gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Waarschuwingen uitgedeeld in Biesbosch

48162fd17c9b2d13c187b67beacd7cc8

Parkschap Nationaal Park De Biesbosch en Staatsbosbeheer hebben afgelopen zaterdag een gezamenlijke handhavingsdag gehouden in Nationaal Park de Biesbosch. Er werd aandacht geschonken aan de naleving van de tien parkregels.

Lois Haanskorf |  | Aangepast op
Wie afgelopen zaterdag heeft rondgelopen in Nationaal Park de Biesbosch heeft de handhaving misschien wel zien lopen. Samen met Staatsbosbeheer waren ze bezig met integrale controles. Er is 8 keer een proces verbaal opgemaakt en er zijn 20 waarschuwingen uitgedeeld.


Het niet naleven van de 10 parkregels zorgde al langere tijd voor problemen. Zo werden er bij andere handhavingsdagen 113 processen verbaal opgemaakt en 168 waarschuwingen gegeven. Er werd gelet op: vaarsnelheid, afval, verstoring, vernieling, veiligheid, vuur, toegangsbepalingen, geluid, honden en visserij.


De controles zijn uitgevoerd met verschillende auto's, paarden, vaartuigen en motoren in de 9.000 hectare grote Hollandse -, Dordtse - en Brabantse Biesbosch.



Lees ook

foto brand pap

Ali (84) moet urenlang huis uit door grote brand: ‘Er kwam gitzwarte rook omhoog’

“Gitzwarte rook kwam omhoog, een flinke fik was het.” De 84-jarige Ali van der Wal uit Papendrecht moest dit weekend halsoverkop haar huis uit vanwege een vuurzee bij meerdere bedrijven. Twee dagen later liggen de brandresten nog in haar tuin. “Bang ben ik niet geweest, ik ben nogal nuchter.”

Explosie Doctor Boutensstraat ZWI (Busink)

Explosie op balkon van woning, kinderen nagekeken door ambulancepersoneel

Bij een explosie op het balkon van een portiekwoning aan de Dr. Boutensstraat in Zwijndrecht zijn zondagavond twee ruiten gesneuveld. Ook ontstond er een kleine brand, die door de brandweer is geblust.

hoogtemeldingdrechttunnel

Aantal te hoge vrachtwagens bij Drechttunnel stijgt met 60 procent: ergernis bij automobilisten groeit

Het aantal hoogtemeldingen van vrachtwagens bij tunnels in de regio Rijnmond blijft toenemen. Vorige maand ging de Drechttunnel 204 keer dicht, blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat die Rijnmond heeft opgevraagd. Dat is bijna zeven keer per dag en zestig procent vaker dan september vorig jaar.

foto website_2

Dat is schrikken, Noek (12) bouwt met broer spookhuis in tuin: ‘Mensen worden bang'

Een spookhuis in je achtertuin, dat heeft de twaalfjarige Noek uit Dordrecht samen met zijn broer Sam (15) gemaakt. Zo groot als deze is er maar één van in de wijk en iedereen is op 31 oktober welkom om het te aanschouwen. "Anderen doen ook aan Halloween, maar niet zo groot”, vertelt een trotse Noek.

Boeken tussen dozen en portret

65.000 boeken verhuizen: bibliotheek AanZet vraagt ook klanten om mee te sjouwen

Een monsterklus voor personeel van de stadsbibliotheek in Dordrecht. Na 40 jaar verhuist de bieb van AanZet namelijk naar het nieuwe Dordthuis, waar het samen met onder meer de gemeente het nieuwe onderkomen zal betrekken. Maandag start het personeel al op de nieuwe plek, daarna volgen duizenden boeken. En de bieb kan de hulp van klanten daarbij goed gebruiken.

laurent

Lauran (16) moest geduld hebben, maar nu heeft hij zijn eigen patatkar

"Dit is 'm!" Trots laat de 16-jarige Lauran Brand zijn splinternieuwe patatkar zien. Op de Dam in Alblasserdam is Lau’s Frietboutique iedere zaterdag te bezoeken. Daarmee is Lauran misschien wel de jongste ondernemer uit de regio. "Ondernemen is altijd een risico, maar ik denk dat ik het kan."