gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

VSP stelt vragen over Amstelwijck

a4b2f63f3c2a22fcfac52afdad8ff60f

De raadsfractie van de Verenigde Senioren Partij stelt schriftelijke vragen aan het college van B&W over de bouwactiviteiten rondom Amstelwijck.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De raadsfractie van de Verenigde Senioren Partij stelt schriftelijke vragen aan het college van B&W over de bouwactiviteiten rondom Amstelwijck.

In december vorig jaar is in de raad het plan ‘ontwikkelperspectief en haalbaarheidsanalyse Amstelwijck’ behandeld. Dat plan wordt dit jaar uitgewerkt en moet dan in november 2019 opnieuw worden besproken en goedgekeurd door de gemeenteraad.

Uit berichten van bewoners van de naastgelegen Dordtse Hout en uit de planning van de projectmanager komt nu naar voren dat er al in juni gewerkt gaat worden bij Smitzigt. En die locatie is opgenomen in de haalbaarheidsanalyse.

En is de boerderij Smitzigt een monumentenpand?

De VSP wil nu van het college weten of er daadwerkelijk al in juni gestart gaat worden en wat dan die werkzaamheden zullen inhouden. En waarom die al vooraf gaan aan de tweede behandeling in november.

Bovendien, zegt de VSP, hebben de bewoners van de Dordtse Hout om inspraak gevraagd omdat de werkzaamheden zo’n vier jaar gaan duren. En dat op korte afstand van hun wijk. Op dat verzoek is nooit antwoord gekomen en de VSP wil weten of de gemeente wil toezeggen dat die inspraak formeel wordt geregeld.

Foto uit de collectie van het Regionaal Archief Dordrecht

Lees ook

vandievanderduijnschouten

Voormalig wethouders uit Ambacht en Ridderkerk voorgedragen als wethouder Papendrecht

De gemeenteraad van Papendrecht draagt Steven van Die en Kees van der Duijn Schouten voor als wethouders in de gemeente. Het gaat om een tijdelijke invulling, bedoeld als overbrugging naar een nieuw college.

vleermuis foto noord brug

Speciaal voor vleermuizen: deze brug heeft in het donker een rode gloed

De Brug over de Noord is uitgerust met nieuwe verlichting. Met vleermuisvriendelijke lampen wil Rijkswaterstaat de dieren in de omgeving niet in de weg zitten. “Wit licht mijden ze het liefst.”

stadskantoor

Sociale Dienst Drechtsteden verhuist naar tijdelijke plek

De Sociale Dienst Drechtsteden gaat verhuizen. Vanaf 17 augustus zit de sociale dienst tijdelijk in het Dordtse Stadskantoor aan de Spuiboulevard 300. Het SamenWerkplein verhuist mee.

IMG_6652

Dordtse Spuiweg gaat op de schop en wordt fietsstraat met tweerichtingsverkeer

Grote veranderingen aan de Dordtse Spuiweg. De eenrichtingsstraat die een afzonderlijk fietspad aan de zijkant van de straat heeft, wordt de komende maanden veranderd in een fietsstraat met tweerichtingsverkeer. Daarom is de weg tot begin december dicht.

botulismealb

Botulisme vastgesteld in Alblasserdam: vooral gevaarlijk voor honden

In het water tussen de Middelwetering en Oosteromse Wiel in Alblasserdam is botulisme geconstateerd in het water. De gemeente roept inwoners op om extra voorzichtig te zijn en honden niet te laten zwemmen in of drinken uit het water.

vuurwerkinleveractieeerder

Verbod op consumentenvuurwerk; hier kun jij het anoniem en zonder straf inleveren

Heb jij nog oud vuurwerk in huis liggen? Dan kun je dat, zonder boete of straf, volgende week inleveren in Dordrecht. Sinds 1 augustus geldt er namelijk een verbod op consumentenvuurwerk.