gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Waterpaspoort voor kinderen

Bij Duurzaamheidscentrum Weizigt wordt op woensdag 8 juli om 14.00 uur het eerste waterpaspoort uitgerijkt aan wethouder Rik van der Linden, die het natuurlijk gelijk weer doorgeeft aan een kind.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Het waterpaspoort wordt uitgegeven door het Erfgoedhuis om het bezoek aan erfgoedinstellingen in de Waterdriehoek te stimuleren. Kinderen krijgen bij elk bezoek aan één van de deelnemers een stempel en kunnen zo Waterschout worden. Als ze aan het eind van het jaar het paspoort insturen krijgen ze een leuke attentie.


De deelnemers zijn het Nationaal Onderwijsmuseum, de Grote Kerk in Dordt, het Dordrechts Museum, het Hof en het Huis van Simon van Gijn, de Dijksynagoge, het Nationaal Baggermuseum, bezoekerscentrum De Biesbosch, de Molens van Kinderdijk, Huis van Zessen, De Waterbus, Duurzaamheidscentrum Weizigt, Museum Dorpsbehoud in Papendrecht, Korenmolen Kijk over den Dijck, het Binnenvaartcentrum, de Forellenvisvijver in Zederik en het Dordts Patriciërshuis.

Lees ook

nk20260905NKS02061

Verre uitwedstrijd voor FC Dordrecht in eerste ronde KNVB Beker

FC Dordrecht neemt het in de eerste ronde van de KNVB Beker op tegen derdedivisionist SC Genemuiden. De Dordtenaren kwamen vrijdag als laatste uit de koker tijdens de loting in het ESPN-programma De Voetbalkantine.

Wim van der Kruijff toeslagen

‘Oh nee hè, niet weer’: voorzitter GR Sociaal geschrokken van mogelijke fraude

“Oh nee hè, niet weer”, dacht voorzitter van GR Sociaal Wim van der Kruijff toen hij te horen kreeg dat er mogelijk miljoenenfraude was gepleegd. Dat gebeurde binnen het team dat inwoners ondersteunt die zijn getroffen door de toeslagenaffaire. Woensdag werd bekend dat als gevolg hiervan twee werknemers, van wie één vaste kracht, zijn ontslagen.

archieffotopolitie

Zwijndrechtenaar (19) vast na schietpartij op festival

De politie heeft zondag een 19-jarige man uit Zwijndrecht opgepakt vanwege een schietpartij in Amsterdam op zaterdagavond. Daarbij raakten twee mensen gewond.

vrachtwagena27

Bizarre situatie op Merwedebrug: vrachtwagen rijdt op fietspad naar de overkant

Je denkt dat je alles inmiddels wel hebt meegemaakt rond de Merwedebrug op de A27 bij Gorinchem. Maar het kan blijkbaar nog gekker, meldt Rijnmond. Terwijl zware vrachtwagens vanwege de slechte staat van de brug niet meer over de rijbaan mogen, rijdt er nu doodleuk een vrachtwagen over het fietspad.

pixabayrijnmond

Met 'silent nooddisco' voorbereiden op een overstroming: 'Feestje met een knipoog'

Honderd mensen die met een koptelefoon op door een noodsituatie worden geleid. Het klinkt misschien niet direct als een feestje, maar tijdens Festival Voor de Vloed in Dordrecht gebeurt het echt. De ‘silent nooddisco’ is een van de opvallendste onderdelen van een festival dat Dordtenaren bewust wil maken van iets wat in het dagelijks leven gemakkelijk wordt vergeten: de stad leeft al eeuwen met de dreiging van het water.

aiboeken

AI-bedrijven kopen boekwinkel van Nancy leeg: 'Deze boeken gaan door de shredder'

Tweedehandsboekhandelaar Nancy Schot uit Hendrik-Ido-Ambacht verkocht jarenlang vooral aan liefhebbers uit de buurt. Tegenwoordig stuurt ze duizenden bestellingen naar de Verenigde Staten. Haar oude boeken worden namelijk gebruikt om AI-modellen te trainen: “Het is goede handel, maar de boeken gaan op deze manier wel verloren.”