gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vuurwerkverkoop vroeg van start

Maanden hebben ze er naar uitgekeken en vanmorgen konden ze eindelijk los, de vuurwerkfanaten. In alle vroegte stonden ze op om hun vuurwerk te kopen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Eén van hen was Peter die zijn vuurwerk in verschillende winkels koopt, hij begon bij Rio Fireworks aan de Rijksstraatweg. "Ik kon er niet van slapen, het is toch vuurwerk. Dat kriebelt, het is het kleine kind in je."

Vooral siervuurwerk gaat mee naar huis. "De grotere dozen koop ik. Dan ben je meer aan het kijken en het geeft meer spektakel. Het mooie is dat er niets gevaarlijks aan is, het kan niet omvallen. En als je wat grotere dozen neemt, dan heb je waar voor je geld. Met een drankje en een oliebol een fantastisch Oud en Nieuw."

Volgens eigenaar Nan Sadal van Rio Fireworks blijft siervuurwerk het meest in trek. " De klappers zijn voor de kleine jongens, maar volwassen mensen pakken tegenwoordig alleen siervuurwerk. Het is wat veiliger en geeft meer plezier."

De vuurwerkverkoop loopt tot en met 30 december. Afsteken mag op 31 december vanaf zes uur 's avond tot 1 januari twee uur 's nachts.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-08-06 at 21.32.10

Veel rook door schrootbrand bij recyclingbedrijf

Bij een recyclingbedrijf in het havengebied in Dordrecht heeft donderdagavond een grote brand gewoed in een hoop schroot. De brandweer rukte massaal uit om het vuur te bestrijden.

rianne fot 1

Poëzie redde het leven van Rianne: 'Ik kon opeens weer vertellen hoe ik mij voelde'

Jarenlang zat Rianne den Ouden (25) in de psychiatrie. Maar terwijl de Zwijndrechtse op het diepste punt zat, weggestopt op een gesloten afdeling, hervond ze haar levenslust in gedichten. “Ik ontdekte per ongeluk de kracht van woorden", vertelt ze nu over haar bundel 'Op een dag vlieg ik weg'.

RolleBollen_2

Al skatend door het Weizigtpark: Rollebollen keert terug met meerdere rolschaatsavonden

Rollebollen keert terug naar Dordrecht. Het rolschaatsevenement werd vorig jaar voor het eerst georganiseerd en dat was volgens de organisatie een groot succes. Daarom wordt nu uitgebreid naar drie avonden Rollenbollen, opnieuw in het Weizigtpark.

businkautobrandzwi

Auto brandt uit bij kerk

Een auto is in de nacht van zondag op maandag uitgebrand in Zwijndrecht. De wagen stond op een parkeerplaats bij de kerk Develhof, aan de Laan van Nederhoven.

bananenpolitie

Dordtenaar vast voor faciliteren invoer cocaïne tussen bananen

Een 39-jarige Dordtenaar is woensdag aangehouden op het industrieterrein in Moerdijk. Hij zou het invoeren van cocaïne hebben gefaciliteerd, meldt de politie.

mesenbijl

Man valt mensen in het centrum lastig, blijkt bijl en groot mes op zak te hebben

De politie heeft een man opgepakt die begin vorige week meerdere mensen in het centrum van Dordrecht heeft lastiggevallen. Bij het fouilleren van de man bleek dat hij een groot mes en een bijl op zak had.