gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wantijbrug maanden dicht

a6ceffb04ef278091c2c6e30ce34b515

De Wantijbrug in de N3 wordt voor renovatie afgesloten van maandag 20 januari tot en met vrijdag 3 april voor auto’s, motorfietsen en vrachtwagens. Openbaar vervoer, fietsers en voetgangers kunnen er wel overheen.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Na deze periode volgen er nog weekendafsluitingen later in 2020 om de beweegbare brugdelen te vervangen en voor testen. Waarschijnlijk is de renovatie in september 2020 afgerond.

Auto- en vrachtverkeer moet omrijden via A15 en A16. Dat kost buiten de spits zo’n 10 minuten meer.

De route voor gevaarlijke stoffen gaat via de A59, A27 en A15 en dat vraagt buiten de spits rond 40 minuten langer.

Voor de scheepvaart wordt de brug zelfs nog langer niet bediend: van 6 januari tot oktober 2020.

Voor al het lokale verkeer zal er veel hinder zijn door extra drukte.

De beweegbare delen van de brug vertonen slijtage, vooral omdat het vrachtverkeer veel zwaarder is geworden. Die brugdelen worden nu vervangen door zwaarder materieel. Daarvoor moet dan ook de constructie van de kelder daaronder worden versterkt. Ook de bediening is aan vervanging toe, evenals de bewaking. Maar om die te vervangen moet een gedeelte van de keldermuur worden gesloopt, waardoor de sterkte voorlopig verder afneemt.


Bediening en beveiliging worden als eerste vervangen door een nieuw standaardsysteem, dat ook bij de 12 andere bruggen die moeten worden opgeknapt zal worden toegepast. Dat maakt het onderhoud in de toekomst makkelijker.

Lees ook

steigervaltom

Steiger valt om en komt terecht tegen pand aan de overkant

Een steiger is zondagmiddag omgevallen aan de Wijnstraat in Dordrecht. De stellage kwam daarbij tegen het raamwerk van het pand aan de overkant van de straat terecht, waar een ruit sneuvelde.

archieffotopolitie

Deel woning dicht na vondst hennepkwekerij

Een deel van een huis in Hendrik-Ido-Ambacht is op last van de burgemeester gesloten. Het gaat om een gedeelte van een huis aan de P.C. Hooftsingel dat werd verhuurd, zo maakt de gemeente maandag bekend.

vandrielheijkoop

Door politiek gekrakeel heeft Papendrecht deze zomer even twee burgemeesters

Tijdens de vakantie van de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel neemt bestuurder Jan Heijkoop voor drie weken haar taken over. Een uitzonderlijke situatie, die alles te maken heeft met politiek gekrakeel.

knik in kabel spoor ProRail

Knik in kabel leidt tot chaos op spoor, maar wat is de precieze oorzaak?

Ruim een week reed er geen enkele trein vanaf Rotterdam naar het zuiden. Eén van de belangrijkste spoorverbindingen van Nederland kwam stil te liggen door een brand in een kabelgoot langs het spoor. De oorzaak? Een knik in een kabel, mogelijk als gevolg van uitzetting door de hitte.

Ed Nijmeegse vierdaagse foto artikel

Ed volbrengt zijn 40e vierdaagse: 'Je wordt gedragen door het publiek'

Met schoenen die ietwat knelde en enkele blaren heeft Ed Grootveld uit Sliedrecht zijn 40e vierdaagse van Nijmegen volbracht. Na twee dagen bijkomen blikt hij terug op zijn avontuur: “Het gaat je niet in de koude kleren zitten.”

treinstationdordrecht

Treinen tussen Dordrecht en Rotterdam rijden weer

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is dinsdagochtend weer volledig opgestart, nadat het een week heeft platgelegen na een stroomstoring. Wel worden nog werkzaamheden uitgevoerd aan de sporen langs het perron bij Rotterdam Stadion, maar dit heeft geen gevolgen voor de dienstregeling.