gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vuurwerk en de regels

85ec5cdbb4ba30265c3c24ec14b986c3

De jaarwisseling staat weer voor de deur. In Dordt gelden er een aantal regels voor het afsteken van vuurwerk en aansteken van vreugdevuren.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
De stad kent ook dit jaar weer een aantal vuurwerkvrije zone’s. Vuurwerk afsteken mag niet bij het Albert Schweitzerziekenhuis, op de terreinen van woon-zorgcentra De Merwelanden, Polderwiel, Gravenhorst, Dubbelmonde, Sterrenwiel, Waterwiel en Stadswiel, Vreedonk, De Linden en De Prinsemarij. Ook in de Dordtse parken wordt geen vuurwerk getolereerd evenals op alle schoolpleinen van het basis- en voortgezet onderwijs.


Vuurwerkvrije zone’s zijn er voor mensen die last hebben van het geknal en om de kwetsbare mensen en dieren te beschermen. Volgens de gemeente zou het ook vernielingen moeten voorkomen.


Wie in de vuurwerkvrije gebieden vuurwerk afsteekt krijgt dezelfde straf als wanneer men vuurwerk afsteekt vóór 31 december 18.00 uur of na 1 januari 02.00 uur. Dit kan een waarschuwing zijn, jongeren krijgen een taak- of leerstraf of men kan een bekeuring van 100,- per afgestoken item krijgen. De gemeente zet handhavers in tegen vuurwerkoverlast.

Vreugdevuren zijn in de gemeente niet toegestaan tenzij er een vergunning is afgegeven.


Net als voorgaande jaren is er drie dagen verkoop. Op zondag mag er geen vuurwerk verkocht worden, om die reden start de verkoop op vrijdag 28 december..

Lees ook

Webfoto mogelijkheid

Onbegrip over werkzaamheden N214, toch valt extra vertraging tot nu toe mee

Naast de werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug, zijn ook de werkzaamheden aan de iets verderop gelegen N214 in volle gang. In verschillende fases worden daar de wegen en fietspaden veiliger en beter gemaakt. Gevreesd werd voor enorme hinder, maar in de eerste fase valt dat vooralsnog relatief mee, ziet de provincie Zuid-Holland.

nk2026110693A03504

Opsteker voor taai FC Dordrecht tegen NAC: ‘Dit moeten we koesteren’

FC Dordrecht mocht in de slotfase dromen van een zege op NAC Breda vrijdagavond, maar het bleef 0-0. “Een verdiend resultaat”, concludeert middenvelder Adil Lechkar na het doelpuntloze duel.

foto onderbroek politie

Dat zaakje stinkt: oplichter (18) van bejaarde vrouw verstopt buit in onderbroek

Een bejaarde vrouw is onlangs opgelicht door nepagenten. Speurwerk leidde naar twee 18-jarige verdachten, die dezelfde dag nog zijn aangehouden. Smeuïg detail: een van hen had de buitgemaakte sieraden nog in zijn onderbroek.

politie 01

Arrestaties voor cocaïnesmokkel via havens van Rotterdam en Vlissingen

Twee mannen zijn aangehouden voor het voorbereiden van de invoer van cocaïne via de havens van Rotterdam en Vlissingen. Het gaat om een 42-jarige man uit Ridderkerk en een 43-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats. De politie vermoedt dat de Ridderkerker al langer betrokken is bij internationale drugssmokkel.

FOTO2 WEBSITE

In dit huis leer je wat je moet doen als er brand uitbreekt

Wat moet je doen als er brand uitbreekt in je eigen huis? In Ridderkerk heeft de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond een zogeheten 'belevingswoning' gecreëerd. Verschillende situaties worden nagebootst, met als doel: mensen bewust maken.

pont rosmolenweg

Pont regelmatig te laat in de spits, slecht nieuws voor reizigers

De pont tussen Dordrecht Kerkeplaat en de Rosmolenweg in Papendrecht gaat vanaf volgende week maandag minder varen. In de spits wordt de dienstregeling van drie naar twee keer per uur teruggeschroefd. "De ponten kunnen in de spits niet volgens de dienstregeling varen en zijn regelmatig te laat", verklaart Rijkswaterstaat.