Dordrecht, Netherlands

Wantijpop 2023: Een uitgebreid sfeerverslag

De zesentwintigste editie van Wantijpop in het Dordtse Wantijpark was niet alleen gezellig, maar ook nog eens heel erg warm. De lucht vulde zich met muzikale tonen en de geur van zonnebrandolie.
Jordy Hijman | 15 juni 2023 14:05 | Aangepast op 15 juni 2023 14:05
Een festival bezoeken op zich is al heerlijk. Als de zon dan ook nog eens schijnt, is dat helemaal top. 30 graden is misschien een tikje overdreven, maar daar wist de organisatie van Wantijpop wel raad mee. Medewerkers van het evenement hielden het publiek koel met emmers water en waterpistolen. Zanger Antoon gooide flesjes water het publiek in toen hij zijn fans op de eerste rij zag uitdrogen.

Ondanks de hitte zat de sfeer er goed in bij de bezoekers. Ook bij de mensen die verkoeling zochten in de schaduw. “Ik wil niet verbranden. Je moet zo veel mogelijk in de schaduw blijven zitten. Zeker hier en dan hoor je de muziek nog ook”, vertelt een bezoeker.

Na Wantijlive, de betaalde versie van Wantijpop, dat plaatsvond op de vrijdag, begon Wantijpop 2023. Zowel Dordtenaren als vreemdelingen trokken massaal naar het park aan het Wantij om te luisteren naar hun favoriete artiesten, alhoewel een groot gedeelte van het publiek allicht enkel voor de gezelligheid kwam dat het gratis festival met zich meebracht.

Voor de bezoekers die wél graag naar de muziek luisteren was er een divers programma; van Antoon naar Rz om vervolgens vooraan te staan bij Froukje. En dan tot slot nog luisteren naar Waylon. Of dit iemand zijn planning was? Dat zullen we niet weten. Onze verslaggevers van RTV Dordrecht, Dennis Koorevaar en zijn cameraman Jordy Hijman, waren wel aanwezig bij deze artiesten. Dit is dan ook terug te zien in de sfeerreportage die hieronder te bekijken is:

(let op: de tekst gaat verder onder de video.)
Onverwachts bezoek
Het is ondertussen 19.45, bezoekers verzamelen zich bij het Popcentrale podium om te luisteren naar de Dordtse rapper Rz. Hij ‘zingt’ zijn levensverhaal in chronologische volgorde aan de hand van zijn nummers.

Toen het nummer 'Heat' geïntroduceerd werd, kwam rapper en kameraad Cor tot grote verbazing van het publiek op het podium. Zij maakten deze plaat samen en traden ook samen op. Na dit optreden vroeg Cor of hij nog een van zijn platen mocht rappen. Dat mocht zeker. Hij sloot af met zijn nummer 'Bijna'.

Om 23.00 uur klonken de laatste tonen en keerde de rust weer terug naar het park.Het uitgebreide sfeerverslag van Wantijpop 2023 is vanaf 18:00 uur te zien in ons wekelijkse magazine Eilandleven. Of bekijk hierboven alvast onze uitgebreide videoreportage!

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Dagenlang geen treinverkeer op MerwedeLingelijn

Op de MerwedeLingelijn tussen Dordrecht en Geldermalsen rijden van woensdag 23 juli tot en met zonda...

Meer cruises op komst, maar: ‘We zijn niet alleen een parkeerplaats voor de molens’

De gemeente Dordrecht gaat in zee met cruiseschipmaatschappij Viking om meer riviercruiseschepen naa...

Bomvolle binnenstad bij jubileumeditie Big Rivers: 'Dordrecht op z'n mooist'

Moe maar voldaan kijkt de organisatie van Big Rivers terug op drie dagen feest in Dordrecht. Tevrede...

Gemeente plaatst camera bij huis na explosie

Bij een huis in Zwijndrecht waar vorige week een explosie is geweest, is een mobiele camera geplaats...

Zwijndrecht kapt met spoed bomen vanwege besmettelijke ziekte

De gemeente Zwijndrecht kapt deze week met spoed een aantal bomen. De iepen hebben de zogeheten besm...

Robert de Heer volgt Rik van der Linden op als Dordtse lijsttrekker CU-SGP

Het duurt nog even tot de volgende gemeenteraadsverkiezingen, maar de Dordtse ChristenUnie-SGP-fract...