gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

VVD wil af van parkeerautomaat

De parkeerautomaat moet uit het Dordtse stadsbeeld verdwijnen. Net als de telefooncel is de parkeerautomaat achterhaald. Mobiel betalen voor parkeren is de toekosmt. Dat stelt VVD-raadslid Maarten Burggraaf. Door nu al het aantal parkeerautomaten te halveren kan 400.000 euro worden bespaard.

Peter Tromp |  | Aangepast op
“In Dordrecht staan 197 parkeerautomaten. Het aantal is de afgelopen jaren nauwelijks veranderd. Het gebruik ervan is in de afgelopen twee jaar echter wel met zo’n 40% afgenomen”, aldus Burggraaf. “Sinds 2013 is het namelijk mogelijk om in Dordrecht met je mobiele telefoon te betalen en die wijze wordt inmiddels bij vier van de tien parkeertransacties gevolgd. Voordeel: afrekenen voor de werkelijke parkeertijd per minuut en betaalgemak. Katalysator van deze ontwikkeling is het opkomen van de smartphone. In de afgelopen vier jaar is het gebruik hiervan nagenoeg verdubbeld tot drie kwart van de mobiele telefoon bezitters.”

Volgens Burggraaf is de parkeerautomaat is een dure betaalmethode. “Het kost de gemeente jaarlijks ruim 800.000 euro of als je het terug rekent, bijna één euro per transactie. Voor het mobiel afrekenen van parkeergeld liggen de kosten per transactie slechts op een derde daarvan, zelfs als je de eigen bijdrage van de gebruiker aan de provider meerekent. Hier is dus een enorme besparing te realiseren.”

Toeristen zonder de parkeer app of mensen die niet mee willen of kunnen gaan met de moderne techniek zullen volgens Burggraaf iets verder moeten lopen. “Maar als je kentekenparkeren ook voor de automaten invoert, hoef je niet meer terug te lopen naar de auto om een parkeerkaartje achter de vooruit te leggen. En met goede bebording kan de gemeente zorgen dat parkeerders in ieder geval de parkeermeter nemen die in de looprichting van hun bestemming ligt. In Rotterdam hebben ze daar al positieve ervaringen mee. De parkeerautomaat en de openbare telefooncel zijn lotgenoten. Hoog tijd dat we ze in Dordrecht dezelfde behandeling gaan geven.”

Lees ook

elektrischedeelauto

Proef met elektrische deelauto's van start

De gemeente Dordrecht is deze week een proef gestart met twee elektrische deelauto’s voor bewoners van de Boogjes en omgeving met een parkeervergunning. De auto’s vormen een extra manier van reizen, tijdens de sloop en nieuwbouw van de parkeergarage Spuihaven.

concert grote kerk

Benefietconcert voor restauratie ramen Grote Kerk: ‘Het is de huiskamer van de stad’

De Grote Kerk wordt deze zaterdag tijdens Open Monumentendag omgetoverd tot een spectaculaire concertzaal vanwege een benefietconcert. De opbrengst gaat naar de restauratie van de glas-in-loodramen. “Het is klassiek, maar het heeft wel iets wat iedereen mooi vindt”, zegt Arno de Ligt, bestuurslid van de Vrienden van de Grote Kerk.

bureaurijnmondpol

Nepagent steelt sieraden 88-jarige Dordtse vrouw, politie brengt beelden naar buiten

De politie heeft beelden naar buiten gebracht van een nepagent, die in maart van dit jaar sieraden wist te ontfutselen van een 88-jarige vrouw uit Dordrecht. Omdat het om een mogelijke minderjarige verdachte gaat, wordt hij nu nog onherkenbaar getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.

Foto artikel

Gondelvaart viert jubileum: 'Je weet niet wat je ziet’

Giessen-Oudekerk maakt zich op voor de veertigste editie van de gondelvaart. Aanstaande zaterdag zullen om 19.00 uur de eerste gondels gaan varen, met verschillende grote en kleine vaartuigen. “Ik ben echt door de gondelvaart gegrepen”, zegt Corrie van Rijswijk, die zelf ook meevaart.

sliedrechtdrone

Inwoners denken mee over wonen in Sliedrecht

Wat is er nodig om goed en passend wonen mogelijk te maken voor iedereen? Om dat beter in kaart te krijgen, kunnen inwoners van Sliedrecht tot en met 28 september een enquête invullen. De antwoorden vormen voor de gemeente een belangrijke basis in het vormen van een nieuwe woonvisie.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_03_06.Still002

GSC/ODS uit opnieuw onvrede over Stadspark-plan: ‘Club dreigt ten onder te gaan’

GSC/ODS heeft opnieuw een brandbrief naar de Dordtse gemeenteraad gestuurd. De voetbalclub vreest voor de gevolgen van het Stadspark XL-plan en hoopt de lokale politici wakker te schudden. “Als het plan wordt doorgezet, is onze club ten dode opgeschreven.”