gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Wat wordt het stuk van het jaar

5d82b2a99c6960716577be17c858a850

Het Regionaal Archief doet ook dit jaar voor de vierde keer mee aan de verkiezing van het ‘Stuk van het Jaar’.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Het Regionaal Archief doet ook dit jaar voor de vierde keer mee aan de verkiezing van het ‘Stuk van het Jaar.


Het is een landelijk initiatief om de bekendheid met archieven te vergroten dat gekoppeld is aan de maand van de geschiedenis, oktober. Bij deze verkiezing is het thema ‘Opstand’.


In Dordrecht hebben zes medewerkers van het archief zes stukken voorgedragen in de voorverkiezing. Daaruit kan op zaterdag 16 juni, de Open Archiefdag, door het publiek een keus worden gemaakt welk stuk wordt ingezonden. De stukken zijn dan in het archief te zien en het publiek kan de voorkeur op een formulier noteren.

Lees ook

fotopersburobusink

Grote brand verwoest volkstuintjes, paard raakt gewond

Aan de Arie Schaapweg in Dordrecht is vrijdagochtend brand uitgebroken in een schuur. Daarbij kwam veel rook vrij. Inmiddels is de brand onder controle, maar nog niet volledig geblust.

IMG-20260804-WA0032

Man aangehouden in huis Zwijndrecht, nepwapen gevonden

Een man is maandagmiddag aangehouden in zijn huis in Zwijndrecht. Volgens de politie gebeurde dit na een conflict "waarbij een mogelijk vuurwapen werd gezien". Uiteindelijk bleek het om een nepwapen te gaan.

actie vrijeval1

Bungee en vrije val: Spannende nieuwe route in Dordts klimbos

Het klimbos in Dordrecht heeft een nieuwe route toegevoegd aan het park. De grijze route is het spannendste parkoers tot nu toe, met als hoogtepunten een stuiterende bungee en een vrije val naar beneden.

gertjanvanderlinden

Rolstoelbasketbalcoach Van der Linden ook internationaal permanent geschorst

Gertjan van der Linden uit Dordrecht heeft nu ook een permanente schorsing aan zijn broek gekregen van de internationale rolstoelbasketbalfederatie (IWBF) wegens schending van de ethische code.

knikkeren

Elise (19) is gekroond tot knikkerkoningin van Noordeloos: 'Daar zeg je geen nee tegen'

In Noordeloos barst deze vrijdagavond een jaarlijkse strijd los: het NK Kuiltje Knikkeren. Al decennialang een traditie in het dorp met heuze knikker-royalty. Elise (19) is dit jaar de knikkerkoningin. ''Dit vergeet ik nooit meer.''

Point Blur_Aug052026_153914

Harde klap op Hastingsweg, drie mensen naar het ziekenhuis

Drie mensen zijn woensdag gewond geraakt bij een aanrijding op de Hastingsweg in Dordrecht. De botsing gebeurde even na drieën.