gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vuurwerkverkoop vroeg van start

Maanden hebben ze er naar uitgekeken en vanmorgen konden ze eindelijk los, de vuurwerkfanaten. In alle vroegte stonden ze op om hun vuurwerk te kopen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Eén van hen was Peter die zijn vuurwerk in verschillende winkels koopt, hij begon bij Rio Fireworks aan de Rijksstraatweg. "Ik kon er niet van slapen, het is toch vuurwerk. Dat kriebelt, het is het kleine kind in je."

Vooral siervuurwerk gaat mee naar huis. "De grotere dozen koop ik. Dan ben je meer aan het kijken en het geeft meer spektakel. Het mooie is dat er niets gevaarlijks aan is, het kan niet omvallen. En als je wat grotere dozen neemt, dan heb je waar voor je geld. Met een drankje en een oliebol een fantastisch Oud en Nieuw."

Volgens eigenaar Nan Sadal van Rio Fireworks blijft siervuurwerk het meest in trek. " De klappers zijn voor de kleine jongens, maar volwassen mensen pakken tegenwoordig alleen siervuurwerk. Het is wat veiliger en geeft meer plezier."

De vuurwerkverkoop loopt tot en met 30 december. Afsteken mag op 31 december vanaf zes uur 's avond tot 1 januari twee uur 's nachts.

Lees ook

bbqbrugphotopea

Ondernemers barbecueën op afgesloten Papendrechtsebrug: 'Hét moment om ervaringen uit te wisselen'

Een barbecue bovenop het brugdek waar normaal gesproken duizenden auto’s per dag overheen rijden. Ondernemers en bestuurders kwamen op deze bijzondere plek samen om onder het genot van een hapje en drankje ervaringen en tips uit te wisselen nu de Papendrechtsebrug maandenlang dicht is. “Dit lijkt wel de autoloze zondag van vroeger.”

FOTO WEBSITE ARTIKEL

Buurtbewoners slaan alarm: moderne bushalte al lange tijd onbereikbaar

Onrust in Wielwijk, want al anderhalf jaar is de bushalte naast het Admiraalsplein in Dordrecht voor bussen onbereikbaar. Buurtbewoners moeten daardoor naar een tijdelijke halte, zo’n 500 meter verderop. Voor de Dordtse VVD is dit onacceptabel: "Je haalt zo een nat pak als je staat te wachten op de bus."

Schip still website

Dit historische schip meert aan in Dordrecht: ‘Stukje Europese geschiedenis’

Het historische schip de Baquet Dumas ligt in Dordrecht. Het schip is slechts één van de drie in zijn soort die nog in het water ligt en kan varen. In de Dordtse Leefwerf moet het schip worden behouden voor de toekomst en daarvoor worden leerlingen van verschillende scholen uit Dordrecht ingezet.

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon

Presentator Ad van den Herik heeft zijn zomervakantie met een week verlengd en dat geeft ons de gelegenheid om zijn ritje in de TukTuk met vastgoedondernemer en stadsgids Pieter van Loon nog een keer uit te zenden.

dirkhavenstraat

Supermarkt en slagerij ontruimd na brand

Een supermarkt en naastgelegen slagerij aan de Havenstraat in Ridderkerk zijn maandagochtend ontruimd geweest vanwege brand. Het vuur ontstond tijdens werkzaamheden bij de slagerij. Tientallen mensen moesten naar buiten.

merwedebrugrws

Meer dan 200 boetes voor vrachtwagens die verbod Merwedebrug overtreden

Bij de handhavingsactie bij de Merwedebrug (A27) zijn vorige week in totaal 215 boetes uitgedeeld. Sinds juli mogen vrachtwagens niet meer over de brug heen, maar dat verbod wordt nog door honderden vrachtwagens per dag genegeerd. Daarom voerden Rijkswaterstaat en de politie van 17 tot en met 21 augustus een grootschalige handhavingsactie uit.