gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wantijbrug maanden dicht

a6ceffb04ef278091c2c6e30ce34b515

De Wantijbrug in de N3 wordt voor renovatie afgesloten van maandag 20 januari tot en met vrijdag 3 april voor auto’s, motorfietsen en vrachtwagens. Openbaar vervoer, fietsers en voetgangers kunnen er wel overheen.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Na deze periode volgen er nog weekendafsluitingen later in 2020 om de beweegbare brugdelen te vervangen en voor testen. Waarschijnlijk is de renovatie in september 2020 afgerond.

Auto- en vrachtverkeer moet omrijden via A15 en A16. Dat kost buiten de spits zo’n 10 minuten meer.

De route voor gevaarlijke stoffen gaat via de A59, A27 en A15 en dat vraagt buiten de spits rond 40 minuten langer.

Voor de scheepvaart wordt de brug zelfs nog langer niet bediend: van 6 januari tot oktober 2020.

Voor al het lokale verkeer zal er veel hinder zijn door extra drukte.

De beweegbare delen van de brug vertonen slijtage, vooral omdat het vrachtverkeer veel zwaarder is geworden. Die brugdelen worden nu vervangen door zwaarder materieel. Daarvoor moet dan ook de constructie van de kelder daaronder worden versterkt. Ook de bediening is aan vervanging toe, evenals de bewaking. Maar om die te vervangen moet een gedeelte van de keldermuur worden gesloopt, waardoor de sterkte voorlopig verder afneemt.


Bediening en beveiliging worden als eerste vervangen door een nieuw standaardsysteem, dat ook bij de 12 andere bruggen die moeten worden opgeknapt zal worden toegepast. Dat maakt het onderhoud in de toekomst makkelijker.

Lees ook

Sara bij Jetten foto David Mingelen

Chronisch zieke Sara (11) praat met premier Rob Jetten: 'Hij zei dat hij er iets mee gaat doen'

De chronisch zieke Sara Verbrugge (11) uit Dordrecht heeft deze week gesproken met premier Rob Jetten over zeldzame ziektes en de problemen waar mensen met een beperking dagelijks tegenaan lopen. "Ik vond de premier heel aardig en hij zei ook dat hij er iets mee ging doen."

PSX_20260928_074129 (1)

Bestuurder vliegt uit de bocht, bestelbus de sloot in

Een slecht begin van de week voor de bestuurder van een bestelbus. De man miste op de Parallelweg in Papendrecht een flauwe bocht en reed rechtdoor een sloot in.

Nieuw project (1)

Eén verdachte verkrachtingszaak langer vast, ander geschorst

Eén van de twee verdachten uit Sliedrecht die afgelopen woensdag werd aangehouden in een zaak rond een groepsverkrachting in het dorp, blijft langer vastzitten. De andere verdachte (19) is geschorst, meldt het Openbaar Ministerie (OM).

foto westwerkt 2

Minister opent Dordt West Werkt in Wielwijk: 'Belangrijke eerste stap'

In Wielwijk is het initiatief Dordt West Werkt van start gegaan. In aanwezigheid van minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie werd een lint doorgeknipt. Dordt West Werkt ondersteunt bewoners in hun ontwikkeling naar werk en meedoen in de samenleving.

touwtrekvereniging

Gerben (34) is wereldkampioen touwtrekken: 'Veel trainen en afvallen'

Gerben den Butter keerde vorige week terug uit Zuid-Afrika als wereldkampioen. De 34-jarige timmerman uit Streefkerk trok met zijn teamgenoten meerdere keren aan het langste eind en won in totaal vijf medailles op het wereldkampioenschap touwtrekken.

Nieuw project (1)

Burgemeester geschokt door ernstige verkrachtingszaak: ‘Zeer heftige, traumatische ervaring’

De ernstige zedenzaak in Sliedrecht die eerder deze week aan het licht kwam, maakt volgens burgemeester Jan de Vries veel los in het dorp. “De berichtgeving heeft mij geschokt”, zegt hij in een reactie.