gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wandelen langs enge plekken: 'We blijven aan de telefoon tot ik in mijn eigen wijk ben'

f51aa4ba4b9cc6a45f6066184521925a.jpg

De veiligheid van vrouwen stond vrijdagavond in Dordrecht centraal tijdens de Enge Route Wandeling. Het initiatief van Dolle Mina’s, Vrouwen Kunnen Alles en de Soroptimisten leidde inwoners langs plekken in de stad die vrouwen als onveilig ervaren. Het doel: bewoners laten voelen en ervaren waar vrouwen zich onveilig voelen en zo meer bewustwording creëren.

Barbara Visscher |  | Aangepast op
De wandeling is onderdeel van de wereldwijde campagne Orange the World. Deze campagne vraagt aandacht voor geweld tegen vrouwen en meisjes en vindt ieder jaar plaats van 25 november tot en met 10 december. Dordrecht doet dus hieraan mee met de zogeheten Enge Route Wandeling: een wandeling langs verschillende enge en donkere plekken in de stad.

De tientallen deelnemers verzamelen in eetcafé Brandstof bij Poppodium Bibelot. Daar wordt de avond door GroenLinks-wethouder Chris van Benschop en Kitty Kruger van VrouwenKunnenAlles geopend. Ze spreken allebei kort de menigte toe. Van Benschop geeft aan blij te zijn met de grote opkomst en de groeiende aandacht voor de veiligheid van vrouwen. "Maar het is natuurlijk wel verschrikkelijk dat gelijkwaardigheid tussen mannen en vrouw in 2025 nog altijd niet vanzelfsprekend is, en dat het regelmatig leidt tot gevaarlijke situaties. Zowel thuis, op school, op het werk als op straat", zegt ze.

Van Benschop vertelt verder nog dat ook zij zich niet altijd veilig voelt en hoe ze daar dan mee omgaat. "Als ik na een late raadsvergadering over de Noordendijk naar huis moet, bel ik altijd even met Kitty. We blijven aan de telefoon tot ik in mijn eigen wijk ben. Dat voelt inmiddels normaal, maar eigenlijk ís het dat natuurlijk helemaal niet", aldus Van Benschop.

Hierna gaan de deelnemers in groepjes van zo'n tien personen op pad. Een van de plekken waar ze langskomen is de Markettenweg. "Ik vind dit een eng stuk", vertelt een vrouw. "Ik woon aan de andere kant van het Weizigtpark en moet als ik in Rotterdam ben geweest alleen door het donkere park fietsen. Ik ben altijd opgelucht als ik weer bij de bewoonde wereld ben en auto’s of andere mensen zie.”

Volgens VVD-raadslid Alexander Kuhlmann, die ook meeloopt, kunnen de omstanders van grote betekenis zijn voor slachtoffers van straatintimidatie. “Het gaat vaak om onbekenden die je achterna zitten, bespuwen of nare opmerkingen maken. Bijvoorbeeld als je als homo hand in hand loopt. Als omstanders niets doen, voelt dat heel onveilig. Zodra iemand ingrijpt, verandert de situatie."

Lees meer over:

Lees ook

mijn asz hack.png

cybercrime

Patiëntendossiers ziekenhuis offline na hackpoging: 'Gegevens niet misbruikt'

Het cliëntenportaal van het Albert Schweitzer ziekenhuis ligt al een week plat. Volgens het ziekenhuis komt dat door een ransomware-aanval bij de leverancier van het digitale systeem. "Deze maatregel is genomen uit voorzorg om de veiligheid van patiëntgegevens te waarborgen."

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_32_25.Still001.png

Hoge nood in de natuur? Deze speciale wc biedt uitkomst

In de gemeente Molenlanden is onlangs het eerste natuurtoilet van onze streek geopend. Het gaat om een zogeheten droogtoilet, dat zonder water, stroom of riool werkt en volledig zelfvoorzienend is.

wijngaardsesteeg.png

Huis in Wijngaarden voor drie maanden gesloten

De burgemeester van Molenlanden, Theo Segers, heeft een huis in Wijngaarden voor drie maanden gesloten. In het huis zijn goederen aangetroffen "die wijzen op voorbereidingshandelingen voor de productie en/of de handel in verdovende middelen", aldus de gemeente.

pexelsdrugscocaine.png

OM wil verdachte van handel 'stroom aan blokken cocaïne' negen jaar de cel in

Het Openbaar Ministerie (OM) heeft negen jaar cel geëist tegen een 44-jarige man uit Papendrecht in een zaak rondom internationale drugstransporten. Het OM wil ook dat hij 174.845 euro aan criminele verdiensten terugbetaalt.

artikel Cor Hamels marathon.jpg

100 marathons in 25 jaar, Cor (60) rent ze allemaal uit: ‘Dit maakt mij echt trots’

Voor Cor Hamels uit Hendrik-Ido-Ambacht was de marathon in Rotterdam van afgelopen weekend extra speciaal. De 60-jarige Ambachter liep namelijk zijn honderdste marathon. Na drie uur, 23 minuten en 35 seconden kwam hij over de finish. “Het was echt geweldig!”

kinderopvangASMedia.jpg

Kind belandt in sloot in Ottoland

Een kind is maandagochtend in een sloot beland aan de A in Ottoland. Hulpdiensten werden even na 11.30 uur massaal opgeroepen.