gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Waterbushalte Stadswerven uit de dienstregeling

2092c780db1d556109c026279fc590fe

Per 1 oktober, als de winterdienstregeling ingaat, stopt Waterbus lijn 23 richting Sliedrecht niet meer bij de halte Stadswerven. Door de daling van het aantal reizigers hebben de gemeente Dordrecht en Waterbus besloten de halte op te heffen.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Per 1 oktober, als de winterdienstregeling ingaat, stopt Waterbus lijn 23 richting Sliedrecht niet meer bij de halte Stadswerven. Door de daling van het aantal reizigers en omdat de gemeente Dordrecht de grond rondom de halte nodig heeft voor het dempen van de noordelijke insteekhaven de gemeente met Waterbus besloten de halte op te heffen.

De terugloop van het aantal reizigers heeft alles te maken met het vertrek van de Ark van Noach begin 2016 en het sluiten van de campeerplaats begin juni van dit jaar. Door de werkzaamheden voor het gronddepot is de halte al enkele maanden minder makkelijk te bereiken.

De vervangende optie voor de reizigers die nog wel gebruik maken van lijn 23 kunnen vanaf 1 oktober opstappen bij de Merwekade. Deze halte is goed bereikbaar met de fiets of stadsbus 10.

In 2019 start de aanleg van de Prins Clausbrug. Deze brug voor langzaam verkeer verbindt het schiereiland Stadswerven-Noord en de Riedijkshaven met elkaar. Hierdoor is in de toekomst de halte Merwekade snel bereikbaar voor de bewoners van de Stadswerven.

Lees ook

riversidecarclassic25

Kinderen mogen meerijden in klassieke auto's bij Riverside Car Classic

De Riverside Car Classic gaat zaterdag voor de achtste keer van start. Dit evenement, waarbij zo’n 40 klassieke auto’s meedoen, start langs de Oude Maas aan de Laan der Verenigde Naties bij Ames Cupra. Aan het eind van de route mogen ook kinderen instappen.

kelvinring44

Op deze plek gaat Alblasserdam Oekraïners opvangen

De gemeente Alblasserdam gaat 105 vluchtelingen uit Oekraïne opvangen in een pand aan de Kelvinring. De locatie dient ter vervanging van de opvanglocatie in de Jozuakerk, waar sinds mei 2022 enkele jaren mensen werden opgevangen.

dordtinstoom2026

Zondag op TV Dordrecht: terugblik Dordt in Stoom 2026

Nu de zomervakantie voorbij is en ook de zomerevenementen-periode in stad en streek langzaam op zijn eind loopt, is deze zondag nog een keer onze speciale uitzending over een van de grootste evenementen van eerder dit jaar te zien: Dordt in Stoom 2026.

archieffotopolitie

Explosie in Arkel, huis raakt beschadigd

Bij een huis in Arkel is in de nacht van woensdag op donderdag een explosie geweest. Er is nog niemand aangehouden, meldt de politie.

a16 ongleuk 16 sept 26

Inboedel caravan op A16: lange tijd drie rijstroken dicht en flinke vertraging

Een ongeval met een vrachtwagen en een caravan zorgde woensdagmiddag voor flinke verkeersproblemen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Rond 15:10 uur werd de weg weer vrijgegeven.

FOTOTHUMB ARTIKEL WEBSITE

Werkzaamheden Papendrechtsebrug op schema, ondanks zomerhitte

De werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug lopen vooralsnog allemaal op schema, ondanks een hitteprotocol dat de afgelopen maand op sommige dagen ingelast moest worden. De sloopfase is de komende maand nog in volle gang, daarna kan het opbouwen van de brugkelder beginnen.