gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Waarom FC Dordrecht voor Melvin Boel kiest als nieuwe hoofdtrainer

153ba4dd4f88c20f6adba34a0866bca9

Er waren meerdere kandidaten, maar de keuze voor Melvin Boel als nieuwe trainer van FC Dordrecht was snel gemaakt. Dat zegt algemeen directeur Hans de Zeeuw, die niet twijfelt aan de kwaliteiten van de van Feyenoord overgekomen Rotterdammer.

Corrado Francke |  | Aangepast op
"Het was zo overdonderend goed waar hij mee kwam", benadrukt De Zeeuw, die kon kiezen uit drie à vier kandidaten. "Het was voor mij een eenvoudige keuze ondanks dat hij door zijn Feyenoord-verleden met 3-0 achter stond."

'Echt op de inhoud gekeken'
Stond Boel, die sinds 2013 in verschillende functies bij Feyenoord werkte, dan juist niet met 3-0 voor? "Ik weet dat het gevoelig zou kunnen liggen, dan is het 'weer iemand van Feyenoord'. Maar we hebben echt op de inhoud gekeken en puur naar kwaliteit. Hij stak er met kop en schouders bovenuit", aldus De Zeeuw, die Boel prijst om zijn 'waanzinnige uitstraling'.

Al een paar weken was de overstap duidelijk van succescoach Michele Santoni, die na drie seizoenen aan de Krommedijk naar US Triestina in Italië verkaste. "Ik denk dat wij tussen de 25 en 30 trainers aangeboden kregen. Mark (Ruijl, red.) en ik hadden al snel een shortlist en het was binnen een paar dagen gedaan. Het is heel snel gegaan", zegt De Zeeuw.

Onervaren trainer
Waar het bij Boel nog aan ontbreekt, is ervaring in het betaald voetbal. Recentelijk slaagde hij voor zijn UEFA Pro-licentie, het diploma dat nodig is om als hoofdtrainer in het betaald voetbal aan de slag te gaan.

"Wij geven dit soort graag mensen graag een podium, dat hebben we ook min of meer met Michele Santoni gedaan", stipt De Zeeuw aan. "Hij was aan de ene kant bekend, maar ook onbekend. Nu hebben we hetzelfde gedaan: een jonge, ambitieuze trainer waar ik heel veel vertrouwen in heb."
87a6dd5f317eedca315e88cfef51847d
Lovende afscheidswoorden
Over Santoni heeft de algemeen directeur lovende afscheidswoorden. "Hij heeft veel voor ons betekend en is een groot onderdeel geweest van het succes. Het is rustig bouwen geweest, want zijn eerste twee jaar was het nog niet echt 'hallelujah' als je kijkt naar de eindstand. Maar als je rustig blijft, kun je ook echt wat bereiken."

De Zeeuw heeft wel een dubbel gevoel dat zowel Santoni als assistent Pascal Bosschaart, die hoofdtrainer wordt van Feyenoord Onder 21, is weggegaan bij FC Dordrecht. "Het had mij wat beter uitgekomen als hoogstens één van de twee zou vertrekken", zegt hij.

Assistent en aanvallende middenvelder op komst
Een opvolger van Bosschaart als assistent wordt deze week of begin volgende week gepresenteerd. Dat geldt ook voor een aanvallende middenvelder, die de vertrokken aanvoerder Mathis Suray moet doen vergeten.

Boel, die dus het stokje van Santoni overneemt, mag komende zaterdag nog aan de bak met Feyenoord Onder 21, het team dat hij nu coacht. Dit seizoen pakte hij met de beloftenploeg de voorjaarstitel in de Onder 21 Divisie en neemt het zaterdag tegen FC Twente/Heracles Onder 21 op om de algemene landstitel.

Oefenprogramma
FC Dordrecht publiceerde dinsdag tevens een voorlopig oefenprogramma. Daarin zijn achtereenvolgens Oranje Wit, Feyenoord, SC Heerenveen, Willem II, Fortuna Sittard, OFI Kreta (Griekenland), Al Shamal Sports Club (Qatar) en Royal Francs Borains (België) de tegenstander.

Lees meer over:

Lees ook

pandgeslotenrid

Woning gesloten na vondst wapens en munitie

Een huis aan de Spuistraat in Ridderkerk is woensdag gesloten op last van burgemeester Marco Oosterwijk. In het huis trof de politie wapens en munitie aan.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Het Zuigkwartet

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met het Dordtse theatergezelschap Het Zuigkwartet. Na de eerdere theatervoorstelling over de bekende Dordtenaar Willie Batenburg richten zij zich nu op een ander bekende Dordtenaar: schrijver en dichter C. Buddingh'.

coalitiepapendrecht

Chaos in raad Papendrecht, hoe nu verder? ‘Akkoord de basis om door te praten’

Het moest een vrolijke donderdagavond worden in Papendrecht, waar het nieuwe gemeentebestuur in de startblokken stond. Maar een dag voor de installatie barst de bom: een raadslid splitst zich af en de beoogde coalitiepartijen zijn een meerderheid kwijt. “Een bizarre situatie.”

zwemster wantijbad bezoeker

Trouwe badgasten blij met heropend Wantijbad: ‘Ik kon niet wachten!’

Vaste gebruikers van het Wantijbad zijn maar wat blij dat hun geliefde zwemstek weer open is. Hoewel bij de lang uitgestelde seizoensopening woensdagochtend aan de poort van het buitenbad geen stoet aan mensen staat te dringen, is de feestvreugde er niet minder om. “Ik heb het erg gemist.”

twee werken 17e eeuw

Na 350 jaar zijn deze twee Dordtse schilderijen terug in de stad

Het Dordrechts museum heeft twee unieke werken cadeau gekregen. Het gaat om het 'Trompe l’oeil stilleven met jachtattributen' van Robert Knight en het 'Heuvelachtig rivierlandschap met twee paarden bij een boerderij' van Cornelis Tegelberg. De 17e-eeuwse werken zijn geschonken door verzamelaar Jan-Bart Evenboer.

businkbrandvaartuig

Pleziervaartuig in brand op Dordtsche Kil, opvarenden nagekeken door ambulancepersoneel

Op het water van de Dordtsche Kil heeft vrijdagochtend een pleziervaartuig in brand gestaan. De opvarenden zijn nagekeken door ambulancepersoneel, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.