gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Warme nostalgie en oprukkende buitenwijken: Dordrecht in de wolken

0ab8dcd9e043864697a1c614ac094bae

"Het was fantastisch om te doen", zegt journalist Niels Dekker. Hij selecteerde luchtfoto's voor 'Dordrecht en de Drechtsteden vanuit de wolken' en schreef de bijschriften. "Als je eraan begint, weet je niet zo goed wat je moet verwachten. Bij het selecteren van de eerste foto dacht ik meteen: dit is tof, kicken.¨ Na Rotterdam en de Rijnmond-regio zijn nu ook Dordrecht en omgeving gekiekt in een boek met honderden indrukwekkende luchtfoto's.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Crabbehof rukt op en 'annexeert' het ene na het andere weiland. Sterrenburg breidt zich uit over het polderlandschap. De Staart walmt nog van de zware industrie en de Indische Buurt wordt voor een groot deel gevormd door het Gemeentelijk Ziekenhuis. Bij het zien van de foto´s is haarfijn zien hoe Dordrecht en de Drechtsteden tussen 1950 en 1990 in rap tempo groeit. Vast eikpunt wordt gevormd door de Grote Kerk: die blijft altijd hetzelfde.

Hoe snel de verandering gaat, merkte ook journalist en schrijver Niels Dekker. ¨Ik ben geboren in Dubbeldam. Het was leuk om mijn dorp van toen te zien, maar ook om de veranderingen te ontdekken. Bij sommige delen van Crabbehof denk je soms: hoe hebben ze dat kunnen doen? Dat is letterlijk opgetrokken uit Rotterdams puin. Je ziet dat er juist daar nu gesloopt wordt. Op andere plekken is het juist fantastisch dat ze het hebben aangepast.¨ Zo verschijnt er binnen sommige stukken van de stad steeds meer groen.


De koude oorlog

In een periode van veertig jaar maakte fotograaf Bart Hofmeester miljoenen foto´s vanuit de lucht. Er stond permanent een vliegtuig voor hem klaar om op te kunnen stijgen bij goed weer en hij vloog kriskras over Nederland. Daarbij deed hij ook regelmatig Dordrecht en omgeving aan. Uitgever Peter Egge van het fotoboek: "de foto´s zijn in de tijd van de Koude Oorlog gemaakt. In deze periode moesten alle foto´s via het Ministerie van Defensie worden goed gekeurd, omdat de Russen met deze informatie konden binnenvallen. Dat kostte nogal wat tijd,¨ Zo mochten delen van de havens in de Drechtsteden niet worden gepubliceerd in foto's.

Dordrecht is een heerlijke stad om bij te zwijmelen vanuit de wolken. Zo benoemt Dekker het postkantoor. ¨Het afbreken vind ik een eeuwige zonde. Op de luchtfoto´s zie je pas echt hoe mooi dat gebouw was en hoe goed het paste in de omgeving. Ik hoorde dat natuurlijk wel eens van oudere Dordtenaren, maar nu zag ik het goed met eigen ogen." Toegegeven: het centrum van Dordt en de landelijke gebieden eromheen zijn een lust voor het oog. Eerder al waren de schoonheid van Rotterdam en het Rijnmond-gebied van bovenaf te zien.

Lees ook

burgderaadtsingel

Deze weg is na 14 maanden weer open: ‘Eerst werden hier de vouwen uit je broek gereden'

Na een afsluiting van meer dan een jaar is de Burgemeester de Raadtsingel in Dordrecht weer open voor verkeer. De weg is veiliger, groener én moet minder overlast veroorzaken voor omwonenden.

yv202671493A01337

Bekijk hier een samenvatting van FC Dordrecht – Borussia Dortmund II (4-1)

In een zonnig Papendrecht was FC Dordrecht dinsdag te sterk voor Borussia Dortmund II. De bijna-thuisploeg won met 4-1, drie goals kwamen van de voet van invallers. De Streekomroep was erbij op Sportpark Slobbengors en maakte een samenvatting van het duel.

OPMA20260715 Leo Stolk

Super vrijwilliger neemt na 35 jaar afscheid van de omroep

Fotograaf, cameraman en bekende Dordtenaar Leo Stolk is na 35 jaar gestopt als vrijwilliger bij RTV Dordrecht. Hij kon zijn inzet voor de omroep niet langer combineren met zijn werkzaamheden als gemeenteraadslid voor de VSP.

rwsdrechttunnel

Vrachtwagens in botsing in Drechttunnel, snelweg inmiddels weer vrij

In de Drechttunnel (A16) richting Breda zijn vrijdagochtend meerdere vrachtwagens tegen elkaar gebotst. De rechtertunnelbuis was tot 14.00 uur dicht, daarna was alles opgeruimd en de weg weer vrijgegeven.

pexels-pavel-danilyuk-5858056

Dordtse horeca moet vanaf 1 oktober weer exploitatievergunning hebben

Nieuwe horecaondernemers in Dordrecht hebben vanaf 1 oktober weer een exploitatievergunning nodig. De gemeenteraad heeft besloten deze vergunning opnieuw in te voeren. Voor ondernemers die al een horecazaak hebben, geldt een overgangsregeling.

businkblekersdijk

Brand in keuken onder controle

In een huis aan de Blekersdijk in Dordrecht heeft vrijdagochtend korte tijd brand gewoed. De brand brak rond 11.15 uur uit in de keuken en is begonnen in het koffiezetapparaat.