Dordrecht, Netherlands

VVD: “Harder aan de slag voor flitspalen”

De Dordtse VVD-fractie ergert zich al langer aan hardrijders in de stad. De partij wil dat ze bestraft worden en heeft daarom al eerder aan wethouder Van der Linden gevraagd of er meer flitspalen neergezet kunnen worden.
Marjolein Vos | 18 oktober 2021 15:07 | Aangepast op 18 oktober 2021 15:07
Volgens de wethouder heeft het geen zin om bij het Openbaar Ministerie voor meer flitspalen te pleiten. Dat zou ongevoelig zijn voor de druk vanuit het gemeentebestuur. Maar daar is de VVD het niet mee eens. Het gemeentebestuur stelt zich volgens de partij te passief op. “Terwijl andere gemeenten met succes van zich laten horen, lijkt Dordrecht op de handen zitten te wachten, laat partijlid Alexander Kuhlman weten. “Ik vind dat onbegrijpelijk als je ziet hoeveel snelheidsduivels door de Dordtse straten gaan. Er zijn zo veel straten waar de maximumsnelheid veel te vaak wordt overschreden: de Merwedestraat, de Toulonselaan, de Noordendijk, de Rechte Zandweg, de Provincialeweg, de Chico Mendesring, de Nieuwe Haven, de Zuidendijk, de Van Baerlestraat, de Eulerlaan, de Dubbeldamseweg Zuid en zo kan ik nog wel even doorgaan."


De partij zegt veel klachten binnen te hebben gekregen van bewoner van deze straten. Andere gemeentebesturen krijgen het volgens de VVD wel voor elkaar bij het ministerie door goed te lobbyen. Rotterdam, Amsterdam, Den Haag en Utrecht hebben een brandbrief gestuurd aan ministeries van Jusitite en Veiligheid en Infrastructuur en Waterstaat. Een oproep van een Rijswijkse wethouder zou er zelfs voor hebben gezorgd dat het ministerie zelf contact opnam om te praten over het plaatsen van meer flitspalen.

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Tour of Holland raast door de regio: bekijk hier de mooiste beelden

De polders in Molenlanden, de molens van Kinderdijk, de Dordtse binnenstad en natuurlijk de Zwijndre...

Fietsfeest in Dordrecht: niet alleen op, ook naast Tour of Holland-parcours

De Tour van Holland is na ruim twintig jaar terug van weggeweest. De eerste etappe van de wielertour...

Gemeente maakt een miljoen vrij voor krakkemikkige kleedkamers voetbalclub

De gemeenteraad van Sliedrecht heeft unaniem besloten te investeren in voetbalclub v.v. Sliedrecht. ...

Dienst GR-Sociaal, op loket na, niet naar Dordthuis maar naar Achterom

De gemeenteraad in Dordrecht heeft dinsdagavond ingestemd met nieuwe verhuisplannen van de GR-Sociaa...

Extra ondersteuning starters Papendrecht, miljoen extra in leenpotje

De raad van Papendrecht stelt opnieuw geld beschikbaar voor de starterslening. Met een miljoen euro ...

Nieuwe kinderburgemeester geïnstalleerd: 'Kinderen moeten meer buiten spelen'

Dordrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van dinsdagavond ...