gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Waterpaspoort voor kinderen

Bij Duurzaamheidscentrum Weizigt wordt op woensdag 8 juli om 14.00 uur het eerste waterpaspoort uitgerijkt aan wethouder Rik van der Linden, die het natuurlijk gelijk weer doorgeeft aan een kind.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Het waterpaspoort wordt uitgegeven door het Erfgoedhuis om het bezoek aan erfgoedinstellingen in de Waterdriehoek te stimuleren. Kinderen krijgen bij elk bezoek aan één van de deelnemers een stempel en kunnen zo Waterschout worden. Als ze aan het eind van het jaar het paspoort insturen krijgen ze een leuke attentie.


De deelnemers zijn het Nationaal Onderwijsmuseum, de Grote Kerk in Dordt, het Dordrechts Museum, het Hof en het Huis van Simon van Gijn, de Dijksynagoge, het Nationaal Baggermuseum, bezoekerscentrum De Biesbosch, de Molens van Kinderdijk, Huis van Zessen, De Waterbus, Duurzaamheidscentrum Weizigt, Museum Dorpsbehoud in Papendrecht, Korenmolen Kijk over den Dijck, het Binnenvaartcentrum, de Forellenvisvijver in Zederik en het Dordts Patriciërshuis.

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: het Zuigkwintet

In een nieuwe aflevering van Studio De Witt staat zaterdag theatervoorstelling 'De Stem van Dordt' centraal. De voorstelling is van het Dordtse gezelschap Het Dordts Zuigkwintet.

Foto artikel

Gondelvaart viert jubileum: 'Je weet niet wat je ziet’

Giessen-Oudekerk maakt zich op voor de veertigste editie van de gondelvaart. Aanstaande zaterdag zullen om 19.00 uur de eerste gondels gaan varen, met verschillende grote en kleine vaartuigen. “Ik ben echt door de gondelvaart gegrepen”, zegt Corrie van Rijswijk, die zelf ook meevaart.

grote kerk benefiet concert

Benefietconcert groot succes voor restauratie glas-in-lood ramen

Het benefietconcert in de Grote Kerk voor de restauratie van de glas-in-loodramen heeft zeker 10.000 euro opgeleverd. Met hulp van het Dordtse Orkest, Werkgroep Muziek en andere horeca organiseerden de Vrienden van de Grote Kerk afgelopen zaterdag het concert.

arkelrechtbank

OM eist 17,5 jaar gevangenisstraf tegen vermoedelijke veiligheidschef van IS uit Arkel

De verdachte zelf ontkent. Maar volgens het Openbaar Ministerie is er genoeg bewijs dat een 41-jarige man uit Arkel tussen 2014 en 2018 een prominente rol speelde bij het schrikbewind van IS in Syrië. Hij zou daarom 17,5 jaar de cel in moeten.

Overval Kruidvat Kerkbuurt Sliedrecht

Gewapende overval op winkel, 17-jarige verdachte aangehouden

Aan de Kerkbuurt in Sliedrecht heeft dinsdagavond een gewapende overval met een mes plaatsgevonden. Dit gebeurde rond 17.30 uur bij een vestiging van de Kruidvat.

foto artikel vuilnisvrouw

Met een grote vrachtwagen door kleine straatjes rijden: Janus doet het voor HVC

Gemiddeld één keer per week wordt in onze streek het ondergrondse afval opgehaald. Met een enorme vuilniswagen trotseert Janus Confurius dagelijks de smalle straatjes van de Dordtse binnenstad. Monique trekt het felgele HVC-hesje aan en rijdt een stuk met Janus mee.