gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Waterbushalte Stadswerven uit de dienstregeling

2092c780db1d556109c026279fc590fe

Per 1 oktober, als de winterdienstregeling ingaat, stopt Waterbus lijn 23 richting Sliedrecht niet meer bij de halte Stadswerven. Door de daling van het aantal reizigers hebben de gemeente Dordrecht en Waterbus besloten de halte op te heffen.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Per 1 oktober, als de winterdienstregeling ingaat, stopt Waterbus lijn 23 richting Sliedrecht niet meer bij de halte Stadswerven. Door de daling van het aantal reizigers en omdat de gemeente Dordrecht de grond rondom de halte nodig heeft voor het dempen van de noordelijke insteekhaven de gemeente met Waterbus besloten de halte op te heffen.

De terugloop van het aantal reizigers heeft alles te maken met het vertrek van de Ark van Noach begin 2016 en het sluiten van de campeerplaats begin juni van dit jaar. Door de werkzaamheden voor het gronddepot is de halte al enkele maanden minder makkelijk te bereiken.

De vervangende optie voor de reizigers die nog wel gebruik maken van lijn 23 kunnen vanaf 1 oktober opstappen bij de Merwekade. Deze halte is goed bereikbaar met de fiets of stadsbus 10.

In 2019 start de aanleg van de Prins Clausbrug. Deze brug voor langzaam verkeer verbindt het schiereiland Stadswerven-Noord en de Riedijkshaven met elkaar. Hierdoor is in de toekomst de halte Merwekade snel bereikbaar voor de bewoners van de Stadswerven.

Lees ook

foto

Vrachtwagens botsen op A16, automobilisten negeren rode kruizen

Twee vrachtwagens zijn woensdagochtend gebotst op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Door het ongeluk staat verkeer tussen Dordrecht en Rotterdam in de file.

fotoartikelwinkelsluiting

Coalitie houdt vast aan zondagse openingstijden: winkels blijven dicht tot de middag

Winkels in Dordrecht mogen voorlopig niet eerder open op zondagochtend. Tijdens een debat in de gemeenteraad lag deze week een voorstel op tafel om winkels vanaf 10.00 uur de mogelijkheid te geven open te gaan. Die situatie blijft voorlopig ongewijzigd: de coalitiepartijen houden vast aan de afspraken uit het coalitieakkoord.

gevangenisdordrecht

Saban S. (20) krijgt tbs na geweldsuitbarsting in Dordtse gevangenis

De rechtbank heeft een gedetineerde, die twee medewerkers van de gevangenis heeft mishandeld, tbs opgelegd. De geweldsdelicten gebeurde in PI Dordrecht. De man zit inmiddels al in een kliniek en gaat dus niet terug naar de cel.

oudekademuur

Vondst oude kademuur legt wegwerkzaamheden stil

Bij de herinrichting van de Spuiboulevard Oost in Dordrecht is onverwacht een oude kademuur aangetroffen. De werkzaamheden zijn daarom stilgelegd.

foto rb zwi

Ruzie om meisje mondt uit in bloedige mishandeling: ‘Die jongen moet voelen’

Een gezellige avond in het café eindigt voor een man met rake klappen en trappen. Zijn gezicht zit onder het bloed, ook loopt hij een dikke neus en overal schaafwonden op. Twee mannen uit Zwijndrecht lopen, onder meer door Snapchat-berichten, tegen de lamp. “Hij gaat dood vanavond.”

Webfoto mogelijkheid

Onbegrip over werkzaamheden N214, toch valt extra vertraging tot nu toe mee

Naast de werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug, zijn ook de werkzaamheden aan de iets verderop gelegen N214 in volle gang. In verschillende fases worden daar de wegen en fietspaden veiliger en beter gemaakt. Gevreesd werd voor enorme hinder, maar in de eerste fase valt dat vooralsnog relatief mee, ziet de provincie Zuid-Holland.