gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Waterschap en Elly Meijer-Pietersen in Studio De Witt

3d14685c063528561b74fb0e9ba7f2a1

Studio De Witt behandelde 16 maart de waterschapsverkiezingen en genomineerde voor dochter van Dordrecht Elly Meijer-Pietersen.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Waterschap

Twintig maart zijn de Waterschapsverkiezingen en provinciale Statenverkiezingen. Het Waterschap, onder meer verantwoordelijk voor water en dijken mag zich nog voor de gemiddelde Nederlander in een zeker onbekendheid hullen. Presentator Ben Corino had een gesprek met kandidaten Theo Oostenrijk CDA, Bert Staat SGP en Anne Mollema van Water Natuurlijk over de zin van deze verkiezingen.



Elly Meijer-Pietersen

Begin jaren tachtig-1982- kwam Elly Meijer-Pietersen voor het CDA in de Dordtse gemeenteraad. Zij stond bekend als een sterke, katholieke, geëmancipeerde vrouw die zonder veel woorden aan die kenmerken te wijden zich inzette voor een betrouwbaar openbaar bestuur en voor een respectvolle omgang met de Dordtse bevolking.


Zij trad als raadslid af in 1998. Maakte een roerige periode in de Dordtse politiek mee met de verontreinigde grond in de woonwijk op de Staart die al snel de naam Gifwijk kreeg maar ook met de stort van de verontreinigde havenslib grond in de Derde Merwedehaven.


Deze week nomineerde de Dordtse CDA afdeling de nu 87 jarige Elly Meijer voor als Dochter van Dordrecht, als een onderscheidende sterke vrouw die zich heeft ingezet voor de stad en de bevolking. Voor Studio De Witt had Ben Corino een interview met de tegenwoordig in Den Haag wonende Elly Meijer.

Lees ook

staatsloterijpexels

Inwoner Hardinxveld-Giessendam wint 1 miljoen euro

Een inwoner van Hardinxveld-Giessendam is in de prijzen gevallen bij de Staatsloterij. De gelukkige winnaar kocht online een lot, waar de prijs van 1 miljoen euro op is gevallen.

foto daniel militair

Laatste rustplaats voor oorlogsheld Daniël; een verhaal dat voortleeft

Na drie begrafenissen ligt oorlogsheld Daniël van der Munnik op zijn laatste rustplaats. Maandag is de gesneuvelde soldaat op het ereveld van de Essenhof in Dordrecht met militaire eer herbegraven. De dappere dienstplichtige sneuvelde op 10 mei 1940, tijdens de eerste Duitse aanvallen op ons land.

misbruik ter illustratie Pexels

Man moet cel in voor verkrachting van weggelopen meisje (17) uit instelling: ‘Kwalijk dat u zichzelf als slachtoffer ziet’

De rechter in Rotterdam heeft de 40-jarige M.K. veroordeeld voor de verkrachting van een 17-jarig meisje dat was weggelopen uit een gesloten inrichting in Sliedrecht. Hij krijgt een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

priveviarijnmond

Voorzitter stichting steekt tienduizenden euro’s in eigen zak: boeren en dove mensen de dupe

De oud-voorzitter van de stichting Stedenband Dordrecht-Bamenda heeft meer dan 40.000 euro van de bankrekening gebruikt voor zichzelf en haar familie. Zij moet van de rechter het geld terugbetalen. De stichting is ernstig gedupeerd. Projecten om boeren en dove mensen te helpen liggen al geruime tijd stil.

78004c49-bc3b-3485-973a-8b6b641aba25

Petra (49) is eenzaam en begint stiekem een erotische relatie met een patiënt

Petra bedrijft de liefde met een kwetsbare patiënt in de zorginstelling waar ze werkt. Op papier is ze een seksueel roofdier, dat misbruik maakt van haar positie. Maar klopt dat ook met de realiteit?

scheepvaartbegeleiding

Toch wél scheepvaartbegeleiding in de nacht ondanks personeelstekort

Schepen in en om Dordrecht worden voorlopig toch ook in de nacht begeleid. Rijkswaterstaat zou de nachtelijke scheepvaartbegeleiding vanuit de Verkeerscentrale Dordrecht vanaf 15 september schrappen vanwege aanhoudende personeelstekorten, maar heeft nu een alternatief gevonden.