gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

VVD wil af van parkeerautomaat

De parkeerautomaat moet uit het Dordtse stadsbeeld verdwijnen. Net als de telefooncel is de parkeerautomaat achterhaald. Mobiel betalen voor parkeren is de toekosmt. Dat stelt VVD-raadslid Maarten Burggraaf. Door nu al het aantal parkeerautomaten te halveren kan 400.000 euro worden bespaard.

Peter Tromp |  | Aangepast op
“In Dordrecht staan 197 parkeerautomaten. Het aantal is de afgelopen jaren nauwelijks veranderd. Het gebruik ervan is in de afgelopen twee jaar echter wel met zo’n 40% afgenomen”, aldus Burggraaf. “Sinds 2013 is het namelijk mogelijk om in Dordrecht met je mobiele telefoon te betalen en die wijze wordt inmiddels bij vier van de tien parkeertransacties gevolgd. Voordeel: afrekenen voor de werkelijke parkeertijd per minuut en betaalgemak. Katalysator van deze ontwikkeling is het opkomen van de smartphone. In de afgelopen vier jaar is het gebruik hiervan nagenoeg verdubbeld tot drie kwart van de mobiele telefoon bezitters.”

Volgens Burggraaf is de parkeerautomaat is een dure betaalmethode. “Het kost de gemeente jaarlijks ruim 800.000 euro of als je het terug rekent, bijna één euro per transactie. Voor het mobiel afrekenen van parkeergeld liggen de kosten per transactie slechts op een derde daarvan, zelfs als je de eigen bijdrage van de gebruiker aan de provider meerekent. Hier is dus een enorme besparing te realiseren.”

Toeristen zonder de parkeer app of mensen die niet mee willen of kunnen gaan met de moderne techniek zullen volgens Burggraaf iets verder moeten lopen. “Maar als je kentekenparkeren ook voor de automaten invoert, hoef je niet meer terug te lopen naar de auto om een parkeerkaartje achter de vooruit te leggen. En met goede bebording kan de gemeente zorgen dat parkeerders in ieder geval de parkeermeter nemen die in de looprichting van hun bestemming ligt. In Rotterdam hebben ze daar al positieve ervaringen mee. De parkeerautomaat en de openbare telefooncel zijn lotgenoten. Hoog tijd dat we ze in Dordrecht dezelfde behandeling gaan geven.”

Lees ook

foetusveldje

Een klein graf met een grote betekenis: Molenlanden wil foetusvelden

De gemeente Molenlanden wil zogeheten foetusvelden aanleggen voor ouders die hun kindje zijn verloren tijdens, of kort na de zwangerschap. Dit alternatief voor de kindergraven willen ze op drie begraafplaatsen realiseren.

Dordthuis juli 2026

Dordthuis half november in gebruik: inwoners als eerste te gast

Het nieuwe stadskantoor is vanaf 16 november open voor inwoners van Dordrecht. Het zogenoemde Dordthuis opent dan de deuren voor bezoekers die een afspraak hebben met de gemeente of de sociale dienst. Een week later zijn de bibliotheek en de VVV ook geopend en is iedereen welkom om het gebouw te bezoeken.

businkbotsing

Weg bezaaid met glas na botsing, auto's zwaar beschadigd

Twee auto's zijn maandagavond met elkaar in botsing gekomen op de Noordendijk in Dordrecht. Een van de voertuigen werd daarbij in de flank geraakt en is flink beschadigd.

dji_fly_20240115_134026_347_1705322498595_photo_optimized

Zwijndrechtsebrug komende nacht tóch bereikbaar: 'Werkzaamheden voorspoedig verlopen'

Goed nieuws voor automobilisten, fietsers en voetgangers die normaal gesproken gebruikmaken van de Zwijndrechtsebrug. De werkzaamheden aan de brug zijn zo voorspoedig verlopen, dat de afsluiting van komende nacht niet meer nodig is.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in studio De Witt: 25-jarige jubileum stedenband tussen Dordrecht en Varna

In een nieuwe aflevering van Studio De Witt gaat presentator Ben Corino in gesprek met Arthur den Hartog over het 25-jarige jubileum van de stedenband tussen Dordrecht en Varna. Door deze stedenband zijn door de jaren heen verschillende uitwisselingen tot stand gekomen, waaronder op het gebied van kunst en muziek.

begraafplaatsessenhofmilitair

Dordtse militair wordt herbegraven op ereveld Essenhof

De Dordtse militair Daniël van der Munnik wordt volgende week herbegraven op het ereveld op begraafplaats Essenhof in Dordrecht. Hij kwam in 1940 om op vliegpark Bergen en was toen 20 jaar.