gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

VVD-Statenfractie wil duidelijkheid over NS

NS-topman Rogier van Boxtel heeft in een interview in de Volkskrant verklaard dat de NS interesse heeft om de spoorlijn tussen Dordrecht en Geldermalsen te gaan exploiteren. De VVD-fractie in de Provinciale Staten van Zuid-Holland vraagt aan het provinciebestuur of de NS op een of andere manier heeft ingeschreven voor een concessie.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
In oktober vorig jaar werd bekend wie er hadden ingeschreven op de DAV-concessie voor het streekvervoer in de Drechtsteden, de Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden. Daaronder valt ook de Merwede-Lingelijn. Dat waren Arriva, Qbuzz en EBS. De naam van de NS is daarbij niet gevallen. Binnen een paar weken wordt bekend aan welke vervoerder de concessie (tot 2026) wordt toegekend. Statenlid Rense Weide wil nu weten of de NS misschien samen met een andere vervoersmaatschappij heeft ingeschreven. Als dat het geval is vindt hij dat de provincie dat bekend zou moeten maken.

De kwestie ligt politiek gevoelig. Na het debacle met de Fyra en de onregelmatigheden bij de aanbesteding in Limburg was afgesproken dat de NS zich zou beperken tot het hoofdrailnet, maar na twee jaar wil de NS blijkbaar toch ook weer regionaal gaan rijden.

Lees ook

20260324 - Hennepkwekerij opgerold na integrale controle

Hennepkwekerij ontmanteld na anonieme melding

Een anonieme melding heeft begin deze maand geleid tot het oprollen van een hennepkwekerij in Hendrik-Ido-Ambacht. De kwekerij werd ontdekt in een woning in de wijk Kruiswiel.

onderwijsmuseum

Onderwijsmuseum krijgt opnieuw steun uit Tweede Kamer: 'We voelen ons gezien'

Het Nationaal Onderwijsmuseum krijgt opnieuw steun vanuit de Tweede Kamer, maar onzekerheid over de structurele subsidie vanaf 2027 blijft bestaan. Het museum vreest dat de maatschappelijke waarde van het museum onvoldoende wordt meegewogen.

ozempicasz

Ziekenhuis waarschuwt voor vervalste afslankmedicatie op internet: één patiënt opgenomen in ASz

Artsen en apothekers van het Dordtse Albert Schweitzer ziekenhuis en het Deventer Ziekenhuis waarschuwen voor vervalste afslankmedicatie die wordt aangeboden op internet. In beide ziekenhuizen is afgelopen winter een patiënt in ernstige toestand opgenomen na het gebruik van online gekochte afslankinjecties.

72d34b52-4ce9-482b-af57-cf4b9f4ed274

Liever eigen zwembad en asielzoekers bij de buren, vindt deze nieuwe coalitie

De nieuwe coalitie in Hardinxveld-Giessendam wil liever een eigen gemeentelijk zwembad en noemt een asielzoekerscentrum (azc) binnen de eigen grenzen ‘onrealistisch’. Dat blijkt uit het bestuursakkoord van de nieuwe coalitiepartijen T@B en SGP.

fotoo

Zonder fiets de trein in tijdens brugsluiting, wel zee aan deelfietsen: ‘830 in de regio’

Deelfietsen zo oranje als een sinaasappel: op steeds meer plekken in onze streek zijn ze te zien. Nu de maandenlange afsluiting van de Papendrechtsebrug nadert, schieten de tweewielers als paddenstoelen uit de grond. “Met je eigen fiets heb je meer zekerheid, maar de kans is heel groot dat je er een hebt.”

nieuw bestuur HIA

Winkels open op zondag en mogelijk weer een middelbare school: coalitieakkoord in Hendrik-Ido-Ambacht

Het nieuwe Ambachtse coalitieakkoord is afgelopen donderdag gepresenteerd door het nieuwe gemeentebestuur. Politieke partijen Realistisch Ambacht, Gemeente Belangen, VVD en D66 gaan de komende vier jaar samenwerken als coalitie. Het bestuur wil winkeliers de ruimte geven om op zondag open te gaan. Ook willen ze onderzoeken of voortgezet onderwijs terug kan keren naar de gemeente.