Dordrecht, Netherlands

Vrijwilligers moeten Biesbosch afvalvrij krijgen

Blikjes, plastic, sandalen, de oevers van de Nieuwe Merwede liggen bezaaid met afval. Dat blijft achter nu het water weer zakt na de hoge standen van vorige week. Het vuil blijft haken achter prikkeldraad, meidoorns en andere struiken. Daarom worden er de komende weken op zaterdag opruimacties gehouden.
Jordy Nijenhuis | 20 februari 2020 17:24 | Aangepast op 20 februari 2020 17:24
Voor de opruimacties is veel animo. Boswachter Jacques van der Neut wordt zelfs gebeld door mensen uit Deventer die graag willen helpen. “Komende zaterdag verwachten we 90 helpende handen. De belangstelling is enorm.”


Er ligt zoveel afval in het water dat het een onbegonnen zaak lijkt om op te ruimen. Toch heeft de boswachter de ervaring dat het opruimen zinvol is.


“Ik loop hier al een paar jaar als boswachter rond. Inmiddels weet ik dat je na hoogwater aan de bak moet. Dat hoort erbij, want je wilt toch als natuurpark een goede uitstraling hebben. Het zou wel mooi zijn als fabrikanten hun materialen op een bewustere manier gaan verpakken.”


Het opruimen is niet alleen vanuit esthetisch oogpunt nodig, als het afval blijft liggen is de schade voor de Biesbosch groot.


“Dan krijg je zogenaamde microplastic dat achter blijft in struiken. Dat wordt dan fragiel en dan waait het zo het water in. Dat krijgen vissen en vogels dan weer binnen met alle gevolgen van dien.”


Ondanks de honderden aanmeldingen, zijn extra handjes altijd welkom. Aanmelden voor de opruimactie kan via de website van Staatsbosbeheer.

Meest gelezen

Let op: A16 komend weekend deels dicht bij Ridderkerk

Redactie Streek 56 | 22 aug 2025 15:00

Auto belandt tegen stoplicht na aanrijding met vuilniswagen

Redactie Streek 56 | 20 aug 2025 10:54

Lees ook

Erik wint wéér bij Transplant Games, maar 'het gaat niet om winnen'

Het is Papendrechter Erik Paalvast gelukt zijn wereldtitel hoogspringen te verdedigen. Hij wist bij ...

John (28) kreeg zijn starterswoning te pakken bij proef: ‘Iedereen om de hoek’

Lekker in eigen dorp blijven wonen: uit een proef in Hardinxveld-Giessendam blijkt dat veel starters...

Doortrappen ‘Voor Sara’: jong en oud haalt geld op voor onderzoek spierziektes

Kinderen voor kinderen. Ook de allerkleinste fietsers van Dordrecht reden zaterdag mee om geld op te...

Motocrosser Van Drunen tweede bij GP van Nederland na thriller in het zand

Motocrosser Lotte van Drunen uit Sliedrecht is tweede geworden bij de Grote Prijs van Nederland. In ...

Sliedrechtse woning onbewoonbaar na brand

In een huis aan de Dr. Schaepmanstraat in Sliedrecht heeft zondagavond een grote brand gewoed. Daarb...

Reeks ten einde voor FC Dordrecht: ‘Een paar procentjes scherper en je verliest hier niet’

FC Dordrecht moest zaterdagavond voor het eerst in lange tijd weer een nederlaag slikken in eigen hu...