gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vuurwerk en de regels

85ec5cdbb4ba30265c3c24ec14b986c3

De jaarwisseling staat weer voor de deur. In Dordt gelden er een aantal regels voor het afsteken van vuurwerk en aansteken van vreugdevuren.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
De stad kent ook dit jaar weer een aantal vuurwerkvrije zone’s. Vuurwerk afsteken mag niet bij het Albert Schweitzerziekenhuis, op de terreinen van woon-zorgcentra De Merwelanden, Polderwiel, Gravenhorst, Dubbelmonde, Sterrenwiel, Waterwiel en Stadswiel, Vreedonk, De Linden en De Prinsemarij. Ook in de Dordtse parken wordt geen vuurwerk getolereerd evenals op alle schoolpleinen van het basis- en voortgezet onderwijs.


Vuurwerkvrije zone’s zijn er voor mensen die last hebben van het geknal en om de kwetsbare mensen en dieren te beschermen. Volgens de gemeente zou het ook vernielingen moeten voorkomen.


Wie in de vuurwerkvrije gebieden vuurwerk afsteekt krijgt dezelfde straf als wanneer men vuurwerk afsteekt vóór 31 december 18.00 uur of na 1 januari 02.00 uur. Dit kan een waarschuwing zijn, jongeren krijgen een taak- of leerstraf of men kan een bekeuring van 100,- per afgestoken item krijgen. De gemeente zet handhavers in tegen vuurwerkoverlast.

Vreugdevuren zijn in de gemeente niet toegestaan tenzij er een vergunning is afgegeven.


Net als voorgaande jaren is er drie dagen verkoop. Op zondag mag er geen vuurwerk verkocht worden, om die reden start de verkoop op vrijdag 28 december..

Lees ook

archieffotopolitie

Achtervolging met tien politiewagens en helikopter eindigt nadat vluchtauto wordt aangetikt

De politie heeft vrijdagochtend met man en macht een auto achtervolgd. De vluchtende auto, die om meerdere redenen gezocht werd, werd uiteindelijk gestopt in Ridderkerk nadat hij een beuk kreeg van een politiewagen. Er zijn twee mannen aangehouden.

businkaanvaring4

Olieworsten in het water vangen gasolie op na aanvaring bunkerstation

Een bunkerstation aan de Hooikade in Dordrecht is zaterdagavond aangevaren door een binnenvaartschip. Daarbij is gasolie in het water gelekt. Met zogeheten olieworsten in het water wordt ook deze maandag nog olie opgevangen en afgezogen, meldt Rijkswaterstaat.

schotse hooglanders n3

Schotse hooglanders op N3, weg tijdlang afgezet

De politie in Dordrecht heeft dinsdagavond een tijdlang de handen vol gehad aan twee losgebroken Schotse hooglanders. Ondanks pogingen om de dieren in te sluiten, belandden de twee op de rondweg N3, tussen de voorbijrazende auto’s.

elcobrinkman

Oud-minister en voormalig CDA-leider Elco Brinkman (78) overleden

Oud-minister en voormalig CDA-leider Elco Brinkman is op 78-jarige leeftijd overleden na een kort ziekbed. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt, meldt de NOS.

treinstationdordrecht

Let op: woensdag geen treinen, nauwelijks bussen

Reis je normaal gesproken met het openbaar vervoer naar je werk of school? Woensdag zul je daar zeer waarschijnlijk een andere manier voor moeten vinden. Vanwege een landelijke staking in het openbaar vervoer die de vakbonden hebben afgeroepen, rijden er geen treinen en minder tot geen bussen. De Waterbus vaart wel.

3x2

Ondanks harde regen veel ‘blije koppies’ tijdens jaarlijkse jeugdwielertour

De jaarlijks terugkerende jeugdwielertour 3x2 in Ridderkerk is weer in volle gang. Waar de deelnemers vorig jaar nog konden genieten van volop zon, moeten de kinderen en vrijwilligers het dit jaar vooral doen met regenbroeken en regenjassen. Toch laat de organisatie zich daar niet door tegenhouden.