gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

VVD wil uitzonderingsplekken in Dordtse haven om te mogen zwemmen

De VVD wil dat er zogenaamde uitzonderingsplekken in de Dordtse haven komen waar er op eigen risico gezwommen mag worden. Dit zijn plekken waar je geen bekeuring krijgt als je het water in duikt. Volgens de gemeente Dordrecht mag er momenteel nergens in de Dordtse binnenstad verkoeling worden gezocht in het water.

Jeroen de Wijs |  | Aangepast op
De VVD-fractie heeft vanochtend schriftelijke vragen gesteld aan het college van burgemeester en wethouders over de situatie. ¨Er wordt al jaren gezwommen in de haven. Ineens wordt er opgetreden met bekeuringen. Dat wordt gedaan op basis van de wetgeving. Laten we nu op warme dagen niet zo moeilijk doen. We zouden de wet moeten gebruiken om uitzonderingsplekken te bepalen waar gezwommen mag worden. Met een bordje kunnen mensen dan gewaarschuwd worden dat het op eigen risico is.¨ 

De gemeente blijft voorlopig bij het standpunt dat het verboden is om in openbaar watergebied te zwemmen. ¨Dat is de wet en mag gewoon niet. Er is zijn voldoende plekken in Dordrecht waar wel gezwommen mag worden.¨

Lees ook

ontspulpexels

Ontspuldagen: bruikbare spullen krijgen een tweede leven

De zolder opgeruimd? De kast uitgemest? Of de schuur onder handen genomen? Dordtenaren kunnen de komende weken op verschillende plekken in de gemeente hun bruikbare spullen inleveren die zij zelf niet meer gebruiken. Lokale maatschappelijke organisaties geven deze spullen een tweede leven.

foto artikel blieb

Met deze tool vind je spelenderwijs je nieuwe leesboek

Bibliotheek AanZet komt met iets nieuws: een tablet waarmee kinderen kunnen onderzoeken wat hun volgende leesboek gaat worden. Een Blieb. Via een tablet maken kinderen een eigen robot en kiezen ze een wereld, onderwerp en emotie die ze interessant vinden. De Blieb geeft dan op basis van die keuzes boekentips.

PSX_20260909_161615

Brand in meterkast van huis, bewoners snel buiten

In een huis in Zwijndrecht heeft woensdagmiddag brand in een meterkast gewoed. Bewoners voorkwamen verspreiding van de brand door de meterkast dicht te doen.

businkaanvaring4

Olieworsten in het water vangen gasolie op na aanvaring bunkerstation

Een bunkerstation aan de Hooikade in Dordrecht is zaterdagavond aangevaren door een binnenvaartschip. Daarbij is gasolie in het water gelekt. Met zogeheten olieworsten in het water wordt ook deze maandag nog olie opgevangen en afgezogen, meldt Rijkswaterstaat.

Dordrecht Pride

Extra veiligheidsmaatregelen tijdens Dordrecht Pride: ‘Het gevoel van veiligheid staat voorop’

De organisatie van Dordrecht Pride neemt dit jaar extra veiligheidsmaatregelen tijdens het evenement. Nog met evenveel enthousiasme als de tien eerdere edities wordt door voorzitter en oprichter Lennart Lenskens uitgekeken naar de editie van dit jaar. Toch zijn er ook zorgen.

eftelingrijnmond

Het huis van Floris is een soort mini-Efteling met een gigantische heks in de woonkamer

Als Floris van der Vugt (24) uit Dordrecht thuis komt te zitten met de ziekte van Lyme, begint hij met het maken van sprookjesfiguren. Met een 3D-printer brengt hij bekende Efteling-personages, zoals Langnek en Holle Bolle Gijs, tot leven. “De Efteling heeft me een brief gestuurd.”