gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Waterbus wordt schoner

De vloot van de Waterbus wordt verduurzaamd. De provincie Zuid-Holland heeft daarvoor een subsidie verleend van ruim 1,4 miljoen euro, waarvan de Drechtsteden €275.000 bijdraagt.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
De motoren van in totaal 6 schepen worden vervangen, waardoor de uitstoot van fijnstof met minimaal 90% en stikstofoxiden met minimaal 80% worden gereduceerd. Dit draagt bij aan de verbetering van de luchtkwaliteit. Het betreft de schepen die varen op de verbinding tussen Dordrecht en Rotterdam (lijn 20) en op de lijnen binnen de Drechtsteden.

Gedeputeerde Rik Janssen: “Gebruik van openbaar vervoer is op zichzelf al duurzaam. Na aanpassing van de Waterbus-vloot is het helemaal een duurzame keuze. Deze investering versterkt de functie van het openbaar vervoer en levert een positieve bijdrage aan de luchtkwaliteit.”


In het najaar wordt gestart met de ombouw van het eerste schip. . De overige schepen volgen in 2016. Door geleidelijke ombouw heeft de ombouw geen invloed op de dienstregeling.

Lees ook

GEEN UITZENDING TV nieuws.png

Storing: tijdelijk geen TV Dordrecht

Door een storing in de uitzendstraat in Hilversum is er momenteel geen televisie-uitzending mogelijk.

ARTIKELFOTO PATIENTEN.jpg

Patiënten reageren nuchter op hack ziekenhuisportaal: ‘Even terug in de tijd hè’

Hoewel het Albert Schweitzer ziekenhuis benadrukt dat er geen patiëngegevens zijn buitgemaakt tijdens een hack bij hun softwareleverancier, zorgt het incident voor wisselende reacties onder patiënten. Van gelatenheid tot zorgen over privacy: “Het is gewoon kut."

hiaenrid.png

criminaliteit

Meeste panden gesloten vanwege drugs, sluitingen na explosie neemt toe

Bij verreweg de meeste woningen en (bedrijfs)panden die worden gesloten door burgemeesters in onze streek, is drugs in het spel. Ook neemt het aantal sluitingen na een explosie toe. Dat blijkt uit onderzoek van Bureau Lokaal, een samenwerking tussen deze streekomroep, Rijnmond en andere streekomroepen uit de regio.

gertjanvanderlinden.png

Contactverbod oud-bondscoach rolstoelbasketbalsters na grensoverschrijdend gedrag

Gertjan van der Linden uit Dordrecht, voormalig bondscoach van de succesvolle Nederlandse rolstoelbasketbalsters, mag vijf jaar lang geen contact hebben met zeven speelsters die melding hebben gedaan van grensoverschrijdend gedrag van hem. Dat meldt de NOS.

willem zwijger school.png

Deze middelbare school gaat haar deuren sluiten

De locatie in Hardinxveld-Giessendam van het Willem de Zwijger College stopt ermee. De middelbare school kampt al langere periode met dalende leerlingaantallen, waardoor de locatie niet verantwoord open kan blijven. Huidige leerlingen hebben de keuze om naar een andere locatie in Papendrecht te gaan of zelf een andere school te zoeken.

Gemeenteraad Papendrecht_foto2 artikel.png

Advies verkenner kan prullenbak in: maand na verkiezingen nog geen zicht op coalitie Papendrecht

Het advies van verkenner John Bijl om in Papendrecht tot een kerncoalitie te komen van PVV, VVD en CDA, wordt door de gemeenteraad niet overgenomen. De bal ligt nu bij de VVD, die unaniem door de raad is aangewezen om het initiatief voor coalitievorming te nemen. Daarbij voorbijgegaan aan de grootste: de PVV.