gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vuurwerkverkoop vroeg van start

Maanden hebben ze er naar uitgekeken en vanmorgen konden ze eindelijk los, de vuurwerkfanaten. In alle vroegte stonden ze op om hun vuurwerk te kopen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Eén van hen was Peter die zijn vuurwerk in verschillende winkels koopt, hij begon bij Rio Fireworks aan de Rijksstraatweg. "Ik kon er niet van slapen, het is toch vuurwerk. Dat kriebelt, het is het kleine kind in je."

Vooral siervuurwerk gaat mee naar huis. "De grotere dozen koop ik. Dan ben je meer aan het kijken en het geeft meer spektakel. Het mooie is dat er niets gevaarlijks aan is, het kan niet omvallen. En als je wat grotere dozen neemt, dan heb je waar voor je geld. Met een drankje en een oliebol een fantastisch Oud en Nieuw."

Volgens eigenaar Nan Sadal van Rio Fireworks blijft siervuurwerk het meest in trek. " De klappers zijn voor de kleine jongens, maar volwassen mensen pakken tegenwoordig alleen siervuurwerk. Het is wat veiliger en geeft meer plezier."

De vuurwerkverkoop loopt tot en met 30 december. Afsteken mag op 31 december vanaf zes uur 's avond tot 1 januari twee uur 's nachts.

Lees ook

oranjekater

Oranjekater overheerst na uitschakeling op WK: ‘Weer die penalty’s’

De grote WK droom van de oranjefans valt in duigen. Na negentig minuten spelen, de verlengingen en de penalty’s tegen Marokko, trok het Nederlands elftal aan het kortste einde. Waar veel Marokkaanse supporters tot de vroege uurtjes vierden, hebben veel oranjefans wellicht een heuse ‘oranjekater’ overgehouden aan het verlies.

hoogblokland

Vijfheerenlanden uit zorgen over mogelijke azc-locatie Molenlanden

De gemeente Vijfheerenlanden spreekt opnieuw haar zorgen uit over één van de mogelijke locaties voor een asielopvang in buurgemeente Molenlanden. “Wij vinden het onacceptabel als uitsluitend wordt gekeken naar de formele gemeentegrens en niet naar de feitelijke effecten van een opvanglocatie op de omgeving”, zo meldt burgemeester Sjors Fröhlich in een brief aan de Molenlandse raad.

Alpacajong

Feest op kinderboerderij: alpacajong Nacho is geboren

Alpacavrouwtje Flame is woensdagavond bevallen bij Kinderboerderij Papenhoeve in Papendrecht. Rond 19.15 uur werd jongetje Nacho geboren. Flame heeft de bevalling helemaal zelf gedaan en iedereen maakt het goed.

Ben-Corino-1-696x391

Tanja de Jonge is hoofdgast in Studio De Witt

Een gloednieuwe uitzending van Studio De Witt staat zaterdag 27 juni op het programma en is te beluisteren op Drechtstad FM tussen 10.00 en 13.00 uur.

politie 01

Aantal woninginbraken in deze gemeente bijna verdubbeld, minder fraudegevallen

Het aantal woninginbraken in Hendrik-Ido-Ambacht is het afgelopen jaar fors gestegen, zo blijkt uit de Veiligheidsrapportage van die gemeente. Ook het aantal diefstallen bij bedrijven en instanties steeg, net als het aantal fietsen dat is gestolen. Wel is er een daling zichtbaar in meldingen over fraudegevallen.

THUMB WEBSITE

Oud-ploeggenoot Summerville trots op WK-prestatie: ‘Wist toen al dat hij het ver ging schoppen’

Terwijl het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada in volle gang is, gaat het in Nederland over misschien wel dé verrassing van het toernooi. Crysencio Summerville debuteerde zeven jaar geleden nog in het profvoetbal bij FC Dordrecht en maakt nu furore in het shirt van Oranje. Toenmalige ploeggenoot Thomas Schalekamp wist het al gelijk: die gaat het ver schoppen.