gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

VSP betrekt inwoners bij samenstellen verkiezingsprogramma: 'We horen veel over slechte toegankelijkheid'

fffbd1c88c6ef80b03909342d8f331e1.jpg

Wie zin had in koffie en meteen even kwijt wilde wat er anders of beter kan in Dordrecht, moest zaterdag op de Statenplaats zijn. De Verenigde Senioren Partij (VSP) ging daar met Dordtenaren in gesprek, om eens van hen te horen waar het aan schort op het eiland.

Robin Nanninga |  | Aangepast op
En ja, geeft VSP-fractievoorzitter Margret Stolk toe, natuurlijk was die 'koffie tuk-tuk' meteen een handig middel om de eerste meters te maken in de campagne voor de gemeenteraadsverkiezingen. Want terwijl er nog steeds geen doorbraak is in de Kabinetsformatie, zijn die verkiezingen 'al' over vijf maanden. De partijprogramma's krijgen de komende tijd vorm.

Precies om die reden ging de VSP de straat op. Stolk: "We hebben ons verkiezingsprogramma in concept klaar, alleen willen we van de inwoners van Dordrecht horen wat ze missen en wat er absoluut niet mag ontbreken in ons programma."

Onderwerpen die de partijleden veel voorbij hoorden komen, waren de slechte toegankelijkheid, gratis openbaar vervoer, gratis sporten voor minima, sociale zaken en woningbouw. Of deze punten ook pijlers worden van de lokale partij, met momenteel twee zetels in de gemeenteraad, zal later blijken.

Lees ook

brand theethuin.png

Beloning voor gouden tip na verwoestende brand partycentrum

De verwoestende brand in partycentrum De Theetuin in Ridderkerk roept nog altijd vragen op. Om antwoorden te krijgen, looft de verzekeraar nu een beloning uit voor de gouden tip. De zaak zit al wekenlang op slot.

bachfestival concert 2024.png

Pinksterprogrammering op TV Dordrecht in teken van Bachfestival

Om al een beetje in de sfeer te komen van het aanstaande Bachfestival, over exact een maand op verschillende locaties in Dordrecht, zenden we dit pinksterweekend het openings- en het slotconcert van de editie van twee jaar geleden nog een keer uit op TV Dordrecht.

Website.png

Iconisch brugwachtershuisje Papendrechtsebrug verdwijnt: ‘Met de tijd meegaan’

Het brugwachtershuisje van de Papendrechtsebrug verdwijnt na de werkzaamheden van negen maanden definitief. Het huisje is niet meer nodig, omdat de bediening van de brug al jarenlang via de verkeerscentrale in Rhoon. Daarmee verdwijnt een beeldbepalend deel van de brug uit 1967.

FOTO WEBSITE.png

John kan eindelijk in loterijwoning: 'Het is een lucky shot.'

Feest in de Pieter de Hooghstraat in Hardinxveld-Giessendam. Geen straatprijs, maar wel veertien bijzondere starterswoningen die zijn opgeleverd. Vorig jaar meldden bijna tweehonderd woningzoekenden zich aan voor het project KoopStart, uiteindelijk werden slechts veertien starters ingeloot. Eén van hen is de 28-jarige John de Jong, die inmiddels volop aan het klussen is in zijn nieuwe huis.

OPMA

Op Pad Met Ad: Dordt in Stoom wil nieuwe koers varen: ‘Jongeren meer trekken’

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad staat Dordt in Stoom centraal. Het tweejaarlijks evenement keert terug in de Dordtse binnenstad. Voormalig raadslid en wethouder Marco Stam is vrijwilliger bij de organisatie en vertelt hoe er nu al naar de toekomst van het evenement wordt gekeken. “We willen vanuit de traditie naar meer moderne techniek, zodat je meer jongeren en bedrijven kan betrekken.”

politie PI gevangenis.png

Pakketjes over muur Dordtse gevangenis gegooid

Twee pakketjes zijn zondag over de muren van de PI Dordrecht gegooid. Na een melding hierover hebben de medewerkers direct onderzoek gedaan.