gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vuurwerk en de regels

85ec5cdbb4ba30265c3c24ec14b986c3

De jaarwisseling staat weer voor de deur. In Dordt gelden er een aantal regels voor het afsteken van vuurwerk en aansteken van vreugdevuren.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
De stad kent ook dit jaar weer een aantal vuurwerkvrije zone’s. Vuurwerk afsteken mag niet bij het Albert Schweitzerziekenhuis, op de terreinen van woon-zorgcentra De Merwelanden, Polderwiel, Gravenhorst, Dubbelmonde, Sterrenwiel, Waterwiel en Stadswiel, Vreedonk, De Linden en De Prinsemarij. Ook in de Dordtse parken wordt geen vuurwerk getolereerd evenals op alle schoolpleinen van het basis- en voortgezet onderwijs.


Vuurwerkvrije zone’s zijn er voor mensen die last hebben van het geknal en om de kwetsbare mensen en dieren te beschermen. Volgens de gemeente zou het ook vernielingen moeten voorkomen.


Wie in de vuurwerkvrije gebieden vuurwerk afsteekt krijgt dezelfde straf als wanneer men vuurwerk afsteekt vóór 31 december 18.00 uur of na 1 januari 02.00 uur. Dit kan een waarschuwing zijn, jongeren krijgen een taak- of leerstraf of men kan een bekeuring van 100,- per afgestoken item krijgen. De gemeente zet handhavers in tegen vuurwerkoverlast.

Vreugdevuren zijn in de gemeente niet toegestaan tenzij er een vergunning is afgegeven.


Net als voorgaande jaren is er drie dagen verkoop. Op zondag mag er geen vuurwerk verkocht worden, om die reden start de verkoop op vrijdag 28 december..

Lees ook

a15parallelbaan

Let op: parallelbaan A15 bij Ridderkerk komende dagen dicht

Automobilisten op de A15 moeten de komende dagen rekening houden met een extra reistijd tot zestig minuten. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt op de parallelbaan tussen de knooppunten Ridderkerk en Benelux, waardoor de weg vanaf vrijdagavond tot en met 26 oktober deels dicht is.

Foto artikel

Een woonproject voor senioren om op elkaar te letten: 'Minder eenzaamheid en betere gezondheid'

De bouw van seniorencomplex De Hofjes is van start gegaan in Hendrik-Ido-Ambacht. Het appartementencomplex krijgt gezamenlijke ruimtes, om het zelfstandig wonen voor ouderen aangenamer te maken. “Ik vind het geruststellend dat ik straks ergens woon waar anderen een beetje op mij letten. Zeker omdat ik in mijn eentje woon”, zegt een van de toekomstige buurtbewoners.

foto drechttunnel a15

wegen

Verbreding A15 blijft in de ijskast, renovatie van deze tunnels gaat door

De geplande renovaties van de Noordtunnel en Drechttunnel kunnen gewoon doorgaan. Dat blijkt uit de nieuwe prioriteitenlijst van het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. Slecht nieuws is er voor filerijders op de A15 tussen Papendrecht en Gorinchem: dat stuk snelweg wordt voorlopig niet verbreed.

foto

Vrachtwagens botsen op A16, automobilisten negeren rode kruizen

Twee vrachtwagens zijn woensdagochtend gebotst op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Door het ongeluk staat verkeer tussen Dordrecht en Rotterdam in de file.

asmediapolitie2

Politie deelt beelden overval juwelier: overvaller richt wapen op personeel en haalt uit met hamer

De twee mannen die vorige maand een juwelier aan de Voorstraat in Dordrecht overvielen, zijn nog altijd niet opgepakt. De politie heeft nu videobeelden van de overval gedeeld in de hoop de daders op te sporen.

artikelfoto tandarts

Tandarts te duur? Deze artsen helpen mensen bij klachten

Wie wel met kiespijn rondloopt, maar geen geld heeft voor een bezoek aan de tandarts, kan op zaterdag 10 oktober terecht tijdens de Tandartsdag. In meerdere gemeenten in de Drechtsteden kunnen mensen met urgente klachten die dag gratis worden behandeld. Stichting ANDERS organiseert de dag voor de tweede keer.