De restauratie moet vooral plaatsvinden aan de wieken. Peter Raggers, één van de vrijwilligers van de molen aan de Noordendijk zegt: "De totale restauratie gaat ongeveer 150.000 euro kosten en op dit moment hebben we een kleine 30.000 euro van het donatiegeld en we hopen van de provincie 65.000 euro te krijgen." Toch is dat nog lang niet genoeg, zelfs als je het ingezamelde 1500 euro van vereniging De Hollandse Molen erbij optelt.
"Als we al zoveel geld uitgeven aan andere zaken en deze molen heeft niet voldoende geldmiddelen, dan moet je toch ergens te rade gaan," zegt Leo Stolk namens de VSP. Volgens hem is het niet helemaal duidelijk waarom de gemeente niet bereid is om de molen te ondersteunen: "De gemeente heeft een stuk verantwoordelijkheid voor deze monumentale molen en ik vind dat wij als VSP ons hiervoor toch hard moeten maken."
Hoe eerder de wieken weer kunnen draaien, hoe eerder er weer meel gemaald kan worden op de wind. Dat gebeurt nu elektrisch en dat kost een hoop krachtstroom. "We begrijpen de juridische en politieke problemen om een rijksmonument te ondersteunen, desalniettemin zijn wij een Dordts icoon." en "Je bent geen molenaar geworden om een knopje om te zetten," besluit Peter.