gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

VVD wil steun Dordtse sportclubs

31d6b9ff6fb31e8e34cd98e864f223cb

De financiële zorgen van sportclubs worden door de coronacrisis steeds groter. De VVD wil daarom Dordtse clubs helpen met een overbruggingssubsidie. "Het mag niet zo zijn dat gezonde sportclubs omvallen door deze crisis", vindt raadslid Rolin den Heijer. Hij presenteert zijn voorstel dinsdagavond aan de Dordtse gemeenteraad.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De Dordtse Sportraad en het Voorzittersoverleg van Dordtse voetbalclubs hebben bij de gemeente al de noodklok geluid. "Clubs missen veel inkomsten, want kantines zijn al zes weken dicht. De Dordtse voetbalclubs kunnen het financieel nog wel aan, maar dit moet geen zes maanden gaan duren." zegt Edwin van Vught namens de voetbalvoorzitters.

Den Heijer weet dat nood langzaam oploopt: "als gemeente moeten we daarom nu al een regeling optuigen, zodat clubs die in nood raken een subsidie krijgen om te overleven." Van Vught noemt dat een prima plan: "Dit is waar wij om gevraagd hebben. De gemeente is de clubs al tegemoet gekomen door veldhuren deels kwijt te schelden, maar er is meer nodig."

Er is geld beschikbar voor, zegt het VVD-raadslid: "Naast de compensatiegelden van het Rijk heeft de gemeenteraad ook een coronavoorziening gereserveerd van 4,2 miljoen euro." Pijnpunt kan nog wel worden dat sommige clubs wellicht al ongezond waren vóór de coronacrisis uitbrak. "Als die omvallen heb ik daar geen medelijden mee", zegt Den Heijer.

Ook in de Dordtse voetbalwereld is sprake van het weghalen van spelers bij andere clubs, uitdelen van gratis lidmaatschappen en zwarte betalingen. Den Heijer en Van Vught erkennen dat, maar zien daarbij beiden een ander probleem: "hoe bewijs je dat een club verkeerd bezig is geweest en dus geen steun verdient?"

Lees ook

WhatsApp Image 2026-10-09 at 10.02.28

Jamai van den Herik opnieuw naar WK darts: ‘Kwamen best wat emoties uit’

Jamai van den Herik gaat opnieuw naar het WK darts. In een weekend met goede resultaten, maar vooral een spannende ontknoping kwalificeerde de Alblasserdammer zich voor de jaarlijkse heilige graal in de dartsport. “Ik plofte in bed en werd er emotioneel van.”

nk2026091893A01422

Van kwaad tot erger: FC Dordrecht verliest ook van tiental TOP Oss

De vijfde verliespartij op rij is een feit voor het machteloze FC Dordrecht. Bij TOP Oss, dat ruim veertig minuten met een man minder speelde na een rode kaart, kreeg de ploeg met 3-0 klop.

foto ongeluk wielwijk apotheek

Bestuurster rijdt tegen muur van apotheek, vrouw nagekeken

Een automobilist is woensdag tegen de gevel van een apotheek gebotst in Dordrecht. De vrouw is ter plaatse gecontroleerd, maar hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

zorgwoning ter illustratie AI gegenereerd

Vrouw lag meerdere dagen dood in zorgwoning: 'Geen woorden voor hoe dit is gelopen'

Een 69-jarige vrouw lag vorig jaar meerdere dagen dood in haar Sliedrechtse zorgwoning, terwijl personeel haar al dagen niet had gezien. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) is hierover geïnformeerd en haar zoon, Jermaine Bommel doet nu zijn verhaal. "Ik ben er kapot van."

Schermafdruk op 2026-10-02 11-48-08

Op Pad Met Ad: verschillende meningen over het 'Jetten-kabinet’

In een nieuwe aflevering van 'Op Pad Met Ad' gaat presentator Ad van den Herik de straat op in Dordrecht. Hij vraagt inwoners wat zij vinden van het kabinet-Jetten. De meningen lopen uiteen. Zo noemt een bewoner het kabinet ‘hectisch’ en zou hij het graag anders zien.

distelapparath-drive-in-theater-5150064

Op deze plek komt een tijdelijke drive-in bioscoop

Wie kent de filmbeelden niet? Je rijdt met je auto een terrein op en kijkt vanuit je voertuig naar een film. Aan de Laan van Europa, vlakbij hotel Van der Valk in Dordrecht, verrijst in het weekend van 23 tot en met 25 oktober een drive-in bioscoop. Gedurende drie dagen worden daar elf films vertoond.