gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

VVD wil uitzonderingsplekken in Dordtse haven om te mogen zwemmen

De VVD wil dat er zogenaamde uitzonderingsplekken in de Dordtse haven komen waar er op eigen risico gezwommen mag worden. Dit zijn plekken waar je geen bekeuring krijgt als je het water in duikt. Volgens de gemeente Dordrecht mag er momenteel nergens in de Dordtse binnenstad verkoeling worden gezocht in het water.

Jeroen de Wijs |  | Aangepast op
De VVD-fractie heeft vanochtend schriftelijke vragen gesteld aan het college van burgemeester en wethouders over de situatie. ¨Er wordt al jaren gezwommen in de haven. Ineens wordt er opgetreden met bekeuringen. Dat wordt gedaan op basis van de wetgeving. Laten we nu op warme dagen niet zo moeilijk doen. We zouden de wet moeten gebruiken om uitzonderingsplekken te bepalen waar gezwommen mag worden. Met een bordje kunnen mensen dan gewaarschuwd worden dat het op eigen risico is.¨ 

De gemeente blijft voorlopig bij het standpunt dat het verboden is om in openbaar watergebied te zwemmen. ¨Dat is de wet en mag gewoon niet. Er is zijn voldoende plekken in Dordrecht waar wel gezwommen mag worden.¨

Lees ook

delilah.png

Delilah en haar 1-jarige dochter moeten huis uit: ‘Dalijk sta ik op straat’

De 29-jarige Delilah uit Dordrecht zit met de handen in het haar. Ze woont tijdelijk bij haar oma met haar 1-jarige dochter, als plots haar oma overlijdt eind februari. Dat is zeer emotioneel, maar levert ook een praktisch probleem op: Delilah moet per 1 mei uit het huurhuis van oma vertrekken.

patiëntenportaal ziekenhuis.jpeg

CYBERCRIME

Patiëntendossier ASz weer bereikbaar na hack softwarebedrijf

Het cliëntenportaal van het Albert Schweitzer ziekenhuis werkt weer. Na een hack bij de softwareleverancier van het ziekenhuis was dat portaal twee weken niet te gebruiken. Volgens het ziekenhuis zijn alle dossiers weer te raadplegen, kunnen afspraken worden bekeken en folders ingezien.

OPMA20260417 Museum 40-45.jpg

Op Pad Met Ad: In gesprek met Ed Vermeulen van Museum 1940 - 1945 over de Tweede Wereldoorlog

Vrijheid is niet vanzelfsprekend, zo vindt ook presentator Ad van den Herik. In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad krijgt Ad een rondleiding door Museum 1940 - 1945. Voorzitter Ed Vermeulen leidt hem rond. De mannen gaan in gesprek over de verschillende attributen in het museum en het verhaal erachter.

Oude bibliotheek Hendrik ido Ambacht.png

Bibliotheek Hendrik-Ido-Ambacht maand lang dicht wegens verhuizing

Wie in Hendrik-Ido-Ambacht graag bij de bibliotheek komt om boeken te lenen of activiteiten bij te wonen, zal dit in mei tijdelijk op een andere locatie moeten doen. De bibliotheek is van maandag 4 mei tot en met zondag 31 mei gesloten door de verhuizing naar het vernieuwde Cascade.

9d6ad7c7-ad74-3753-a6f6-fe40f47851d5.jpg

70 jaar oude A16-verlichting krijgt tweede leven als designlamp

Jarenlang hingen ze boven de snelweg tussen Rotterdam en Breda, nu in huizen en kantoren. De lampen die ooit de A16 in onze streek verlichtten, krijgen in Rotterdam een tweede leven als designobject.

politieauto.png

Politie ziet woning met voordeur wagenwijd open

Een opvallende melding voor de politie in Papendrecht dinsdagavond. De voordeur van een woning stond wagenwijd open, terwijl er niemand aanwezig was.