gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Waarschijnlijk harde lockdown tot 19 januari, ook scholen en niet-essentiele winkels dicht

657bf1e2b1ca65c927cd28fb6115375d

Er komen nieuwe harde maatregelen om het coronavirus te bestrijden, melden bronnen aan de NOS. Scholen moeten dicht net als niet-essentiele winkels. Contactberoepen moeten stopppen en mensen moeten zo veel moegelijk thuisblijven.

Isabel Pijnappels |  | Aangepast op
Het kabinet bereidt een vergaande lockdown voor waarbij bijna alles tot en met 19 januari dicht gaat: scholen, niet-essentiële winkels, musea, kapsalons en theaters. Dat meldt de NOS op basis van bronnen in Den Haag.

De maatregelen gaan vannacht om 00:00 uur al in, om een run op winkels morgen te voorkomen. Contactberoepen zoals de fysio en massagesalons moeten ook stoppen en mensen moeten zo veel mogelijk thuis blijven.

Scholen moeten vanaf woensdag hun deuren sluiten en online les gaan geven. Premier Mark Rutte spreekt het land vanavond om 19:00 uur toe over de vergaande maatregelen.

Het kabinet gaat over tot deze drastische maatregelen omdat het aantal besmettingen hard is opgelopen en de druk op de zorg te groot wordt.

Het kabinet hoopte op het terugbrengen van het aantal besmettingen half december naar 3600, maar het zijn er nu dagelijks bijna 10.000. Het instellen van een avondklok is wel besproken, maar wordt niet ingevoerd.

Lees ook

PSX_20260527_233207

Auto brandt uit in Papendrecht

In Papendrecht is woensdagavond laat een auto in vlammen opgegaan. De wagen stond geparkeerd aan de Stellingmolen.

cobravondst

Buurman ziet tieners (13, 14) met zaklampen schijnen, mogelijke explosie voorkomen

Twee tieners van 13 en 14 jaar oud zijn opgepakt aan de Koolmees in Ridderkerk voor het voorbereiden van een explosie. Een oplettende bewoner zag de twee 's nachts in de straat, vertrouwde het niet en schakelde de politie in.

IMG-20260527-WA0038

Jonge drenkeling (18) gevonden in zwemplas, later in ziekenhuis overleden

De 18-jarige jongen die woensdag bewusteloos werd gevonden in de Dordtse zwemplas De Merwelanden, is in het ziekenhuis overleden. Dat meldt de politie. Het slachtoffer werd ter plekke gereanimeerd en is daarna met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

IMG_1616 (2)

Houten hek bezorgt Van Drunen moeizame start van WK motorcross

Lotte van Drunen is de jacht op haar derde WK-titel begonnen met een vierde plaats. In Frankrijk ging de Sliedrechtse motorcrosser onderuit, waarna haar motor vast kwam te zitten onder een houten hekwerk.

opma

Esra Micha (53) is transman: ‘Ik heb jarenlang in mijn huis spiegels afgedekt’

Hij werd geboren als vrouw, maar ging acht jaar geleden verder als man. In gesprek met programmamaker Ad van den Herik is Esra Micha van den Ende (53) open over wat hem tot die keuze leidde. “Ik heb voor mijn gevoel altijd bij de jongens gehoord.”

IMG_7909

Oplichters maken honderden slachtoffers: politie de straat op om inwoners wakker schudden

Of het nu gaat om nepbankmedewerkers, WhatsAppfraude of vermeende agenten: online oplichting zorgt voor honderden slachtoffers. Om inwoners bewust te maken van de gevaren, is daarom is een landelijke actiedag in het leven geroepen. Ook in onze streek gingen onder meer agenten en jongerenwerkers de straat op.