gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

VVD wil steun Dordtse sportclubs

31d6b9ff6fb31e8e34cd98e864f223cb

De financiële zorgen van sportclubs worden door de coronacrisis steeds groter. De VVD wil daarom Dordtse clubs helpen met een overbruggingssubsidie. "Het mag niet zo zijn dat gezonde sportclubs omvallen door deze crisis", vindt raadslid Rolin den Heijer. Hij presenteert zijn voorstel dinsdagavond aan de Dordtse gemeenteraad.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De Dordtse Sportraad en het Voorzittersoverleg van Dordtse voetbalclubs hebben bij de gemeente al de noodklok geluid. "Clubs missen veel inkomsten, want kantines zijn al zes weken dicht. De Dordtse voetbalclubs kunnen het financieel nog wel aan, maar dit moet geen zes maanden gaan duren." zegt Edwin van Vught namens de voetbalvoorzitters.

Den Heijer weet dat nood langzaam oploopt: "als gemeente moeten we daarom nu al een regeling optuigen, zodat clubs die in nood raken een subsidie krijgen om te overleven." Van Vught noemt dat een prima plan: "Dit is waar wij om gevraagd hebben. De gemeente is de clubs al tegemoet gekomen door veldhuren deels kwijt te schelden, maar er is meer nodig."

Er is geld beschikbar voor, zegt het VVD-raadslid: "Naast de compensatiegelden van het Rijk heeft de gemeenteraad ook een coronavoorziening gereserveerd van 4,2 miljoen euro." Pijnpunt kan nog wel worden dat sommige clubs wellicht al ongezond waren vóór de coronacrisis uitbrak. "Als die omvallen heb ik daar geen medelijden mee", zegt Den Heijer.

Ook in de Dordtse voetbalwereld is sprake van het weghalen van spelers bij andere clubs, uitdelen van gratis lidmaatschappen en zwarte betalingen. Den Heijer en Van Vught erkennen dat, maar zien daarbij beiden een ander probleem: "hoe bewijs je dat een club verkeerd bezig is geweest en dus geen steun verdient?"

Lees ook

politie 01

Arrestaties voor cocaïnesmokkel via havens van Rotterdam en Vlissingen

Twee mannen zijn aangehouden voor het voorbereiden van de invoer van cocaïne via de havens van Rotterdam en Vlissingen. Het gaat om een 42-jarige man uit Ridderkerk en een 43-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats. De politie vermoedt dat de Ridderkerker al langer betrokken is bij internationale drugssmokkel.

Noodsteunpunt

Wat als de stroom ineens uitvalt? Deze gemeente oefent met noodsteunpunt

Waar kun je terecht als de elektriciteit en telecommunicatie voor langere tijd is uitgevallen en hoe kom je dan aan informatie? Inwoners van Heerjansdam, de gemeente Zwijndrecht en de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid oefenden afgelopen weekend met het inrichten en gebruiken van een zogeheten noodsteunpunt.

werkzaamhedena16

Grote drukte verwacht: A16 bij Ridderkerk hele weekend dicht

De A16 tussen knooppunten Ridderkerk en Terbregseplein is van vrijdagavond tot en met maandagochtend afgesloten. Rijkswaterstaat verwacht grote drukte en zegt dat reizigers rekening moeten houden met extra reistijd van 30 tot 60 minuten.

treinstationdordrecht2

Let op: nog de hele dag minder treinen tussen Dordrecht en Breda

Reizigers tussen Dordrecht en Breda moeten maandag de hele dag rekening houden met vertraging. Door een kapot spoor rijden er minder treinen op dit traject.

pixabayrijnmond

Met 'silent nooddisco' voorbereiden op een overstroming: 'Feestje met een knipoog'

Honderd mensen die met een koptelefoon op door een noodsituatie worden geleid. Het klinkt misschien niet direct als een feestje, maar tijdens Festival Voor de Vloed in Dordrecht gebeurt het echt. De ‘silent nooddisco’ is een van de opvallendste onderdelen van een festival dat Dordtenaren bewust wil maken van iets wat in het dagelijks leven gemakkelijk wordt vergeten: de stad leeft al eeuwen met de dreiging van het water.

rtvpapendrechtgemeenteraad

'Brede middencoalitie' moet Papendrecht gaan besturen, zonder PVV

De informateurs in Papendrecht adviseren om een brede middencoalitie bestaande uit VVD, CDA, PRO, D66, ChristenUnie en PAB te gaan vormen. Zo’n coalitie zou kunnen steunen op 12 van de 23 zetels. De PVV werd de grootste partij bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart, maar komt dus niet in deze plannen voor.