gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wat is het geheim van de Krommedijk in 2022? 'Het is ons huis, dat willen we verdedigen'

d0e6085fbac2f324f3bc908349844537

Zes wedstrijden speelde FC Dordrecht in 2022 aan de Krommedijk. Vier keer winst, twee keer gelijk en nul nederlagen. Wat is het geheim van het eigen Riwal Hoogwerkers Stadion? “Het is ons huis, dat willen we verdedigen”, analyseert trainer Michele Santoni na de 3-1 overwinning op ADO Den Haag vrijdagavond.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Met een lach op het gezicht meldde Santoni zich bij de pers na volgens hem ‘de mooiste overwinning van het jaar voor het team’. En dat komt niet door het verleden van de oefenmeester bij de Hagenezen, “maar puur vanuit voetbal.”

Santoni zag zijn ploeg sterk uit de kleedkamer komen na rust. In de daaropvolgende tien minuten wisten buitenspelers Christian Conteh en Jacky Donkor het net te vinden en dat legde de basis voor de daverende verrassing vrijdagavond.
4abb1957cbc8131ec40a19a42dfd1498
“Een lesje modern voetbal”, vat Santoni het duel samen. “Weten wat de kracht van de tegenstander is, het goed dichthouden. Bij vlagen counteren, bij vlagen balbezit houden en misschien hadden we er nog meer kunnen scoren.”

Mannes
Een van de uitblinkers aan Dordtse zijde was Ruggero Mannes. De 1-0 kwam uit een voorzet van de rechtsback die door ADO-middenvelder Dhoraso Klas in eigen doel werd gekopt.

“Heerlijk, vooral na vorige week (waarin FC Dordrecht met 1-0 verloor van Telstar). Deze hebben we gewonnen, dat voelt lekker. We hebben als team gestreden en ik denk dat dat het belangrijkste was.”
En zo zijn de Schapekoppen nog altijd ongeslagen aan de Krommedijk in 2022. Wat is het geheim? Santoni: “De fans hebben zeker een belangrijke rol. Als je ziet hoe het publiek tekeer gaat als je zo speelt, dat geeft zeker een boost.”

Door de overwinning stijgt FC Dordrecht naar de zestiende plek in de Keuken Kampioen Divisie. Komende vrijdag staat opnieuw een thuisduel op de planning. Dan is FC Eindhoven – opnieuw een promotiekandidaat – te gast.
2de220ef5e7fc88623877276696078cf

Lees meer over:

Lees ook

PSX_20260529_191757

Onweer legt levenswerk van familie in de as, maar gezin krijgt volop steun: 'We gaan zeker terug'

Slechts één bliksemslag legde de woning en het levenswerk van de familie Brand in de as. Anderhalve week na de brand in Bleskensgraaf kunnen Jaap en Marina het nog steeds niet geloven. Toch zegt het stel vooral dankbaar te zijn, ondanks het verlies van hun huis: "De hulp die we krijgen is met geen pen te beschrijven."

IMG_7319

Wat heeft Ars in zijn mars bij FC Dordrecht? Buitenspelers en backs bovenaan wensenlijst

Sjoerd Ars is begonnen als technisch manager van FC Dordrecht. In een kennismaking blikt de 42-jarige Achterhoeker vooruit op de transferzomer, spreekt hij zijn doelstelling uit en maakt alvast bekend: aan de Krommedijk wordt komend seizoen ‘gewoon’ weer 4-3-3 gespeeld.

thumbjeeeeeeeee

Drukte in de stad, waar iedereen geniet van Dordt in Stoom: ‘Zeer nostalgisch’

Het is warm en druk in de binnenstad, maar tienduizenden mensen genieten zaterdag met volle teugen van Dordt in Stoom. Waar de ene bezoeker meermaals heen en weer gaat met de stoomtrein, vergaapt de ander zich aan alle stoommachines of decennia oude bussen. “Wat je ruikt, wat je ziet: het zijn echt herinneringen.”

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester Herman J. ontkent verzamelen kinderporno en ontucht: ‘Ik ben geen pedofiel’

De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J. ontkent kinderporno te hebben verzameld en ontucht te hebben gepleegd. Hij zei dat dinsdag tijdens een korte zitting op de rechtbank in Rotterdam.

Clip0015.MXF.00_38_46_30.Still001

Geen zerk of urn: laatste rustplaats in het groen op nieuw natuurbegraafpark

Begraafplaats Achterambacht opent op 6 juni zijn deuren voor bezoekers die het nieuwe natuurbegraafpark willen bezoeken. “Een ontwikkeling waarmee we ons aanpassen op veranderende wensen van inwoners en bijdragen aan een duurzame en toekomstgerichte invulling van begraafplaats Achterambacht", aldus de gemeente Hendrik-Ido-Ambacht.

lijnzaadstraatrotterdampolitie

Slachtoffer dodelijke woningbrand Rotterdam komt uit Zwijndrecht

De persoon die afgelopen zondag om het leven is gekomen bij een woningbrand in Rotterdam-Zuid, is een 44-jarige man uit Zwijndrecht. Dat heeft de politie bekend gemaakt. De politie doet nog onderzoek naar hoe hij om het leven is gekomen.