Dordrecht, Netherlands

Vuurwerkverkoop weer gestart

In alle vroegte is zaterdagochtend de vuurwerkverkoop weer begonnen. Zaterdag, maandag en dinsdag kunnen vuurwerkliefhebbers weer rotjes, vuurpijlen en ander vuurwerkgeweld kopen. Normaal gesproken wordt vuurwerk alleen op de drie laatste dagen van het jaar verkocht, maar op zondag mag dat niet.
Jordy Nijenhuis | 28 december 2019 14:21 | Aangepast op 28 december 2019 14:21
Bij VTC Vuurwerk stonden zaterdagmorgen tientallen mensen in de rij voor hun vuurwerk. Ook bij Rio Fireworks en VuurwerkPAP was het druk.


Chinese Rollen

De vuurwerkhandelaren moeten dit jaar verplicht gratis veiligheidsbrillen en aansteeklonten aan klanten meegeven. Daarnaast moet de klant voorgelicht worden over het veilig afsteken van vuurwerk.


Leo Pap van VuurwerkPAP vreest niet voor een verbod, althans niet komend jaar. “Maar dat er dingen gaan veranderen weet ik zeker” vertelt hij. Pap ziet een stijging in de verkoop van de zogenaamde Single Shots en Chinese Rollen. Die zijn vanaf komend jaar verboden. Dat komt omdat ze voor veel schade en gevaarlijke situaties zorgen. De trent dit jaar is Compountvuurwerk. Dat zijn boxen die aan elkaar doorgelont zijn, die geven een langere show.


Vuurwerkshow

In onze gemeente zijn dit jaar, net als voorgaande jaren, vuurwerk vrije zone’s. Rondom verzorgingshuizen, parken en ziekenhuizen mag geen vuurwerk worden afgestoken. Ook in de binnenstad is vuurwerk sinds dit jaar verboden. Daarom wordt er op het Drierivierenpunt een vuurwerkshow gegeven. De gemeente hoopt daarmee het aantal vernielingen en geweldsincidenten te verminderen.


Vuurwerk afsteken mag alleen op 31 december vanaf 18:00 uur tot 1 januari 02:00 uur. Wie het toch niet kan laten kan rekenen op een boete vanaf 100 euro. Jongeren tussen de twaalf en achtien jaar worden doorverwezen naar Bureau Halt.

Meest gelezen

Ravage op N3: veel schade en gewonde door aanrijding

Corrado Francke | 17 nov 2025 12:06

Sinterklaas is weer in Dordrecht: zo zag de feestelijke intocht eruit

Fokko van der Straaten | Corrado Francke | Erik van Krimpen | Stijn van der Poel | Ad van den Herik | 15 nov 2025 19:46

Lees ook

FC Dordrecht met punt uit de interlandbreak: 1-1 tegen Vitesse

FC Dordrecht heeft vrijdagavond de Keuken Kampioen Divisie hervat met een puntje tegen Vitesse. Aan ...

Blijdschap bij automobilisten nu Spuihavengarage na maanden weer open is: 'Goed geregeld!'

Het was een aangename verrassing voor abonnementhouders en andere automobilisten. Donderdag ging de ...

In deze gemeente kunnen inwoners hun wapens inleveren: 'Anoniem en zonder vervolging'

Op meerdere plekken in Zwijndrecht kunnen mensen komende donderdag wapens inleveren, zonder hiervoor...

Renovatie Brug over de Noord gaat vrijdagavond van start: dit moet er gebeuren

Ruim 21.000 auto’s, duizend vrachtwagens en 2300 fietsers rijden elke dag over de Brug over de Noord...

Deze kinderen planten bomen: ‘Leren hoe belangrijk groen in de buurt is’

Papendrecht heeft er dankzij leerlingen van het OBS t’ Kofschip weer 18 nieuwe bomen bij. Tijdens de...

Jonge dak- en thuislozen vanaf 1 januari geholpen aan woning: ‘Hele systeem zit verstopt’

De proef om dak- en thuislozen in Dordrecht versneld aan een woning te helpen gaat vanaf 1 januari v...