gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vrijwilligers moeten Biesbosch afvalvrij krijgen

ffb0e2b84174c45c5b0fcc8301d5e363

Blikjes, plastic, sandalen, de oevers van de Nieuwe Merwede liggen bezaaid met afval. Dat blijft achter nu het water weer zakt na de hoge standen van vorige week. Het vuil blijft haken achter prikkeldraad, meidoorns en andere struiken. Daarom worden er de komende weken op zaterdag opruimacties gehouden.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Voor de opruimacties is veel animo. Boswachter Jacques van der Neut wordt zelfs gebeld door mensen uit Deventer die graag willen helpen. “Komende zaterdag verwachten we 90 helpende handen. De belangstelling is enorm.”


Er ligt zoveel afval in het water dat het een onbegonnen zaak lijkt om op te ruimen. Toch heeft de boswachter de ervaring dat het opruimen zinvol is.


“Ik loop hier al een paar jaar als boswachter rond. Inmiddels weet ik dat je na hoogwater aan de bak moet. Dat hoort erbij, want je wilt toch als natuurpark een goede uitstraling hebben. Het zou wel mooi zijn als fabrikanten hun materialen op een bewustere manier gaan verpakken.”


Het opruimen is niet alleen vanuit esthetisch oogpunt nodig, als het afval blijft liggen is de schade voor de Biesbosch groot.


“Dan krijg je zogenaamde microplastic dat achter blijft in struiken. Dat wordt dan fragiel en dan waait het zo het water in. Dat krijgen vissen en vogels dan weer binnen met alle gevolgen van dien.”


Ondanks de honderden aanmeldingen, zijn extra handjes altijd welkom. Aanmelden voor de opruimactie kan via de website van Staatsbosbeheer.

Lees ook

opma romy kersten

Ad spreekt Romy Kersten: hoe vergaat het deze jonge ‘godfluencer’?

In een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik in gesprek met Romy Kersten. Niet-gelovig opgevoed, toch heeft de Dordtse op latere leeftijd gekozen voor de weg van de Heer. En inmiddels verspreidt ze het woord van God aan honderdduizenden volgers op internet.

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon

Presentator Ad van den Herik heeft zijn zomervakantie met een week verlengd en dat geeft ons de gelegenheid om zijn ritje in de TukTuk met vastgoedondernemer en stadsgids Pieter van Loon nog een keer uit te zenden.

bachdordrecht

Zondag op TV Dordrecht: bijzonder concert Bachfestival 2026

In onze serie speciale uitzendingen over de grote evenementen van de afgelopen zomer is de komende twee zondagen de 'Koraalpreludes, Bach als stralend middelpunt van het universum' nog een keer te zien op TV Dordrecht.

brandmeterkastbusink

Brand in meterkast onder controle

In een huis aan de Grasbroek in Zwijndrecht is donderdagochtend brand uitgebroken. Die woedde in de meterkast van de woning. Inmiddels is de brand onder controle.

rijnmondweerfoto

Deze week weinig regen en temperatuur loopt op, mogelijk zonnig weekend

De meteorologische herfst begint dinsdag. Maar wie dan meteen denkt aan regen, wind en een dikke jas, komt voorlopig bedrogen uit. Het weer heeft namelijk helemaal geen haast om afscheid te nemen van de zomer.

waalridderkerk

Veel chemische stoffen in de Waal, maar geen acuut gevaar

In veel zwemwateren in Nederland zitten niet alleen bacteriën en blauwalgen, maar blijken ook veel meer chemische stoffen boven de gestelde norm te zitten. De Waal bij Heerjansdam en Ridderkerk staat in de landelijke top 3 van zwemlocaties met de meeste normoverschrijdingen, blijkt uit onderzoek van Natuur & Milieu en Het Nederlands Instituut voor Ecologie (NIOO-KNAW).