Dordrecht, Netherlands

VSP op bezoek bij basisschool Sterrekijker

Groep 7A van basisschool de Sterrekijker in Sterrenburg zet zich in tegen de eenzaamheid van ouderen. Maandagmiddag deelden ze hun ideeën met de Verenigde Senioren Partij (VSP).
Petra Scheurwater | 2 oktober 2018 11:06 | Aangepast op 2 oktober 2018 11:06
Vorig jaar deden de leerlingen onderzoek naar een maatschappelijk probleem: eenzaamheid. Voor het project gingen zij langs bij een verzorgingshuis in de buurt en spraken met de mensen die daar zaten.

Naar aanleiding van de gesprekken schreven de kinderen brieven naar de VSP. Daarin vroeg ze of ze met de partij konden praten over eenzaamheid. Daarom kwam maandagmiddag fractievoorzitter Margaret Stolk langs op school.

Stolk was ontroerd door de brieven van de leerlingen was benieuwd naar de ideeën van de kinderen tegen eenzaamheid. "Die ideeën komen vanuit de kinderen zelf", vertelt de fractievoorzitter.

"Hoe mooi is dat het uit die kleine hartjes komt. Om daar niks mee te doen dat kan gewoon niet.''

Meest gelezen

Zo gaan Dordtse basisscholen om met de hittegolf

Jonathan Sekeris | Barbara Visscher | 30 jun 2025 13:40

Grote opkomst verwacht voor Rode Lijn-demonstratie: ‘Het leeft echt in Dordrecht’

Erik van Krimpen | Redactie Streek 56 | 27 jun 2025 17:04

Vermiste jongeman gevonden in de rivier, hulp kwam te laat

Redactie Streek 56 | 1 jul 2025 11:52

Lees ook

Woning verwoest na brand en explosie: drie woningen onbewoonbaar

Aan de Vincent van Goghlaan in Papendrecht is een woning afgelopen nacht volledig verwoest na een br...

Taai ASWH begint uitstekend aan oefenreeks: ‘Ik ben meer dan tevreden’

ASWH verraste zaterdag door FC Dordrecht in een oefenduel op een 1-1 deling te houden. Dat doet deug...

Overleven evenementen de bezuinigingen? 'Tien procent is gewoon heel erg veel'

De bezuinigingen waarover de gemeenteraad over twee weken moet besluiten, raakt de evenementensector...

Speciale hersenbehandeling Sylvia: ‘Ik wil van dwanggedachtes af’

Ze heeft al ontelbare keren geprobeerd zichzelf iets aan te doen. Maar een speciale hersenbehandelin...

Burgemeester ontvangt petitie Gaza: ‘Sterk geluid’

De burgemeester ontving dinsdag de petitie waarin 2500 burgers de gemeente vragen om zich uit te sp...

Man die ijzerhandel overviel veroordeeld tot 18 maanden celstraf

Een 27-jarige man uit Giessenburg die op klaarlichte dag een oud-ijzerhandel in Hardinxveld-Giessend...