gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

VVD wil oplossing voor shoppers die zorgen voor verkeersinfarct centrum

c3199c8b76c29db306ba6d8971678814

Geen parkeerplekje meer te vinden, alle parkeergarages vol. Afgelopen zaterdag stond het weer muurvast in de binnenstad. De gemeente had gehoopt dit te kunnen voorkomen, door vanaf vorige week parkeren aan de rand van het centrum goedkoper of zelfs gratis te maken in het weekend. Ook worden er pendelbussen ingezet. Maar de verkeerschaos verzorgd door mensen die in de binnenstad op zoek zijn naar cadeautjes en kleding voor de feestdagen is blijkbaar niet te voorkomen.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Dat kan zo niet langer, vindt de VVD. De partij stelt daarom dinsdagavond vragen aan wethouder Van der Linden tijdens het vragenuurtje van de gemeenteraad. “Afgelopen weekend was het weer raak. Lange parkeerfiles omdat de parkeergarages vol zijn. Dit is onaangenaam voor de bezoekers van onze binnenstad en natuurlijk heel vervelend voor de Dordtse ondernemers die juist de omzet van deze periode nodig hebben”, zegt raadslid Alexander Kuhlmann.

Het is niet de eerste keer dat het verkeer vast komt te staan in de weekenden voor Sinterklaas en Kerst. Het probleem speelt al veel langer. “Het is bovendien extra pijnlijk omdat de raad met onze motie ‘Parkeerfiles de stad uit!’ van 8 november 2022 het college juist heeft verzocht om te investeren in oplossingen zoals dubbelgebruik van niet-openbare parkeerplaatsen (denk bijvoorbeeld aan de parkeerplekken van de kantoren boven restaurant Post), semi-automatische parkeersystemen”, voegt de VVD-er eraan toe.

Kuhlmann wil van de wethouder weten wat er de afgelopen tijd is om gedaan om de problemen aan te pakken. Hoeveel extra parkeerplaatsen zijn er bijvoorbeeld sinds vorig jaar door dubbelgebruik van niet-openbare parkeergarages en parkeerterreinen ontstaan, vraagt hij zich af.

Lees ook

PSX_20260615_133225

Slachtoffer van 'steekpartij' op opvangboot blijkt zichzelf verwond te hebben

De 32-jarige man die maandag zwaargewond raakte bij de steekpartij op de opvangboot voor vluchtelingen in Hendrik-Ido-Ambacht heeft dat zelf gedaan. Dat meldt de politie. Na grondig onderzoek zou zijn gebleken dat de man zichzelf heeft verwond.

IMG_8007 (1)

Deze minibusjes zijn gloednieuw én heel handig tijdens lange brugsluiting

Een wandeling naar de dichtstbijzijnde bushalte. Het klinkt heel simpel, maar niet voor iedereen in onze streek is het vanzelfsprekend. Voor die mensen is de Wijkhopper, een klein busje die korte ritjes aflegt, essentieel. Al helemaal als de Papendrechtsebrug binnenkort negen maanden dicht is voor al het verkeer.

luchtalarm 03

sirene

Luchtalarm blijft toch bestaan en Defensie gaat meebetalen

Het luchtalarm blijft bestaan, zeggen Haagse bronnen tegen de NOS. Defensie gaat eraan meebetalen, ook wordt het systeem gemoderniseerd. Daarmee zal het luchtalarm toch niet op 1 januari 2028 verdwijnen, zoals minister Van Weel (Justitie en Veiligheid) eerder had aangekondigd.

merwedelingelijn kleiner

Geen fietsen in de trein en minder stops op dit station tijdens afsluiting Papendrechtsebrug

Tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug mogen in de treinen op de Merwedelingelijn geen fietsen meer mee. Ook wordt op station Hardinxveld-Giessendam in die periode voorlopig niet vier keer, maar twee keer per uur gestopt. Dat heeft de provincie besloten, in overleg met vervoerder Qbuzz en Rijkswaterstaat.

PSX_20260607_032650 (1)

Auto in lichterlaaie, tweede voertuigbrand in onze streek dit weekend

Aan de Parkweg in Papendrecht is in de nacht van zaterdag op zondag rond 01:30 uur een auto in brand gevlogen. Op foto's is te zien dat de voorkant in brand stond.

mishandelingstadspolders

Politie publiceert beelden van mishandeling man door fatbiker

De politie heeft beelden gedeeld van de mishandeling van een 79-jarige man door een fatbiker in Dordrecht. Dat gebeurde donderdagmiddag 7 mei in de wijk Stadspolders.