gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vrijwilligers Drechtse Stromen geven voor paar tientjes energieadvies

41a6a38575ffaf9a1e03a7dbe680303c

De energieambassadeurs van stichting Drechtse Stromen zijn weer aan de slag gegaan. Ze vertellen bewoners van de Drechtsteden hoe ze energie - en dus geld - kunnen besparen."We werken met een infraroodcamera, die registreert waar warmte uit een woning lekt", vertelt Ferry Harms. "En die camera werkt het best als het koud is, in de winter dus."

Matthijs Meerman |  | Aangepast op
Ad de Vries, inwoner van Zwijndrecht, heeft Harms gevraagd om langs te komen: "Mijn huis is al behoorlijk goed geïsoleerd, maar voor drie tientjes krijg ik advies hoe dat nog beter kan."

De prijs is zo laag omdat Drechtse Stromen werkt met vrijwilligers. Het is een zogeheten burgercoöperatie, dus onafhankelijk van overheid en bedrijfsleven. "Wij staan aan de kant van de consument", weet Harms.

Hij constateert dat vooral mensen die geld te besteden hebben, zijn stichting weten te vinden. "Terwijl juist mensen met een laag inkomen veel meer baat hebben bij lagere lasten."

Probleem voor mensen met een laag inkomen is dat ze nauwelijks geld hebben voor advies of maatregelen. Harms: Terwijl je soms voor heel weinig geld al grote winst kunt halen."

Gerrit-Jan van der Kolm, projectleider bij Drechtse Stromen, denkt dat gemeenten hierin een rol kunnen spelen: "We vragen al jaren om een beetje subsidie voor dit werk, maar tevergeefs."

Gemeentes moeten de uitstoot van CO2 in 2030 gehalveerd hebben, maar net als in de enquête Energietransitie van Rijnmond en het AD, ziet Van der Kolm nog weinig ambitie.

Lees ook

aangifte mishandeling politie

jongerengeweld

Toch aangiftes mishandelingen scholieren: ‘Waarom doet politie hier niets mee?’

Scholieren in Zwijndrecht die elkaar mishandelen, vechten voor geld en filmpjes online verspreiden. Ouders van slachtoffers doen er aangifte van, maar voelen zich in de steek gelaten door politie en scholen. “Je zit twee uur bij de politie en de dader loopt vrij rond”, aldus één van de betrokkenen. En de slachtoffers? Die zitten veelal weken thuis.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: standbeeld van Kees Buddingh

Studio De Witt besteedt deze zaterdag aandacht aan de wens van een groep Dordtenaren een beeld in de stad te plaatsen van de Dordtse dichter en schrijver Kees Buddingh. Buddingh (1918-1985) kreeg onder meer bekendheid met zijn gedicht ‘De blauwbilgorgel’. Presentator Ben Corino spreekt met de aanjagers van het plan voor het Buddingh standbeeld, Ton Delemarre en Jacques Malschaert.

Baggeren

Vaker baggeren voor schoner en gezonder water

Waterschap Hollandse Delta gaat vanaf juni 2027 vaker baggeren in stedelijke gebieden. Dit moet zorgen voor een betere waterkwaliteit en een betere doorstroming van het water in de stad.

foto website

Chef-kok Marco vierde in eerste jaar al feest, nu zit er misschien wéér een prijs in het vat

Met de uitreiking voor de nieuwe Michelinsterren op komst, zit er voor Marco van der Wijngaard misschien wel weer een prijs aan te komen. Als nieuwe uitbater van restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos behield hij de eerder al verdiende Michelinster. Daar bovenop won hij in zijn eerste jaar nóg een prijs: de Gouden Koksmuts. "Ik houd wel van een wedstrijdje."

treinstationdordrecht2

Let op: nog de hele dag minder treinen tussen Dordrecht en Breda

Reizigers tussen Dordrecht en Breda moeten maandag de hele dag rekening houden met vertraging. Door een kapot spoor rijden er minder treinen op dit traject.

a16archief

Lange file op A16, verkeer stond vast vanaf Breda

Een lange file dinsdagochtend op de A16 van Breda naar Rotterdam. Het stond vast over zo'n 24 kilometer. Het verkeer moest rond 08.30 uur rekening houden met zo'n anderhalf uur vertraging.