gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

VVD wil oplossing voor shoppers die zorgen voor verkeersinfarct centrum

c3199c8b76c29db306ba6d8971678814

Geen parkeerplekje meer te vinden, alle parkeergarages vol. Afgelopen zaterdag stond het weer muurvast in de binnenstad. De gemeente had gehoopt dit te kunnen voorkomen, door vanaf vorige week parkeren aan de rand van het centrum goedkoper of zelfs gratis te maken in het weekend. Ook worden er pendelbussen ingezet. Maar de verkeerschaos verzorgd door mensen die in de binnenstad op zoek zijn naar cadeautjes en kleding voor de feestdagen is blijkbaar niet te voorkomen.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Dat kan zo niet langer, vindt de VVD. De partij stelt daarom dinsdagavond vragen aan wethouder Van der Linden tijdens het vragenuurtje van de gemeenteraad. “Afgelopen weekend was het weer raak. Lange parkeerfiles omdat de parkeergarages vol zijn. Dit is onaangenaam voor de bezoekers van onze binnenstad en natuurlijk heel vervelend voor de Dordtse ondernemers die juist de omzet van deze periode nodig hebben”, zegt raadslid Alexander Kuhlmann.

Het is niet de eerste keer dat het verkeer vast komt te staan in de weekenden voor Sinterklaas en Kerst. Het probleem speelt al veel langer. “Het is bovendien extra pijnlijk omdat de raad met onze motie ‘Parkeerfiles de stad uit!’ van 8 november 2022 het college juist heeft verzocht om te investeren in oplossingen zoals dubbelgebruik van niet-openbare parkeerplaatsen (denk bijvoorbeeld aan de parkeerplekken van de kantoren boven restaurant Post), semi-automatische parkeersystemen”, voegt de VVD-er eraan toe.

Kuhlmann wil van de wethouder weten wat er de afgelopen tijd is om gedaan om de problemen aan te pakken. Hoeveel extra parkeerplaatsen zijn er bijvoorbeeld sinds vorig jaar door dubbelgebruik van niet-openbare parkeergarages en parkeerterreinen ontstaan, vraagt hij zich af.

Lees ook

Still1

Dordtse Ilse wil volwaardig feestartiest worden: ‘Ik kan het niet, maar wil het wel kunnen’

Met miljoenen weergaven op sociale media en tienduizenden volgers is de Dordtse Ilse Visser druk bezig om haar doel te bereiken. De TikTokster wil graag feestartiest worden, er is alleen één grote uitdaging. “Ik weet van mezelf dat ik helemaal niet kan zingen.”

IMG_1044

Urenlange storing Brug over de Noord, verkeer moet omrijden

De Brug over de Noord (N915) heeft zaterdagmiddag lange tijd in storing gestaan. Verkeer tussen Alblasserdam en Hendrik-Ido-Ambacht moest omrijden. Ook hoge scheepvaart kon tijdelijk niet onder de brug door.

jan willem de jonge

Terug van reddingsmissie in Venezuela: Jan-Willem hielp mee na aardbevingen

Hoe zoek je naar mensen onder het puin na heftige aardbevingen? Jan-Willem de Jonge uit Dordrecht vertrok naar Venezuela, samen met ruim zestig andere hulpverleners van USAR Nederland. Daar werkte hij mee aan de reddingsoperatie na de zware aardbevingen die het land troffen op 24 juni.

sliedrecht baanhoek

Herstelwerkzaamheden gestart aan talud bij station Sliedrecht Baanhoek

ProRail is begonnen met de voorbereidingen voor het herstel van het talud bij station Sliedrecht Baanhoek. Langs de Parallelweg wordt het bouwterrein ingericht. Deze voorbereidingen worden nu uitgevoerd, zodat alles gereed is voordat de Papendrechtsebrug voor negen maanden wordt afgesloten.

Nieuw project (4)

Dit dorp is blij met vrouwelijke wethouders: 'Het laat zien dat zij het net zo goed kunnen'

Sliedrecht heeft als enige gemeente in onze streek meer vrouwelijke wethouders dan mannen. Hierdoor ligt het streekgemiddelde van vrouwelijke wethouders hoger dan het landelijke gemiddelde. "We zijn er trots op, dat zegt iets over de maatschappij."

20220725162648_IMG_1516 (1)

Dordtenaar (28) overleden bij ongeluk met vrachtwagen op snelweg

Een 28-jarige man uit Dordrecht is maandagmiddag overleden bij een ernstig ongeluk op de A17 bij Moerdijk. Rond vier uur botste zijn bestelbus achterop een vrachtwagen. De snelweg richting Dordrecht was na het ongeluk urenlang afgesloten.