Dordrecht, Netherlands

Vuurwerkverkoop weer gestart

In alle vroegte is zaterdagochtend de vuurwerkverkoop weer begonnen. Zaterdag, maandag en dinsdag kunnen vuurwerkliefhebbers weer rotjes, vuurpijlen en ander vuurwerkgeweld kopen. Normaal gesproken wordt vuurwerk alleen op de drie laatste dagen van het jaar verkocht, maar op zondag mag dat niet.
Jordy Nijenhuis | 28 december 2019 14:21 | Aangepast op 28 december 2019 14:21
Bij VTC Vuurwerk stonden zaterdagmorgen tientallen mensen in de rij voor hun vuurwerk. Ook bij Rio Fireworks en VuurwerkPAP was het druk.


Chinese Rollen

De vuurwerkhandelaren moeten dit jaar verplicht gratis veiligheidsbrillen en aansteeklonten aan klanten meegeven. Daarnaast moet de klant voorgelicht worden over het veilig afsteken van vuurwerk.


Leo Pap van VuurwerkPAP vreest niet voor een verbod, althans niet komend jaar. “Maar dat er dingen gaan veranderen weet ik zeker” vertelt hij. Pap ziet een stijging in de verkoop van de zogenaamde Single Shots en Chinese Rollen. Die zijn vanaf komend jaar verboden. Dat komt omdat ze voor veel schade en gevaarlijke situaties zorgen. De trent dit jaar is Compountvuurwerk. Dat zijn boxen die aan elkaar doorgelont zijn, die geven een langere show.


Vuurwerkshow

In onze gemeente zijn dit jaar, net als voorgaande jaren, vuurwerk vrije zone’s. Rondom verzorgingshuizen, parken en ziekenhuizen mag geen vuurwerk worden afgestoken. Ook in de binnenstad is vuurwerk sinds dit jaar verboden. Daarom wordt er op het Drierivierenpunt een vuurwerkshow gegeven. De gemeente hoopt daarmee het aantal vernielingen en geweldsincidenten te verminderen.


Vuurwerk afsteken mag alleen op 31 december vanaf 18:00 uur tot 1 januari 02:00 uur. Wie het toch niet kan laten kan rekenen op een boete vanaf 100 euro. Jongeren tussen de twaalf en achtien jaar worden doorverwezen naar Bureau Halt.

Meest gelezen

Roy en Ria van woonboot gestuurd: ‘We worden de dakloosheid ingejaagd’

Coen Theuwis | Redactie Streek 56 | 17 jun 2025 21:00

Lees ook

Veteranen in de zomerzon gezet: 'Iedereen heeft zijn eigen drijfveer'

De traditionele veteranendag in Ridderkerk is ondanks de hitte van dit weekend goed verlopen. Wel wa...

Nieuw plan gemeente voor toerisme: wat mis jij aan recreatie in de Dordtse natuur?

Dordrecht werkt aan een nieuw plan voor recreatie en toerisme in de buitengebieden. Inwoners kunnen...

Marcel en zijn oude Franse dame trekken veel bekijks: ‘Ze is de enige in Nederland’

De Riverside Car Classic is weer in aantocht. Uit onze streek stellen een aantal verzamelaars hun ou...

Verbouwing Westeinddijk: kopzorgen door ‘Bordjesgate’ en slechte bereikbaarheid

“Hij stond weer omgedraaid”, verzucht een winkelmedewerker aan het Papendrechtse Westeind. Ze doelt ...

'Seksueel roofdier' de gevangenis in voor misbruik en verspreiden kinderporno

Voormalig Dordtenaar Cornelis den D. (38) misbruikte zijn broertje, nichtje en zijn jonge zwager. Da...

Waterscootertocht trekt met ruim 100 deelnemers door Drechtsteden

In Dordrecht heeft opnieuw de grootste waterscooter-toertocht van Nederland plaatsgevonden: de jaarl...