gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Waterschap en Elly Meijer-Pietersen in Studio De Witt

3d14685c063528561b74fb0e9ba7f2a1

Studio De Witt behandelde 16 maart de waterschapsverkiezingen en genomineerde voor dochter van Dordrecht Elly Meijer-Pietersen.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Waterschap

Twintig maart zijn de Waterschapsverkiezingen en provinciale Statenverkiezingen. Het Waterschap, onder meer verantwoordelijk voor water en dijken mag zich nog voor de gemiddelde Nederlander in een zeker onbekendheid hullen. Presentator Ben Corino had een gesprek met kandidaten Theo Oostenrijk CDA, Bert Staat SGP en Anne Mollema van Water Natuurlijk over de zin van deze verkiezingen.



Elly Meijer-Pietersen

Begin jaren tachtig-1982- kwam Elly Meijer-Pietersen voor het CDA in de Dordtse gemeenteraad. Zij stond bekend als een sterke, katholieke, geëmancipeerde vrouw die zonder veel woorden aan die kenmerken te wijden zich inzette voor een betrouwbaar openbaar bestuur en voor een respectvolle omgang met de Dordtse bevolking.


Zij trad als raadslid af in 1998. Maakte een roerige periode in de Dordtse politiek mee met de verontreinigde grond in de woonwijk op de Staart die al snel de naam Gifwijk kreeg maar ook met de stort van de verontreinigde havenslib grond in de Derde Merwedehaven.


Deze week nomineerde de Dordtse CDA afdeling de nu 87 jarige Elly Meijer voor als Dochter van Dordrecht, als een onderscheidende sterke vrouw die zich heeft ingezet voor de stad en de bevolking. Voor Studio De Witt had Ben Corino een interview met de tegenwoordig in Den Haag wonende Elly Meijer.

Lees ook

onderwijsmuseum

Opsteker voor dit museum, dat ook volgend jaar verder kan: ‘Hoopvol signaal’

Tóch goed nieuws voor het Nationaal Onderwijsmuseum. Het ministerie heeft voor komend jaar bijna zes ton subsidie klaarliggen, nu er gesprekken lopen over de structurele financiering van het museum. “We hoeven onze loyale medewerkers nu geen ontslag aan te zeggen”, reageert een opgeluchte interim-directeur Hans van de Bunte in radioprogramma Studio De Witt.

thumb website Ed Nijmeegse Vierdaagse

Ed (64) heeft een hekel aan wandelen, maar loopt toch voor 42e keer de vierdaagse

De wekker gaat dinsdagochtend vroeg voor de 64-jarige Ed Grootveld als de Nijmeegse Vierdaagse weer voor de deur staat. Het is voor de Sliedrechter al de 42e keer dat hij meeloopt, slechts één keer moest hij in al die jaren zelf noodgedwongen stoppen. “Het is ook zo zwaar. Ik weet dat ik het weer ga halen, maar je moet niet vragen hoe.”

Copy of _HPV4386media

Dordtenaar Binke (24) wint zilver tijdens American Solar Challenge

Dordtenaar Binke Struik (24) is met het Delft Solar Team tweede geworden tijdens de American Solar Challenge. Het team bouwde hiervoor een zonneauto, waarmee binnen acht dagen ruim 4000 kilometer moest worden afgelegd.

politie 01

Man trekt gouden ketting van nek 84-jarige vrouw

Een 84-jarige vrouw uit Zwijndrecht is eerder deze maand op brute wijze beroofd van haar ketting. De vrouw liep van de Lindeweg over de brug naar de Beethovenlaan, toen een onbekende man haar gouden ketting van haar nek af trok. Hij is opgepakt.

mobiliteitsadviseur

Fiets van de zaak en gratis ov: dit kunnen bedrijven doen om bereikbaar te blijven

Hoe blijf je als bedrijf of instelling bereikbaar voor personeel en klanten, nu de Papendrechtsebrug dicht is? Wie worstelt met die vraag, kan een beroep doen op onder meer Lisette Zwartkruis. Namens Zuid-Holland Bereikbaar denkt zij als mobiliteistadviseur mee over oplossingen. “Bedrijven hebben hele andere dingen aan hun hoofd.”

20260324 - Hennepkwekerij opgerold na integrale controle

Hennepkwekerij ontmanteld na anonieme melding

Een anonieme melding heeft begin deze maand geleid tot het oprollen van een hennepkwekerij in Hendrik-Ido-Ambacht. De kwekerij werd ontdekt in een woning in de wijk Kruiswiel.