gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

VVD wil steun Dordtse sportclubs

31d6b9ff6fb31e8e34cd98e864f223cb

De financiële zorgen van sportclubs worden door de coronacrisis steeds groter. De VVD wil daarom Dordtse clubs helpen met een overbruggingssubsidie. "Het mag niet zo zijn dat gezonde sportclubs omvallen door deze crisis", vindt raadslid Rolin den Heijer. Hij presenteert zijn voorstel dinsdagavond aan de Dordtse gemeenteraad.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De Dordtse Sportraad en het Voorzittersoverleg van Dordtse voetbalclubs hebben bij de gemeente al de noodklok geluid. "Clubs missen veel inkomsten, want kantines zijn al zes weken dicht. De Dordtse voetbalclubs kunnen het financieel nog wel aan, maar dit moet geen zes maanden gaan duren." zegt Edwin van Vught namens de voetbalvoorzitters.

Den Heijer weet dat nood langzaam oploopt: "als gemeente moeten we daarom nu al een regeling optuigen, zodat clubs die in nood raken een subsidie krijgen om te overleven." Van Vught noemt dat een prima plan: "Dit is waar wij om gevraagd hebben. De gemeente is de clubs al tegemoet gekomen door veldhuren deels kwijt te schelden, maar er is meer nodig."

Er is geld beschikbar voor, zegt het VVD-raadslid: "Naast de compensatiegelden van het Rijk heeft de gemeenteraad ook een coronavoorziening gereserveerd van 4,2 miljoen euro." Pijnpunt kan nog wel worden dat sommige clubs wellicht al ongezond waren vóór de coronacrisis uitbrak. "Als die omvallen heb ik daar geen medelijden mee", zegt Den Heijer.

Ook in de Dordtse voetbalwereld is sprake van het weghalen van spelers bij andere clubs, uitdelen van gratis lidmaatschappen en zwarte betalingen. Den Heijer en Van Vught erkennen dat, maar zien daarbij beiden een ander probleem: "hoe bewijs je dat een club verkeerd bezig is geweest en dus geen steun verdient?"

Lees ook

scheepvaartbegeleiding

VERKEER

Rijkswaterstaat schrapt scheepvaartbegeleiding in de nacht door personeelstekort

Rijkswaterstaat schrapt vanaf 15 september de nachtelijke begeleiding van schepen in de omgeving van Dordrecht. Dit komt door aanhoudende personeelstekorten. De vaarwegen blijven wel geopend voor alle scheepvaartverkeer.

zwemmenwaal

Ondanks chemische stoffen in de Waal gaat Ellen er gewoon in: ‘Het is heerlijk zwemmen’

Het gaat niet goed met de kwaliteit van het Nederlandse zwemwater. In onze regio is het vooral mis in de Waal bij Ridderkerk. Daar zijn meerdere chemische stoffen aangetroffen boven de gestelde norm. Toch is Ellen, die pal aan het water woont, niet bang: “Ik ga het niet mijden.”

Farante-College

Deze Zwijndrechtse school krijgt nieuwe naam

Vmbo-school Loket Zwijndrechtse Waard gaat verder onder een nieuwe naam. De school wordt omgedoopt tot Farante College. “Dit past bij de ontwikkeling die de school de afgelopen jaren heeft doorgemaakt én bij de ambitie voor de toekomst”, aldus Onderwijsgroep OZHW.

arkelrechtbank

OM eist 17,5 jaar gevangenisstraf tegen vermoedelijke veiligheidschef van IS uit Arkel

De verdachte zelf ontkent. Maar volgens het Openbaar Ministerie is er genoeg bewijs dat een 41-jarige man uit Arkel tussen 2014 en 2018 een prominente rol speelde bij het schrikbewind van IS in Syrië. Hij zou daarom 17,5 jaar de cel in moeten.

arkelrechtbank

Syrische terreurverdachte Ayham A. (41) uit Arkel: 'Ik was geen IS-strijder'

Een 41-jarige man uit Syrië, die begin 2023 werd opgepakt in Arkel, zegt dat hij geen leidinggevende rol heeft gehad binnen de terreurorganisatie IS. Volgens Ayham A. is er sprake van een persoonsverwisseling. Hij betoogde dat maandag, op de eerste dag van de rechtszaak tegen hem.

merwedebrugrws2

Vanaf donderdag kun je drie dagen lang helemaal niet meer over de Merwedebrug

De Merwedebrug in de A27 gaat drie dagen helemaal dicht. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt door een lichtere en dunnere laag. Verkeer moet omrijden en rekening houden met een uur extra reistijd.