gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

VVD-Statenfractie wil duidelijkheid over NS

NS-topman Rogier van Boxtel heeft in een interview in de Volkskrant verklaard dat de NS interesse heeft om de spoorlijn tussen Dordrecht en Geldermalsen te gaan exploiteren. De VVD-fractie in de Provinciale Staten van Zuid-Holland vraagt aan het provinciebestuur of de NS op een of andere manier heeft ingeschreven voor een concessie.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
In oktober vorig jaar werd bekend wie er hadden ingeschreven op de DAV-concessie voor het streekvervoer in de Drechtsteden, de Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden. Daaronder valt ook de Merwede-Lingelijn. Dat waren Arriva, Qbuzz en EBS. De naam van de NS is daarbij niet gevallen. Binnen een paar weken wordt bekend aan welke vervoerder de concessie (tot 2026) wordt toegekend. Statenlid Rense Weide wil nu weten of de NS misschien samen met een andere vervoersmaatschappij heeft ingeschreven. Als dat het geval is vindt hij dat de provincie dat bekend zou moeten maken.

De kwestie ligt politiek gevoelig. Na het debacle met de Fyra en de onregelmatigheden bij de aanbesteding in Limburg was afgesproken dat de NS zich zou beperken tot het hoofdrailnet, maar na twee jaar wil de NS blijkbaar toch ook weer regionaal gaan rijden.

Lees ook

artikelfoto busje OM Da Vinci

Sleutelen aan bus van criminelen: deze scholieren mogen dat

Een bus die ooit onderdeel was van de criminaliteit, krijgt een nieuwe bestemming in Dordrecht. Het Openbaar Ministerie (OM) heeft het in beslag genomen voertuig overgedragen aan het Nationaal Programma Dordt West, dat de bus vervolgens schenkt aan de opleiding Automotive van het Da Vinci College. Studenten kunnen het voertuig gebruiken als praktijkobject om hun technische vaardigheden te ontwikkelen.

businkautobrandhagi

Twee autobranden in één nacht in de streek

Op twee plekken in de streek zijn in de nacht van woensdag op donderdag auto’s in vlammen opgegaan. Eerst was het raak aan de Sluisweg in Hardinxveld-Giessendam, nog geen uur later aan de Buitendijks in Papendrecht.

WhatsApp Image 2026-10-09 at 10.02.28

Jamai van den Herik opnieuw naar WK darts: ‘Kwamen best wat emoties uit’

Jamai van den Herik gaat opnieuw naar het WK darts. In een weekend met goede resultaten, maar vooral een spannende ontknoping kwalificeerde de Alblasserdammer zich voor de jaarlijkse heilige graal in de dartsport. “Ik plofte in bed en werd er emotioneel van.”

yv20261009A1C03615

FC Dordrecht in eigen huis hard onderuit tegen FC Emmen

FC Dordrecht heeft in eigen huis een harde nederlaag geleden tegen FC Emmen. Dankzij individuele fouten achterin zag de ploeg van Nuijten de achterstand voor rust al oplopen. Het duel eindigde uiteindelijk in 0-3 voor de bezoekers uit Drenthe.

geblokkeerd speeltuintje

Protest tegen verdwijnen speelplekken zwelt aan: 'Geef de kinderen hun stem terug'

Een online petitie en plannen voor een protest bij de eerstkomende raadsvergadering. Inwoners van Alblasserdam roeren zich nadat bekend is geworden dat van twaalf speelplekken de toestellen zullen verdwijnen. “Er is al zo weinig voor de kinderen in het dorp.”

fotoartikelwinkelsluiting

Coalitie houdt vast aan zondagse openingstijden: winkels blijven dicht tot de middag

Winkels in Dordrecht mogen voorlopig niet eerder open op zondagochtend. Tijdens een debat in de gemeenteraad lag deze week een voorstel op tafel om winkels vanaf 10.00 uur de mogelijkheid te geven open te gaan. Die situatie blijft voorlopig ongewijzigd: de coalitiepartijen houden vast aan de afspraken uit het coalitieakkoord.