gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vrijwilligers Drechtse Stromen geven voor paar tientjes energieadvies

41a6a38575ffaf9a1e03a7dbe680303c.jpg

De energieambassadeurs van stichting Drechtse Stromen zijn weer aan de slag gegaan. Ze vertellen bewoners van de Drechtsteden hoe ze energie - en dus geld - kunnen besparen."We werken met een infraroodcamera, die registreert waar warmte uit een woning lekt", vertelt Ferry Harms. "En die camera werkt het best als het koud is, in de winter dus."

Matthijs Meerman |  | Aangepast op
Ad de Vries, inwoner van Zwijndrecht, heeft Harms gevraagd om langs te komen: "Mijn huis is al behoorlijk goed geïsoleerd, maar voor drie tientjes krijg ik advies hoe dat nog beter kan."

De prijs is zo laag omdat Drechtse Stromen werkt met vrijwilligers. Het is een zogeheten burgercoöperatie, dus onafhankelijk van overheid en bedrijfsleven. "Wij staan aan de kant van de consument", weet Harms.

Hij constateert dat vooral mensen die geld te besteden hebben, zijn stichting weten te vinden. "Terwijl juist mensen met een laag inkomen veel meer baat hebben bij lagere lasten."

Probleem voor mensen met een laag inkomen is dat ze nauwelijks geld hebben voor advies of maatregelen. Harms: Terwijl je soms voor heel weinig geld al grote winst kunt halen."

Gerrit-Jan van der Kolm, projectleider bij Drechtse Stromen, denkt dat gemeenten hierin een rol kunnen spelen: "We vragen al jaren om een beetje subsidie voor dit werk, maar tevergeefs."

Gemeentes moeten de uitstoot van CO2 in 2030 gehalveerd hebben, maar net als in de enquête Energietransitie van Rijnmond en het AD, ziet Van der Kolm nog weinig ambitie.

Lees ook

IMG-20260426-WA0009.jpg

Mercedes in vlammen op, derde voertuigbrand in twee weken in Dordrecht

Een auto is in de nacht van zaterdag op zondag verwoest door brand. De Mercedes stond geparkeerd in de Halleyweg in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het voertuig is compleet verwoest, is zondagochtend goed te zien.

Kaartje Koningsdag 2026.png

Koningsdag 2026: dit is er te doen in onze stad en streek

Nog geen plannen komende Koningsdag? Of heb je maandag een gat in de dag waar je nog iets voor zoekt? Wij hebben alle Koningsdagactiviteiten in onze streek voor je op een rij gezet in een handig kaartje.

2604255001.jpg

112-nieuws: auto slaat over de kop net na tunnel, veel rook bij brand

Op de A15 bij Alblasserdam is zaterdagmiddag een auto over de kop geslagen. In hetzelfde dorp was vlak daarna brand, waarbij veel rook vrijkwam. Dat was goed te zien vanaf de A15, waar het verkeer enige tijd muurvast stond door het ongeluk.

koningsconcert.png

Zondag op TV Dordrecht: Koningsconcert 2024

Als je niet in de gelegenheid bent om naar Oranje Live te komen, maar wel al een beetje in de sfeer wil komen van Koningsdag 2026, kun je deze zondag op TV Dordrecht kijken naar het Koningsconcert uit 2024.

84e52b4a-22f4-40ee-8552-260a6fc4bf8c.JPG

IJsclub organiseert bobsleekampioenschap op zand en stro: 'We wilden wat anders'

Wat doe je als ijsclub als er geen ijs ligt? Bij ijsclub De Giessen in Giessenburg weten ze daar wel raad mee. In aanloop naar Koningsdag organiseren zij zaterdagmiddag een bobsleekampioenschap voor hun dorpsgenoten. Deze wedstrijd is alleen niet op ijs, maar op zand en tussen strobalen én met omgebouwde skelters.

lintjespapendrecht2.JPG

LINTJESREGEN

Van echtparen tot wethouder: deze streekgenoten zijn onderscheiden

Bijna negentig mensen in de streek zijn vrijdag koninklijk onderscheiden tijdens de traditionele lintjesregen. Het gaat om personen die zich langdurig hebben ingezet voor de samenleving, bijvoorbeeld als vrijwilliger bij een (sport)vereniging, kerk of stichting.