Klaas stopt na 30 jaar: ‘Ik vind het echt heel jammer’

Er komt een einde aan de Vis van Klaas. De viskraam die staat op het Damplein in de Dordtse wijk Dub...

Farhad heeft zorgen over zijn familie in Iran: 'Bellen kan niet, er is geen verbinding meer'

In Iran is de grootste opstand in jaren gaande, die hard wordt neergeslagen door het regime. Daarbij...

Burgemeester maakt zich druk over toename autobranden: 'Acht keer zoveel tijdens jaarwisseling'

Burgemeester Nanning Mol van Dordrecht maakt zich zorgen om de toename van het aantal autobranden. ...