gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

VSP op bezoek bij basisschool Sterrekijker

3513eac8f3545b2e91b96b8afc4e7507.jpg

Groep 7A van basisschool de Sterrekijker in Sterrenburg zet zich in tegen de eenzaamheid van ouderen. Maandagmiddag deelden ze hun ideeën met de Verenigde Senioren Partij (VSP).

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Vorig jaar deden de leerlingen onderzoek naar een maatschappelijk probleem: eenzaamheid. Voor het project gingen zij langs bij een verzorgingshuis in de buurt en spraken met de mensen die daar zaten.

Naar aanleiding van de gesprekken schreven de kinderen brieven naar de VSP. Daarin vroeg ze of ze met de partij konden praten over eenzaamheid. Daarom kwam maandagmiddag fractievoorzitter Margaret Stolk langs op school.

Stolk was ontroerd door de brieven van de leerlingen was benieuwd naar de ideeën van de kinderen tegen eenzaamheid. "Die ideeën komen vanuit de kinderen zelf", vertelt de fractievoorzitter.

"Hoe mooi is dat het uit die kleine hartjes komt. Om daar niks mee te doen dat kan gewoon niet.''

Lees ook

herdenking essenhof.jpg

Dordrecht herdenkt oorlogsslachtoffers: 'We noemen hun namen uit respect'

De eerste dagen van mei staan in het teken van de Tweede Wereldoorlog. We herdenken met het hele land op 4 mei om 20:00 alle slachtoffers die zijn gevallen tijdens de oorlog. In Dordrecht vond zondagavond al een herdenking plaats, op begraafplaats Essenhof.

Plucheplakkers

De Plucheplakkers blikken terug op het seizoen van FC Dordrecht

FC Dordrecht is klaar voor dit seizoen. De mannen van trainer Dirk Kuyt eindigen als de nummer tien van de Keuken Kampioen Divisie. Voor het eerst sinds twee seizoenen spelen De Schapenkoppen geen nacompetitie. Daarom beschouwen De Plucheplakkers het Dordtse voetbaljaar na.

archieffotopolitie.png

Explosie in hal zwembad: twee tieners (13 en 15) aangehouden

De politie heeft twee tieners opgepakt voor een explosie in de entreehal van zwembad de Fakkel in Ridderkerk. Het gaat om twee Rotterdammers van 15 en 13 jaar oud.

adadriaans-siren-5006181.jpg

Schrik in de regio: sirenes getest op 4 mei en dat is niet de bedoeling

Waar we normaal niet opkijken van sirenes op de eerste maandag van de maand, was dat vandaag wel anders. Op 4 mei, de dag van Dodenherdenking, worden de sirenes nooit getest. Toch loeiden ze deze maandag door de regio.

IMG_6740.jpg

Bewegende voorstelling over Tweede Wereldoorlog in dit park: ‘Best een uitdaging’

Op de plek waar in 1940 Duitse parachutisten landden, vertellen jonge theatermakers in een beweeglijke voorstelling hun verhaal. Op 4 en 5 mei is in het Dordtse Weizigtpark ‘Scherpe Sporen’ te zien, een optreden waarin de Tweede Wereldoorlog centraal staat.

PSX_20260504_080936.jpg

Fiets klem onder bedrijfsbus na aanrijding in Krispijn

Een fietser is maandagochtend in botsing gekomen met de bestuurder van een bedrijfsbusje in Dordrecht. De vrouw die werd aangereden is ter plekke nagekeken door ambulancepersoneel.