gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

VSP stelt vragen over Amstelwijck

a4b2f63f3c2a22fcfac52afdad8ff60f

De raadsfractie van de Verenigde Senioren Partij stelt schriftelijke vragen aan het college van B&W over de bouwactiviteiten rondom Amstelwijck.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De raadsfractie van de Verenigde Senioren Partij stelt schriftelijke vragen aan het college van B&W over de bouwactiviteiten rondom Amstelwijck.

In december vorig jaar is in de raad het plan ‘ontwikkelperspectief en haalbaarheidsanalyse Amstelwijck’ behandeld. Dat plan wordt dit jaar uitgewerkt en moet dan in november 2019 opnieuw worden besproken en goedgekeurd door de gemeenteraad.

Uit berichten van bewoners van de naastgelegen Dordtse Hout en uit de planning van de projectmanager komt nu naar voren dat er al in juni gewerkt gaat worden bij Smitzigt. En die locatie is opgenomen in de haalbaarheidsanalyse.

En is de boerderij Smitzigt een monumentenpand?

De VSP wil nu van het college weten of er daadwerkelijk al in juni gestart gaat worden en wat dan die werkzaamheden zullen inhouden. En waarom die al vooraf gaan aan de tweede behandeling in november.

Bovendien, zegt de VSP, hebben de bewoners van de Dordtse Hout om inspraak gevraagd omdat de werkzaamheden zo’n vier jaar gaan duren. En dat op korte afstand van hun wijk. Op dat verzoek is nooit antwoord gekomen en de VSP wil weten of de gemeente wil toezeggen dat die inspraak formeel wordt geregeld.

Foto uit de collectie van het Regionaal Archief Dordrecht

Lees ook

businkbotsing

Weg bezaaid met glas na botsing, auto's zwaar beschadigd

Twee auto's zijn maandagavond met elkaar in botsing gekomen op de Noordendijk in Dordrecht. Een van de voertuigen werd daarbij in de flank geraakt en is flink beschadigd.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: standbeeld van Kees Buddingh

Studio De Witt besteedt deze zaterdag aandacht aan de wens van een groep Dordtenaren een beeld in de stad te plaatsen van de Dordtse dichter en schrijver Kees Buddingh. Buddingh (1918-1985) kreeg onder meer bekendheid met zijn gedicht ‘De blauwbilgorgel’. Presentator Ben Corino spreekt met de aanjagers van het plan voor het Buddingh standbeeld, Ton Delemarre en Jacques Malschaert.

foto artikel vuilnisvrouw

Met een grote vrachtwagen door kleine straatjes rijden: Janus doet het voor HVC

Gemiddeld één keer per week wordt in onze streek het ondergrondse afval opgehaald. Met een enorme vuilniswagen trotseert Janus Confurius dagelijks de smalle straatjes van de Dordtse binnenstad. Monique trekt het felgele HVC-hesje aan en rijdt een stuk met Janus mee.

IMG_3084

Poes Chica lift per ongeluk mee naar Dordrecht

Poes Chica is per ongeluk vanaf de Dr. Schaepmansingel in Schiedam met een auto meegereisd naar Dordrecht, onder de motorkap. Het dier werd donderdag gevonden in een parkeergarage. Haar buik en pootjes zaten onder de brandwonden.

PSX_20260916_115012

Kleine brand in gevangenis door aangebrand eten in magnetron

De brandweer is woensdagochtend korte tijd in actie geweest voor een brand in de Dordtse gevangenis. In een cel zorgde aangebrand eten in een magnetron voor rookontwikkeling.

foto westwerkt 2

Minister opent Dordt West Werkt in Wielwijk: 'Belangrijke eerste stap'

In Wielwijk is het initiatief Dordt West Werkt van start gegaan. In aanwezigheid van minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie werd een lint doorgeknipt. Dordt West Werkt ondersteunt bewoners in hun ontwikkeling naar werk en meedoen in de samenleving.