gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Waterbushalte Stadswerven uit de dienstregeling

2092c780db1d556109c026279fc590fe

Per 1 oktober, als de winterdienstregeling ingaat, stopt Waterbus lijn 23 richting Sliedrecht niet meer bij de halte Stadswerven. Door de daling van het aantal reizigers hebben de gemeente Dordrecht en Waterbus besloten de halte op te heffen.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Per 1 oktober, als de winterdienstregeling ingaat, stopt Waterbus lijn 23 richting Sliedrecht niet meer bij de halte Stadswerven. Door de daling van het aantal reizigers en omdat de gemeente Dordrecht de grond rondom de halte nodig heeft voor het dempen van de noordelijke insteekhaven de gemeente met Waterbus besloten de halte op te heffen.

De terugloop van het aantal reizigers heeft alles te maken met het vertrek van de Ark van Noach begin 2016 en het sluiten van de campeerplaats begin juni van dit jaar. Door de werkzaamheden voor het gronddepot is de halte al enkele maanden minder makkelijk te bereiken.

De vervangende optie voor de reizigers die nog wel gebruik maken van lijn 23 kunnen vanaf 1 oktober opstappen bij de Merwekade. Deze halte is goed bereikbaar met de fiets of stadsbus 10.

In 2019 start de aanleg van de Prins Clausbrug. Deze brug voor langzaam verkeer verbindt het schiereiland Stadswerven-Noord en de Riedijkshaven met elkaar. Hierdoor is in de toekomst de halte Merwekade snel bereikbaar voor de bewoners van de Stadswerven.

Lees ook

Explosie Doctor Boutensstraat ZWI (Busink)

Zwijndrechtenaar aangehouden voor explosie, politie onderzoekt verband

De politie heeft een 18-jarige man uit Zwijndrecht aangehouden in verband met een explosie aan de Doctor Boutensstraat in Zwijndrecht. Het is de tweede van de drie explosies die in een week tijd in Zwijndrecht plaatsvond. De politie onderzoekt of er een verband is.

yv20261024A1C09652

Onmachtig FC Dordrecht onderuit tegen VVV-Venlo: 2-4

FC Dordrecht heeft de winnende start van de tweede periode een dramatisch vervolg gegeven. In eigen huis was de ploeg kansloos tegen VVV-Venlo, de nieuwe nummer twee van de Keuken Kampioen Divisie: 2-4.

halloweenfeest verstoord website

Halloweenfeest verstoord door vuurwerkgooiers: politie grijpt in

Tijdens een halloweenfeest in de wijk Oostpolder in Papendrecht is zaterdag illegaal vuurwerk afgestoken door groepen jongeren. De politie moest ter plaatse komen om de rust terug te brengen. De jongeren renden naar een andere straat, waar de politie met wapenstokken moest optreden.

PSX_20261022_083804

SGP stelt vragen over blokkade Fokker, burgemeester reageert

De SGP in Papendrecht wil opheldering over de blokkade van vliegtuigbouwer Fokker door tientallen pro-Palestijnse activisten op donderdag. De partij heeft schriftelijke vragen gesteld over de politie-inzet, mogelijke vervolging van actievoerders en de afhandeling van eerdere acties bij het bedrijf.

WhatsApp Image 2026-10-09 at 10.02.28

Jamai van den Herik opnieuw naar WK darts: ‘Kwamen best wat emoties uit’

Jamai van den Herik gaat opnieuw naar het WK darts. In een weekend met goede resultaten, maar vooral een spannende ontknoping kwalificeerde de Alblasserdammer zich voor de jaarlijkse heilige graal in de dartsport. “Ik plofte in bed en werd er emotioneel van.”

Rita en Els foto 2

Rita (73) en Els (68) hebben misschien wel het mooiste uitzicht op de afgesloten brug

Vanaf hun balkon hebben Rita van Zelm (73) en Els Alderlieste (68) misschien wel het meest spectaculaire uitzicht op alles wat er rondom de werkzaamheden van de Papendrechtsebrug gebeurt. Zij zijn bewoners van appartementencomplex Huys de Merwede in Papendrecht, pal aan de rivier.