gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Waarschuwingen uitgedeeld in Biesbosch

48162fd17c9b2d13c187b67beacd7cc8

Parkschap Nationaal Park De Biesbosch en Staatsbosbeheer hebben afgelopen zaterdag een gezamenlijke handhavingsdag gehouden in Nationaal Park de Biesbosch. Er werd aandacht geschonken aan de naleving van de tien parkregels.

Lois Haanskorf |  | Aangepast op
Wie afgelopen zaterdag heeft rondgelopen in Nationaal Park de Biesbosch heeft de handhaving misschien wel zien lopen. Samen met Staatsbosbeheer waren ze bezig met integrale controles. Er is 8 keer een proces verbaal opgemaakt en er zijn 20 waarschuwingen uitgedeeld.


Het niet naleven van de 10 parkregels zorgde al langere tijd voor problemen. Zo werden er bij andere handhavingsdagen 113 processen verbaal opgemaakt en 168 waarschuwingen gegeven. Er werd gelet op: vaarsnelheid, afval, verstoring, vernieling, veiligheid, vuur, toegangsbepalingen, geluid, honden en visserij.


De controles zijn uitgevoerd met verschillende auto's, paarden, vaartuigen en motoren in de 9.000 hectare grote Hollandse -, Dordtse - en Brabantse Biesbosch.



Lees ook

papendrechtnieuwbouw

36 woningen en horeca: na ruim vijftien jaar wordt er eindelijk gebouwd op dit lege terrein

Al in 2012 gingen de oude panden naast het Papendrechtse gemeentehuis tegen de vlakte. Sinds die tijd deed het terrein vooral dienst als uitbreiding van het marktplein. Toch werd er altijd gesproken over de nieuwe invulling van het gebied en inmiddels is het zover: begin 2027 begint de bouw van een nieuw appartementencomplex.

sliedrecht baanhoek

Werk aan verzakt spoortalud van start: dit gaat er gebeuren

ProRail start komende week met de maandenlange herstelwerkzaamheden aan het spoortalud bij station Sliedrecht Baanhoek. Het talud is vervormd en moet verstevigd worden. De treinen blijven rijden.

navigatie apps en pont

Pontjes niet in routeplanner: sommigen sturen je zelfs nog over Papendrechtsebrug

Verschillende routeplanners zijn niet op de hoogte van de afsluiting van de Papendrechtseburg. Zowel bij Google Maps als Apple Kaarten worden fietsers en voetgangers die de Beneden Merwede over willen steken niet naar de gratis pontjes geleid. Soms kun je volgens de navigatie de rivier nog via de brug oversteken.

Batavia in de Bataviahaven - ovv Sander Wit

Dordts bedrijf zorgt voor transport van historisch schip

Voor onderhoud moet de historische Batavia heen en weer tussen Lelystad en Amsterdam. Voor dit bijzondere transport wordt onder meer de Dordtse Koninklijke Van der Wees Groep B.V. ingeschakeld, die een belangrijke rol speelt bij de verplaatsing van het schip.

einsteinstraatbusink

Dordts pand half jaar op slot na grote drugsvondst

De burgemeester heeft een bedrijfspand in Dordrecht gesloten voor zes maanden. In het pand is volgens de gemeente “een zeer grote” handelshoeveelheid harddrugs en een productielocatie voor drugs gevonden.

businktankstation

Tankstation dicht vanwege lekkage

Een tankstation aan de Beneluxlaan in Zwijndrecht is sinds donderdag afgesloten. Een van de pompen bleek te kampen met een lekkage, meldt de gemeente.