Dordrecht, Netherlands

VVD ook in Dordt de grootste: D66 en Forum stijgen flink, GroenLinks bijna gehalveerd

Het duurde even maar om 02.43uur waren alle Dordtse stemmen voor de Tweede Kamerverkiezingen geteld. De VVD is ook in Dordrecht, net als bij de verkiezingen in 2017 de grootste partij.
Jordy Nijenhuis | 18 maart 2021 03:11 | Aangepast op 18 maart 2021 03:11
De VVD is dus de grootste in de stad met 20,3 procent van de stemmen, in 2017 was dat 18,2. Als tweede grootste partij in de stad volgt D66 met 13,8 procent tegen 10,2 procent in 2017. Ook Forum voor Democratie wist te groeien in Dordrecht, 5,3 procent dit jaar tegen 1,7 procent in 2017.

Nieuwkomer JA21

Van de nieuwe partijen die dit jaar voor het eerst meedoen aan de verkiezingen, heeft JA21 van lijsttrekker Joost Eerdmans de meeste stemmen gekregen, namelijk 2,4 procent.

PVV en GroenLinks likken wonden

De partij van Geert Wilders, de PVV, krijgt in Dordrecht een flinke tik de diepte in. Zij gaan van 15,6 procent van de stemmen in 2017 naar 11,3 procent van de stemmen nu.

Ook GroenLinks heeft het zwaar te verduren deze verkiezingen, in 2017 wist de partij 9,1 procent aan stemmen te bemachtigen, tijdens deze verkiezingen is dat bijna gehalveerd naar 5,1 procent.

Opkomst

Dordrecht kent 90227 kiesgerechtigden. 73,94 procent heeft een stem uitgebracht. In 2017 ging 78,53 procent van de kiezers naar de stembus. Van alle Dordtse stemmen zijn er 135 ongeldig verklaard.

foto: Jordy Nijenhuis

Meest gelezen

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Coen Theuwis | Redactie Streekomroep | 9 jan 2026 17:00

Lees ook

De Italiaanse keuken is nu cultureel erfgoed, Ercole is zo trots als een pauw

De Italiaanse keuken is toegevoegd aan de lijst van immaterieel erfgoed van Unesco. Het gaat in dit ...

Man die onder de jurk van een vrouw filmde, meldt zichzelf bij politie

De man die met zijn telefoon onder een jurk van een vrouw filmde, heeft zichzelf gemeld bij de polit...

PvdA/GroenLinks doet toch mee aan verkiezingen in Hardinxveld-Giessendam

Onverwachts links geluid in Hardinxveld-Giessendam: PvdA en GroenLinks doen in 2026 toch mee aan de ...

Lotte van Drunen krijgt belangrijkste Nederlandse motorsportprijs

Lotte van Drunen is sinds zaterdag de trotse eigenaar van de Hans de Beaufort-beker. Dat is de belan...

Lucinda Brand komt niet verder dan derde plek op NK veldrijden

Een teleurstelling voor Lucinda Brand op het ijskoude NK veldrijden zondag. De Dordtse, vooraf beste...

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Voor een deel van de tientallen kinderen die na de sluiting van Happy4kids geen alternatief hebben, ...