gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vrijwilligers Drechtse Stromen geven voor paar tientjes energieadvies

41a6a38575ffaf9a1e03a7dbe680303c.jpg

De energieambassadeurs van stichting Drechtse Stromen zijn weer aan de slag gegaan. Ze vertellen bewoners van de Drechtsteden hoe ze energie - en dus geld - kunnen besparen."We werken met een infraroodcamera, die registreert waar warmte uit een woning lekt", vertelt Ferry Harms. "En die camera werkt het best als het koud is, in de winter dus."

Matthijs Meerman |  | Aangepast op
Ad de Vries, inwoner van Zwijndrecht, heeft Harms gevraagd om langs te komen: "Mijn huis is al behoorlijk goed geïsoleerd, maar voor drie tientjes krijg ik advies hoe dat nog beter kan."

De prijs is zo laag omdat Drechtse Stromen werkt met vrijwilligers. Het is een zogeheten burgercoöperatie, dus onafhankelijk van overheid en bedrijfsleven. "Wij staan aan de kant van de consument", weet Harms.

Hij constateert dat vooral mensen die geld te besteden hebben, zijn stichting weten te vinden. "Terwijl juist mensen met een laag inkomen veel meer baat hebben bij lagere lasten."

Probleem voor mensen met een laag inkomen is dat ze nauwelijks geld hebben voor advies of maatregelen. Harms: Terwijl je soms voor heel weinig geld al grote winst kunt halen."

Gerrit-Jan van der Kolm, projectleider bij Drechtse Stromen, denkt dat gemeenten hierin een rol kunnen spelen: "We vragen al jaren om een beetje subsidie voor dit werk, maar tevergeefs."

Gemeentes moeten de uitstoot van CO2 in 2030 gehalveerd hebben, maar net als in de enquête Energietransitie van Rijnmond en het AD, ziet Van der Kolm nog weinig ambitie.

Lees ook

merwelandne.png

Grote schrik na dodelijk ongeluk bij De Merwelanden: ‘Hier is bijna nooit toezicht’

Geschrokken reacties daags na het ongeluk bij Dordtse zwemplas de Merwelanden. Woensdagmiddag kwam een 18-jarige jongen niet meer boven na een duik in het water en overleed uiteindelijk in het ziekenhuis. Het roept vragen op over de toezicht bij de zwemplas: ‘Er staan hier vrijwel nooit toezichthouders.’

Schermafbeelding 2026-05-28 135052.png

Er was eens: ‘Een beeld voor de Stadswerven’

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Van de verbouwing van het Nationaal Onderwijsmuseum tot 50 jaar duwvaart. Ditmaal blikt de omroep terug op de realisatie van het beeld 'Choëphore' met de documentaire 'Een beeld voor de Stadswerven'.

pexelssliedrecht.png

Gemeente doet aangifte na online bedreigen gemeentebestuurders

De gemeente Sliedrecht heeft aangifte gedaan vanwege online uitingen richting gemeentebestuurders. Dat gebeurde nadat het COA eerder deze maand een vergunningsaanvraag voor een asielzoekerscentrum indiende. “Het is onacceptabel wanneer onze gemeentebestuurders worden beledigd, geïntimideerd of bedreigd”, zegt burgemeester Jan de Vries.

flexwoningenvlijkade.png

Eerste flexwoningen aan Dordtse Vlijkade op plek gehesen

De eerste flexwoningen voor Oekraïners aan de Dordtse Vlijkade staan op hun plek. Met een hijskraan zijn deze week de woningen, die gebouwd zijn in een fabriek, vanaf een dieplader op hun plek gehesen. Uiteindelijk moeten de achttien woningen plaats gaan bieden aan 98 Oekraïners.

asfalteringswerkzaamheden.png

Let op: N915 richting A15 komende dagen dicht

Verkeer bij Hendrik-Ido-Ambacht moet de komende dagen rekening houden met omleidingen en vertraging. Rijkswaterstaat vernieuwt het asfalt op de N915, tussen de kruising Noordeinde en de aansluiting Hendrik-Ido-Ambacht van de A15.

pexelswandeling.png

Dit jaar geen avondvierdaagse in Sliedrecht

Geen avondvierdaagse in Sliedrecht dit jaar. Ondanks herhaaldelijke oproepen, is het de organisatie niet gelukt om genoeg vrijwillige verkeersregelaars te vinden. "Door dit tekort kunnen wij de veiligheid van de deelnemers en overige weggebruikers niet voldoende waarborgen", schrijft de organisatie Avondvierdaagse Sliedrecht. Deelnemers krijgen hun inschrijfgeld terug.