gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

VVD: Vuurwerkverbod binnenstad is symboolpolitiek

27f24db24120bbe7f94fcb29950fc0de.jpg

Geen vuurwerk meer afsteken in het centrum, dat is onzin, volgens de VVD. De partij is het niet eens met het nieuwe beleid van burgemeester Kolff rondom de jaarwisseling.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
"De argumentatie is niet 'daar hebben we een probleem. Nee, we moeten er zo nodig weer een vuurwerkvrije zone bij hebben," aldus raadslid Marc Merx.

In de commissievergadering werd dinsdagavond gesproken over de plannen met betrekking tot Oud en Nieuw. Het centrum wordt een vuurwerkvrije zone en ook de vreugdevuren worden afgeschaft. In de plaats daarvan komt een vuurwerkshow op het Drierivierenpunt die samen met de omliggende gemeente bekostigd moet worden.

Dat er handhavers moeten worden ingezet in de binnenstad om dit beleid te controleren, vindt Merx de omgekeerde wereld. "Als ik de handhavingscapaciteit moet verdelen, dan ga ik die niet inzetten in een gebied waar 80 % van de bewoners sowieso al geen vuurwerk afsteekt." De VVD wil liever dat er gecontroleerd wordt in wijken waar de afgelopen jaren veel overlast was.

Het beleid van de burgemeester staat vast. Wel is er afgesproken dat er de komende jaren geëvalueerd wordt om te zien of de jaarwisseling nu ook rustiger verloopt.

Lees ook

Still website.png

Vriendschap, liefde en vrolijkheid: al vijftig jaar kleurt deze vereniging het leven

Groot feest bij kunstvereniging Studio 76. De Dordtse club bestaat dit jaar namelijk een halve eeuw. Met verschillende festiviteiten viert de vereniging dit met alle leden. Te beginnen met een expositie, waar de amateurkunstenaars allemaal iets eigens in stoppen.

Overhandiging Dordtpas.jpg

Dordtpas niet alleen voor Dordtenaren, Zwijndrecht doet ook mee

De gemeente Zwijndrecht sluit vanaf 1 april aan bij de Dordtpas. Met deze pas krijgen Dordtenaren en nu dus ook Zwijndrechtenaren toegang tot gratis activiteiten en kortingen in de regio. “Een belangrijke stap voor onze inwoners”, aldus Zwijndrechtse wethouder Tycho Jansen.

treinen Station Dordrecht

Meer treinreizigers van en naar Dordrecht en Zwijndrecht

Het aantal mensen dat gebruik maakt van de spoorlijn tussen Dordrecht en Leiden, is het afgelopen jaar gestegen. Op de stations langs dit traject steeg het aantal in- en uitstappers op werkdagen met gemiddeld zo’n acht procent; flink hoger dan de landelijke stijging van 1,8 procent.

Mehmet Safranti.jpg

Ondanks genoeg voorkeurstemmen gaat Mehmet Safranti niet de gemeenteraad in

Tijdens de gemeenteraadsverkiezingen in Dordrecht heeft Mehmet Safranti de meeste stemmen gekregen van zijn partij. Hierdoor heeft hij recht op de zetel die zijn partij DENK heeft behaald, maar de politicus heeft deze zetel afgewezen. Masum Kolkiliç, lijsttrekker van de partij, wordt gemeenteraadslid.

IMG_4823.jpg

‘Mooie mix’ leidt de Dordtse coalitierace, GL-PvdA laakt 'gelegenheidsargument'

Stapje voor stapje sluipen de VVD, VSP, ChristenUnie-SGP, D66 en CDA richting het nieuwe Dordtse stadsbestuur. Het vijftal sprak woensdag in een debat de voorkeur voor elkaar uit en verwees het geplaagde GroenLinks-PvdA naar de reservebank. “We hebben fijn met ze samengewerkt, maar het is daar wel wat onrustig op dit moment.”

tankstationkortambachtlaan.png

Overval op tankstation, verdachte vlucht te voet

Een tankstation aan de Kort Ambachtlaan in Zwijndrecht is woensdagavond overvallen. De verdachte is te voet gevlucht, meldt de politie.