gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Waarschuwingen uitgedeeld in Biesbosch

48162fd17c9b2d13c187b67beacd7cc8

Parkschap Nationaal Park De Biesbosch en Staatsbosbeheer hebben afgelopen zaterdag een gezamenlijke handhavingsdag gehouden in Nationaal Park de Biesbosch. Er werd aandacht geschonken aan de naleving van de tien parkregels.

Lois Haanskorf |  | Aangepast op
Wie afgelopen zaterdag heeft rondgelopen in Nationaal Park de Biesbosch heeft de handhaving misschien wel zien lopen. Samen met Staatsbosbeheer waren ze bezig met integrale controles. Er is 8 keer een proces verbaal opgemaakt en er zijn 20 waarschuwingen uitgedeeld.


Het niet naleven van de 10 parkregels zorgde al langere tijd voor problemen. Zo werden er bij andere handhavingsdagen 113 processen verbaal opgemaakt en 168 waarschuwingen gegeven. Er werd gelet op: vaarsnelheid, afval, verstoring, vernieling, veiligheid, vuur, toegangsbepalingen, geluid, honden en visserij.


De controles zijn uitgevoerd met verschillende auto's, paarden, vaartuigen en motoren in de 9.000 hectare grote Hollandse -, Dordtse - en Brabantse Biesbosch.



Lees ook

zonnepanelen op dak Pexels

Een op de drie woningen heeft zonnepanelen, deze gemeente bungelt onderaan

Van alle woningen in onze streek heeft gemiddeld een op de drie huizen zonnepanelen op het dak. Dat blijkt uit een inventarisatie door vergelijkingsplatform Slimster. In Hardinxveld-Giessendam zijn de meeste huizen te vinden met panelen op het dak, maar er is één gemeente die daarbij ver achterblijft.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: standbeeld van Kees Buddingh

Studio De Witt besteedt deze zaterdag aandacht aan de wens van een groep Dordtenaren een beeld in de stad te plaatsen van de Dordtse dichter en schrijver Kees Buddingh. Buddingh (1918-1985) kreeg onder meer bekendheid met zijn gedicht ‘De blauwbilgorgel’. Presentator Ben Corino spreekt met de aanjagers van het plan voor het Buddingh standbeeld, Ton Delemarre en Jacques Malschaert.

luchtfotograaf Luke Verschoor

Luke Verschoor maakt fotografiedroom waar op La Palma: ‘Dit is toch gewoon next level’

Het was een droom die al langer in zijn hoofd zat: naar La Palma om onder een van de donkerste sterrenhemels van Europa een meteorenzwerm te fotograferen. Deze zomer kon astrofotograaf Luke Verschoor uit Nieuw-Lekkerland het eindelijk waarmaken. Samen met een vriend reisde hij naar het Spaanse eiland om de Perseïden vast te leggen.

FOTO IJSBOER

‘Wie goed zorgt voor de koeien, krijgt het lekkerste ijs’

Wat is het geheim van lekker ijs? Als je het aan Jannette den Boer in Giessenburg vraagt, is daar maar één antwoord mogelijk: goede zorg voor haar koeien. De 180 exemplaren waar zij en haar man Laurens voor zorgen staan aan de basis van hun zelfgemaakte boerenijs.

opnames oude fluit

Zo klinkt de oudste blokfluit van ons land: ‘Dit had ik niet verwacht!’

Wat als je terug kon reizen naar 1350 en horen hoe muzikanten toen muziek maakten? Die tijdreis wordt binnenkort bijna mogelijk: onderzoekers hebben namelijk geluid weten te ontfutselen van de oudste blokfluit van ons land. “Ik wil oude instrumenten weer tot leven wekken.”

boelebolnesboterbeurs

Dit is er te doen op Open Monumentendag in onze streek

Open Monumentendag staat voor de deur. Komend weekend openen in heel Nederland oude (en nieuwere) gebouwen hun deuren voor het publiek. Ook in onze streek is er veel te zien. Wij lichten er een aantal voorbeelden uit.