gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vuurwerk en de regels

85ec5cdbb4ba30265c3c24ec14b986c3

De jaarwisseling staat weer voor de deur. In Dordt gelden er een aantal regels voor het afsteken van vuurwerk en aansteken van vreugdevuren.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
De stad kent ook dit jaar weer een aantal vuurwerkvrije zone’s. Vuurwerk afsteken mag niet bij het Albert Schweitzerziekenhuis, op de terreinen van woon-zorgcentra De Merwelanden, Polderwiel, Gravenhorst, Dubbelmonde, Sterrenwiel, Waterwiel en Stadswiel, Vreedonk, De Linden en De Prinsemarij. Ook in de Dordtse parken wordt geen vuurwerk getolereerd evenals op alle schoolpleinen van het basis- en voortgezet onderwijs.


Vuurwerkvrije zone’s zijn er voor mensen die last hebben van het geknal en om de kwetsbare mensen en dieren te beschermen. Volgens de gemeente zou het ook vernielingen moeten voorkomen.


Wie in de vuurwerkvrije gebieden vuurwerk afsteekt krijgt dezelfde straf als wanneer men vuurwerk afsteekt vóór 31 december 18.00 uur of na 1 januari 02.00 uur. Dit kan een waarschuwing zijn, jongeren krijgen een taak- of leerstraf of men kan een bekeuring van 100,- per afgestoken item krijgen. De gemeente zet handhavers in tegen vuurwerkoverlast.

Vreugdevuren zijn in de gemeente niet toegestaan tenzij er een vergunning is afgegeven.


Net als voorgaande jaren is er drie dagen verkoop. Op zondag mag er geen vuurwerk verkocht worden, om die reden start de verkoop op vrijdag 28 december..

Lees ook

hermanj

Deze straat heet, na veroordeling Herman J., weer officieel 'Lage Kade'

De Lage Kade is 'terug' in Hendrik-Ido-Ambacht. De straat werd jarenlang vernoemd naar ex-burgemeester Herman J., maar door zijn veroordeling voor kinderpornobezit kreeg de kade een andere naam.

archieffotopolitie

Man gewond na steekpartij in Nieuw-Lekkerland

Bij een steekpartij in Nieuw-Lekkerland is maandagavond een man gewond geraakt. Wat hieraan vooraf is gegaan, wordt nog onderzocht.

bureaurijnmondoverval

Overvaller juwelier na ruim een jaar nog niet gepakt, beelden in Opsporing Verzocht

De politie is nog altijd op zoek naar de man die in april vorig jaar een juwelier in Sliedrecht heeft overvallen. Beelden van de overval zijn maandagavond getoond in het tv-programma Opsporing Verzocht.

fotozonsverduisteringg

Zonsverduistering trekt veel bekijks: 'Het lijkt wel op een teennagel'

De grootste zonsverduistering sinds 1999. Honderden mensen keken woensdagavond op verschillende plekken in Dordrecht naar dit bijzondere fenomeen, zoals aan de Dokweg of bij Sterrenwacht Mercurius. Een ‘once-in-a-lifetime experience’: "Heel gaaf om te zien, ik had het niet zo verwacht."

IMG_3057

Teleurgestelde reacties na nieuws over sluiting treinenwinkel: ‘Iconische zaak voor elke Dordtenaar’

Wie had gedacht dat modeltreinen nog zo populair zouden zijn? De sluiting van ‘Het Winkeltje’ in Dordrecht maakt veel los in de community. Veel mensen zijn teleurgesteld dat een bijzondere speciaalzaak verdwijnt. “Verschrikkelijk! Het was een soort bedevaartsoord voor mij.”

pexels-happyrisingguy-33672857

Geen vuurwerkshow te zien in Alblasserdam tijdens jaarwisseling: 'eerst ervaring opdoen'

Alblasserdammers kunnen komende jaarwisseling geen vuurwerkshow in hun eigen gemeente bekijken. De gemeente kiest ervoor om eerst ervaring op te doen met de landelijke regelgeving en de effecten daarvan, nu er sinds dit jaar een vuurwerkverbod geldt.