Dordrecht, Netherlands

VSP ontevreden over antwoorden B&W

De Verenigde Senioren Partij (VSP) is niet tevreden met het antwoord van het college van B&W op haar vragen over de Verzilverlening.
Gert van der Steen | 18 maart 2019 14:32 | Aangepast op 18 maart 2019 14:32
De Verzilverlening kan via de gemeente worden verstrekt door de Svn, het Stimuleringsfonds Volkshuisvesting. Die is bedoeld voor huiseigenaren met een flinke overwaarde op hun woning door aflossing van de hypotheek of waardestijging. De aanvrager kan de lening, tegen een zeer lage rente, vrij besteden. Het geheel, lening en rente, wordt pas afgelost bij verkoop van het huis. Daardoor stijgen de maandlasten niet.

Deze lening wordt nu niet door de gemeente Dordrecht aangeboden.

Een lening waar momenteel een proef mee loopt is de Blijverslening. In het najaar wordt deze regeling geëvolueerd en B&W wil naar aanleiding daarvan bekijken of ook de Verzilverlening tot de mogelijkheden kan gaan behoren.

De VSP argumenteert dat deze twee leenvormen niets met elkaar gemeen hebben.

De Blijverslening kent een maandelijkse aflossing, waardoor de maandlasten stijgen.

De aanvrager moet het geld besteden aan aanpassingen aan het huis, zodat het voor de ouder wordende bewoner langer geschikt blijft. Daarvoor moet een offerte van een aannemer het bewijs leveren.

Weliswaar is deze lening beschikbaar voor zowel eigenaar als huurder, maar voor een huurder wordt het verstrekt als consumptief krediet. Daardoor wordt het aangaan van andere leningen beperkt. Bovendien is de rente dan hoger.

VSP vindt dat de gemeente tekort schiet in vergelijking van de twee leningen.

Zij vraagt daarom B&W om de Verzilverlening alsnog voor de zomer aan de inwoners van Dordrecht aan te bieden.

Lees ook

Cyberbingo moet ouderen weerbaarder maken tegen cybercriminaliteit: 'Criminelen gaan heel geraffineerd te werk'

Bingo en ouderen is een combinatie die goed bij elkaar past. Als je het aangename ook nog eens met h...

FC Dordrecht raakt topscorer Eduardo kwijt: ‘Ik zag hem met de dag groeien’

Een mooie transfer is op komst voor Yannick Eduardo. De spits die dit seizoen al twaalf keer scoorde...

Uitstekende tweede helft bezorgt FC Dordrecht zege bij Vitesse

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een 1-2 zege geboekt bij Vitesse. In de Gelredome herstelde de ploeg...

Laatste moestuin in PFAS-pilot aangepakt, maar zorgen blijven

Na de moestuinen in Sliedrecht en Papendrecht wordt momenteel de grond van Tuindersvereniging Winger...

37 locaties door gemeente Dordrecht nader onderzocht op PFAS

De gemeente Dordrecht gaat dit jaar 37 locaties laten onderzoeken waar mogelijk PFAS in de bodem aan...

Minima kunnen in deze zeven gemeenten gratis met het ov dit jaar

Hendrik-Ido-Ambacht en Sliedrecht bieden inwoners met een laag inkomen een gratis ov-chipkaart aan v...