gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

VVD-Statenfractie wil duidelijkheid over NS

NS-topman Rogier van Boxtel heeft in een interview in de Volkskrant verklaard dat de NS interesse heeft om de spoorlijn tussen Dordrecht en Geldermalsen te gaan exploiteren. De VVD-fractie in de Provinciale Staten van Zuid-Holland vraagt aan het provinciebestuur of de NS op een of andere manier heeft ingeschreven voor een concessie.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
In oktober vorig jaar werd bekend wie er hadden ingeschreven op de DAV-concessie voor het streekvervoer in de Drechtsteden, de Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden. Daaronder valt ook de Merwede-Lingelijn. Dat waren Arriva, Qbuzz en EBS. De naam van de NS is daarbij niet gevallen. Binnen een paar weken wordt bekend aan welke vervoerder de concessie (tot 2026) wordt toegekend. Statenlid Rense Weide wil nu weten of de NS misschien samen met een andere vervoersmaatschappij heeft ingeschreven. Als dat het geval is vindt hij dat de provincie dat bekend zou moeten maken.

De kwestie ligt politiek gevoelig. Na het debacle met de Fyra en de onregelmatigheden bij de aanbesteding in Limburg was afgesproken dat de NS zich zou beperken tot het hoofdrailnet, maar na twee jaar wil de NS blijkbaar toch ook weer regionaal gaan rijden.

Lees ook

Farante-College

Deze Zwijndrechtse school krijgt nieuwe naam

Vmbo-school Loket Zwijndrechtse Waard gaat verder onder een nieuwe naam. De school wordt omgedoopt tot Farante College. “Dit past bij de ontwikkeling die de school de afgelopen jaren heeft doorgemaakt én bij de ambitie voor de toekomst”, aldus Onderwijsgroep OZHW.

schotse hooglanders n3

Schotse hooglanders op N3, weg tijdlang afgezet

De politie in Dordrecht heeft dinsdagavond een tijdlang de handen vol gehad aan twee losgebroken Schotse hooglanders. Ondanks pogingen om de dieren in te sluiten, belandden de twee op de rondweg N3, tussen de voorbijrazende auto’s.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - TAARTENBAKKER

Voor Yasmina is het bakken van verjaardagscakes de kers op de taart

Yasmina (25) heeft altijd al enorm van bakken gehouden. Hoewel ze dit vroeger deed met behulp van Dr. Oetker pakketten, maakt ze ze nu helemaal zelf. Ze heeft haar eigen bedrijf in Papendrecht, waar ze allerlei soorten baksels maakt en decoreert. Megan is wel benieuwd of taarten decoreren ook voor haar weggelegd is. Het proeven in ieder geval wel.

IMG_5351

Steunconstructies geplaatst in plotseling gesloten parkeergarage, onderzoek gaat door

De gemeente Dordrecht heeft extra steunconstructies laten plaatsen in parkeergarage Visstraat. Hierdoor is het acute risico weg, aldus de gemeente. De garage werd vrijdagavond halsoverkop gesloten nadat er een scheur was aangetroffen op de bovenste verdieping.

A16-RWS131023SS001 - WNZ Frank vd Zwan_tcm26-344983

A16 bij Ridderkerk dit weekend afgesloten

De A16 bij Ridderkerk gaat dit weekend dicht vanwege groot onderhoud. Vanaf vrijdagavond 7 augustus 20.00 uur tot maandagochtend 10 augustus 05.00 uur is de snelweg afgesloten tussen knooppunt Ridderkerk en knooppunt Terbregseplein.

foto artikel vuilnisvrouw

Met een grote vrachtwagen door kleine straatjes rijden: Janus doet het voor HVC

Gemiddeld één keer per week wordt in onze streek het ondergrondse afval opgehaald. Met een enorme vuilniswagen trotseert Janus Confurius dagelijks de smalle straatjes van de Dordtse binnenstad. Monique trekt het felgele HVC-hesje aan en rijdt een stuk met Janus mee.