gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

VVD-Statenfractie wil duidelijkheid over NS

NS-topman Rogier van Boxtel heeft in een interview in de Volkskrant verklaard dat de NS interesse heeft om de spoorlijn tussen Dordrecht en Geldermalsen te gaan exploiteren. De VVD-fractie in de Provinciale Staten van Zuid-Holland vraagt aan het provinciebestuur of de NS op een of andere manier heeft ingeschreven voor een concessie.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
In oktober vorig jaar werd bekend wie er hadden ingeschreven op de DAV-concessie voor het streekvervoer in de Drechtsteden, de Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden. Daaronder valt ook de Merwede-Lingelijn. Dat waren Arriva, Qbuzz en EBS. De naam van de NS is daarbij niet gevallen. Binnen een paar weken wordt bekend aan welke vervoerder de concessie (tot 2026) wordt toegekend. Statenlid Rense Weide wil nu weten of de NS misschien samen met een andere vervoersmaatschappij heeft ingeschreven. Als dat het geval is vindt hij dat de provincie dat bekend zou moeten maken.

De kwestie ligt politiek gevoelig. Na het debacle met de Fyra en de onregelmatigheden bij de aanbesteding in Limburg was afgesproken dat de NS zich zou beperken tot het hoofdrailnet, maar na twee jaar wil de NS blijkbaar toch ook weer regionaal gaan rijden.

Lees ook

stille tocht Kalilu 01

Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu uit zelfverdediging te hebben doodgestoken: ‘Het is heel spijtig’

Moordverdachte Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu (21) uit zelfverdediging te hebben doodgestoken. Dat gebeurde in de nacht van 2 juni 2026 in de Nijhoffstraat in Zwijndrecht.

Fotopersburo Busink politieautos

Agent gewond nadat automobilist inrijdt op politieauto's

Een automobilist is vrijdagochtend ingereden op politieauto’s in Papendrecht. Een agent is daarbij gewond geraakt, meldt de politie.

paul nuijten

Excuses na vijfde nederlaag op rij FC Dordrecht, ‘alleen woorden zeggen niets’

Trainer Paul Nuijten zegt sorry tegen de naar Oss meegereisde fans van FC Dordrecht. De Schapekoppen leden in Brabant een pijnlijke 3-0 nederlaag, waardoor de ploeg minstens tot zondag hekkensluiter in de Keuken Kampioen Divisie is.

businkkrakers

Krakers bezetten panden in binnenstad

Aan de Singel in Dordrecht zijn zaterdag leegstaande woningen gekraakt. Zes mensen die de panden in zijn gegaan, zijn door de politie aangehouden.

Dordthuis juli 2026

Dordthuis half november in gebruik: inwoners als eerste te gast

Het nieuwe stadskantoor is vanaf 16 november open voor inwoners van Dordrecht. Het zogenoemde Dordthuis opent dan de deuren voor bezoekers die een afspraak hebben met de gemeente of de sociale dienst. Een week later zijn de bibliotheek en de VVV ook geopend en is iedereen welkom om het gebouw te bezoeken.

PSX_20260914_073811

Automobilist botst tegen betonblok bij pont

Een automobilist is maandagochtend tegen een betonblok gebotst bij de veerpont in Dordrecht. De man kon geen kant op omdat een omvergereden verkeersbord tegen de bestuurdersdeur kwam. Nadat iemand het bord had weggeduwd, kon de man uit zijn auto stappen.