gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Vuurwerkverkoper vreest verbod: 'Moet ik het dan op straat zetten?'

93a6a55bf94e23e3e06e0250ef47f5a5

Vrijdag valt waarschijnlijk het definitieve besluit, maar veel liefhebbers en verkopers zien de bui al hangen: tijdens de aanstaande jaarwisseling mag er waarschijnlijk geen vuurwerk worden afgestoken. Veel handelaren in onze regio hebben hun voorraad echter al in huis.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Leo Pap van het gelijknamige vuurwerkcentrum in Dordrecht en Zwijndrecht gaat voor naar één van zijn opslagbunkers. Dikke deuren, dikke wanden en koelte. Op stellingkasten staan dozen vol met siervuurwerk. Pijlen en knallers mochten al niet meer en nu is de kans groot dat Pap ook deze dozen dicht moet laten.

Vuurwerkverbod

Om de ziekenhuizen te ontzien neigt het kabinet naar een vuurwerkloze oud en nieuw. Net als veel andere verkopers heeft bijzonder gemengde gevoelens over het vooruitzicht van een vuurwerkverbod. "Mijn dochter werkt in de zorg, ik weet hoe zwaar het daar is. Maar dit is niet dé oplossing. Kijk maar naar de cijfers."

Pap doelt daarmee op de grote invloed van illegaal vuurwerk op de plekken waar het mis gaat.. "Vingers en handen eraf blazen. Dat gaat echt niet met het vuurwerk dat wij verkopen."

Vorig jaar werden 1300 slachtoffers van vuurwerk behandeld, waarvan 385 mensen met serieus letsel op de spoedeisende hulp. Volgens Pap is minstens de helft daarvan slachtoffer geworden van illegaal vuurwerk en is het bannen van legaal siervuurwerk een te radicale stap.


'Scoren voor de bühne'

Hij krijgt daarbij verrassend genoeg bijval van traumachirurg Jefrey Vermeulen van het Rotterdamse Maasstad Ziekenhuis. Die zegt vandaag in de Volkskrant dat er in Zuid-West Nederland nog geen twee patiënten per ziekenhuis worden opgenomen: "Dit plan van het kabinet is scoren voor de bühne. Wat helpt tegen corona, is als mensen niet met een glas champagne bij elkaar gaan staan en zoenen met Oud en Nieuw."


Dan dreigt er nog een ander probleem, zegt Leo Pap. Op dagen dat er mag worden verkocht krijgt hij meerdere keren per dag een levering die meteen in de verkoop gaat. Zo past het allemaal net in de bunker. De leveringen gaan straks gewoon door, maar de verkoop nu wellicht niet. Pap: "Moet ik het dan op straat zetten?"

Zijn leverancier, Ruud van den Broeke uit Wierden in het oosten des lands, ziet de problemen ook al komen. "Dit is absurd en komt voor ons uit de lucht vallen. Er is in Nederland onvoldoende opslag voor al het vuurwerk dat nu vanuit China per zee onderweg is." Hij is van plan toch uit te leveren aan klanten als Leo Pap, maar houdt ook hoop dat er toch mag worden afgestoken op de laatste dag van het jaar.

Compensatie

Pap zelf maakt met zijn branchegenoten plannen om het kabinet in de laatste dagen te overtuigen toch geen totaalverbod in te stellen. Maar wat als dat niet lukt? "Dan lijd ik tonnen schade en moet er worden gepraat over compensatie." Het kabinet lijkt op hun beurt open te staan voor een schadeloosstelling voor vuurwerkverkopers die hun inkomsten zien wegvallen.

Een andere uitdaging, van kleinere orde is er ook voor de Dordtenaar. Met een kleine lach: "Ik werk al 25 jaar met kerst en Oud en Nieuw. Wat ik nu eventueel moet gaan doen? IK heb werkelijk geen idee."

Lees ook

kat vermist

Kat Oscar verdween op hoge snelheid, nu is hij terug bij Remco: 'Ik kon bijna niet praten'

Mooi nieuws: de ruim anderhalve week vermiste kat Oscar is gevonden. Oscar verdween op hoge snelheid vanuit Rijsoord, maar werd woensdagavond door iemand gezien in het Brabantse Oudenbosch. Zijn baasje Remco van Die is opgelucht: “Toen ik werd gebeld, kon ik bijna niet praten."

yv202662793A03107

FC Dordrecht wint eerste oefenduel, met nieuwe trainer als toeschouwer

FC Dordrecht is de oefencampagne zaterdag begonnen met een 3-0 zege op Schalke 04 II, dat uitkomt op het vierde Duitse niveau. Dat gebeurde onder toeziend oog van kersvers hoofdtrainer Paul Nuijten, die nog niet langs de lijn stond maar aandachtig toeschouwer was.

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Teleurstelling voor 1400 deelnemers: Zoomer Wantijrun vanwege hitte afgelast

De achtste editie van de Zoomer Wantijrun in Dordrecht gaat vanwege de hitte niet door. Het hardloopevenement stond gepland voor woensdagavond 24 juni, maar de organisatie voelt zich door de verwachte weersomstandigheden genoodzaakt er een streep door te zetten. “Deze beslissing nemen we met pijn in ons hart.”

artikelfoto kazerne SLIE

Na decennia verhuist brandweer uit centrum Sliedrecht: 'Brok historie'

Dinsdagavond staat er iets bijzonders te gebeuren: de brandweer van Sliedrecht vertrekt uit het hart van het dorp en betrekt een nieuwe kazerne aan de Rijnstraat. De nieuwe brandweerkazerne is vanaf dan gevestigd in het voormalige politiebureau aan de rand van Sliedrecht. Omwonenden van de oude stek gaan de brandweer wel missen.

xiefei__123-marry-2507289

Trouwen wordt steeds duurder, kijk hier wat het in onze streek kost

Voor velen is het een dag om over te dromen. De trouwdag. De kosten van een bruiloft houden je daartegen wellicht ’s nachts wél wakker. Deze verschillen per gemeente, en niet zo een beetje ook. Zo kan je, doordeweeks, in sommige gemeenten voor een paar honderd euro al het ja-woord geven en in anderen zit je boven de 1000 euro. Gelukkig lopen de kosten in onze streek niet zo hoog op.

fotpo stemvork 23

Bijzonder kunstwerk 'Stemvork' weer terug in het Wantijpark

Een bijzonder kunstwerk keert terug in het Wantijpark. Het gaat om het kunstwerk ‘Stemvork’ dat in ere is hersteld. Zaterdagochtend 13 juni wordt het gerestaureerde kunstwerk onthuld, zestig jaar na de oorspronkelijke onthulling.