Dordrecht, Netherlands

Vuurwerkverkoop weer gestart

In alle vroegte is zaterdagochtend de vuurwerkverkoop weer begonnen. Zaterdag, maandag en dinsdag kunnen vuurwerkliefhebbers weer rotjes, vuurpijlen en ander vuurwerkgeweld kopen. Normaal gesproken wordt vuurwerk alleen op de drie laatste dagen van het jaar verkocht, maar op zondag mag dat niet.
Jordy Nijenhuis | 28 december 2019 14:21 | Aangepast op 28 december 2019 14:21
Bij VTC Vuurwerk stonden zaterdagmorgen tientallen mensen in de rij voor hun vuurwerk. Ook bij Rio Fireworks en VuurwerkPAP was het druk.


Chinese Rollen

De vuurwerkhandelaren moeten dit jaar verplicht gratis veiligheidsbrillen en aansteeklonten aan klanten meegeven. Daarnaast moet de klant voorgelicht worden over het veilig afsteken van vuurwerk.


Leo Pap van VuurwerkPAP vreest niet voor een verbod, althans niet komend jaar. “Maar dat er dingen gaan veranderen weet ik zeker” vertelt hij. Pap ziet een stijging in de verkoop van de zogenaamde Single Shots en Chinese Rollen. Die zijn vanaf komend jaar verboden. Dat komt omdat ze voor veel schade en gevaarlijke situaties zorgen. De trent dit jaar is Compountvuurwerk. Dat zijn boxen die aan elkaar doorgelont zijn, die geven een langere show.


Vuurwerkshow

In onze gemeente zijn dit jaar, net als voorgaande jaren, vuurwerk vrije zone’s. Rondom verzorgingshuizen, parken en ziekenhuizen mag geen vuurwerk worden afgestoken. Ook in de binnenstad is vuurwerk sinds dit jaar verboden. Daarom wordt er op het Drierivierenpunt een vuurwerkshow gegeven. De gemeente hoopt daarmee het aantal vernielingen en geweldsincidenten te verminderen.


Vuurwerk afsteken mag alleen op 31 december vanaf 18:00 uur tot 1 januari 02:00 uur. Wie het toch niet kan laten kan rekenen op een boete vanaf 100 euro. Jongeren tussen de twaalf en achtien jaar worden doorverwezen naar Bureau Halt.

Meest gelezen

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Redactie Streek 56 | 17 dec 2025 10:45

Woede om geopende graven Essenhof, geen vervolging en raadsenquête

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | 17 dec 2025 17:00

Lees ook

Megastunt op WK darts: Plaisier schakelt oud-wereldkampioen uit

Wesley Plaisier heeft in de tweede ronde van het WK darts in Londen voor een enorme sensatie gezorgd...

Dertig kinderen met mogelijkheden genieten van schaatsplezier op Dordtse ijsbaan

Schaatsen onder sfeervolle kerstverlichting, genieten van een warme chocomel of een potje curling sp...

Dit circus viert 200-jarig bestaan: 'Wij willen affiniteit, gezelligheid en aanraking'

Het is al jaren voor veel Dordtenaren en andere streekgenoten in de kerstvakantie een traditie: een ...

Van puike prestaties tot mindere maanden: dit was het 2025 van FC Dordrecht

18 zeges, 9 puntendelingen en 17 nederlagen. De eindbalans van FC Dordrecht in officiële duels in 20...

Zwak FC Dordrecht sluit 2025 af met vierde nederlaag op rij

FC Dordrecht heeft het kalenderjaar afgesloten met een pijnlijke nederlaag bij VVV-Venlo. Uitgereken...

Winter3Daagse bij radio ATOS: 60 uur lang voor donatie voedselbank

Via de Winter3Daagse van ATOS radio worden er dit jaar in elf gemeenten producten opgehaald voor de ...