gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vrijwilligers moeten Biesbosch afvalvrij krijgen

ffb0e2b84174c45c5b0fcc8301d5e363

Blikjes, plastic, sandalen, de oevers van de Nieuwe Merwede liggen bezaaid met afval. Dat blijft achter nu het water weer zakt na de hoge standen van vorige week. Het vuil blijft haken achter prikkeldraad, meidoorns en andere struiken. Daarom worden er de komende weken op zaterdag opruimacties gehouden.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Voor de opruimacties is veel animo. Boswachter Jacques van der Neut wordt zelfs gebeld door mensen uit Deventer die graag willen helpen. “Komende zaterdag verwachten we 90 helpende handen. De belangstelling is enorm.”


Er ligt zoveel afval in het water dat het een onbegonnen zaak lijkt om op te ruimen. Toch heeft de boswachter de ervaring dat het opruimen zinvol is.


“Ik loop hier al een paar jaar als boswachter rond. Inmiddels weet ik dat je na hoogwater aan de bak moet. Dat hoort erbij, want je wilt toch als natuurpark een goede uitstraling hebben. Het zou wel mooi zijn als fabrikanten hun materialen op een bewustere manier gaan verpakken.”


Het opruimen is niet alleen vanuit esthetisch oogpunt nodig, als het afval blijft liggen is de schade voor de Biesbosch groot.


“Dan krijg je zogenaamde microplastic dat achter blijft in struiken. Dat wordt dan fragiel en dan waait het zo het water in. Dat krijgen vissen en vogels dan weer binnen met alle gevolgen van dien.”


Ondanks de honderden aanmeldingen, zijn extra handjes altijd welkom. Aanmelden voor de opruimactie kan via de website van Staatsbosbeheer.

Lees ook

businkkrakers

Krakers bezetten panden in binnenstad

Aan de Singel in Dordrecht zijn zaterdag leegstaande woningen gekraakt. Zes mensen die de panden in zijn gegaan, zijn door de politie aangehouden.

distelapparath-drive-in-theater-5150064

Op deze plek komt een tijdelijke drive-in bioscoop

Wie kent de filmbeelden niet? Je rijdt met je auto een terrein op en kijkt vanuit je voertuig naar een film. Aan de Laan van Europa, vlakbij hotel Van der Valk in Dordrecht, verrijst in het weekend van 23 tot en met 25 oktober een drive-in bioscoop. Gedurende drie dagen worden daar elf films vertoond.

20261009104563

Bestelbus klapt op stilstaande auto op A15, twee gewonden

Een bestelbus is vrijdagochtend op een stilstaande auto geklapt op de A15 bij Ridderkerk. Twee inzittenden van de auto zijn gewond naar het ziekenhuis gebracht.

businkautobrandhagi

Twee autobranden in één nacht in de streek

Op twee plekken in de streek zijn in de nacht van woensdag op donderdag auto’s in vlammen opgegaan. Eerst was het raak aan de Sluisweg in Hardinxveld-Giessendam, nog geen uur later aan de Buitendijks in Papendrecht.

PSX_20260929_151615 (1)

Steekpartij na verkeersruzie, man en vrouw aangehouden

Bij een verkeersruzie aan de Pieter Zeemanweg in Dordrecht is dinsdagmiddag een man gestoken. Twee verdachten, een man en een vrouw, zijn aangehouden voor betrokkenheid bij het incident.

tv47kenya

Sliedrechter benoemd tot minister in omstreden parallelle regering Sudan

Een man uit Nederland is begin mei benoemd tot minister van Justitie in een omstreden regering van de Rapid Support Forces (RSF) in Sudan. Dat blijkt uit onderzoek van de NOS. Bronnen melden aan Rijnmond dat het gaat om een man uit Sliedrecht.