gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vrije Tuinder moet zelf verhuisprobleem oplossen

4bc53bf27387c219ebee76bed102ac63.jpg

De Vrije Tuinder moet de volkstuintjes aan de Reeweg-Zuid verlaten. Dat heeft de gemeenteraad dinsdagmiddag definitief besloten. De 55 leden van de volkstuinvereniging moeten verhuizen, maar weten niet waar naartoe.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Omdat de gemeente op de locatie van De Vrije Tuinder villa's wil bouwen moet de club ruimte maken. Voor verhuizing heeft de gemeente 260 duizend euro over, maar dat is volgens de vereniging niet genoeg. Een andere berekening ondersteunt dat.

In september vroeg de gemeenteraad wethouder Marco Stam om nog eens te kijken of er een oplossing mogelijk is. Die is niet gevonden, omdat het gemeentebestuur het onverantwoord vinden om meer dan vijfduizend euro per tuintje uit te trekken.

Ook het laten zitten van de tuinders is geen optie; Dordrecht heeft zichzelf ten doel gesteld duizend huizen per jaar te bouwen en daar wil de gemeente zich aan houden. De Vrije Tuinder moet nu zelf een oplossing zien te vinden, die maximaal 260 duizend euro kost.

&t=1s

Lees ook

theo.jpg

De schoonvader van Theo (80) zat op een schip vol gevangenen, toen volgde een bombardement

Waar je ook bent, op 4 en 5 mei komen allerlei oorlogsverhalen bovendrijven. Zo ook tijdens het bevrijdingsontbijt in Dordrecht, waar Theo Broers (80) het relaas van zijn schoonvader doet, die op de Oostzee voor zijn leven vocht. “Hij was aan één kant helemaal verbrand en hij heeft een paar weken in het ziekenhuis gelegen.”

foto artikel 5 mei.jpg

5 mei in de streek: honderden mensen aan de wandel of de ontbijttafel

Waar we op 4 mei herdenken, vieren we op 5 mei feest. Feest dat we nu al 81 jaar bevrijd zijn. En dit feest wordt ook in onze streek gevierd. De hele dag zijn op verschillende plekken activiteiten te bezoeken. “Het is goed dat we een dag als vandaag samen vieren.”

fotowillem.jpg

Aanhouding na zware mishandeling Willem (70): 'Een hele goede zaak'

Goed nieuws voor de toegetakelde Willem uit Papendrecht: de verdachte die hem vorige week mishandelde, heeft zich bij de politie gemeld. Het gaat om een 18-jarige man uit Papendrecht. Hij is maandagavond aangehouden.

fotocorrado.png

Vrouw lastiggevallen, verdachte vrijgelaten: 'Te weinig bewijs'

Een vrouw is dit weekend lastiggevallen in het parkje tussen de Twintighoevenweg en de Krommedijk in Dordrecht. De vrouw werd in het park aangesproken door een man, die zijn broek en onderbroek had laten zakken. De verdachte werd aangehouden, maar inmiddels is de zaak geseponeerd door te weinig bewijs.

4mei.jpg

Kransen, speeches en twee minuten stilte in Dordrecht: ‘Herdenken is beseffen’

Doodse stilte voor twee minuten lang. Ook maandagavond stonden tienduizenden bewoners van Dordrecht stil bij de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog. Op het Sumatraplein, waar de grootste jaarlijkse ceremonie van de stad plaatsvindt, waren honderden mensen te vinden.

boekenmarkt pap artikelfoto.jpg

Dit is de grootste indoor boekenmarkt van de streek: 'Mensen komen overal vandaan'

De indoor boekenmarkt bij muziekvereniging Excelsior in Papendrecht was afgelopen zaterdag een succes. Op de grootste indoor boekenmarkt van de regio waren allerlei soorten boeken te koop, waaronder thrillers, kinderboeken en reisverhalen.