gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

VVD wil uitzonderingsplekken in Dordtse haven om te mogen zwemmen

De VVD wil dat er zogenaamde uitzonderingsplekken in de Dordtse haven komen waar er op eigen risico gezwommen mag worden. Dit zijn plekken waar je geen bekeuring krijgt als je het water in duikt. Volgens de gemeente Dordrecht mag er momenteel nergens in de Dordtse binnenstad verkoeling worden gezocht in het water.

Jeroen de Wijs |  | Aangepast op
De VVD-fractie heeft vanochtend schriftelijke vragen gesteld aan het college van burgemeester en wethouders over de situatie. ¨Er wordt al jaren gezwommen in de haven. Ineens wordt er opgetreden met bekeuringen. Dat wordt gedaan op basis van de wetgeving. Laten we nu op warme dagen niet zo moeilijk doen. We zouden de wet moeten gebruiken om uitzonderingsplekken te bepalen waar gezwommen mag worden. Met een bordje kunnen mensen dan gewaarschuwd worden dat het op eigen risico is.¨ 

De gemeente blijft voorlopig bij het standpunt dat het verboden is om in openbaar watergebied te zwemmen. ¨Dat is de wet en mag gewoon niet. Er is zijn voldoende plekken in Dordrecht waar wel gezwommen mag worden.¨

Lees ook

pw20260801_WAL5518

Moeizame generale voor FC Dordrecht: nederlaag tegen Belgische beloften

Zes dagen voor de competitiestart heeft FC Dordrecht niet bepaald overtuigd. In eigen stadion was RSCA Futures - het beloftenteam van Anderlecht uitkomend op het tweede Belgische niveau - met 0-2 te sterk.

ASMediapersoontewater

Vrouw belandt in water in Hendrik-Ido-Ambacht

Een vrouw is vrijdagochtend in het water terechtgekomen aan de Gemeenlandskade in Hendrik-Ido-Ambacht. Het slachtoffer is gereanimeerd en naar het ziekenhuis gebracht, meldt een woordvoerder van de politie.

PSX_20260805_194332

Kind overleden na aanrijding met bezorgbusje

Een kindje is woensdag overleden na een aanrijding met een bestelwagen in Dordrecht. Het slachtoffer is nog gereanimeerd, maar dat mocht niet meer baten.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - SCHAPENHERDER

Herder Maria zorgt er dagelijks voor dat haar schaapjes op het droge staan

De gemeente Ridderkerk zet schapen in voor natuurlijke begrazing van stukken groen in het dorp. Deze schapen moeten verzorgd worden en wanneer nodig verplaatst worden tussen de stukken groen. Megan is benieuwd hoe het verplaatsen van deze schapen in z’n werk gaat, dus neemt herder Maria van de Velde haar mee.

Schip still website

Dit historische schip meert aan in Dordrecht: ‘Stukje Europese geschiedenis’

Het historische schip de Baquet Dumas ligt in Dordrecht. Het schip is slechts één van de drie in zijn soort die nog in het water ligt en kan varen. In de Dordtse Leefwerf moet het schip worden behouden voor de toekomst en daarvoor worden leerlingen van verschillende scholen uit Dordrecht ingezet.

fotohagi

Roep om meer huizen voor senioren in deze gemeente: 'Nu zitten ouderen gevangen'

De komende jaren krijgt Hardinxveld-Giessendam fors meer 85-plussers, maar geschikte woningen voor die groep blijven achter. Daarvoor waarschuwt de lokale Huurdersraad in reactie op een gemeentelijk volkshuisvestingsprogramma. "Daarin wordt deze mismatch niet benadrukt, dat moet worden opgelost."