gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

VVD: Vuurwerkverbod binnenstad is symboolpolitiek

27f24db24120bbe7f94fcb29950fc0de

Geen vuurwerk meer afsteken in het centrum, dat is onzin, volgens de VVD. De partij is het niet eens met het nieuwe beleid van burgemeester Kolff rondom de jaarwisseling.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
"De argumentatie is niet 'daar hebben we een probleem. Nee, we moeten er zo nodig weer een vuurwerkvrije zone bij hebben," aldus raadslid Marc Merx.

In de commissievergadering werd dinsdagavond gesproken over de plannen met betrekking tot Oud en Nieuw. Het centrum wordt een vuurwerkvrije zone en ook de vreugdevuren worden afgeschaft. In de plaats daarvan komt een vuurwerkshow op het Drierivierenpunt die samen met de omliggende gemeente bekostigd moet worden.

Dat er handhavers moeten worden ingezet in de binnenstad om dit beleid te controleren, vindt Merx de omgekeerde wereld. "Als ik de handhavingscapaciteit moet verdelen, dan ga ik die niet inzetten in een gebied waar 80 % van de bewoners sowieso al geen vuurwerk afsteekt." De VVD wil liever dat er gecontroleerd wordt in wijken waar de afgelopen jaren veel overlast was.

Het beleid van de burgemeester staat vast. Wel is er afgesproken dat er de komende jaren geëvalueerd wordt om te zien of de jaarwisseling nu ook rustiger verloopt.

Lees ook

PSX_20260607_032650 (1)

Auto in lichterlaaie, tweede voertuigbrand in onze streek dit weekend

Aan de Parkweg in Papendrecht is in de nacht van zaterdag op zondag rond 01:30 uur een auto in brand gevlogen. Op foto's is te zien dat de voorkant in brand stond.

archieffotopolitie

Vechtpartijen in Brabant na bekerfinale met Zwijndrechtse club

Een bekerfinale tussen voetbalclubs ZVV Pelikaan uit Zwijndrecht en Kozakken Boys uit Werkendam heeft afgelopen weekend voor vechtpartijen in Brabant gezorgd. Eerst ging het mis na de finale in Wijk en Aalburg, later raakte iemand gewond bij een restaurant in Werkendam.

fotopersburobusinkzwijndrechtnijhoffstraat

Man (21) raakt zwaargewond bij steekpartij in huis

Bij een steekpartij in een huis in Zwijndrecht is in de nacht van maandag op dinsdag een 21-jarige man zwaargewond geraakt. Mogelijk is er een ruzie in de relationele sfeer aan voorafgegaan, meldt de politie.

verkeerslichten 02

wegen

Grote stoplichtoperatie van start: tientallen lampen vervangen

Op vier verschillende kruisingen in Dordrecht worden alle verkeerslichten vervangen. Als eerste zijn de stoplichten op de Provincialeweg bij de op- en afritten van de N3 aan de beurt.

bouw Kraanspoor

Na dertig jaar wachten kan bebouwing Noordoevers beginnen: 'Heel bijzonder'

Na drie decennia van voorbereiding, is deze week dan echt de bouw begonnen van de eerste woningen aan de oever van de rivier de Noord. Nieuwbouwproject Kraanspoor is het eerste deel van een grote nieuwbouwwijk, genaamd De Noordoevers. Waar de komende tien jaar zo'n 800 woningen zullen verrijzen.

foto blizz tandarts 1

Budgettandarts voor mensen die het niet breed hebben: ‘Iedereen verdient goede zorg’

Wie door een laag inkomen, angst of onbekendheid nooit zijn of haar gebit laat controleren, kan op termijn flink in de problemen komen. Om die mensen te helpen, is in Ridderkerk de 'budgettandarts' in het leven geroepen. Naar schatting gaan honderden mensen in het dorp niet naar een tandarts, en de Social Store hoopt daar verandering in te brengen.