gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Waardoor zakte 45 ton zware kraan scheef?

Het is nog niet duidelijk waardoor het ponton in het Maartensgat water heeft gemaakt. Een zware kwam daardoor deels in het water terecht. Duikers zoeken naar de oorzaak. Maar ze zien nog niets.

Peter Tromp |  | Aangepast op
"We zien helemaal niets onder water", zegt duiker Terence de Rover, "Het is zo troebel je ziet geen hand voor ogen". Samen met een collega probeert hij het gat te vinden. Als dat er tenminste is, want het is nog gissen naar de oorzaak.

"Vanochtend is het water uit het ponton gepompt en we zijn nu de materialen anders aan het neerleggen, zodat alles weer in balans komt", zegt Peter de Vet. Hij is namens de gemeente de projectleider van de werkzaamheden aan de kademuur. Dat werk ligt nu al sinds zondagavond stil door de problemen.

Voorlopig staat alles weer recht en werkt de kraan nog. De collega van duiker Terence heeft toch nog een rijplaat op de bodem gevonden. Die was van het ponton in het water gegleden.

Lees ook

Burgemeester Winklerplein

Meer suswachten op Burgemeester Winklerplein in strijd tegen overlast

De gemeente Sliedrecht gaat vaker suswachten inzetten op het Burgemeester Winklerplein. Reden daarvoor is het toenemende aantal meldingen van overlast door jongeren.

pexelsoogbier

Door het pak slaag van Roy (23) ziet horecamedewerker Teun nog steeds dubbel

Met een flinke slok op beukt Roy uit Ridderkerk in een restaurant een man in elkaar. Drie jaar na dato ziet het slachtoffer nog altijd dubbel.

Point Blur_Aug092026_102644

Auto met caravan rijdt van talud af bij veerpont, vrouw lichtgewond

Een auto met een caravan is zondagochtend van een talud af gereden in Dordrecht. Dat gebeurde vlak voordat het voertuig aan boord wilde gaan van de veerpont richting Werkendam. Een vrouw is lichtgewond geraakt.

Netwerk 2

Tijd is geld: Ophalen bedrijfsafval logistieke puzzel vanwege brugsluiting

Duizenden klanten van afvalverwerker Netwerk gaan per maand tijdelijk meer betalen voor de inzameling van bedrijfsafval. Vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug heeft de afvalinzamelaar veel werk moeten verzetten om het werk door te kunnen laten gaan. “Onze eerste prioriteit was om de overlast voor onze klanten zo klein mogelijk te houden.”

Papendrechtsebrug 5

Brugklep Papendrechtsebrug weggehaald: dit staat er nog te gebeuren

Een gek gezicht voor wie nu naar de Papendrechtsebrug kijkt: de brugklep is weg. Rijkswaterstaat is de afgelopen dagen bezig geweest met het uitvijzelen van de klep, die in de nacht van maandag op dinsdag op een ponton is geplaatst. Woensdagochtend zal die worden afgevoerd naar een sloopbedrijf.

rja1988-lingerie-2439134

Vijf sekswerkers gevonden bij controle op illegale prostitutie

Een burgerlijk interventieteam heeft tijdens een regionale controle in Sliedrecht op twee adressen illegale prostitutie vastgesteld. De controle was eind juli na meldingen van inwoners en samenwerkingspartners.