gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vrijwilligersfeest ‘Nieuwe Stijl’

Het jaarlijkse vrijwilligersfeest wordt op 30 juni georganiseerd in wijkcentrum De Koloriet. Voorgaande edities vonden altijd in december plaats in Kunstmin.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Het Vrijwilligershuis organiseert elk jaar dit feest, waarmee de gemeente vrijwilligers wil bedanken voor hun inzet. Maar dit jaar wordt voor een andere locatie gekozen, omdat blijkt dat vrijwilligers het ook wel leuk vinden om eens een ander soort feestje te houden. Dat komt goed uit, want het Vrijwilligershuis wil meer dan tot nu toe de wijk in. Op die manier hoopt het meer mensen uit de wijken bij vrijwilligerswerk te betrekken. Het is de bedoeling het feest elk jaar in een andere wijk te houden, maar dit jaar dus in Oud-Krispijn.

Ook de vrijwilligerspassen worden nu tijdens het feest uitgereikt. Tot nu toe gebeurde dat tijdens de Nieuwjaarsreceptie. Maar steeds meer mensen haalden de pas persoonlijk op, zodat toch naar een ruimere locatie moest worden uitgekeken.

Vrijwilligersprijzen, die elk jaar aan drie organisaties worden toegekend, worden wel begin december, zo rond de Dag van de Vrijwiliger, uitgereikt.

Het feest vindt plaats op vrijdagmiddag 30 juni van 15.30 tot 18.00 uur in De Koloriet aan de Jacob Marisstraat.

Lees ook

IMG_7020

Park met Schotse hooglanders open: hekken moeten nieuwe uitbraak voorkomen

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is weer open voor wandelaars. Het park is bijna twee weken gesloten geweest, nadat de Schotse hooglanders die daar verblijven uitbraken en op de N3 terechtkwamen.

WhatsApp Image 2026-09-08 at 12.29.43

Dordtse buurtbeweging Groene Buur genomineerd voor Gouden Eekhoorn Award

Buurtbeweging Groene Buur maakt kans op een ASN Gouden Eekhoorn Award. Het initiatief is één van de tien finalisten van de landelijke prijs voor mensen en organisaties die bijdragen aan een mooiere toekomst. Ook in Dordrecht is Groene Buur actief. De lokale coördinator Leanne Stange hoopt vooral dat de nominatie meer Dordtenaren enthousiast maakt om met groen aan de slag te gaan.

260608Avondvierdaagse9367

Papendrecht zoekt nieuwe kinderburgemeester, zo kun je solliciteren

Wie wordt de derde kinderburgemeester van Papendrecht? De gemeente zoekt de opvolger van Inaaya Mashal, die na een jaar de ambtsketen gaat overdragen.

aiboeken

AI-bedrijven kopen boekwinkel van Nancy leeg: 'Deze boeken gaan door de shredder'

Tweedehandsboekhandelaar Nancy Schot uit Hendrik-Ido-Ambacht verkocht jarenlang vooral aan liefhebbers uit de buurt. Tegenwoordig stuurt ze duizenden bestellingen naar de Verenigde Staten. Haar oude boeken worden namelijk gebruikt om AI-modellen te trainen: “Het is goede handel, maar de boeken gaan op deze manier wel verloren.”

architectuuraward

Pand aluminiumbedrijf kanshebber architectuurprijs

Het gebouw van het Zwijndrechtse aluminiumbedrijf Aluned staat op de longlist voor een Transformatie en Renovatie Award. Dit is het tweede gebouw in onze streek dat kanshebber is voor een architectuurprijs. Naast Aluned zijn er nog 61 andere gebouwen in Nederland en België die kans maken op de prijs.

fietspaaltjes1

Gevaarlijke fietspaaltjes onder de loep tijdens landelijke paaltjescheckdag

Overbodige fietspaaltjes die op onoverzichtelijke en vooral onveilige plekken staan. Het is een doorn in het oog van de Fietsersbond Drechtsteden. De paaltjes moeten auto’s weren op plekken waar alleen fietsers moeten komen, maar zijn voor diezelfde fietsers vaak een gevaarlijke hindernis. De landelijke paaltjescheckdag op 19 september moet daar verandering in brengen.