gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

VVD wil steun Dordtse sportclubs

31d6b9ff6fb31e8e34cd98e864f223cb

De financiële zorgen van sportclubs worden door de coronacrisis steeds groter. De VVD wil daarom Dordtse clubs helpen met een overbruggingssubsidie. "Het mag niet zo zijn dat gezonde sportclubs omvallen door deze crisis", vindt raadslid Rolin den Heijer. Hij presenteert zijn voorstel dinsdagavond aan de Dordtse gemeenteraad.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De Dordtse Sportraad en het Voorzittersoverleg van Dordtse voetbalclubs hebben bij de gemeente al de noodklok geluid. "Clubs missen veel inkomsten, want kantines zijn al zes weken dicht. De Dordtse voetbalclubs kunnen het financieel nog wel aan, maar dit moet geen zes maanden gaan duren." zegt Edwin van Vught namens de voetbalvoorzitters.

Den Heijer weet dat nood langzaam oploopt: "als gemeente moeten we daarom nu al een regeling optuigen, zodat clubs die in nood raken een subsidie krijgen om te overleven." Van Vught noemt dat een prima plan: "Dit is waar wij om gevraagd hebben. De gemeente is de clubs al tegemoet gekomen door veldhuren deels kwijt te schelden, maar er is meer nodig."

Er is geld beschikbar voor, zegt het VVD-raadslid: "Naast de compensatiegelden van het Rijk heeft de gemeenteraad ook een coronavoorziening gereserveerd van 4,2 miljoen euro." Pijnpunt kan nog wel worden dat sommige clubs wellicht al ongezond waren vóór de coronacrisis uitbrak. "Als die omvallen heb ik daar geen medelijden mee", zegt Den Heijer.

Ook in de Dordtse voetbalwereld is sprake van het weghalen van spelers bij andere clubs, uitdelen van gratis lidmaatschappen en zwarte betalingen. Den Heijer en Van Vught erkennen dat, maar zien daarbij beiden een ander probleem: "hoe bewijs je dat een club verkeerd bezig is geweest en dus geen steun verdient?"

Lees ook

vlaggen sliedrecht camera

Gemeente over verkrachtingszaak: camera’s geen oplossing

Extra toezicht met beveiligingscamera’s in Sliedrecht gaat zedenmisdrijven niet voorkomen. Dat antwoordt het gemeentebestuur op vragen van politie partij Slydregt.NU. Aanleiding voor de vragen is de zaak rond een 18-jarige inwoonster van het dorp, die slachtoffer werd van een groepsverkrachting.

teun schilderij

Mooie pareltjes van het stadsarchief: Teun de Bruin laat ze nog zien voor zijn afscheid

Na veertig jaar neemt gemeentearchivaris Teun de Bruin afscheid van het Stadsarchief Dordrecht. Tijdens zijn loopbaan stuitte hij op bijzondere pareltjes rondom vrijheid en onvrijheid die hem altijd zijn bijgebleven. Maar hij verdwijnt niet uit het archief; De Bruin blijft als vrijwilliger bouwen aan het geheugen van de stad. 

googlestreetviewa16a15

Gescheurde afvoerbuis oorzaak van afsluiting fly-over A16/A15

Rijkswaterstaat begint donderdagavond met het dichten van het sinkhole (spoelgat) bij knooppunt Ridderkerk. De oorzaak is een gescheurde afvoerbuis van het regenwater. Volgende week woensdagochtend zijn de werkzaamheden klaar en kunnen weer alle rijstroken worden gebruikt.

Fotopersburo Busink politieautos

Agent gewond nadat automobilist inrijdt op politieauto's

Een automobilist is vrijdagochtend ingereden op politieauto’s in Papendrecht. Een agent is daarbij gewond geraakt, meldt de politie.

aanhouding Ridderkerk

Buurt hoort knal, 31-jarige man uit huis gehaald

Een 31-jarige inwoner van Ridderkerk is dinsdagavond door een arrestatieteam uit zijn huis gehaald. Buurtbewoners hadden aan het begin van de avond een knal gehoord en ook zouden er spullen uit de flat aan de Reijerweg zijn gegooid.

festival

Doet Dordrecht gooi naar titel Culturele Hoofdstad van Europa?

Het college van burgemeester en wethouders wil Dordrecht aanmelden voor de titel Europese Culturele Hoofdstad 2033. De gemeenteraad wordt gevraagd om daarmee in te stemmen. Of Dordrecht uiteindelijk echt kandidaat wordt, is nog niet zeker.