Dordrecht, Netherlands

VVD wil cultuursector beschermen ondanks bezuinigingen

De commissie discussieerde deze week over hoe de eventuele bezuinigingen vanaf 2021 moet worden opgevangen. Wat opviel was dat de VVD koste wat het kost de cultuursector wilde beschermen.
Corrado Francke | 23 april 2020 14:58 | Aangepast op 23 april 2020 14:58
“Wat we willen doen, is de grote zaken behouden. Maar iedereen die denkt dat er nu nog geld bovenop kan, heeft niet door hoe ernstig de situatie is.”, zegt Alexander Kuhlmann namens de VVD. “Wat we proberen te doen is onder andere Kunstmin, het Energiehuis en het Dordrechts Museum te behouden.”


Kitty Kruger van GroenLinks ziet de cultuursector als ‘veel breder dan alleen de gebouwen die mensen naar de stad moeten trekken om de stad leuker en mooier te maken’. “Ik denk ook aan alle mensen die hun beroep hebben in deze sector: artiesten die bij een evenement komen optreden, organisatie van een evenement of horeca die zich hierbij aansluit.”


Bezuinigingen in de zorg zijn volgens de VVD een optie, zeker ‘waar de kosten echt de pan uit rijzen’, volgens Kuhlmann. “Wat echt nodig is, moet behouden worden. Maar er zit naar ons oordeel nog wat lucht in en dat moet eruit, anders redden we het niet.”


Volgens GroenLinks is het verhogen van de gemeentelijke belastingen ook een optie. “Maar dat zou dan moeten betekenen dat de breedste schouders de zwaarste lasten moeten dragen.”


Kuhlmann is het hier niet mee eens. “De gemeente moet zelf de orde op zaken stellen en niet de rekening leggen bij de Dordtse belastingbetalers.”

Lees ook

Autobranden Papendrecht vermoedelijk ontstaan door explosie, politie zoekt getuigen

De politie vermoedt dat de brand in de Oostpolder in Papendrecht van afgelopen weekend is ontstaan d...

Maatschappelijke organisaties krijgen hier een eigen ruimte: ‘Trots op de plannen’

Het gemeentebestuur van Ridderkerk wil een pand aan de Havenstraat flink verbouwen, zodat daar onder...

Hardley geniet van debuut bij FC Dordrecht: ‘Je moet ready zijn als er een kans komt’

Het eerste competitieduel na de winterstop betekende voor Björn Hardley zijn FC Dordrecht-debuut. De...

Eerste duel FC Dordrecht van 2026 krijgt geen winnaar: 1-1 bij RKC

FC Dordrecht is het nieuwe jaar begonnen met een 1-1 gelijkspel bij RKC Waalwijk. Op basis van het e...

Stationsliften opnieuw stuk: knoppen vastgelijmd en deuren ingetrapt

De liftenmalaise op stations gaat onverminderd door. Dordrecht Zuid spant de kroon: daar hebben vand...

Nieuw clubgebouw VV Dubbeldam bijna klaar: ‘Dit voelt als een nieuw tijdperk’

Na jaren van voorbereiding en ruim anderhalf jaar bouwen is het nieuwe clubgebouw van VV Dubbeldam b...