gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vuurwerkverkoop vroeg van start

Maanden hebben ze er naar uitgekeken en vanmorgen konden ze eindelijk los, de vuurwerkfanaten. In alle vroegte stonden ze op om hun vuurwerk te kopen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Eén van hen was Peter die zijn vuurwerk in verschillende winkels koopt, hij begon bij Rio Fireworks aan de Rijksstraatweg. "Ik kon er niet van slapen, het is toch vuurwerk. Dat kriebelt, het is het kleine kind in je."

Vooral siervuurwerk gaat mee naar huis. "De grotere dozen koop ik. Dan ben je meer aan het kijken en het geeft meer spektakel. Het mooie is dat er niets gevaarlijks aan is, het kan niet omvallen. En als je wat grotere dozen neemt, dan heb je waar voor je geld. Met een drankje en een oliebol een fantastisch Oud en Nieuw."

Volgens eigenaar Nan Sadal van Rio Fireworks blijft siervuurwerk het meest in trek. " De klappers zijn voor de kleine jongens, maar volwassen mensen pakken tegenwoordig alleen siervuurwerk. Het is wat veiliger en geeft meer plezier."

De vuurwerkverkoop loopt tot en met 30 december. Afsteken mag op 31 december vanaf zes uur 's avond tot 1 januari twee uur 's nachts.

Lees ook

rwsputdeksels

Losse putdeksels in Drechttunnel zorgen voor flinke vertraging, tunnelbuis urenlang dicht

De Drechttunnel is na urenlange werkzaamheden aan losgekomen putdeksels weer volledig vrijgegeven. Alle rijstroken zijn weer open voor verkeer, net op tijd voor de ergste spits begint.

foto ongeluk wielwijk apotheek

Bestuurster rijdt tegen muur van apotheek, vrouw nagekeken

Een automobilist is woensdag tegen de gevel van een apotheek gebotst in Dordrecht. De vrouw is ter plaatse gecontroleerd, maar hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

foto drechttunnel a15

wegen

Verbreding A15 blijft in de ijskast, renovatie van deze tunnels gaat door

De geplande renovaties van de Noordtunnel en Drechttunnel kunnen gewoon doorgaan. Dat blijkt uit de nieuwe prioriteitenlijst van het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. Slecht nieuws is er voor filerijders op de A15 tussen Papendrecht en Gorinchem: dat stuk snelweg wordt voorlopig niet verbreed.

IMG_7827

3D-spel moet kinderen enthousiasmeren voor molenaarsberoep: 'We hebben nieuwe mensen nodig'

Een spel om kinderen te enthousiasmeren voor het beroep van molenaar. Molenstichting SIMAV doet met het educatieve project ‘Waar is de Molenaar’ een gooi naar de Vriendenloterij Molenprijs 2026. Als de stichting de prijs wint, ligt 50.000 euro in het verschiet: een bedrag dat de stichting goed zou helpen bij het in stand houden van de molens in de Alblasserwaard.

Batavia in de Bataviahaven - ovv Sander Wit

Dordts bedrijf zorgt voor transport van historisch schip

Voor onderhoud moet de historische Batavia heen en weer tussen Lelystad en Amsterdam. Voor dit bijzondere transport wordt onder meer de Dordtse Koninklijke Van der Wees Groep B.V. ingeschakeld, die een belangrijke rol speelt bij de verplaatsing van het schip.

OPMA over wereldwinkel

60 jaar Wereldwinkel in Dordrecht: Ad ontdekt de marketing achter het goede doel

Een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad brengt presentator Ad van den Herik bij de Dordtse Wereldwinkel. Al zo'n 60 jaar is er een filiaal van het goede doelen-initiatief gevestigd in de stad.