gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

VSP neemt nu al weer afscheid van Koene

De Verenigde Senioren Partij Dordrecht heeft Irene Koene van de kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen geschrapt. Dat meldt het AD.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Lijsttrekker Margret Stolk eiste haar vertrek en voorzitter Henk Tazelaar zag na verschillende lijmpogingen geen andere mogelijkheid dan afscheid te nemen van Koene. Die stond op de lijst die twee weken geleden werd vastgesteld. Maar wachten tot na de verkiezingen zou zetelverlies kunnen opleveren. Maandag werd Koene door Stolk ingelicht dat zij van de lijst was geschrapt. Over dat gesprek wil Koene niet veel meer kwijt dan dat Stolk dacht “steeds over haar schouder te moeten kijken”. Ook de persoonlijke vriendschap van beiden is verleden tijd. Stolk is niet bereikbaar voor commentaar.

Koene is op dit moment nog raadslid voor de VVD. Maar omdat zij het niet eens is met de verkiezing van Maarten Burggraaf als lijsttrekker voor die partij stapt ze uit de fractie.

Lees ook

kiltunneldicht

Kiltunnel in beide richtingen dicht vanwege veiligheidsoefening

De Kiltunnel tussen Dordrecht en de Hoeksche Waard is maandagavond in beide richtingen dicht. Hulpdiensten voeren van 19.00 uur tot 00.00 uur een grootschalige veiligheidsoefening uit in de tunnel.

schoofrijnmond

Eerste koopzondag in dit dorp, maar de meeste winkels bleven dicht

Voor het eerst mochten de winkels in Hendrik-Ido-Ambacht op zondag hun deuren openen. Afgelopen donderdag besloot de gemeenteraad met een kleine meerderheid koopzondagen officieel in te voeren. Toch bleef de grote toeloop in winkelcentrum De Schoof nog uit. Alleen de Jumbo en telefoonwinkel Fixphone openden daar zondag volgens Rijnmond hun deuren.

touwtrekvereniging

Gerben (34) is wereldkampioen touwtrekken: 'Veel trainen en afvallen'

Gerben den Butter keerde vorige week terug uit Zuid-Afrika als wereldkampioen. De 34-jarige timmerman uit Streefkerk trok met zijn teamgenoten meerdere keren aan het langste eind en won in totaal vijf medailles op het wereldkampioenschap touwtrekken.

einsteinstraatbusink

Dordts pand half jaar op slot na grote drugsvondst

De burgemeester heeft een bedrijfspand in Dordrecht gesloten voor zes maanden. In het pand is volgens de gemeente “een zeer grote” handelshoeveelheid harddrugs en een productielocatie voor drugs gevonden.

Batavia in de Bataviahaven - ovv Sander Wit

Dordts bedrijf zorgt voor transport van historisch schip

Voor onderhoud moet de historische Batavia heen en weer tussen Lelystad en Amsterdam. Voor dit bijzondere transport wordt onder meer de Dordtse Koninklijke Van der Wees Groep B.V. ingeschakeld, die een belangrijke rol speelt bij de verplaatsing van het schip.

papendrechtnieuwbouw

36 woningen en horeca: na ruim vijftien jaar wordt er eindelijk gebouwd op dit lege terrein

Al in 2012 gingen de oude panden naast het Papendrechtse gemeentehuis tegen de vlakte. Sinds die tijd deed het terrein vooral dienst als uitbreiding van het marktplein. Toch werd er altijd gesproken over de nieuwe invulling van het gebied en inmiddels is het zover: begin 2027 begint de bouw van een nieuw appartementencomplex.