gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Waarnemerspost van dak Energiehuis verdwenen

2b823c1d81012b6c76d982177b5fb358.jpg

Meer dan een jaar keken Dordtenaren omhoog als zij in de buurt van de Noordendijk waren. Op het dak van het Energiehuis stond een vreemde constructie, waarin rond elke zonsopkomst en zonsondergang een uur lang een stadgenoot stond.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Het gevaarte is nu verdwenen. Het was de waarnemerspost van het kunstproject De Waarnemer van Dordrecht. "Ik kijk met weemoed naar de lege plek", zegt Mike Vermeer van schouwburg Kunstmin, dat het project naar de stad haalde.

Exact 732 Dordtenaren, die meededen, schreven in logboeken hun observaties en ervaringen op. "Daar zitten heel bijzondere verhalen bij. Die bundelen we in een boek, dat dit najaar uitkomt", aldus Vermeer. Het smaakt naar meer: "want dit project was echt uniek."

De waarnemerspost werd gebouwd door Constructiewerkplaats De Jong, aannemersbedrijf Pullen en leerlingen van het Da Vinci College. En deze week dus afgebroken. "Het materiaal is herbruikbaar", zegt Danny Peters van De Jong, "misschien wel voor een ander bijzonder project."

Dat zou Hanneke van Dordrecht kunnen zijn; een reusachtig stalen beeld dat kunstenaar Gerhard Lentink op de kop van de Stadswerven wil bouwen en waar Peters een rol in kan spelen: "Het is wel te hopen dat er voor dit soort projecten ook weer geld beschikbaar komt in de toekomst."

Lees ook

vernielinghuistendonck.png

Vernielingen aan Rijksmonument Huys ten Donck

Het Huys ten Donck, een monumentale buitenplaats in Ridderkerk, is vernield. Dit meldt de organisatie op hun Facebookpagina. Op de buitenplaats is een deur ingetrapt en zijn stenen door ruiten heen gegooid.

lennykuhr.png

Extra afscheidsconcert van Lenny Kuhr in Dordrecht

Zangeres Lenny Kuhr geeft een derde afscheidsoptreden in Dordrecht. Het concert is op 26 mei in theater De Oude School in Dubbeldam.

klaasvandoorndam.png

Hendrik-Ido-Ambacht vernoemt straat naar oud-wethouder

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht heeft een straat vernoemd naar oud-wethouder, waarnemend burgemeester en raadslid Klaas van Doorn. Van Doorn overleed begin dit jaar op 100-jarige leeftijd.

05afacb5-79e3-3a04-975b-cb6aee3a5da5.jpg

Weinig hoop voor wandelaar Erik (53), al dagen vermist op Saba

De 53-jarige Erik Matthijsen, die al dagen wordt vermist op het Caribische eiland Saba, is waarschijnlijk overleden. Dat zegt Jonathan Johnson, gezaghebber van Saba, in een videoboodschap op sociale media.

AI boeken 2.png

Boeken geschreven door AI, Andries (28) biedt honderden te koop aan

Ruim duizend boeken heeft hij inmiddels in de aanbieding, de 28-jarige Andries Herremans. Of het nu gaat om gedichten gebaseerd op poep of reisgidsen, in korte tijd heeft zijn bedrijf in Hendrik-Ido-Ambacht een enorm aanbod aan titels weten te produceren. Dagblad Trouw ontdekte dat ze niet door Andries zelf of een andere auteur zijn geschreven: alle titels zijn van de hand van kunstmatige intelligentie (AI).

pasar malam.png

Dit verdwenen evenement keert terug naar Dordrecht

Wierook, spekkoek, dromenvangers en traditionele Indonesische kleding. Dit en nog veel meer is sinds 2013 jaarlijks te vinden bij de Pasar Malam in Dordrecht. Na de gemiste editie van vorig jaar keert het evenement weer terug naar het eiland, maar op een nieuwe locatie.