Dordrecht, Netherlands

Wantijbrug eerder dicht

De renovatie van de Wantijbrug gaat eerder van start dan tot nu toe gecommuniceerd is. Vanwege voorbereidende werkzaamheden is het nodig om de brug zondagavond vanaf 19.00 uur al af te sluiten, in plaats vanaf maandagochtend 20 januari. Dat laat Rijkswaterstaat weten.
7 januari 2020 09:42 | Aangepast op 7 januari 2020 09:42
De binnenstadservice is bedoeld om leveringen aan winkelbedrijven te combineren en daarmee zwaar vrachtverkeer in het centrum te beperken. Het milieu is daarbij erg gebaat.
Maar het blijkt, dat nog maar weinig ondernemers zich bij deze service hebben aangesloten. Vooral omdat veel van hen niet van het bestaan ervan op de hoogte zijn. Wethouder Piet Sleeking is vanmorgen de stad ingegaan om het initiatief bij winkeliers te promoten.Het project is in Dordrecht op 1 januari officiëel van start gegaan. Op de Merwedestraat naast Opnieuw & Co heeft de service een loods ingericht. Daar worden de goederen bestemd voor winkels in het centrum afgeleverd en opgeslagen. Met een abonnement van een paar tientjes per maand kunnen winkeliers hun goederen milieuvriendelijk laten afleveren, waarbij de verpakkingen gelijk mee retour gaan.In de nieuwsuitzending van RTV Dordrecht wordt vanavond aandacht aan de actie besteed.Foto: Fokko van der Straaten

Lees ook

Ernstige brand historisch pand: ‘Een minuut later en jullie huis was compleet weggeweest’

In een historisch pand aan de Korte Engelenburgerkade gaat het op oudjaarsavond flink mis. Terwijl d...

Winterweer houdt aan: eerste dagen sneeuw, daarna mogelijk -10 graden

Wie dacht dat de kerstvakantie geruisloos zou eindigen, komt bedrogen uit. IJskoude lucht uit het no...

Tientallen mensen beginnen 2026 met ijskoude nieuwjaarsduik

De jassen gaan uit, de erwtensoep staat klaar en het startschot gaat. Met vastberaden blik rennen 48...

Je bankrekening spekken? Hier kun jij je vuurwerkafval en kerstboom inleveren

Gelukkig nieuwjaar! 2026 is begonnen. Tijdens de jaarwisseling wordt altijd veel vuurwerk afgestoken...

Drukke jaarwisseling in het ziekenhuis: hersenschuddingen, brandwonden en baby’s

Het was goed druk op de Spoedeisende Hulp van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht deze jaa...

Vuurzee verwoest bedrijfsbus in Stadspolders

Dordrecht blijft ook in 2026 niet van voertuigbranden verstoken. In de wijk Stadspolders ging donder...