gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wat doet Dordrecht tegen armoede

136f1933e218495add520cb3564a525f.jpg

Op een bijeenkomst in De Buitenwacht komt wethouder Peter Heijkoop op woensdag 17 oktober vertellen hoe de stand van zaken is bij de armoedebestrijding in Dordrecht.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De bijeenkomst met politici, ambtenaren, organisaties en bewoners wordt georganiseerd door het Platform tegen Armoede. De avond staat in het teken van het bieden van perspectief.


In Dordrecht is nog steeds veel armoede. Dat uit zich in de vorm van uitsluiting, omdat er niet kan worden deelgenomen aan sport, schooluitjes. Maar ook in slechtere gezondheid, bijv. door minder tandartsbezoek.


Bij een verkiezingsbijeenkomst in februari van dit jaar verklaarden alle politici eenstemmig dat armoedebestrijding de hoogste prioriteit heeft. Wethouder Peter Heijkoop komt nu uitleggen wat er van alle afspreken terecht gekomen is. Hij vertelt wat de Haagse werkelijkheid overdit onderwerp is en wat dat in de echte werkelijkheid voor de financiële armslag van de mensen in de Drechtsteden betekent. Dat gaat gebeuren om 17.30 uur.


Om 15.00 uur begint de bijeenkomst met de opening door Riet Duijkers, voorzitter van het Platform tegen Armoede. Daarna wordt er met ambtenaren en organisaties gepraat. Na de inleiding van Heijkoop wordt er gegeten. Vervolgens wordt het gesprek tot 21.30 uur weer voortgezet.

Lees ook

herdenking essenhof.jpg

Dordrecht herdenkt oorlogsslachtoffers: 'We noemen hun namen uit respect'

De eerste dagen van mei staan in het teken van de Tweede Wereldoorlog. We herdenken met het hele land op 4 mei om 20:00 alle slachtoffers die zijn gevallen tijdens de oorlog. In Dordrecht vond zondagavond al een herdenking plaats, op begraafplaats Essenhof.

Plucheplakkers

De Plucheplakkers blikken terug op het seizoen van FC Dordrecht

FC Dordrecht is klaar voor dit seizoen. De mannen van trainer Dirk Kuyt eindigen als de nummer tien van de Keuken Kampioen Divisie. Voor het eerst sinds twee seizoenen spelen De Schapenkoppen geen nacompetitie. Daarom beschouwen De Plucheplakkers het Dordtse voetbaljaar na.

archieffotopolitie.png

Explosie in hal zwembad: twee tieners (13 en 15) aangehouden

De politie heeft twee tieners opgepakt voor een explosie in de entreehal van zwembad de Fakkel in Ridderkerk. Het gaat om twee Rotterdammers van 15 en 13 jaar oud.

adadriaans-siren-5006181.jpg

Schrik in de regio: sirenes getest op 4 mei en dat is niet de bedoeling

Waar we normaal niet opkijken van sirenes op de eerste maandag van de maand, was dat vandaag wel anders. Op 4 mei, de dag van Dodenherdenking, worden de sirenes nooit getest. Toch loeiden ze deze maandag door de regio.

IMG_6740.jpg

Bewegende voorstelling over Tweede Wereldoorlog in dit park: ‘Best een uitdaging’

Op de plek waar in 1940 Duitse parachutisten landden, vertellen jonge theatermakers in een beweeglijke voorstelling hun verhaal. Op 4 en 5 mei is in het Dordtse Weizigtpark ‘Scherpe Sporen’ te zien, een optreden waarin de Tweede Wereldoorlog centraal staat.

PSX_20260504_080936.jpg

Fiets klem onder bedrijfsbus na aanrijding in Krispijn

Een fietser is maandagochtend in botsing gekomen met de bestuurder van een bedrijfsbusje in Dordrecht. De vrouw die werd aangereden is ter plekke nagekeken door ambulancepersoneel.