gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vrije Tuinder moet zelf verhuisprobleem oplossen

4bc53bf27387c219ebee76bed102ac63.jpg

De Vrije Tuinder moet de volkstuintjes aan de Reeweg-Zuid verlaten. Dat heeft de gemeenteraad dinsdagmiddag definitief besloten. De 55 leden van de volkstuinvereniging moeten verhuizen, maar weten niet waar naartoe.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Omdat de gemeente op de locatie van De Vrije Tuinder villa's wil bouwen moet de club ruimte maken. Voor verhuizing heeft de gemeente 260 duizend euro over, maar dat is volgens de vereniging niet genoeg. Een andere berekening ondersteunt dat.

In september vroeg de gemeenteraad wethouder Marco Stam om nog eens te kijken of er een oplossing mogelijk is. Die is niet gevonden, omdat het gemeentebestuur het onverantwoord vinden om meer dan vijfduizend euro per tuintje uit te trekken.

Ook het laten zitten van de tuinders is geen optie; Dordrecht heeft zichzelf ten doel gesteld duizend huizen per jaar te bouwen en daar wil de gemeente zich aan houden. De Vrije Tuinder moet nu zelf een oplossing zien te vinden, die maximaal 260 duizend euro kost.

&t=1s

Lees ook

Schermafbeelding 2026-05-28 135052.png

Donderdag op TV Dordrecht: 'Er was eens: Een beeld voor de Stadswerven’

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Ditmaal blikt de omroep terug op de realisatie van het beeld 'Choëphore' met deel 2 van de documentaire 'Een beeld voor de Stadswerven'.

Spanningsmast1.png

Vol stroomnet in omgeving Ridderkerk: wachtlijst voor nieuwe aansluitingen tot 2033

Grootverbruikers van stroom in delen van Ridderkerk en buitengebieden van Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht die meer stroom nodig hebben, moeten mogelijk jarenlang wachten. Netbeheerder Stedin meldt dat het stroomnet in het gebied geen ruimte meer heeft voor nieuwe grote aansluitingen of uitbreidingen.

merwedelingelijn kleiner.png

Geen fietsen in de trein en minder stops op dit station tijdens afsluiting Papendrechtsebrug

Tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug mogen in de treinen op de Merwedelingelijn geen fietsen meer mee. Ook wordt op station Hardinxveld-Giessendam in die periode voorlopig niet vier keer, maar twee keer per uur gestopt. Dat heeft de provincie besloten, in overleg met vervoerder Qbuzz en Rijkswaterstaat.

foto artikel leny.jpg

Leny (87) is al meer dan dertig jaar vrijwilliger en geniet nog steeds: 'Plantjes zijn altijd blij'

Tuinieren, snoeien en planten. Dat zijn de dingen die de 87-jarige Leny Mars het liefste doet. En al deze hobby’s combineert Leny al jaren bij haar vrijwilligerswerk bij Arboretum Munnike Park. Een botanische tuin midden in Zwijndrecht. “Het is een vrij leven en ik heb het altijd leuk gevonden.”

fotooverval.png

Man (21) vrijgesproken van medeplegen overval dankzij liegende medeverdachte

Hij was wel aanwezig tijdens een woningoverval in Alblasserdam, maar toch spreekt de rechtbank Lawand A. (21) vrij. De verdachte dacht namelijk dat hij spullen op ging halen bij het slachtoffer, maar dat bleek een leugen van een medeverdachte.

lijnzaadstraatrotterdampolitie.png

Slachtoffer dodelijke woningbrand Rotterdam komt uit Zwijndrecht

De persoon die afgelopen zondag om het leven is gekomen bij een woningbrand in Rotterdam-Zuid, is een 44-jarige man uit Zwijndrecht. Dat heeft de politie bekend gemaakt. De politie doet nog onderzoek naar hoe hij om het leven is gekomen.