gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

VVD wil oplossing voor shoppers die zorgen voor verkeersinfarct centrum

c3199c8b76c29db306ba6d8971678814

Geen parkeerplekje meer te vinden, alle parkeergarages vol. Afgelopen zaterdag stond het weer muurvast in de binnenstad. De gemeente had gehoopt dit te kunnen voorkomen, door vanaf vorige week parkeren aan de rand van het centrum goedkoper of zelfs gratis te maken in het weekend. Ook worden er pendelbussen ingezet. Maar de verkeerschaos verzorgd door mensen die in de binnenstad op zoek zijn naar cadeautjes en kleding voor de feestdagen is blijkbaar niet te voorkomen.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Dat kan zo niet langer, vindt de VVD. De partij stelt daarom dinsdagavond vragen aan wethouder Van der Linden tijdens het vragenuurtje van de gemeenteraad. “Afgelopen weekend was het weer raak. Lange parkeerfiles omdat de parkeergarages vol zijn. Dit is onaangenaam voor de bezoekers van onze binnenstad en natuurlijk heel vervelend voor de Dordtse ondernemers die juist de omzet van deze periode nodig hebben”, zegt raadslid Alexander Kuhlmann.

Het is niet de eerste keer dat het verkeer vast komt te staan in de weekenden voor Sinterklaas en Kerst. Het probleem speelt al veel langer. “Het is bovendien extra pijnlijk omdat de raad met onze motie ‘Parkeerfiles de stad uit!’ van 8 november 2022 het college juist heeft verzocht om te investeren in oplossingen zoals dubbelgebruik van niet-openbare parkeerplaatsen (denk bijvoorbeeld aan de parkeerplekken van de kantoren boven restaurant Post), semi-automatische parkeersystemen”, voegt de VVD-er eraan toe.

Kuhlmann wil van de wethouder weten wat er de afgelopen tijd is om gedaan om de problemen aan te pakken. Hoeveel extra parkeerplaatsen zijn er bijvoorbeeld sinds vorig jaar door dubbelgebruik van niet-openbare parkeergarages en parkeerterreinen ontstaan, vraagt hij zich af.

Lees ook

kansspel

Dordtenaar voorspelt zes getallen goed en wint jackpot

Een inwoner uit Dordrecht heeft bij de Lotto-trekking van zaterdag 15 augustus een miljoen euro gewonnen. De speler voorspelde als enige vijf getallen én het reservegetal goed en wint daarmee de volledige Jackpot.

PSX_20260728_194132

Wéér koolmonoxide gemeten in flat, zestien verdiepingen ontruimd

Een flat aan de Drierivierenlaan in Ridderkerk is ontruimd nadat een koolmonoxidemelder is afgegaan in het gebouw. Volgens de brandweer zijn ook daadwerkelijk hoge concentraties koolmonoxide gemeten. Het is niet de eerste keer: in de afgelopen maanden is de gevaarlijke stof meermaals gemeten, na de vorige keer werd zelfs de gaskraan wekenlang dichtgedraaid.

botulismealb

Botulisme vastgesteld in Alblasserdam: vooral gevaarlijk voor honden

In het water tussen de Middelwetering en Oosteromse Wiel in Alblasserdam is botulisme geconstateerd in het water. De gemeente roept inwoners op om extra voorzichtig te zijn en honden niet te laten zwemmen in of drinken uit het water.

merwedelingelijn kleiner

Reizigersvereniging: Verbod fietsen MerwedeLingelijn gaat te ver

Het verbod op fietsen op de hele MerwedeLingelijn tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug gaat verder dan noodzakelijk. Dat stelt reizigersvereniging Rover. Rover heeft begrip voor de keuze om de dienstregeling tijdelijk aan te passen om de dienstregeling betrouwbaar te houden, maar noemt het fietsverbod "moeilijk te rechtvaardigen".

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - SCHOENVERVER

Niels verft schoenen naar wens van de klant: ‘Ik hoef nooit nee te zeggen’

Niels van Mourik krijgt schoenen van ongeverfde leer binnen in zijn atelier in Alblasserdam. Vervolgens kleurt hij het schoeisel naar wens van de klant. Klinkt best eenvoudig, maar Megan leert dat schoenen verven toch wat lastiger is dan gedacht.

Pasar Malam keer terug

Pasar Malam trekt recordaantal bezoekers én keert volgend jaar terug

Met naar schatting 120.000 bezoekers is Pasar Malam dit jaar in het Dordtse Weizigtpark een groot succes. Nog nooit trok het evenement zo veel bezoekers. Dat smaakt naar meer volgens de organisatie, want volgend jaar is de Pasar Malam ook in het park, waarschijnlijk van 4 tot en met 8 augustus.