gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Waterschap en Elly Meijer-Pietersen in Studio De Witt

3d14685c063528561b74fb0e9ba7f2a1

Studio De Witt behandelde 16 maart de waterschapsverkiezingen en genomineerde voor dochter van Dordrecht Elly Meijer-Pietersen.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Waterschap

Twintig maart zijn de Waterschapsverkiezingen en provinciale Statenverkiezingen. Het Waterschap, onder meer verantwoordelijk voor water en dijken mag zich nog voor de gemiddelde Nederlander in een zeker onbekendheid hullen. Presentator Ben Corino had een gesprek met kandidaten Theo Oostenrijk CDA, Bert Staat SGP en Anne Mollema van Water Natuurlijk over de zin van deze verkiezingen.



Elly Meijer-Pietersen

Begin jaren tachtig-1982- kwam Elly Meijer-Pietersen voor het CDA in de Dordtse gemeenteraad. Zij stond bekend als een sterke, katholieke, geëmancipeerde vrouw die zonder veel woorden aan die kenmerken te wijden zich inzette voor een betrouwbaar openbaar bestuur en voor een respectvolle omgang met de Dordtse bevolking.


Zij trad als raadslid af in 1998. Maakte een roerige periode in de Dordtse politiek mee met de verontreinigde grond in de woonwijk op de Staart die al snel de naam Gifwijk kreeg maar ook met de stort van de verontreinigde havenslib grond in de Derde Merwedehaven.


Deze week nomineerde de Dordtse CDA afdeling de nu 87 jarige Elly Meijer voor als Dochter van Dordrecht, als een onderscheidende sterke vrouw die zich heeft ingezet voor de stad en de bevolking. Voor Studio De Witt had Ben Corino een interview met de tegenwoordig in Den Haag wonende Elly Meijer.

Lees ook

softdrugs wiet joints Pexels

Burgemeester sluit woning Stadspolders om drugsvondst

Een huis aan het Rudyard Kipling-Erf in Dordrecht is door burgemeester Nanning Mol voor drie maanden gesloten. Na een tip heeft de politie in de woning een grote hoeveelheid softdrugs en wapens gevonden.

IMG_8819

Man (22) die vrouwen wilde verkrachten nam ook man in nekklem: 'Poging doodslag'

De man, die eind februari twee pogingen tot verkrachting deed in Rotterdam, viel nog een derde slachtoffer aan. Het ging om de vriend van een van de vrouwen op wie hij had gemunt. Dit slachtoffer werd in een nekklem genomen en in zijn gezicht geschopt. Hij raakte daardoor bewusteloos. Het Openbaar Ministerie heeft poging doodslag ten laste gelegd.

sliedrecht

Sliedrechtse coalitie wil eigen zwembad, zondagsopening en kleiner azc

De formerende partijen in Sliedrecht zijn een stap verder in het vormen van een nieuw gemeentebestuur. Ze hebben hun ambities voor de gemeente vastgelegd in een hoofdlijnenmemo. Maar voor hier ook een coalitieakkoord uit voortvloeit, willen de partijen eerst in gesprek met inwoners, ondernemers, verenigingen en maatschappelijke organisaties uit Sliedrecht.

PSX_20260627_020503

Man spuit pepperspray om zich heen, zeven mensen naar ziekenhuis

Zeven mannen zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag naar het ziekenhuis gebracht. Dat was nodig nadat iemand tijdens een ruzie in de Dordtse wijk Krispijn met pepperspray om zich heen spoot.

fotoooo

Blijven bouwen en gele afvalzakken weg: de plannen van het nieuwe stadsbestuur

De komende vier jaar moeten er drieduizend huizen bij in Dordrecht. Die doelstelling geeft het nieuwe stadsbestuur zichzelf, valt te lezen in het coalitieakkoord van de VVD, VSP, ChristenUnie-SGP, CDA en D66. Daarin meteen een opluchting voor diverse oppositiepartijen: die woningen zullen niet in de polders verrijzen.

1000113157

Supermarkt twee keer ontruimd om mistige damp in magazijn

Een supermarkt aan de Espenhof in Papendrecht is binnen een dag twee keer ontruimd. Beide keren veroorzaakte een kapotte koelmachine een mistige damp in het magazijn, laat een brandweerwoordvoerder weten.