gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

VVD wil steun Dordtse sportclubs

31d6b9ff6fb31e8e34cd98e864f223cb.jpg

De financiële zorgen van sportclubs worden door de coronacrisis steeds groter. De VVD wil daarom Dordtse clubs helpen met een overbruggingssubsidie. "Het mag niet zo zijn dat gezonde sportclubs omvallen door deze crisis", vindt raadslid Rolin den Heijer. Hij presenteert zijn voorstel dinsdagavond aan de Dordtse gemeenteraad.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De Dordtse Sportraad en het Voorzittersoverleg van Dordtse voetbalclubs hebben bij de gemeente al de noodklok geluid. "Clubs missen veel inkomsten, want kantines zijn al zes weken dicht. De Dordtse voetbalclubs kunnen het financieel nog wel aan, maar dit moet geen zes maanden gaan duren." zegt Edwin van Vught namens de voetbalvoorzitters.

Den Heijer weet dat nood langzaam oploopt: "als gemeente moeten we daarom nu al een regeling optuigen, zodat clubs die in nood raken een subsidie krijgen om te overleven." Van Vught noemt dat een prima plan: "Dit is waar wij om gevraagd hebben. De gemeente is de clubs al tegemoet gekomen door veldhuren deels kwijt te schelden, maar er is meer nodig."

Er is geld beschikbar voor, zegt het VVD-raadslid: "Naast de compensatiegelden van het Rijk heeft de gemeenteraad ook een coronavoorziening gereserveerd van 4,2 miljoen euro." Pijnpunt kan nog wel worden dat sommige clubs wellicht al ongezond waren vóór de coronacrisis uitbrak. "Als die omvallen heb ik daar geen medelijden mee", zegt Den Heijer.

Ook in de Dordtse voetbalwereld is sprake van het weghalen van spelers bij andere clubs, uitdelen van gratis lidmaatschappen en zwarte betalingen. Den Heijer en Van Vught erkennen dat, maar zien daarbij beiden een ander probleem: "hoe bewijs je dat een club verkeerd bezig is geweest en dus geen steun verdient?"

Lees ook

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_53_05.Still001.png

Provincie: niet 21, maar 33 procent sociale huur in Sliedrecht-Noord

De provincie is positief over het contourenplan voor de nieuwbouwwijk Sliedrecht-Noord. Wel moet het plan op een aantal punten worden aangepast en verder worden uitgewerkt. De belangrijkste wijziging: het aandeel sociale huurwoningen moet omhoog van ‘minstens 21 procent’ naar 33 procent.

55215952560_f1f1dbc360_o.jpg

Nieuw wereldrecord voor zwemmer Rogier Dorsman: 'Lang gekoesterde droom en doel'

Paralympisch atleet Rogier Dorsman uit Heerjansdam heeft afgelopen weekend een nieuw wereldrecord binnengesleept. Na vijf jaar trainen is het hem eindelijk gelukt om het record op de honderd meter schoolslag te bemachtigen. “Ik ben super blij en trots dat het gelukt is”, vertelt de zwemmer.

visvereniging.png

Deze visvereniging moet op zoek naar een nieuwe plek: 'Grote teleurstelling'

Visvereniging VAH in Alblasserdam moet haar clubgebouw uit. De gemeente gaat het pand verkopen. Het bestuur baalt, want zij zijn van mening dat de vereniging een flink sociale bijdrage heeft en veel betekent voor de bewoners van Alblasserdam. “Ik vind het zeer kwalijk, zeer vervelend en een grote teleurstelling”, aldus voorzitter Bert Kooijman.

45305.jpg

Auto op zijn kant op kruising N3, inzittenden bekneld

Op de kruising van de N3 zijn maandagochtend twee auto’s op elkaar gebotst. Eén auto is daarbij op zijn kant terechtgekomen.

Training defensie Dordtse Kil.png

Schoten en helikopters te horen in de Dordtse Kil

Defensie gaat maandagmiddag van 16.00 tot 19.00 trainen in Dordrecht. Deze training vindt plaats bij het Spinel Veiligheidscentrum, op het industrieterrein Dordtse Kil III. Er wordt geschoten met oefenmunitie, wat in de omgeving te horen is.

WhatsApp Image 2026-04-20 at 09.16.24.jpeg

Opnieuw een bedrijfsbusje in brand in deze Dordtse wijk

Voor de tweede keer in vier dagen is in Stadspolders een bedrijfsbus verwoest door brand. In de nacht van zondag op maandag was het raak op het Van Ravesteyn-erf in de Dordtse wijk.