gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

VSP stelt vragen over Amstelwijck

a4b2f63f3c2a22fcfac52afdad8ff60f

De raadsfractie van de Verenigde Senioren Partij stelt schriftelijke vragen aan het college van B&W over de bouwactiviteiten rondom Amstelwijck.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De raadsfractie van de Verenigde Senioren Partij stelt schriftelijke vragen aan het college van B&W over de bouwactiviteiten rondom Amstelwijck.

In december vorig jaar is in de raad het plan ‘ontwikkelperspectief en haalbaarheidsanalyse Amstelwijck’ behandeld. Dat plan wordt dit jaar uitgewerkt en moet dan in november 2019 opnieuw worden besproken en goedgekeurd door de gemeenteraad.

Uit berichten van bewoners van de naastgelegen Dordtse Hout en uit de planning van de projectmanager komt nu naar voren dat er al in juni gewerkt gaat worden bij Smitzigt. En die locatie is opgenomen in de haalbaarheidsanalyse.

En is de boerderij Smitzigt een monumentenpand?

De VSP wil nu van het college weten of er daadwerkelijk al in juni gestart gaat worden en wat dan die werkzaamheden zullen inhouden. En waarom die al vooraf gaan aan de tweede behandeling in november.

Bovendien, zegt de VSP, hebben de bewoners van de Dordtse Hout om inspraak gevraagd omdat de werkzaamheden zo’n vier jaar gaan duren. En dat op korte afstand van hun wijk. Op dat verzoek is nooit antwoord gekomen en de VSP wil weten of de gemeente wil toezeggen dat die inspraak formeel wordt geregeld.

Foto uit de collectie van het Regionaal Archief Dordrecht

Lees ook

Nieuw project (1)

Steekpartij op straat, man zwaargewond

Een 32-jarige man uit Rotterdam is zondagavond op straat neergestoken in Dordrecht. Hij is zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. De politie heeft een 26-jarige verdachte aangehouden en doet onderzoek.

SWO.Telefooncirkel (5)

Paulien Moen (76) zet zich al vijftien jaar in voor telefooncirkel: ‘Fijn om mensen te kunnen helpen’

Geen telefoonboom, maar een telefooncirkel. Daar zet Paulien Moen (76) zich al vijftien jaar als vrijwilliger voor in. Iedere vrijdagochtend belt zij de eerste deelnemer van haar cirkel. Het doel: “Mensen die zich alleen voelen in contact brengen met elkaar.”

politie

Acht aanhoudingen na inval in bedrijfspand en huis

Een 35-jarige Dordtenaar is maandag opgepakt bij een inval in een bedrijfspand en huis in Barendrecht. De politie ontdekte daar 100 kilo cocaïne. In totaal zijn acht aanhoudingen verricht.

aanrijding noordendijk

Aanhoudingen en gewonde na frontale botsing op Noordendijk

In Dordrecht zijn in de nacht van zaterdag op zondag twee mannen aangehouden na een frontale botsing. Ze waren er lopend vandoor gegaan. Een agent zette de achtervolging in. Bij de botsing is een gewonde gevallen.

Paul Nuijten gefrustreerd en team druipt af

FC Dordrecht geeft wedstrijd in eerste twintig minuten weg: ‘Dat baart zorgen’

Binnen twintig minuten keek de ploeg van trainer Paul Nuijten al tegen een 3-0-achterstand aan. Dankzij twee doelpunten van Robin van Asten en een rode kaart aan de kant van de thuisploeg kwam FC Dordrecht nog dichtbij, maar een gelijkmaker bleef uit. FC Dordrecht verliest met 3-2 tot ergernis van spelers, meegereisd publiek en de trainer.

politie

Buis Drechttunnel dicht vanwege aanhouding automobilist

Weggebruikers op de A16 bij Dordrecht moesten vrijdagmiddag rekening houden met flinke vertraging op de A16. Er was een politieactie bij de Drechttunnel richting Breda, meldt een woordvoerder van Rijkswaterstaat. Ook de Koninklijke Marechaussee was daarbij betrokken.