gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

VVD wil oplossing voor shoppers die zorgen voor verkeersinfarct centrum

c3199c8b76c29db306ba6d8971678814

Geen parkeerplekje meer te vinden, alle parkeergarages vol. Afgelopen zaterdag stond het weer muurvast in de binnenstad. De gemeente had gehoopt dit te kunnen voorkomen, door vanaf vorige week parkeren aan de rand van het centrum goedkoper of zelfs gratis te maken in het weekend. Ook worden er pendelbussen ingezet. Maar de verkeerschaos verzorgd door mensen die in de binnenstad op zoek zijn naar cadeautjes en kleding voor de feestdagen is blijkbaar niet te voorkomen.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Dat kan zo niet langer, vindt de VVD. De partij stelt daarom dinsdagavond vragen aan wethouder Van der Linden tijdens het vragenuurtje van de gemeenteraad. “Afgelopen weekend was het weer raak. Lange parkeerfiles omdat de parkeergarages vol zijn. Dit is onaangenaam voor de bezoekers van onze binnenstad en natuurlijk heel vervelend voor de Dordtse ondernemers die juist de omzet van deze periode nodig hebben”, zegt raadslid Alexander Kuhlmann.

Het is niet de eerste keer dat het verkeer vast komt te staan in de weekenden voor Sinterklaas en Kerst. Het probleem speelt al veel langer. “Het is bovendien extra pijnlijk omdat de raad met onze motie ‘Parkeerfiles de stad uit!’ van 8 november 2022 het college juist heeft verzocht om te investeren in oplossingen zoals dubbelgebruik van niet-openbare parkeerplaatsen (denk bijvoorbeeld aan de parkeerplekken van de kantoren boven restaurant Post), semi-automatische parkeersystemen”, voegt de VVD-er eraan toe.

Kuhlmann wil van de wethouder weten wat er de afgelopen tijd is om gedaan om de problemen aan te pakken. Hoeveel extra parkeerplaatsen zijn er bijvoorbeeld sinds vorig jaar door dubbelgebruik van niet-openbare parkeergarages en parkeerterreinen ontstaan, vraagt hij zich af.

Lees ook

hitte zwemmen haven

Zo doorstaan inwoners de hitte: een duik, genoeg water en schaduw

Met 35 graden is het hoogtepunt van de temperatuur op woensdag bereikt. Code oranje begon eerder dan aangekondigd en wie deze dagen verkoeling zoekt, kan onder meer in de Grote Kerk van Dordrecht terecht. Maar ook op andere manieren houden streekgenoten het koel.

autobrand

Opnieuw een auto in brand bij eetcafé: 'Wanneer houdt dit op?’

Een brandstichter heeft vrijdagnacht opnieuw toegeslagen op de parkeerplaats van het Dordtse eetcafé De Wilhelminaboom. Volgens eigenaresse Monique van Esseveld is deze keer de auto van een klant verwoest door vlammen.

foto

Lang niet alle nabestaanden kregen brief over verplaatsen lijken en dit is waarom

Is mijn geliefde wel of niet naar een andere begraafplaats gebracht? Die pijnlijke gedachte overheerst bij nabestaanden van tientallen Dordtse overledenen, die onlangs een brief kregen over de verplaatsing van onvoldoende verteerde lijken. De gemeente wilde de families graag gerichter informeren, maar een administratieve puinhoop zit dat in de weg.

PSX_20260610_141907

Balen voor liefhebber: ruim vijftig jaar oude oldtimer zwaar beschadigd

Vlakbij Station Dordrecht is woensdagmiddag een oldtimer in botsing gekomen met een andere auto. De Alfa Romeo, volgens de bestuurder een exemplaar uit 1972, is zwaar beschadigd.

fotorws

Dit zijn de vijf meestgestelde vragen over de afsluiting van de Papendrechtsebrug

Sinds bekend is dat de Papendrechtsebrug negen maanden dichtgaat voor al het verkeer, wordt Rijkswaterstaat overspoeld met vragen en opmerkingen. De duur van de afsluiting is voor veel mensen een heikel punt, merkt omgevingsmanager Diana Wonnink. “Het is geen fijne boodschap om te moeten brengen.”

afvalzakken

Tegen afvaloverlast: 270 euro betalen als vuilnis onjuist wordt aangeboden

Wie vanaf deze maand afval verkeerd aanbiedt, kan in Dordrecht een flinke prent krijgen. Naast de opruimkosten van 160 euro zullen bewoners die hun afval onjuist plaatsen vanaf 1 juli ook een boete moeten betalen van 110 euro.