gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wantijbrug maanden dicht

a6ceffb04ef278091c2c6e30ce34b515

De Wantijbrug in de N3 wordt voor renovatie afgesloten van maandag 20 januari tot en met vrijdag 3 april voor auto’s, motorfietsen en vrachtwagens. Openbaar vervoer, fietsers en voetgangers kunnen er wel overheen.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Na deze periode volgen er nog weekendafsluitingen later in 2020 om de beweegbare brugdelen te vervangen en voor testen. Waarschijnlijk is de renovatie in september 2020 afgerond.

Auto- en vrachtverkeer moet omrijden via A15 en A16. Dat kost buiten de spits zo’n 10 minuten meer.

De route voor gevaarlijke stoffen gaat via de A59, A27 en A15 en dat vraagt buiten de spits rond 40 minuten langer.

Voor de scheepvaart wordt de brug zelfs nog langer niet bediend: van 6 januari tot oktober 2020.

Voor al het lokale verkeer zal er veel hinder zijn door extra drukte.

De beweegbare delen van de brug vertonen slijtage, vooral omdat het vrachtverkeer veel zwaarder is geworden. Die brugdelen worden nu vervangen door zwaarder materieel. Daarvoor moet dan ook de constructie van de kelder daaronder worden versterkt. Ook de bediening is aan vervanging toe, evenals de bewaking. Maar om die te vervangen moet een gedeelte van de keldermuur worden gesloopt, waardoor de sterkte voorlopig verder afneemt.


Bediening en beveiliging worden als eerste vervangen door een nieuw standaardsysteem, dat ook bij de 12 andere bruggen die moeten worden opgeknapt zal worden toegepast. Dat maakt het onderhoud in de toekomst makkelijker.

Lees ook

explosie sliedrecht

Huis beschadigd door nachtelijke explosie

In Sliedrecht is in de nacht van dinsdag op woensdag een explosie geweest bij een huis. Dat zorgde voor lichte schade, laat de politie weten.

busjebusinkbrandreeweg

Busje gaat in vlammen op, ook andere auto raakt beschadigd

Een busje is donderdagavond in vlammen opgegaan in Dordrecht. De wagen stond op een parkeerplaats aan de Reeweg Zuid.

halloweenfeest verstoord website

Halloweenfeest verstoord door vuurwerkgooiers: politie grijpt in

Tijdens een halloweenfeest in de wijk Oostpolder in Papendrecht is zaterdag illegaal vuurwerk afgestoken door groepen jongeren. De politie moest ter plaatse komen om de rust terug te brengen. De jongeren renden naar een andere straat, waar de politie met wapenstokken moest optreden.

plucheplakkers

Eerste periode zit erop: De Plucheplakkers kritisch op zwak FC Dordrecht

In aflevering 131 maken de Plucheplakkers Wouter Bos (GPR Sportradio), Corrado Francke (RTV Dordrecht) en Arco Bomgaars (AD De Dordtenaar) de balans op aan het einde van de eerste periode voor FC Dordrecht dit seizoen. Heel vrolijk is die balans niet, want de Krommedijkclub staat voorlaatste.

Noordtunnel foto

Vanaf deze datum gaat de Noordtunnel (A15) voor ruim zes weken in beide richtingen dicht

De Noordtunnel (A15) gaat komend jaar voor ruim zes weken in beide richtingen dicht vanwege renovatiewerkzaamheden. Eerst is de buis richting Hendrik-Ido-Ambacht aan de beurt, daarna volgt de weg richting Papendrecht.

FOTO2 WEBSITE

In dit huis leer je wat je moet doen als er brand uitbreekt

Wat moet je doen als er brand uitbreekt in je eigen huis? In Ridderkerk heeft de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond een zogeheten 'belevingswoning' gecreëerd. Verschillende situaties worden nagebootst, met als doel: mensen bewust maken.