gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wandeltocht om stil te staan bij onveilige gevoelens Dordtse vrouwen

db60e22e97fd72bead7f6b88da88e5cb

In het kader van Orange the World werd vrijdag een wandeling georganiseerd langs een aantal locaties in Dordrecht die door vrouwen als onveilig wordt ervaren. Daarmee wordt aandacht gevraagd voor deze probleemlocaties en de veiligheid van vrouwen.

Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
De wandeling, zo'n drie kilometer lang, begon bij het oranje campagnebankje op de hoek van de Johan de Wittstraat en de Singel. De tocht is een initiatief van Vrouwen Kunnen Alles en de Dordtse afdeling van de Soroptimisten. Nadat de groep gegroeid was tot zo'n twintig betrokken Dordtenaren werd de wandeling ingezet onder leiding van gids Kitty Kruger.

Onveilig gevoel
Kruger is al sinds jaar en dag actief voor vrouwen bij platform Vrouwen Kunnen Alles en is daarnaast gemeenteraadslid voor GroenLinks. In beide rollen hoort ze vaak verhalen van Dordtse inwoonsters aan die zich beklagen over een onveilig gevoel als ze door de stad wandelen. "We gaan langs een aantal locaties waarvan wij hebben gehoord dat vrouwen het geen prettige plekken vinden. Het Kromhout nemen we bijvoorbeeld ook even mee, en het Vrieseplein."

Bij datzelfde plein houdt de groep ook even halt. Het plein dat in de buurt ligt van het Leger des Heils aan het Kromhout staat erom bekend dat er wel eens personen rondhangen die, in de woorden van Kruger, "een iets andere levensstijl hebben dan wij gewend zijn".

Dat kan zorgen voor angstgevoelens bij vrouwen die daarlangs moeten. Een deelneemster brengt daartegen in dat zij wel eens goedenavond zegt tegen deze personen. "Dan krijg je vaak wel gewoon een goedenavond terug!"
29264162f09cc23d84acc19e6c458bf8
Napraten
Om de discussie ook na de wandeling nog even gaande te houden wordt na de wandeling nog een borrel in het atelier van Esther de Beun georganiseerd. Daar is nog even goed nagepraat over de verschillende locaties en mogelijke oplossingen voor de onveilige gevoelens die vrouwen op deze locaties ervaren.

De campagne Orange the World begon vorige week in het Stadhuis en duurt nog tot en met 10 december, op die avond wordt de campagne afgesloten met een film over femicide en een paneldiscussie.

Bekijk hieronder een impressie van de wandeling.

Lees ook

PSX_20261007_140234

Auto in vlammen op bij winkelcentrum, bluswagen kan parkeerdek niet op

Op het parkeerdek van winkelcentrum Sterrenburg in Dordrecht is woensdag een auto in vlammen opgegaan. De brandweer had veel moeite om de auto te bereiken, want de bluswagen kon het parkeerdek niet op.

burgderaadtsingelverkeersbord

Nieuwe borden bij fietsoversteek: wie heeft er hier voorrang?

De gemeente Dordrecht heeft aanpassingen gedaan aan de fietsoversteekplaats op de Burgemeester de Raadtsingel. Aan beide kanten zijn nu, op zo'n vijftig meter van de oversteek, opvallende gele waarschuwingsborden met knipperlichten geplaatst.

vluchteindigtopvluchtstrook

Bestuurder rijdt 200 km/u en door rood licht, maar vlucht eindigt door lege tank

Een Belgisch voertuig dat op hoge snelheid op de vlucht was geslagen voor de politie, is zaterdagavond langs de A16 gestrand. "De inzittenden hadden geen rekening gehouden met één ding: een auto rijdt op brandstof en die moet op tijd worden bijgevuld", aldus de politie.

Ben Corino Studio De Witt

Toename ziekenhuisopnames na val bij kinderen? Arts vertelt erover in Studio De Witt

Arts-onderzoeker Ylonka Broere is zaterdag te gast in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM. In het uur van de hoofdgast, van 11.00 tot 12.00 uur, vertelt zij over onderzoek naar het voorkomen van onnodige ziekenhuisopnames van kinderen en jongeren na een val.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Femke Hameetman

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Femke Hameetman. Zij is artistiek directeur van het Dordrechts Museum.

hoogtemeldingdrechttunnel

Aantal te hoge vrachtwagens bij Drechttunnel stijgt met 60 procent: ergernis bij automobilisten groeit

Het aantal hoogtemeldingen van vrachtwagens bij tunnels in de regio Rijnmond blijft toenemen. Vorige maand ging de Drechttunnel 204 keer dicht, blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat die Rijnmond heeft opgevraagd. Dat is bijna zeven keer per dag en zestig procent vaker dan september vorig jaar.