Dordrecht, Netherlands

Waardoor zakte 45 ton zware kraan scheef?

Het is nog niet duidelijk waardoor het ponton in het Maartensgat water heeft gemaakt. Een zware kwam daardoor deels in het water terecht. Duikers zoeken naar de oorzaak. Maar ze zien nog niets.
Peter Tromp | 29 november 2017 12:20 | Aangepast op 29 november 2017 12:20
"We zien helemaal niets onder water", zegt duiker Terence de Rover, "Het is zo troebel je ziet geen hand voor ogen". Samen met een collega probeert hij het gat te vinden. Als dat er tenminste is, want het is nog gissen naar de oorzaak.

"Vanochtend is het water uit het ponton gepompt en we zijn nu de materialen anders aan het neerleggen, zodat alles weer in balans komt", zegt Peter de Vet. Hij is namens de gemeente de projectleider van de werkzaamheden aan de kademuur. Dat werk ligt nu al sinds zondagavond stil door de problemen.

Voorlopig staat alles weer recht en werkt de kraan nog. De collega van duiker Terence heeft toch nog een rijplaat op de bodem gevonden. Die was van het ponton in het water gegleden.

Meest gelezen

Tunnel deels dicht en lange file na botsing meerdere auto's en vrachtwagen

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 28 nov 2025 11:39

Lees ook

Voetganger (34) die werd geschept door auto in ziekenhuis overleden

De voetganger die dinsdag aan het einde van de middag op de Krispijnseweg in Dordrecht werd aangered...

'Snoep prinses' Aimee (19) begint eigen winkel in Sliedrecht

Welk kind droomt er nou niet van: je eigen snoepwinkel hebben!? Aimee Jonker uit Sliedrecht heeft he...

Opsporingsdienst doet inval in woning van scheepsbouwer Kommer Damen (81)

De FIOD heeft dinsdagochtend een inval gedaan in het huis van Kommer Damen in Noordeloos. Dat bevest...

Sliedrechtse wethouder stapt per direct op na rapport over renovatie raadhuis

De Sliedrechtse wethouder Roelant Bijderwieden (VVD) stapt per direct op. Hij doet dat naar aanleidi...

Passagiers reanimeren man in trein

In de trein van Dordrecht naar Arnhem is dinsdagochtend een man onwel geworden. Medepassagiers grepe...

Goed afval scheiden loont: Ambachters krijgen eenmalige korting op afvalstoffenheffing

Een flinke meevaller voor huishoudens in Hendrik-Ido-Ambacht: doordat de kosten voor afvalverwerking...