gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Waterbus wint Dutch Design Award

f236ec3699356ba891f070dfcd6fc477

De nieuwe Waterbus is in de prijzen gevallen. Het ontwerp dat officieel de Damen Waterbus 2907 E3 heet, kreeg een Dutch Design Award (G100). De G100 vertegenwoordigt de top 100 productontwerpen in Nederland.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De Dutch Design Awards worden toegekend aan producten en oplossingen die relevant, innovatief en/of origineel zijn, en uitzonderlijk goed ontworpen in Nederland door een Nederlandse ontwerper of voor een Nederlands bedrijf, en die in de afgelopen twee jaar op de markt zijn gebracht. De nieuwe Waterbus voldoet prima aan die criteria. Het schip is elektrisch en bij het ontwerp is rekening gehouden met de wensen van de passagiers.

“Met de Damen Waterbus 2907 E3 is de reis even belangrijk als de bestemming”, laat de jury weten. “Het schip is ontworpen om de best mogelijke ervaring in het openbaar vervoer over water te bieden - voor elk type passagier. Dit is een schip voor de volgende generatie, waarbij innovatie en milieubewuste materialen zorgvuldig zijn toegepast om een duurzame manier van reizen te garanderen die geschikt is voor de toekomst.”

De Waterbus 2907 E3 is ontworpen door Damen Shipyards Group en KesselsGranger, voor exploitatie in de regio Dordrecht-Rotterdam, als onderdeel van de Waterbusdienst. "Traditioneel gaat het bij openbaar vervoer om van A naar B te komen”, legt James Granger van KesselsGranger uit. “De Waterbus voegt daar iets aan toe. Het is een ervaring waar mensen van houden. Ze zien de omgeving vanuit een ander perspectief. Het is een heel ontspannend schip om op mee te varen en het biedt echt rust."

De Waterbus is geschikt voor forenzen en toeristen. Zo zijn er werkplekken aan boord, kunnen fietsen worden meegenomen, maar is er ook een grote loungebank in het midden van het schip geplaatst. Vanaf die plek kun je, dankzij de grote ramen die over de hele lengte van het schip zijn geplaatst, de omgeving goed bekijken. De bank heeft uitsparingen voor kinderwagens, wandelwagens en rolstoelen.

Aan de binnenkant is er vooral gebruik gemaakt van gerecyclede materialen. Zo is een deel van de vloer gemaakt van oude visnetten en kunnen de stoeltjes makkelijk terug naar de fabrikant als er iets aan mankeert.

De Waterbus wordt, samen met andere prijswinnaars, gepresenteerd tijdens de Dutch Design Week in Eindhoven, die deze week plaatsvindt.

RTV Dordrecht voer in april mee, toen het nieuwe ontwerp werd gepresenteerd. Bekijk hier onze reportage.

Lees meer over:

Lees ook

OPMA Vita Kovalenko

Op Pad Met Ad: over vrijheid versus onderdrukking in Oekraïne

De oorlog in Oekraïne die Europa vier jaar geleden overviel, is het onderwerp van een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad. Schrijfster Vita Kovalenko neemt presentator Ad van den Herik mee door de geschiedenis en de toekomst van het land. Ze laat zien dat de strijd om vrijheid en eigenheid iets is dat al vele honderden jaren door haar thuisland wordt gestreden.

credit Renzi Wolf Dordrecht furries furry

Tientallen furries bezoeken Dordt: plannen voor meer activiteiten

Er zijn plannen voor meer furry-evenementen in Dordrecht. Een eerste poging om in de stad een furry walk te houden werd door regen afgelast, maar afgelopen weekend genoten tientallen in dierenpakken verkleedde mensen van een tochtje door de binnenstad. En daar blijft het dus niet bij.

jeugdlintjealb

Hardinxveld-Giessendam roept jeugdlintje in het leven

De gemeenteraad van Hardinxveld-Giessendam heeft een motie om een jeugdlintje in te stellen, unaniem aangenomen. Het lintje is bedoeld voor kinderen en jongeren in de gemeente die zich op een bijzondere manier inzetten voor de samenleving en zou in november 2027 voor het eerst uitgereikt moeten worden.

studiodewitt

Zaterdag in Studio De Witt: Indorock, Dordt in Stoom en formatieprocessen

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met de initiatiefnemers van het vinylproject Indorock. Hij duikt met hen in de rijke muzikale geschiedenis.

autobranden reeks

onderzoek

Politie vraagt om hulp: wees alert op autobranden

In het onderzoek naar de reeks autobranden die sinds begin dit jaar Dordrecht treft, roept de politie hulp in van inwoners. Ondanks onderzoek is nog niet duidelijk of er sprake is van één of meerdere daders, en of de branden met elkaar te maken hebben of niet. “De politie kan tips en informatie van omwonenden goed gebruiken.”

lijnbus waterpistool politie

Politie kamt streekbus uit na melding vuurwapen: reiziger heeft waterpistool bij zich

Een streekbus van Qbuzz is donderdagochtend stilgezet door de politie na een melding over een vuurwapen. Dat gebeurde onder het N3-viaduct bij de Overkampweg in Dordrecht. Er zou iemand in de bus gezien zijn met een pistool. Vervolgens is de bus helemaal leeggehaald en doorzocht.