gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vuurwerkverkoper vreest verbod: 'Moet ik het dan op straat zetten?'

93a6a55bf94e23e3e06e0250ef47f5a5

Vrijdag valt waarschijnlijk het definitieve besluit, maar veel liefhebbers en verkopers zien de bui al hangen: tijdens de aanstaande jaarwisseling mag er waarschijnlijk geen vuurwerk worden afgestoken. Veel handelaren in onze regio hebben hun voorraad echter al in huis.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Leo Pap van het gelijknamige vuurwerkcentrum in Dordrecht en Zwijndrecht gaat voor naar één van zijn opslagbunkers. Dikke deuren, dikke wanden en koelte. Op stellingkasten staan dozen vol met siervuurwerk. Pijlen en knallers mochten al niet meer en nu is de kans groot dat Pap ook deze dozen dicht moet laten.

Vuurwerkverbod

Om de ziekenhuizen te ontzien neigt het kabinet naar een vuurwerkloze oud en nieuw. Net als veel andere verkopers heeft bijzonder gemengde gevoelens over het vooruitzicht van een vuurwerkverbod. "Mijn dochter werkt in de zorg, ik weet hoe zwaar het daar is. Maar dit is niet dé oplossing. Kijk maar naar de cijfers."

Pap doelt daarmee op de grote invloed van illegaal vuurwerk op de plekken waar het mis gaat.. "Vingers en handen eraf blazen. Dat gaat echt niet met het vuurwerk dat wij verkopen."

Vorig jaar werden 1300 slachtoffers van vuurwerk behandeld, waarvan 385 mensen met serieus letsel op de spoedeisende hulp. Volgens Pap is minstens de helft daarvan slachtoffer geworden van illegaal vuurwerk en is het bannen van legaal siervuurwerk een te radicale stap.


'Scoren voor de bühne'

Hij krijgt daarbij verrassend genoeg bijval van traumachirurg Jefrey Vermeulen van het Rotterdamse Maasstad Ziekenhuis. Die zegt vandaag in de Volkskrant dat er in Zuid-West Nederland nog geen twee patiënten per ziekenhuis worden opgenomen: "Dit plan van het kabinet is scoren voor de bühne. Wat helpt tegen corona, is als mensen niet met een glas champagne bij elkaar gaan staan en zoenen met Oud en Nieuw."


Dan dreigt er nog een ander probleem, zegt Leo Pap. Op dagen dat er mag worden verkocht krijgt hij meerdere keren per dag een levering die meteen in de verkoop gaat. Zo past het allemaal net in de bunker. De leveringen gaan straks gewoon door, maar de verkoop nu wellicht niet. Pap: "Moet ik het dan op straat zetten?"

Zijn leverancier, Ruud van den Broeke uit Wierden in het oosten des lands, ziet de problemen ook al komen. "Dit is absurd en komt voor ons uit de lucht vallen. Er is in Nederland onvoldoende opslag voor al het vuurwerk dat nu vanuit China per zee onderweg is." Hij is van plan toch uit te leveren aan klanten als Leo Pap, maar houdt ook hoop dat er toch mag worden afgestoken op de laatste dag van het jaar.

Compensatie

Pap zelf maakt met zijn branchegenoten plannen om het kabinet in de laatste dagen te overtuigen toch geen totaalverbod in te stellen. Maar wat als dat niet lukt? "Dan lijd ik tonnen schade en moet er worden gepraat over compensatie." Het kabinet lijkt op hun beurt open te staan voor een schadeloosstelling voor vuurwerkverkopers die hun inkomsten zien wegvallen.

Een andere uitdaging, van kleinere orde is er ook voor de Dordtenaar. Met een kleine lach: "Ik werk al 25 jaar met kerst en Oud en Nieuw. Wat ik nu eventueel moet gaan doen? IK heb werkelijk geen idee."

Lees ook

IMG_0851

Skatepark krijgt een flinke opknapbeurt

Het kleine skateparkje aan de Groenezoom in Dordrecht wordt vernieuwd. Hoewel de baan niet groter wordt, komen er wel meer obstakels bij. Zo moet het vernieuwde skatepark straks meer mogelijkheden bieden voor kinderen en jongeren uit de buurt om te skaten en te bewegen.

luchtfotograaf Luke Verschoor

Luke Verschoor maakt fotografiedroom waar op La Palma: ‘Dit is toch gewoon next level’

Het was een droom die al langer in zijn hoofd zat: naar La Palma om onder een van de donkerste sterrenhemels van Europa een meteorenzwerm te fotograferen. Deze zomer kon astrofotograaf Luke Verschoor uit Nieuw-Lekkerland het eindelijk waarmaken. Samen met een vriend reisde hij naar het Spaanse eiland om de Perseïden vast te leggen.

zonnepanelen op dak Pexels

Een op de drie woningen heeft zonnepanelen, deze gemeente bungelt onderaan

Van alle woningen in onze streek heeft gemiddeld een op de drie huizen zonnepanelen op het dak. Dat blijkt uit een inventarisatie door vergelijkingsplatform Slimster. In Hardinxveld-Giessendam zijn de meeste huizen te vinden met panelen op het dak, maar er is één gemeente die daarbij ver achterblijft.

IMG_6652

Dordtse Spuiweg gaat op de schop en wordt fietsstraat met tweerichtingsverkeer

Grote veranderingen aan de Dordtse Spuiweg. De eenrichtingsstraat die een afzonderlijk fietspad aan de zijkant van de straat heeft, wordt de komende maanden veranderd in een fietsstraat met tweerichtingsverkeer. Daarom is de weg tot begin december dicht.

aanhouding Ridderkerk

Buurt hoort knal, 31-jarige man uit huis gehaald

Een 31-jarige inwoner van Ridderkerk is dinsdagavond door een arrestatieteam uit zijn huis gehaald. Buurtbewoners hadden aan het begin van de avond een knal gehoord en ook zouden er spullen uit de flat aan de Reijerweg zijn gegooid.

afvalzwijndrecht

afvaldumping

Meer boetes, maar niet minder overlast: gemeente zoekt andere aanpak afvalprobleem

De gemeente Zwijndrecht treedt sinds vorig jaar harder op tegen mensen die hun afval dumpen, maar dit heeft voorlopig nog niet geleid tot minder afvaloverlast. In het eerste kwartaal van dit jaar zijn al 43 boetes uitgedeeld, tegenover 84 in heel 2025.