gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wantijbrug maanden dicht

a6ceffb04ef278091c2c6e30ce34b515

De Wantijbrug in de N3 wordt voor renovatie afgesloten van maandag 20 januari tot en met vrijdag 3 april voor auto’s, motorfietsen en vrachtwagens. Openbaar vervoer, fietsers en voetgangers kunnen er wel overheen.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Na deze periode volgen er nog weekendafsluitingen later in 2020 om de beweegbare brugdelen te vervangen en voor testen. Waarschijnlijk is de renovatie in september 2020 afgerond.

Auto- en vrachtverkeer moet omrijden via A15 en A16. Dat kost buiten de spits zo’n 10 minuten meer.

De route voor gevaarlijke stoffen gaat via de A59, A27 en A15 en dat vraagt buiten de spits rond 40 minuten langer.

Voor de scheepvaart wordt de brug zelfs nog langer niet bediend: van 6 januari tot oktober 2020.

Voor al het lokale verkeer zal er veel hinder zijn door extra drukte.

De beweegbare delen van de brug vertonen slijtage, vooral omdat het vrachtverkeer veel zwaarder is geworden. Die brugdelen worden nu vervangen door zwaarder materieel. Daarvoor moet dan ook de constructie van de kelder daaronder worden versterkt. Ook de bediening is aan vervanging toe, evenals de bewaking. Maar om die te vervangen moet een gedeelte van de keldermuur worden gesloopt, waardoor de sterkte voorlopig verder afneemt.


Bediening en beveiliging worden als eerste vervangen door een nieuw standaardsysteem, dat ook bij de 12 andere bruggen die moeten worden opgeknapt zal worden toegepast. Dat maakt het onderhoud in de toekomst makkelijker.

Lees ook

politie 01

Ridderkerker vast na vondst drugs in verborgen ruimte

Een 34-jarige man uit Ridderkerk is opgepakt in een huis in Maassluis. In de woning werd begin deze week een grote hoeveelheid harddrugs gevonden.

foto website veiligheidsoefening

Let op: bij station Dordrecht staat het woensdag vol met hulpdiensten en hoor je knallen

Voor wie woensdag ineens heel veel hulpdiensten zie bij station Dordrecht, geen paniek. De Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid gaat van 11.00 uur tot 14.00 uur een veiligheidsoefening doen. Tijdens de oefening trainen de betrokken organisaties hun samenwerking bij heftige incidenten.

verwarming blije man

Deze flatbewoners hebben weer verwarming: ‘We zitten er nu warmpjes bij!’

De blokverwarming van de flat aan het Rivierenplein in Dordrecht is hersteld. De radiatoren gaven sinds februari geen warmte meer af vanwege een lekkage, waardoor bewoners tijdens koude dagen zich geen raad wisten. “Dat het zolang heeft moeten duren is ongelofelijk.”

artikelfoto tandarts

Tandarts te duur? Deze artsen helpen mensen bij klachten

Wie wel met kiespijn rondloopt, maar geen geld heeft voor een bezoek aan de tandarts, kan op zaterdag 10 oktober terecht tijdens de Tandartsdag. In meerdere gemeenten in de Drechtsteden kunnen mensen met urgente klachten die dag gratis worden behandeld. Stichting ANDERS organiseert de dag voor de tweede keer.

kerkwegzwijndrecht

Deze weg is bijna twee maanden dicht

De Kerkweg in Zwijndrecht gaat op de schop. De weg, die de Lindtsedijk verbindt met de Laan van Nederhoven, is sinds deze maandagochtend dicht vanwege herinrichtingswerkzaamheden.

sloop1

Met spoed gesloten bedrijfspand op Dordtse Kil gaat tegen de vlakte

Het bedrijfspand aan de Bunsenstraat in Dordrecht, dat eind september wegens acute veiligheidsdreiging met spoed werd gesloten, wordt nu gesloopt. Het pand werd destijds op advies van de politie gesloten door burgemeester Nanning Mol.