gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vuurwerkverkoper vreest verbod: 'Moet ik het dan op straat zetten?'

93a6a55bf94e23e3e06e0250ef47f5a5.jpg

Vrijdag valt waarschijnlijk het definitieve besluit, maar veel liefhebbers en verkopers zien de bui al hangen: tijdens de aanstaande jaarwisseling mag er waarschijnlijk geen vuurwerk worden afgestoken. Veel handelaren in onze regio hebben hun voorraad echter al in huis.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Leo Pap van het gelijknamige vuurwerkcentrum in Dordrecht en Zwijndrecht gaat voor naar één van zijn opslagbunkers. Dikke deuren, dikke wanden en koelte. Op stellingkasten staan dozen vol met siervuurwerk. Pijlen en knallers mochten al niet meer en nu is de kans groot dat Pap ook deze dozen dicht moet laten.

Vuurwerkverbod

Om de ziekenhuizen te ontzien neigt het kabinet naar een vuurwerkloze oud en nieuw. Net als veel andere verkopers heeft bijzonder gemengde gevoelens over het vooruitzicht van een vuurwerkverbod. "Mijn dochter werkt in de zorg, ik weet hoe zwaar het daar is. Maar dit is niet dé oplossing. Kijk maar naar de cijfers."

Pap doelt daarmee op de grote invloed van illegaal vuurwerk op de plekken waar het mis gaat.. "Vingers en handen eraf blazen. Dat gaat echt niet met het vuurwerk dat wij verkopen."

Vorig jaar werden 1300 slachtoffers van vuurwerk behandeld, waarvan 385 mensen met serieus letsel op de spoedeisende hulp. Volgens Pap is minstens de helft daarvan slachtoffer geworden van illegaal vuurwerk en is het bannen van legaal siervuurwerk een te radicale stap.


'Scoren voor de bühne'

Hij krijgt daarbij verrassend genoeg bijval van traumachirurg Jefrey Vermeulen van het Rotterdamse Maasstad Ziekenhuis. Die zegt vandaag in de Volkskrant dat er in Zuid-West Nederland nog geen twee patiënten per ziekenhuis worden opgenomen: "Dit plan van het kabinet is scoren voor de bühne. Wat helpt tegen corona, is als mensen niet met een glas champagne bij elkaar gaan staan en zoenen met Oud en Nieuw."


Dan dreigt er nog een ander probleem, zegt Leo Pap. Op dagen dat er mag worden verkocht krijgt hij meerdere keren per dag een levering die meteen in de verkoop gaat. Zo past het allemaal net in de bunker. De leveringen gaan straks gewoon door, maar de verkoop nu wellicht niet. Pap: "Moet ik het dan op straat zetten?"

Zijn leverancier, Ruud van den Broeke uit Wierden in het oosten des lands, ziet de problemen ook al komen. "Dit is absurd en komt voor ons uit de lucht vallen. Er is in Nederland onvoldoende opslag voor al het vuurwerk dat nu vanuit China per zee onderweg is." Hij is van plan toch uit te leveren aan klanten als Leo Pap, maar houdt ook hoop dat er toch mag worden afgestoken op de laatste dag van het jaar.

Compensatie

Pap zelf maakt met zijn branchegenoten plannen om het kabinet in de laatste dagen te overtuigen toch geen totaalverbod in te stellen. Maar wat als dat niet lukt? "Dan lijd ik tonnen schade en moet er worden gepraat over compensatie." Het kabinet lijkt op hun beurt open te staan voor een schadeloosstelling voor vuurwerkverkopers die hun inkomsten zien wegvallen.

Een andere uitdaging, van kleinere orde is er ook voor de Dordtenaar. Met een kleine lach: "Ik werk al 25 jaar met kerst en Oud en Nieuw. Wat ik nu eventueel moet gaan doen? IK heb werkelijk geen idee."

Lees ook

brand theethuin.png

Beloning voor gouden tip na verwoestende brand partycentrum

De verwoestende brand in partycentrum De Theetuin in Ridderkerk roept nog altijd vragen op. Om antwoorden te krijgen, looft de verzekeraar nu een beloning uit voor de gouden tip. De zaak zit al wekenlang op slot.

bachfestival concert 2024.png

Pinksterprogrammering op TV Dordrecht in teken van Bachfestival

Om al een beetje in de sfeer te komen van het aanstaande Bachfestival, over exact een maand op verschillende locaties in Dordrecht, zenden we dit pinksterweekend het openings- en het slotconcert van de editie van twee jaar geleden nog een keer uit op TV Dordrecht.

Website.png

Iconisch brugwachtershuisje Papendrechtsebrug verdwijnt: ‘Met de tijd meegaan’

Het brugwachtershuisje van de Papendrechtsebrug verdwijnt na de werkzaamheden van negen maanden definitief. Het huisje is niet meer nodig, omdat de bediening van de brug al jarenlang via de verkeerscentrale in Rhoon. Daarmee verdwijnt een beeldbepalend deel van de brug uit 1967.

FOTO WEBSITE.png

John kan eindelijk in loterijwoning: 'Het is een lucky shot.'

Feest in de Pieter de Hooghstraat in Hardinxveld-Giessendam. Geen straatprijs, maar wel veertien bijzondere starterswoningen die zijn opgeleverd. Vorig jaar meldden bijna tweehonderd woningzoekenden zich aan voor het project KoopStart, uiteindelijk werden slechts veertien starters ingeloot. Eén van hen is de 28-jarige John de Jong, die inmiddels volop aan het klussen is in zijn nieuwe huis.

OPMA

Op Pad Met Ad: Dordt in Stoom wil nieuwe koers varen: ‘Jongeren meer trekken’

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad staat Dordt in Stoom centraal. Het tweejaarlijks evenement keert terug in de Dordtse binnenstad. Voormalig raadslid en wethouder Marco Stam is vrijwilliger bij de organisatie en vertelt hoe er nu al naar de toekomst van het evenement wordt gekeken. “We willen vanuit de traditie naar meer moderne techniek, zodat je meer jongeren en bedrijven kan betrekken.”

politie PI gevangenis.png

Pakketjes over muur Dordtse gevangenis gegooid

Twee pakketjes zijn zondag over de muren van de PI Dordrecht gegooid. Na een melding hierover hebben de medewerkers direct onderzoek gedaan.