Dordrecht, Netherlands

Wat doet Dordrecht tegen armoede

Op een bijeenkomst in De Buitenwacht komt wethouder Peter Heijkoop op woensdag 17 oktober vertellen hoe de stand van zaken is bij de armoedebestrijding in Dordrecht.
Gert van der Steen | 11 oktober 2018 12:27 | Aangepast op 11 oktober 2018 12:27
De bijeenkomst met politici, ambtenaren, organisaties en bewoners wordt georganiseerd door het Platform tegen Armoede. De avond staat in het teken van het bieden van perspectief.


In Dordrecht is nog steeds veel armoede. Dat uit zich in de vorm van uitsluiting, omdat er niet kan worden deelgenomen aan sport, schooluitjes. Maar ook in slechtere gezondheid, bijv. door minder tandartsbezoek.


Bij een verkiezingsbijeenkomst in februari van dit jaar verklaarden alle politici eenstemmig dat armoedebestrijding de hoogste prioriteit heeft. Wethouder Peter Heijkoop komt nu uitleggen wat er van alle afspreken terecht gekomen is. Hij vertelt wat de Haagse werkelijkheid overdit onderwerp is en wat dat in de echte werkelijkheid voor de financiële armslag van de mensen in de Drechtsteden betekent. Dat gaat gebeuren om 17.30 uur.


Om 15.00 uur begint de bijeenkomst met de opening door Riet Duijkers, voorzitter van het Platform tegen Armoede. Daarna wordt er met ambtenaren en organisaties gepraat. Na de inleiding van Heijkoop wordt er gegeten. Vervolgens wordt het gesprek tot 21.30 uur weer voortgezet.

Lees ook

Zaterdag in Studio De Witt: buitenkunstwerken en de Rode Lijn

Deze zaterdag brengt Studio De Witt een nieuwe spraakmakende uitzending vol historie, cultuur en pol...

Grote opkomst verwacht voor Rode Lijn-demonstratie: ‘Het leeft echt in Dordrecht’

Een symbolische rode lijn trekt zondagmiddag door de Dordtse binnenstad. De demonstratie is een reac...

'Kattukker' Kuijt wordt een Schapekop: hoe Katwijk reageert op de overstap

Dirk Kuijt wordt de nieuwe hoofdtrainer van FC Dordrecht. Om erachter te komen wie we precies binnen...

Op Pad Met Ad op TV: ondernemers-BBQ trekt ook ondernemende burgemeester aan

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad bezoekt presentator Ad van den Herik de jaarlijkse Dordt...

Burgemeester Molenlanden sluit woning vanwege grote hoeveelheid harddrugs

De Molenlandse burgemeester Theo Segers heeft donderdag een woning aan de Dr. Gravemeijerstraat in G...

Paard van Sinterklaas zakt door z'n benen, eigenaar krijgt taakstraf voor dierenmishandeling

Tijdens de Sinterklaasintocht van 2022 in Dordrecht zakte het paard van Sinterklaas letterlijk door ...