Dordrecht, Netherlands

Waterbushalte Stadswerven uit de dienstregeling

Per 1 oktober, als de winterdienstregeling ingaat, stopt Waterbus lijn 23 richting Sliedrecht niet meer bij de halte Stadswerven. Door de daling van het aantal reizigers hebben de gemeente Dordrecht en Waterbus besloten de halte op te heffen.
Dennis Koorevaar | 17 september 2018 13:10 | Aangepast op 17 september 2018 13:10
Per 1 oktober, als de winterdienstregeling ingaat, stopt Waterbus lijn 23 richting Sliedrecht niet meer bij de halte Stadswerven. Door de daling van het aantal reizigers en omdat de gemeente Dordrecht de grond rondom de halte nodig heeft voor het dempen van de noordelijke insteekhaven de gemeente met Waterbus besloten de halte op te heffen.

De terugloop van het aantal reizigers heeft alles te maken met het vertrek van de Ark van Noach begin 2016 en het sluiten van de campeerplaats begin juni van dit jaar. Door de werkzaamheden voor het gronddepot is de halte al enkele maanden minder makkelijk te bereiken.

De vervangende optie voor de reizigers die nog wel gebruik maken van lijn 23 kunnen vanaf 1 oktober opstappen bij de Merwekade. Deze halte is goed bereikbaar met de fiets of stadsbus 10.

In 2019 start de aanleg van de Prins Clausbrug. Deze brug voor langzaam verkeer verbindt het schiereiland Stadswerven-Noord en de Riedijkshaven met elkaar. Hierdoor is in de toekomst de halte Merwekade snel bereikbaar voor de bewoners van de Stadswerven.

Lees ook

Naar de film met je oude guldens: The Movies houdt ludieke actie

Wie nog een geeltje of snip op zolder heeft liggen, kan daar donderdag of vrijdag een filmkaartje bi...

Leve de Koning! Dit kun je dit jaar verwachten tijdens Koningsdag in Dordrecht

Van de Oranjemarkt tot de vuurwerkshow: Koningsdag wordt dit jaar weer als vanouds gevierd. Na twee ...

Formatiegesprekken Dordtse partijen afgerond

De gesprekken met alle 14 Dordtse fracties zijn inmiddels gevoerd. Informateur Pauline Bouvy-Koene i...

Dordtenaren met groene vingers gezocht die tuinmaatje willen worden

Het project ‘Sociaal Tuinieren’ is op zoek naar tuinmaatjes. Het project is een samenwerking tus...

Ruziemaker sloopt ruit van Krispijnse woning

Een man is woensdagmiddag flink tekeer gegaan bij een ruzie in een Krispijnse woning. Daarbij vernie...

Organisatie Rommeldam wordt overladen met spullen: "Er komt extra veel binnen door corona"

Er stonden zaterdagochtend flink wat auto's voor de (nieuwe) loods van Rommeldam. De jaarlijkse romm...