Dordrecht, Netherlands

Vroege tegengoals en pas late aansluitingstreffer nekken FC Dordrecht: “Hadden sneller op 1-2 moeten komen”

Een zure 1-2 nederlaag voor FC Dordrecht zaterdagmiddag: tegen NEC vielen beide tegengoals in de eerste zes minuten. “Ik denk dat we daar geen overtreding moeten maken”, vertelt een balende Jari Schuurman over het eerste tegendoelpunt. “We weten dat NEC dan kwaliteit heeft.”
Corrado Francke | 12 december 2020 19:48 | Aangepast op 12 december 2020 19:48
Weggegeven

Ook debuterend hoofdtrainer Jan Zoutman ziet dat zijn club het in de beginminuten weg heeft gegeven. “Het is deels de kwaliteit van de tegenstander, maar we begonnen gewoon niet goed. Dat is duidelijk.”


In de tweede helft gaf de thuisploeg verdedigend minder ruimte weg en kreeg Gianni dos Santos een enorme kans op de aansluitingstreffer. Zoutman zag in de eerste twintig minuten na rust een dominerend FC Dordrecht. “We hadden sneller op 1-2 moeten komen, dan had je veel meer tijd voor die gelijkmaker.”


Fysiek sterke tegenstander

Maar die gelijkmaker kwam er niet, ondanks dat FC Dordrecht in het tweede bedrijf vaker aan de bal was. “NEC is achterin fysiek sterk, dus een lange bal geven is dan ook lastig”, vindt Schuurman. “En soms moet je ook een beetje geluk hebben als het voetballend over de grond niet altijd even lekker loopt, maar dat kwam voor ons pas in blessuretijd.”

Geen gewenst resultaat bij het debuut van Zoutman, maar de oefenmeester ziet het, wellicht logischerwijs, niet al te somber in. Het resultaat is teleurstellend en dat gevoel overheerst, maar het is prima om weer aan de gang te zijn en ik ben overtuigd dat we er wat van gaan maken.”


MVV

De laatste wedstrijd van FC Dordrecht voor de Keuken Kampioen Divisie dit kalenderjaar is vrijdag. Dan wacht MVV uit Maastricht, een directe concurrent van de Dordtenaren.

Meest gelezen

Let op: N3 aantal nachten dicht

Redactie Streek 56 | 11 aug 2025 09:30

Patiënten krijgen brief of ze van huisarts willen ruilen: ‘Voor iedereen spannend’

Emmely Kokshoorn | Trevyn van Houwelingen | Pascalle van Werkhoven | 12 aug 2025 17:34

Lees ook

Buiten genieten van een film: hier in Dordrecht kan het

Film kijken kan thuis of in de bioscoop, maar deze maand ook in de buitenlucht. In de Kloostertuin i...

Urn verdwenen op Essenhof: 'Niemand verwacht dat iemand zoiets doet'

De nabestaanden van een onlangs overleden man kwamen eerder deze week voor een nare verrassing te st...

Trucker zoekt verkoeling en springt van Moerdijkbrug

Het is hoogzomer in Nederland en dat gaat niet iedereen in de koude kleren zitten. Dinsdagavond liep...

Dordrecht rukt uit voor vallende sterren aan de hemel

Sterrenwacht Mercurius bleef woensdag tot middernacht open, en niet voor niets: tientallen bezoekers...

Reewegpark twee maanden dicht: ‘spelen en sporten niet mogelijk’

Het grasveld in het Reewegpark wordt vanaf 8 september twee maanden afgesloten. In die periode mag e...

Nieuwe wending in Dordtse poldersoap: gemeente stapt naar Raad van State

Het Dordtse stadsbestuur stapt naar de Raad van State om de Hel- en Zuilespolder. Rijkswaterstaat wi...