Dordrecht, Netherlands

Wat doet Dordrecht tegen armoede

Op een bijeenkomst in De Buitenwacht komt wethouder Peter Heijkoop op woensdag 17 oktober vertellen hoe de stand van zaken is bij de armoedebestrijding in Dordrecht.
Gert van der Steen | 11 oktober 2018 12:27 | Aangepast op 11 oktober 2018 12:27
De bijeenkomst met politici, ambtenaren, organisaties en bewoners wordt georganiseerd door het Platform tegen Armoede. De avond staat in het teken van het bieden van perspectief.


In Dordrecht is nog steeds veel armoede. Dat uit zich in de vorm van uitsluiting, omdat er niet kan worden deelgenomen aan sport, schooluitjes. Maar ook in slechtere gezondheid, bijv. door minder tandartsbezoek.


Bij een verkiezingsbijeenkomst in februari van dit jaar verklaarden alle politici eenstemmig dat armoedebestrijding de hoogste prioriteit heeft. Wethouder Peter Heijkoop komt nu uitleggen wat er van alle afspreken terecht gekomen is. Hij vertelt wat de Haagse werkelijkheid overdit onderwerp is en wat dat in de echte werkelijkheid voor de financiële armslag van de mensen in de Drechtsteden betekent. Dat gaat gebeuren om 17.30 uur.


Om 15.00 uur begint de bijeenkomst met de opening door Riet Duijkers, voorzitter van het Platform tegen Armoede. Daarna wordt er met ambtenaren en organisaties gepraat. Na de inleiding van Heijkoop wordt er gegeten. Vervolgens wordt het gesprek tot 21.30 uur weer voortgezet.

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Zonder auto tóch door de milieustraat dankzij Conny: ‘Ik ben intens blij’

De Dordtse milieustraat is toegankelijk gemaakt voor bewoners zónder auto. En dat allemaal dankzij e...

Watertoren krijgt cultureel café: ‘Dit is een hele toffe locatie’

De watertoren van Zwijndrecht zal vanaf komend najaar publiek toegankelijk worden, met de mogelijkhe...

Leren lezen met Aap, Noot, Mies? 'Ik moest vaak nablijven!'

Een nieuwe tentoonstelling in het Nationaal Onderwijsmuseum plaatst Cornelis Jetses in de schijnwerp...

Buurman schiet te hulp bij beginnende woningbrand

Bij een huis in Ridderkerk heeft maandagmiddag korte tijd brand gewoed. De bewoners waren op dat mom...

Dagenlang geen treinverkeer op MerwedeLingelijn

Op de MerwedeLingelijn tussen Dordrecht en Geldermalsen rijden van woensdag 23 juli tot en met zonda...

Meer cruises op komst, maar: ‘We zijn niet alleen een parkeerplaats voor de molens’

De gemeente Dordrecht gaat in zee met cruiseschipmaatschappij Viking om meer riviercruiseschepen naa...