gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

VVD-Statenfractie wil duidelijkheid over NS

NS-topman Rogier van Boxtel heeft in een interview in de Volkskrant verklaard dat de NS interesse heeft om de spoorlijn tussen Dordrecht en Geldermalsen te gaan exploiteren. De VVD-fractie in de Provinciale Staten van Zuid-Holland vraagt aan het provinciebestuur of de NS op een of andere manier heeft ingeschreven voor een concessie.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
In oktober vorig jaar werd bekend wie er hadden ingeschreven op de DAV-concessie voor het streekvervoer in de Drechtsteden, de Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden. Daaronder valt ook de Merwede-Lingelijn. Dat waren Arriva, Qbuzz en EBS. De naam van de NS is daarbij niet gevallen. Binnen een paar weken wordt bekend aan welke vervoerder de concessie (tot 2026) wordt toegekend. Statenlid Rense Weide wil nu weten of de NS misschien samen met een andere vervoersmaatschappij heeft ingeschreven. Als dat het geval is vindt hij dat de provincie dat bekend zou moeten maken.

De kwestie ligt politiek gevoelig. Na het debacle met de Fyra en de onregelmatigheden bij de aanbesteding in Limburg was afgesproken dat de NS zich zou beperken tot het hoofdrailnet, maar na twee jaar wil de NS blijkbaar toch ook weer regionaal gaan rijden.

Lees ook

ringrijk Zwijndrecht Streekomroep

Jongeman op fatbike betast fietsters: zeven meldingen in korte tijd

In Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht zijn in de afgelopen weken zeven vrouwelijke fietsers betast door iemand op een fatbike. Omdat onderzoek tot nu toe niets heeft opgeleverd, worden getuigen of andere slachtoffers opgeroepen zich te melden. Mogelijk zijn er meer slachtoffers.

PSX_20260627_020503

Man spuit pepperspray om zich heen, zeven mensen naar ziekenhuis

Zeven mannen zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag naar het ziekenhuis gebracht. Dat was nodig nadat iemand tijdens een ruzie in de Dordtse wijk Krispijn met pepperspray om zich heen spoot.

hendrik ido ambacht

Opnieuw vrouw aangerand door man op fatbike in Hendrik-Ido-Ambacht

In Hendrik-Ido-Ambacht is dinsdagavond opnieuw een vrouw aangerand door een onbekende man op een fatbike. Dat gebeurde rond 21:30 uur langs de Krommeweg. Zeven andere vrouwen zijn in de afgelopen weken in de omgeving ook al betast door iemand op een fatbike, maar nog niemand is aangehouden.

PSX_20260615_133225

Man (32) zwaargewond bij steekpartij op opvangboot voor vluchtelingen

Een 32-jarige man is maandagmiddag zwaargewond geraakt bij een steekpartij op een opvangboot voor vluchtelingen in Hendrik-Ido-Ambacht. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht. Hij had onder meer verwondingen aan zijn gezicht.

foto

Lang niet alle nabestaanden kregen brief over verplaatsen lijken en dit is waarom

Is mijn geliefde wel of niet naar een andere begraafplaats gebracht? Die pijnlijke gedachte overheerst bij nabestaanden van tientallen Dordtse overledenen, die onlangs een brief kregen over de verplaatsing van onvoldoende verteerde lijken. De gemeente wilde de families graag gerichter informeren, maar een administratieve puinhoop zit dat in de weg.

yv202674yv202674A1D01324

FC Dordrecht slikt zes tegengoals in drukbezocht oefenduel met Feyenoord

Het was een commerciële superdag voor FC Dordrecht, maar sportief had de ploeg zaterdagmiddag weinig in te brengen tegen Feyenoord: 0-6. Vier van de zes treffers in het oefenduel vielen voor rust.