gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Waarnemerspost van dak Energiehuis verdwenen

2b823c1d81012b6c76d982177b5fb358

Meer dan een jaar keken Dordtenaren omhoog als zij in de buurt van de Noordendijk waren. Op het dak van het Energiehuis stond een vreemde constructie, waarin rond elke zonsopkomst en zonsondergang een uur lang een stadgenoot stond.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Het gevaarte is nu verdwenen. Het was de waarnemerspost van het kunstproject De Waarnemer van Dordrecht. "Ik kijk met weemoed naar de lege plek", zegt Mike Vermeer van schouwburg Kunstmin, dat het project naar de stad haalde.

Exact 732 Dordtenaren, die meededen, schreven in logboeken hun observaties en ervaringen op. "Daar zitten heel bijzondere verhalen bij. Die bundelen we in een boek, dat dit najaar uitkomt", aldus Vermeer. Het smaakt naar meer: "want dit project was echt uniek."

De waarnemerspost werd gebouwd door Constructiewerkplaats De Jong, aannemersbedrijf Pullen en leerlingen van het Da Vinci College. En deze week dus afgebroken. "Het materiaal is herbruikbaar", zegt Danny Peters van De Jong, "misschien wel voor een ander bijzonder project."

Dat zou Hanneke van Dordrecht kunnen zijn; een reusachtig stalen beeld dat kunstenaar Gerhard Lentink op de kop van de Stadswerven wil bouwen en waar Peters een rol in kan spelen: "Het is wel te hopen dat er voor dit soort projecten ook weer geld beschikbaar komt in de toekomst."

Lees ook

dji_fly_20250712_172056_366_1752333695458_photo_optimized

Steiger rond toren Grote Kerk vanwege grootschalige restauratie

De gemeente Dordrecht begint volgende week aan het inrichten van de bouwplaats rondom de Grote Kerk. Ook wordt vanaf dan een steiger opgebouwd rondom de toren van kerk: een klus die ruim twee maanden gaat duren.

PSX_20260916_115012

Kleine brand in gevangenis door aangebrand eten in magnetron

De brandweer is woensdagochtend korte tijd in actie geweest voor een brand in de Dordtse gevangenis. In een cel zorgde aangebrand eten in een magnetron voor rookontwikkeling.

aiboeken

AI-bedrijven kopen boekwinkel van Nancy leeg: 'Deze boeken gaan door de shredder'

Tweedehandsboekhandelaar Nancy Schot uit Hendrik-Ido-Ambacht verkocht jarenlang vooral aan liefhebbers uit de buurt. Tegenwoordig stuurt ze duizenden bestellingen naar de Verenigde Staten. Haar oude boeken worden namelijk gebruikt om AI-modellen te trainen: “Het is goede handel, maar de boeken gaan op deze manier wel verloren.”

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: het Zuigkwintet

In een nieuwe aflevering van Studio De Witt staat zaterdag theatervoorstelling 'De Stem van Dordt' centraal. De voorstelling is van het Dordtse gezelschap Het Dordts Zuigkwintet.

KDR&ZV Training voor de Great River Race op de Thames

Dordtse roeiers doen mee aan 'riviermarathon van Londen' voor goede doel

Zestien roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roei- en Zeilvereeniging (KDR&ZV) doen komend weekend mee aan een bijzondere roeiwedstrijd: de Great River Race op de Thames in Londen. Een wedstrijd van ruim 34 kilometer, waarbij 28 Londense bruggen worden gepasseerd. Met de tocht wil de vereniging zoveel mogelijk geld ophalen voor Helianthius in Dordrecht.

foto artikel vuilnisvrouw

Met een grote vrachtwagen door kleine straatjes rijden: Janus doet het voor HVC

Gemiddeld één keer per week wordt in onze streek het ondergrondse afval opgehaald. Met een enorme vuilniswagen trotseert Janus Confurius dagelijks de smalle straatjes van de Dordtse binnenstad. Monique trekt het felgele HVC-hesje aan en rijdt een stuk met Janus mee.