gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Waterschap en Elly Meijer-Pietersen in Studio De Witt

3d14685c063528561b74fb0e9ba7f2a1

Studio De Witt behandelde 16 maart de waterschapsverkiezingen en genomineerde voor dochter van Dordrecht Elly Meijer-Pietersen.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Waterschap

Twintig maart zijn de Waterschapsverkiezingen en provinciale Statenverkiezingen. Het Waterschap, onder meer verantwoordelijk voor water en dijken mag zich nog voor de gemiddelde Nederlander in een zeker onbekendheid hullen. Presentator Ben Corino had een gesprek met kandidaten Theo Oostenrijk CDA, Bert Staat SGP en Anne Mollema van Water Natuurlijk over de zin van deze verkiezingen.



Elly Meijer-Pietersen

Begin jaren tachtig-1982- kwam Elly Meijer-Pietersen voor het CDA in de Dordtse gemeenteraad. Zij stond bekend als een sterke, katholieke, geëmancipeerde vrouw die zonder veel woorden aan die kenmerken te wijden zich inzette voor een betrouwbaar openbaar bestuur en voor een respectvolle omgang met de Dordtse bevolking.


Zij trad als raadslid af in 1998. Maakte een roerige periode in de Dordtse politiek mee met de verontreinigde grond in de woonwijk op de Staart die al snel de naam Gifwijk kreeg maar ook met de stort van de verontreinigde havenslib grond in de Derde Merwedehaven.


Deze week nomineerde de Dordtse CDA afdeling de nu 87 jarige Elly Meijer voor als Dochter van Dordrecht, als een onderscheidende sterke vrouw die zich heeft ingezet voor de stad en de bevolking. Voor Studio De Witt had Ben Corino een interview met de tegenwoordig in Den Haag wonende Elly Meijer.

Lees ook

brandziekenhuiszwi

Brand in Zwijndrechts ziekenhuis, meerdere afdelingen dicht

In de Zwijndrechtse locatie van het Albert Schweitzer Ziekenhuis is zondag op maandag nacht brand uitgebroken. De brand ontstond rond 03.30 uur door elektrische apparaten in het ziekenhuis. Meerdere poliklinieken op de locatie zijn vandaag gesloten.

incident Station Sliedrecht

Persoon overlijdt na aanrijding Station Sliedrecht, treinverkeer hervat

Een persoon is dinsdagochtend aangereden door een trein van de MerwedeLingelijn. Dat gebeurde bij de oversteekplaats op Station Sliedrecht.

Stil film Fuga

Bachfestival op TV Dordrecht: première film 'Fuga'

In opdracht van het festival maakte Sarah Blok een korte speelfilm, geïnspireerd door de structuur van Bach's fuga’s. De film ging gisteren in première tijdens de tiende editie van het Bachfestival in Dordrecht en is deze zondag voor het eerst te zien op TV Dordrecht.

fietsendief gepakt

Politie pakt notoire fietsendief: 19 tweewielers gevonden

De politie heeft afgelopen weekend in Dordrecht een man aangehouden die verdacht wordt van meerdere fietsendiefstallen. Bij de man thuis zijn vervolgens 19 tweewielers gevonden, waarvan er zeven als gestolen geregistreerd staan.

luchtalarm 02

rampen

Veiligheidsregio's: geen goed alternatief voor luchtalarm na 2027 is onacceptabel

De Veiligheidsregio’s Zuid-Holland Zuid en Rotterdam-Rijnmond vinden het ‘onacceptabel’ als er geen goed alternatief is wanneer het luchtalarm op 1 januari 2028 verdwijnt. Dat meldt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten namens in totaal vier veiligheidsregio’s in een brief aan de Tweede Kamer.

foto artikel marokko fietsers

Bijna 2500 kilometer fietsend afgelegd, Cas en Bram bereiken Marokko: ‘Soepel gegaan.'

De vrienden Cas de Klerk en Bram Vos de Weal, die een aantal weken geleden met fiets naar Marokko vertrokken, zijn in Marokko aangekomen. Vanuit Dordrecht hebben ze al fietsend bijna 2500 kilometer afgelegd. En dat deden ze sneller dan verwacht.