gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vrijwilligers moeten Biesbosch afvalvrij krijgen

ffb0e2b84174c45c5b0fcc8301d5e363

Blikjes, plastic, sandalen, de oevers van de Nieuwe Merwede liggen bezaaid met afval. Dat blijft achter nu het water weer zakt na de hoge standen van vorige week. Het vuil blijft haken achter prikkeldraad, meidoorns en andere struiken. Daarom worden er de komende weken op zaterdag opruimacties gehouden.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Voor de opruimacties is veel animo. Boswachter Jacques van der Neut wordt zelfs gebeld door mensen uit Deventer die graag willen helpen. “Komende zaterdag verwachten we 90 helpende handen. De belangstelling is enorm.”


Er ligt zoveel afval in het water dat het een onbegonnen zaak lijkt om op te ruimen. Toch heeft de boswachter de ervaring dat het opruimen zinvol is.


“Ik loop hier al een paar jaar als boswachter rond. Inmiddels weet ik dat je na hoogwater aan de bak moet. Dat hoort erbij, want je wilt toch als natuurpark een goede uitstraling hebben. Het zou wel mooi zijn als fabrikanten hun materialen op een bewustere manier gaan verpakken.”


Het opruimen is niet alleen vanuit esthetisch oogpunt nodig, als het afval blijft liggen is de schade voor de Biesbosch groot.


“Dan krijg je zogenaamde microplastic dat achter blijft in struiken. Dat wordt dan fragiel en dan waait het zo het water in. Dat krijgen vissen en vogels dan weer binnen met alle gevolgen van dien.”


Ondanks de honderden aanmeldingen, zijn extra handjes altijd welkom. Aanmelden voor de opruimactie kan via de website van Staatsbosbeheer.

Lees ook

extra parkeerplaats SLI

Extra parkeerplekken voor treinreizigers tijdens brugsluiting

De gemeente Sliedrecht opent tijdelijk een extra parkeerterrein bij Station Sliedrecht. Dit terrein is bedoeld om reizigers tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug de mogelijkheid te bieden om met het openbaar vervoer te reizen.

Boot screenshot

Opvangschip asielzoekers in Hendrik-Ido-Ambacht wordt vervangen

Het schip dat het COA gebruikt voor de opvang van asielzoekers in Hendrik-Ido-Ambacht wordt ingewisseld voor een nieuw vaartuig. Aan de bestaande opvang verandert niets door de wisseling van het schip.

merwedelingelijn01

Geen treinen tussen Dordrecht en Sliedrecht tot einde van de ochtend

Op het spoor tussen Dordrecht en Sliedrecht reden donderdagochtend geen treinen. Dit kwam door een stroomstoring, meldde ProRail.

rwsdrechttunnel (1)

Tunnel weer open na ongeluk met twee vrachtwagens

Op de A16 richting Breda is donderdagmiddag in de Drechttunnel een ongeluk gebeurd met twee vrachtwagens. De parallelbuis van de tunnel was afgesloten vanwege bergingswerkzaamheden. Inmiddels is de weg weer vrij.

fotopersburobusinkinvallen

Honderden kilo's drugs en stamp-apparatuur: dit vond de politie in de drugslabs in Dordrecht en Zwijndrecht

In een groot drugsonderzoek waarbij dinsdagavond invallen werden gedaan op meerdere locaties in onder meer Dordrecht en Zwijndrecht, zijn zes verdachten opgepakt. Honderden kilo's drugs, machines voor de productie van drugs en grote hoeveelheden grondstoffen zijn in beslag genomen.

pexelsoogbier

Door het pak slaag van Roy (23) ziet horecamedewerker Teun nog steeds dubbel

Met een flinke slok op beukt Roy uit Ridderkerk in een restaurant een man in elkaar. Drie jaar na dato ziet het slachtoffer nog altijd dubbel.