gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

VVD wil uitzonderingsplekken in Dordtse haven om te mogen zwemmen

De VVD wil dat er zogenaamde uitzonderingsplekken in de Dordtse haven komen waar er op eigen risico gezwommen mag worden. Dit zijn plekken waar je geen bekeuring krijgt als je het water in duikt. Volgens de gemeente Dordrecht mag er momenteel nergens in de Dordtse binnenstad verkoeling worden gezocht in het water.

Jeroen de Wijs |  | Aangepast op
De VVD-fractie heeft vanochtend schriftelijke vragen gesteld aan het college van burgemeester en wethouders over de situatie. ¨Er wordt al jaren gezwommen in de haven. Ineens wordt er opgetreden met bekeuringen. Dat wordt gedaan op basis van de wetgeving. Laten we nu op warme dagen niet zo moeilijk doen. We zouden de wet moeten gebruiken om uitzonderingsplekken te bepalen waar gezwommen mag worden. Met een bordje kunnen mensen dan gewaarschuwd worden dat het op eigen risico is.¨ 

De gemeente blijft voorlopig bij het standpunt dat het verboden is om in openbaar watergebied te zwemmen. ¨Dat is de wet en mag gewoon niet. Er is zijn voldoende plekken in Dordrecht waar wel gezwommen mag worden.¨

Lees ook

moestuin Door Eendracht Sterk Papendrecht

Moestuinvereniging vreest voortbestaan als woonwagens komen: 'Onaangenaam verrast'

De toekomst van de volkstuinen bij de Noordhoekse Wiel in Papendrecht is onzeker. De gemeente ziet het terrein namelijk als optie voor mogelijke woonwagenbewoning. Volkstuinvereniging Door Eendracht Sterk (DES) is een petitie begonnen om dat te voorkomen.

foto pandsluiting daf vrachtwagendealer

Vrachtwagendealer per direct dicht vanwege ‘acuut veiligheidsbelang’

Een vrachtwagendealer op een Dordts industrieterrein is op advies van de politie met spoed gesloten. Volgens de gemeente is “een acuut veiligheidsbelang” daar de reden van.

afgesloten de Munt 01

Herstel onderdoorgang de Munt laat op zich wachten: eerst tijdelijke maatregelen

Het herstel van de scheuren in de onderdoorgang bij de Munt laat nog even op zich wachten. Volgens de omgevingsdienst moeten eerst tijdelijke maatregelen worden genomen. “Op dit moment ligt de focus op de veiligheid.”

7334111A-4605-4F44-B372-E53B502899C6

Zien: dit wordt het standbeeld van Kees Buddingh met Blauwbilgorgel

Bijna twee meter hoog, gemaakt van brons en in zijn armen een fantasiewezen; zo moet het standbeeld van Kees Buddingh eruit komen te zien. Onlangs werd bekend dat er een beeld van de Dordtse dichter komt in de binnenstad, nu is ook duidelijk wat de inwoners straks gaan zien. "Een icoon van deze stad."

fotoartikelwinkelsluiting

Coalitie houdt vast aan zondagse openingstijden: winkels blijven dicht tot de middag

Winkels in Dordrecht mogen voorlopig niet eerder open op zondagochtend. Tijdens een debat in de gemeenteraad lag deze week een voorstel op tafel om winkels vanaf 10.00 uur de mogelijkheid te geven open te gaan. Die situatie blijft voorlopig ongewijzigd: de coalitiepartijen houden vast aan de afspraken uit het coalitieakkoord.

foto debat voorzieningen

In deze wijken is geen huisarts of supermarkt, al komt daar misschien verandering in

Er moeten meer voorzieningen in of nabij de wijken Amstelwijck, Wilgenwende en Dordtse Hout komen. Dat vindt bijna de volledige gemeenteraad. Het college heeft de opdracht gekregen om mogelijkheden voor onder meer een huisarts, supermarkt en kinderopvang te onderzoeken.