Dordrecht, Netherlands

Water past bij Albatros

Basisschool De Albatros wil in de lunchpauze vanaf nu alleen nog water drinken. Daarmee volgt ze het advies van het Voedingscentrum op.
Gert van der Steen | 18 augustus 2016 12:06 | Aangepast op 18 augustus 2016 12:06
De Albatros is een Doe ff Gezond school en wil de zoete drankjes uitbannen. Frisdrank bevat veel suiker en er zijn al veel zorgen over het overgewicht van de jeugd. Dit besluit wordt feestelijk bekrachtigd met een waterdrinkwedstrijd tussen de klassen met rietjes van een meter. Die gaat op maandag 22 augustus om 11.00 uur van start. Mascotte Evi van waterbedrijf Evides is daar ook bij.

Zo’n kleine 100 scholen hebben hetzelfde besluit genomen, maar dat is nog maar 1% van het totale aantal basisscholen in Nederland.

Meest gelezen

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

Redactie Streek 56 | 24 nov 2025 15:00

Lees ook

Deze kids doen wintersport perfect na en winnen exclusief interview met shorttrackers

De schooldag begon dinsdag voor groep acht van OBS Dubbeldam niet in de schoolbanken, maar lang de i...

Mishandeling de druppel voor gemeente: extra beveiligers ingezet bij winkelcentra

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht zet in december vier extra beveiligers in bij de vier winkelcentra i...

Brug over de Noord komend weekend toch niet dicht

De Brug over de Noord blijft in het weekend van 28 november tot 1 december toch open voor al het weg...

FC Dordrecht verrast met zege in kletsnat Kerkrade: ‘Hard voor gevochten’

Effectiviteit in de afronding bezorgde FC Dordrecht dinsdagavond een zege bij Roda JC: 1-2. Trainer ...

Onderzoek naar mogelijk racistische geluiden richting FC Dordrecht-doelman

Roda JC doet onderzoek naar mogelijke racistische uitlatingen van de eigen aanhang richting FC Dordr...

Erfgoedspektakel laat Biesboschhal dit weekend klinken als nooit tevoren

Hoe klinkt maritiem erfgoed als je het laat spreken? Dat is de centrale vraag tijdens een bijzonder ...