gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Waardoor zakte 45 ton zware kraan scheef?

Het is nog niet duidelijk waardoor het ponton in het Maartensgat water heeft gemaakt. Een zware kwam daardoor deels in het water terecht. Duikers zoeken naar de oorzaak. Maar ze zien nog niets.

Peter Tromp |  | Aangepast op
"We zien helemaal niets onder water", zegt duiker Terence de Rover, "Het is zo troebel je ziet geen hand voor ogen". Samen met een collega probeert hij het gat te vinden. Als dat er tenminste is, want het is nog gissen naar de oorzaak.

"Vanochtend is het water uit het ponton gepompt en we zijn nu de materialen anders aan het neerleggen, zodat alles weer in balans komt", zegt Peter de Vet. Hij is namens de gemeente de projectleider van de werkzaamheden aan de kademuur. Dat werk ligt nu al sinds zondagavond stil door de problemen.

Voorlopig staat alles weer recht en werkt de kraan nog. De collega van duiker Terence heeft toch nog een rijplaat op de bodem gevonden. Die was van het ponton in het water gegleden.

Lees ook

homoplek.png

Taakstraffen voor jongeren (20 en 19) om anti-homogeweld

Twee Alblasserdammers zijn veroordeeld voor anti-homogeweld. Volgens de rechter maakten zij zich schuldig aan het achtervolgen en mishandelen van een man, wiens auto ook nog eens werd bekrast.

fcdordrechtfansfotos.png

Mooie weken en een smet: dit zeggen fans over het seizoen van FC Dordrecht

Fans geven het seizoen van FC Dordrecht een zeven. De Streekomroep maakte een rondje rondom het Supportershome van de club en vroeg trouwe volgers om hun ongezouten mening.

brand.png

Auto en busje van Dordts café verwoest door vlammen, dader op beeld

De bedrijfsbus- én auto van café De Wilhelminaboom in Dordrecht is in de nacht van dinsdag op woensdag verwoest door brand. Van de voertuigen is weinig meer over.

20260428_144827.jpg

Omwonenden geschrokken door brand Spuiweg: ‘Ineens zagen we zwarte rook en vlammen’

Omwonenden van de Spuiweg in Dordrecht hoorden dinsdagmiddag ineens een knal. Ze keken uit het raam en zagen de vlammen uit het brandende gebouw komen, gepaard met veel zwarte rook. “Ik had direct mijn schoenen aangedaan om te evacueren, mocht het deze kant op komen”, vertelt Bart.

werkzaamheden De Paddenstoel.jpeg

Spartelbadje ‘De Paddenstoel’ na werkzaamheden weer open: uitglijden een stuk lastiger

Goed nieuws voor iedereen die met jonge kinderen willen spetteren in het spartelbadje in het Dordtse Wantijpark: vanaf 11 mei gaat die weer open. Maar eerst wordt er nog hard gewerkt om werkzaamheden op tijd af te krijgen.

brandazijnplaats.png

Brand in huis in Dordtse binnenstad: 'Kom niet kijken'

In een huis aan de Azijnplaats in Dordrecht is dinsdagmiddag brand uitgebroken. Hulpdiensten werden even voor 14.30 uur massaal opgeroepen.