gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vrijwilligers moeten Biesbosch afvalvrij krijgen

ffb0e2b84174c45c5b0fcc8301d5e363

Blikjes, plastic, sandalen, de oevers van de Nieuwe Merwede liggen bezaaid met afval. Dat blijft achter nu het water weer zakt na de hoge standen van vorige week. Het vuil blijft haken achter prikkeldraad, meidoorns en andere struiken. Daarom worden er de komende weken op zaterdag opruimacties gehouden.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Voor de opruimacties is veel animo. Boswachter Jacques van der Neut wordt zelfs gebeld door mensen uit Deventer die graag willen helpen. “Komende zaterdag verwachten we 90 helpende handen. De belangstelling is enorm.”


Er ligt zoveel afval in het water dat het een onbegonnen zaak lijkt om op te ruimen. Toch heeft de boswachter de ervaring dat het opruimen zinvol is.


“Ik loop hier al een paar jaar als boswachter rond. Inmiddels weet ik dat je na hoogwater aan de bak moet. Dat hoort erbij, want je wilt toch als natuurpark een goede uitstraling hebben. Het zou wel mooi zijn als fabrikanten hun materialen op een bewustere manier gaan verpakken.”


Het opruimen is niet alleen vanuit esthetisch oogpunt nodig, als het afval blijft liggen is de schade voor de Biesbosch groot.


“Dan krijg je zogenaamde microplastic dat achter blijft in struiken. Dat wordt dan fragiel en dan waait het zo het water in. Dat krijgen vissen en vogels dan weer binnen met alle gevolgen van dien.”


Ondanks de honderden aanmeldingen, zijn extra handjes altijd welkom. Aanmelden voor de opruimactie kan via de website van Staatsbosbeheer.

Lees ook

Foto-Hemelpostbrievenbus-van-Hemelpost_-©Kimm-Mulder

Nieuwe Hemelpostbrievenbus biedt troost aan nabestaanden

Op begraafplaats Achterambacht in Hendrik-Ido-Ambacht is een Hemelpostbrievenbus geplaatst bij het Herdenkingsveld. De brievenbus biedt nabestaanden de mogelijkheid om een kaartje, brief of tekening achter te laten voor iemand die zij missen.

Film in de Tuin

Perfect avondje uit: Film in de Tuin weer van start

Filmhuis De Witt in Dordrecht verandert de Kloostertuin de komende weken opnieuw in een openluchtbioscoop. Vanaf vrijdag 7 augustus kunnen filmliefhebbers iedere vrijdag- en zaterdagavond genieten van Film in de Tuin, met een gevarieerd aanbod aan films.

Schip still website

Dit historische schip meert aan in Dordrecht: ‘Stukje Europese geschiedenis’

Het historische schip de Baquet Dumas ligt in Dordrecht. Het schip is slechts één van de drie in zijn soort die nog in het water ligt en kan varen. In de Dordtse Leefwerf moet het schip worden behouden voor de toekomst en daarvoor worden leerlingen van verschillende scholen uit Dordrecht ingezet.

fotorollebollen

Gratis skaten in het park tijdens dit evenement: 'Het asfalt hier is super'

Of je nou je eigen skates meeneemt of een paar rolschaatsen gratis huurt: tijdens de bloedhete eerste avond van Rollebollen in het Dordtse Weizigtpark liep alles op rolletjes. Het skate-evenement wordt dit jaar voor de tweede keer georganiseerd en geeft iedereen de kans om gratis te skaten.

rwsdrechttunnel (1)

Tunnel weer open na ongeluk met twee vrachtwagens

Op de A16 richting Breda is donderdagmiddag in de Drechttunnel een ongeluk gebeurd met twee vrachtwagens. De parallelbuis van de tunnel was afgesloten vanwege bergingswerkzaamheden. Inmiddels is de weg weer vrij.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_21_45_35.Still002

Te weinig plekken voor asielzoekers: gemeente op het matje geroepen

De gemeente Hardinxveld-Giessendam regelt te weinig asielopvang en staat nu onder toezicht van het kabinet. Dat heeft minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie bekendgemaakt.