Dordrecht, Netherlands

VVD wil ´ophaal-shuttle´ zwerfafval

De Dordtse VVD stelt voor om op warme dagen vuilwagens door de stad te laten rijden, die continu bezig zijn met het opruimen van Zwerfafval. Zodra het kwik boven de 24 graden komt moeten de wagens de straat op gaan.
Stephanie Roggekamp | 29 juni 2021 15:49 | Aangepast op 29 juni 2021 15:49
De partij zegt al jaren bezig te zijn met voorstellen om de stad echt schoner te krijgen. “Maar tot nu toe is het er niet van gekomen en we zijn het nu zat”, zegt fractievoorzitter Marc Merx. “Er zijn plekken in de stad waar het echt de spuigaten uitloopt. Op warme dagen gooien recreanten overal rotzooi neer.” Verder komt het bijna dagelijks voor dat complete huisraad gedumpt wordt bij ondergrondse containers.

Stam wil pilot

Wethouder Marco Stam voelt wel wat voor het VVD voorstel: “Als de Gemeenteraad akkoord gaat met een voorstel dat er komt kunnen we mogelijk volgend jaar starten met een pilot.” Volgens de wethouder is er nog wel wat uitzoekwerk nodig. Zo is nog niet duidelijk hoe het financieel geregeld kan worden.

Dinsdagavond wordt door de Dordtse gemeenteraad over deze en andere voorstellen voor de nieuwe begroting gesproken.

Meest gelezen

Eieren en gebonk tegen ramen asielopvang Papendrecht: 'De meiden schrokken zich dood'

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 27 feb 2026 12:02

Motorrijder (22) overleden na ernstig ongeluk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 2 mrt 2026 10:56

Lees ook

De Plucheplakkers: FC Dordrecht moet aan de bak om nacompetitie te halen

Geen periodetitel en play-offticket voor FC Dordrecht na het 1-1 gelijkspel bij Jong PSV van afgelop...

Kijktip: Het derde debat 'Dordrecht Kiest' op TV Dordrecht

Het derde lijsttrekkersdebat ‘Dordrecht kiest’ is deze donderdag vanaf 18:00 te zien op TV Dordrecht...

Woningnood, femicide en Donald Trump: na muziekprijs laat ZOEKHETUITMAN opnieuw van zich horen

De Dordtse punkband ZOEKHETUITMAN komt vrijdag met een nieuwe EP. Met hun muziek spreekt de band zic...

Lange file op snelweg door ongeluk met meerdere voertuigen

Op de A16 bij de Drechttunnel in Dordrecht richting Rotterdam is donderdagochtend een ongeluk gebeur...

Zorgen en frustratie over afsluiting N214 tijdens dichte brug: ´erg penibel´

Wie om wil rijden als de A15 vaststaat, komt dit najaar bedrogen uit. In september gaan er in versch...

Groen licht voor renovatie hoofdrioolgemaal Maria Montessorilaan

Het hoofdrioolgemaal aan de Dordtse Maria Montessorilaan wordt grondig gerenoveerd. Woensdag heeft w...