gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

VVD wil uitzonderingsplekken in Dordtse haven om te mogen zwemmen

De VVD wil dat er zogenaamde uitzonderingsplekken in de Dordtse haven komen waar er op eigen risico gezwommen mag worden. Dit zijn plekken waar je geen bekeuring krijgt als je het water in duikt. Volgens de gemeente Dordrecht mag er momenteel nergens in de Dordtse binnenstad verkoeling worden gezocht in het water.

Jeroen de Wijs |  | Aangepast op
De VVD-fractie heeft vanochtend schriftelijke vragen gesteld aan het college van burgemeester en wethouders over de situatie. ¨Er wordt al jaren gezwommen in de haven. Ineens wordt er opgetreden met bekeuringen. Dat wordt gedaan op basis van de wetgeving. Laten we nu op warme dagen niet zo moeilijk doen. We zouden de wet moeten gebruiken om uitzonderingsplekken te bepalen waar gezwommen mag worden. Met een bordje kunnen mensen dan gewaarschuwd worden dat het op eigen risico is.¨ 

De gemeente blijft voorlopig bij het standpunt dat het verboden is om in openbaar watergebied te zwemmen. ¨Dat is de wet en mag gewoon niet. Er is zijn voldoende plekken in Dordrecht waar wel gezwommen mag worden.¨

Lees ook

foto ton

Zondag op TV Dordrecht: Herdenkingsconcert Johan de Witt

Een van de hoogtepunten van het Johan de Witt-herdenkingsjaar was de uitvoering van het ‘Requiem in memoriam’ door Merwe's Oratorium Vereniging. Een registratie van dit concert van september 2025 in de Augustijnenkerk is deze zondag nog een keer te zien op TV Dordrecht.

20261021_093104

Pontje erbij? Rijkswaterstaat 'in gesprek' over extra vaartuig in de spits

Er komt mogelijk een extra pont tussen Dordrecht Kerkeplaat en de Rosmolenweg in Papendrecht. Vanwege drukte op de ene pont die vaart zoekt Rijkswaterstaat naar oplossingen. Een voorlopige oplossing is een vaart in de spits eruit halen. Tot onbegrip van reizigers.

Schermafdruk op 2026-10-02 11-48-08

Op Pad Met Ad: verschillende meningen over het 'Jetten-kabinet’

In een nieuwe aflevering van 'Op Pad Met Ad' gaat presentator Ad van den Herik de straat op in Dordrecht. Hij vraagt inwoners wat zij vinden van het kabinet-Jetten. De meningen lopen uiteen. Zo noemt een bewoner het kabinet ‘hectisch’ en zou hij het graag anders zien.

moestuin Door Eendracht Sterk Papendrecht

Moestuinvereniging vreest voortbestaan als woonwagens komen: 'Onaangenaam verrast'

De toekomst van de volkstuinen bij de Noordhoekse Wiel in Papendrecht is onzeker. De gemeente ziet het terrein namelijk als optie voor mogelijke woonwagenbewoning. Volkstuinvereniging Door Eendracht Sterk (DES) is een petitie begonnen om dat te voorkomen.

Nieuw project (1)

Eén verdachte verkrachtingszaak langer vast, ander geschorst

Eén van de twee verdachten uit Sliedrecht die afgelopen woensdag werd aangehouden in een zaak rond een groepsverkrachting in het dorp, blijft langer vastzitten. De andere verdachte (19) is geschorst, meldt het Openbaar Ministerie (OM).

TukTuk tours - Pieter van Loon

Een elektrische tuktuk om de Dordtse binnenstad te bewonderen: ‘Het roept veel enthousiasme op’

Toeristen rondrijden in een tuktuk om zo de parels van Dordrecht te laten zien. Dat is wat vastgoedondernemer én stadsgids Pieter van Loon vanaf woensdag officieel in zijn vrije uurtjes gaat doet. Met dit initiatief wil Van Loon toeristen die minder mobiel zijn toch de stad laten ervaren.