Dordrecht, Netherlands

Vroege aanpak moet schuldproblemen voorkomen

De gemeente heeft in samenwerking met het sociaal wijkteam en de woningcorporaties een nieuwe manier bedacht om mensen met schulden beter te helpen. Door zo vroeg mogelijk te signaleren dat mensen in de problemen komen, hopen ze schulden van tienduizenden euro's en veel schuldeisers te kunnen voorkomen.
Sophie van Schoonderwoerd den Bezemer | 19 februari 2019 16:42 | Aangepast op 19 februari 2019 16:42
Wanneer iemand bijvoorbeeld de huur een tijdje niet meer heeft betaalt, geeft de woningcorporatie dat door aan het Sociaal Wijkteam. Die proberen dan contact te zoeken met de bewoner, om samen te kijken of ze de schulden weg kunnen werken. De bewoner heeft zelf de keus of ze hieraan mee willen werken.

In 2017 kreeg het sociale wijkteam 900 schuldhulpvragen van Dordtenaren. De verwachting is dat ongeveer 4.500 huishoudens schulden hebben.

Maandag was de aftrap van de pilot "Vroeg eropaf¨ en deze werd geopend door wethouder Peter Heijkoop. &t=33s

Meest gelezen

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Lees ook

Hevige regenval enorme uitdaging: ‘Met alleen groter riool red je het niet'

Hoe bereid je je voor op hevige regenval? Volgens de Onderzoeksraad voor Veiligheid zijn er verschil...

Provinciale druk dwingt Dordrecht tot versnelling huisvesting statushouders

De gemeente Dordrecht gaat de huisvesting van statushouders versneld aanpakken om een ingrijpende pr...

Dordt strijdt met Utrecht en Amsterdam om titel ‘Evenementenstad van het Jaar’

Dordrecht maakt opnieuw kans om gekozen te worden tot ‘Evenementenstad van het Jaar’. Samen met grot...

Politie zet 'lokpuber' in tegen kinderprostitutie: ‘Ik wist niet dat het strafbaar was’

Op zijn fiets rijdt de man naar het afgesproken adres in Dordrecht, geld en glijmiddel bij zich. Daa...

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Dordrecht krijgt vier nachtwinkels. De meeste daarvan zullen compleet nieuwe zaken worden. De winkel...

Brandweer uitgerukt voor schoorsteenbrand in Papendrecht

Aan de Westeind in Papendrecht was donderdagmiddag rond 15.00 uur een schoorsteenbrand. De vlammen k...