gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Waarnemerspost van dak Energiehuis verdwenen

2b823c1d81012b6c76d982177b5fb358

Meer dan een jaar keken Dordtenaren omhoog als zij in de buurt van de Noordendijk waren. Op het dak van het Energiehuis stond een vreemde constructie, waarin rond elke zonsopkomst en zonsondergang een uur lang een stadgenoot stond.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Het gevaarte is nu verdwenen. Het was de waarnemerspost van het kunstproject De Waarnemer van Dordrecht. "Ik kijk met weemoed naar de lege plek", zegt Mike Vermeer van schouwburg Kunstmin, dat het project naar de stad haalde.

Exact 732 Dordtenaren, die meededen, schreven in logboeken hun observaties en ervaringen op. "Daar zitten heel bijzondere verhalen bij. Die bundelen we in een boek, dat dit najaar uitkomt", aldus Vermeer. Het smaakt naar meer: "want dit project was echt uniek."

De waarnemerspost werd gebouwd door Constructiewerkplaats De Jong, aannemersbedrijf Pullen en leerlingen van het Da Vinci College. En deze week dus afgebroken. "Het materiaal is herbruikbaar", zegt Danny Peters van De Jong, "misschien wel voor een ander bijzonder project."

Dat zou Hanneke van Dordrecht kunnen zijn; een reusachtig stalen beeld dat kunstenaar Gerhard Lentink op de kop van de Stadswerven wil bouwen en waar Peters een rol in kan spelen: "Het is wel te hopen dat er voor dit soort projecten ook weer geld beschikbaar komt in de toekomst."

Lees ook

parkeerplaats

Parkeergarage per direct dicht, auto's moeten zo snel mogelijk weg

De parkeergarage Visstraat in de Dordtse binnenstad is per direct gesloten. De gemeente heeft dat besluit genomen na een inspectie vrijdagmiddag.

goudriaanbusink

Rook in pand Goudriaan

De brandweer is in de nacht van zondag op maandag opgeroepen voor een brand bij een drukkerij in Goudriaan. Ter plekke was er geen brand, maar hing er rook in het pand wat vermoedelijk van een compressor kwam.

20260805_084126

Daar gaat ‘ie dan: klep Papendrechtsebrug onderweg naar de sloop

De brugklep van de Papendrechtsebrug is onderweg naar de sloop. Wie tussen 8.00 uur en 9.00 uur vanuit Dordrecht, Papendrecht of Zwijndrecht richting de Beneden Merwede keek, ving mogelijk een blik op van het transport.

Still brugklep is weg voor artikel

Brugklep na 59 jaar verdwenen: zo verliep het proces van uitvijzelen tot de sloop

Een bijzondere operatie is het, de verwijdering van de brugklep van de Papendrechtsebrug. 59 jaar lang is er over dit wegdek gereden, nu is die in een tijdsbestek van drie dagen eruit gevijzeld, op een ponton gelegd en over het water vervoerd naar de sloop.

artikelfoto pompoen

Jan kweekt reuzenpompoenen: ‘Toen ik het voor het eerst zag, dacht ik: dat is Photoshop!’

Zon, veel water, beschutting tegen wind en een goede pit. Meer heb je niet nodig om een reuzenpompoen te laten groeien. Het is al meer dan tien jaar de passie van Jan Scheffe (77). Met als doel: de allergrootste en zwaarste van het land te kweken. Met het NK pompoen kweken voor de deur, is het de vraag of dat hem dit jaar voor het eerst gaat lukken.

IMG-20260813-WA0034

Auto belandt met neus in sloot, bestuurder door het lint tegen agenten

Een auto is donderdagmiddag deels in een sloot beland in Dordrecht. Mogelijk was de bestuurder onwel geworden. De man ging even later door het lint tegen agenten toen zij hem wilden boeien.