gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Warme nostalgie en oprukkende buitenwijken: Dordrecht in de wolken

0ab8dcd9e043864697a1c614ac094bae

"Het was fantastisch om te doen", zegt journalist Niels Dekker. Hij selecteerde luchtfoto's voor 'Dordrecht en de Drechtsteden vanuit de wolken' en schreef de bijschriften. "Als je eraan begint, weet je niet zo goed wat je moet verwachten. Bij het selecteren van de eerste foto dacht ik meteen: dit is tof, kicken.¨ Na Rotterdam en de Rijnmond-regio zijn nu ook Dordrecht en omgeving gekiekt in een boek met honderden indrukwekkende luchtfoto's.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Crabbehof rukt op en 'annexeert' het ene na het andere weiland. Sterrenburg breidt zich uit over het polderlandschap. De Staart walmt nog van de zware industrie en de Indische Buurt wordt voor een groot deel gevormd door het Gemeentelijk Ziekenhuis. Bij het zien van de foto´s is haarfijn zien hoe Dordrecht en de Drechtsteden tussen 1950 en 1990 in rap tempo groeit. Vast eikpunt wordt gevormd door de Grote Kerk: die blijft altijd hetzelfde.

Hoe snel de verandering gaat, merkte ook journalist en schrijver Niels Dekker. ¨Ik ben geboren in Dubbeldam. Het was leuk om mijn dorp van toen te zien, maar ook om de veranderingen te ontdekken. Bij sommige delen van Crabbehof denk je soms: hoe hebben ze dat kunnen doen? Dat is letterlijk opgetrokken uit Rotterdams puin. Je ziet dat er juist daar nu gesloopt wordt. Op andere plekken is het juist fantastisch dat ze het hebben aangepast.¨ Zo verschijnt er binnen sommige stukken van de stad steeds meer groen.


De koude oorlog

In een periode van veertig jaar maakte fotograaf Bart Hofmeester miljoenen foto´s vanuit de lucht. Er stond permanent een vliegtuig voor hem klaar om op te kunnen stijgen bij goed weer en hij vloog kriskras over Nederland. Daarbij deed hij ook regelmatig Dordrecht en omgeving aan. Uitgever Peter Egge van het fotoboek: "de foto´s zijn in de tijd van de Koude Oorlog gemaakt. In deze periode moesten alle foto´s via het Ministerie van Defensie worden goed gekeurd, omdat de Russen met deze informatie konden binnenvallen. Dat kostte nogal wat tijd,¨ Zo mochten delen van de havens in de Drechtsteden niet worden gepubliceerd in foto's.

Dordrecht is een heerlijke stad om bij te zwijmelen vanuit de wolken. Zo benoemt Dekker het postkantoor. ¨Het afbreken vind ik een eeuwige zonde. Op de luchtfoto´s zie je pas echt hoe mooi dat gebouw was en hoe goed het paste in de omgeving. Ik hoorde dat natuurlijk wel eens van oudere Dordtenaren, maar nu zag ik het goed met eigen ogen." Toegegeven: het centrum van Dordt en de landelijke gebieden eromheen zijn een lust voor het oog. Eerder al waren de schoonheid van Rotterdam en het Rijnmond-gebied van bovenaf te zien.

Lees ook

ASMediapersoontewater

Vrouw belandt in water in Hendrik-Ido-Ambacht

Een vrouw is vrijdagochtend in het water terechtgekomen aan de Gemeenlandskade in Hendrik-Ido-Ambacht. Het slachtoffer is gereanimeerd en naar het ziekenhuis gebracht, meldt een woordvoerder van de politie.

foto 2 opad

Het beste van 'Op Pad Met Ad': deze zomer op TV Dordrecht

Presentator Ad van den Herik geniet van een welverdiende vakantie, een mooie gelegenheid om de beste en leukste afleveringen van ´Op Pad Met Ad' van het afgelopen half jaar nog een keer uit te zenden op TV Dordrecht. We trappen af met zijn bezoek aan de Modelspoorgroep Drechtsteden.

boudewijndegroot

Zondag op TV Dordrecht: concert Boudewijn de Groot Project

Augustus is Big Rivers maand bij RTV Dordrecht, met iedere week een ander concert van de zeer geslaagde 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland. Deze zondag het Boudewijn de Groot Project met de Dordtse zanger Peter de Jong.

Foto website binnenvaart

Binnenvaart hoopt op nog meer regen voor hoger waterpeil: ‘Elke druppel is er één’

De afgelopen dagen vielen na lange tijd eindelijk weer de eerste regendruppels. Goed nieuws voor de binnenvaart, die veel last heeft van de extreme droogte in Europa. Al maakt één zwaluw nog geen zomer: “We zijn echt in afwachting van nog meer water.”

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - KINDERBOERDERIJ

Dierenvriend Quirijn heeft van zijn hobby zijn werk kunnen maken

Vanaf jongs af aan heeft Quirijn altijd al dieren gehad. Ondertussen verzorgt hij al 27 jaar de dieren op kinderboerderij de Kiboe-hoeve in Zwijndrecht. Monique houdt wel van konijntjes knuffelen, dus neemt ze een kijkje bij de werkzaamheden van Quirijn. Als ze maar geen poep hoeft te scheppen.

De Plucheplakkers

Na zomer vol veranderingen gaat podcast over FC Dordrecht verder

Er gebeurde deze zomer al een hoop bij FC Dordrecht. Te veel om in veertig minuten samen te vatten, maar de podcastmakers van De Plucheplakkers wagen in de eerste aflevering van het nieuwe seizoen een dappere poging.