gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Waterschap maakt nieuwe inlaat Dordtse Biesbosch

283faae1337b4fd2649a3bbdebb407ac

Waterschap Hollandse Delta gaat bij de Oosthaven in de Dordtse Biesbosch een nieuwe inlaat maken om rivierwater in de polder te kunnen krijgen. Donderdag werd daar een noodpomp ingezet, omdat het waterpeil in de poldersloten te laag kwam te staan.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Oorzaak van het probleem is een enorme hoeveelheid baggerslib, dat buitendijks ligt bij het Johannes Vis Gemaal. Normaal pompt dat water uit de polder, maar nu het water uit de Nieuwe Merwede moet innemen blijkt dat vrijwel onmogelijk.

De lagere rivierstand legt letterlijk het probleem bloot. "Ik dacht eerst dat er ineens veel kroos op het water lag", zegt een verbaasde voorbijgangster, "maar het is helemaal drooggevallen. Ik kom hier al jaren langs, maar dit heb ik nog nooit gezien."

Nog slechts een miezerig straaltje rivierwater stroomt richting gemaal, de Dordtse Biesbosch in. "Dit kan echt niet", zegt boer Piet van der Eijk, "zoveel bagger bij het gemaal. Terwijl we juist nu extra water nodig hebben om het land te beregenen."

Zijn noodkreet is opgepakt. "We hebben onmiddellijk een noodpomp ingezet bij de Oosthaven om het water weer op peil te krijgen", zegt heemraad Lies Struik, "en we gaan snel met Rijkswaterstaat in gesprek over die bagger."

Het waterschap is verantwoordelijk voor baggerwerk binnendijks, maar buitendijks afhankelijk van Rijkswaterstaat. "We streven dus naar een dubbele oplossing, want in de toekomst zullen we vaker geconfronteerd worden met droogte en laag water."

Lees ook

foto artikel blieb

Met deze tool vind je spelenderwijs je nieuwe leesboek

Bibliotheek AanZet komt met iets nieuws: een tablet waarmee kinderen kunnen onderzoeken wat hun volgende leesboek gaat worden. Een Blieb. Via een tablet maken kinderen een eigen robot en kiezen ze een wereld, onderwerp en emotie die ze interessant vinden. De Blieb geeft dan op basis van die keuzes boekentips.

politiestock

Verdachten schietpartij waarbij Dordtenaren gewond raakten langer vast

De politie heeft twee mannen opgepakt na een schietpartij, waarbij twee Dordtenaren gewond raakte. Zij blijven zeker veertien dagen langer vastzitten, meldt de politie.

woning architectprijs

Dordtse rolstoeltoegankelijke woning op longlist architectuurprijs

Villa Rollada in Dordrecht staat op de longlist van de ARC27 Nieuwe Architectuur Award. De rolstoeltoegankelijke tussenwoning is ontworpen door LAGADO architects en is één van de 88 kanshebbers op de prijs.

vuurwapenmelding Charlotte de Bourbonstraat

Politie gealarmeerd na mogelijk vuurwapen in woning

De politie is donderdagochtend gewaarschuwd voor iemand met een vuurwapen in een woning aan de Charlotte de Bourbonstraat in Dordrecht. Meerdere agenten doorzochten vervolgens het huis in de wijk Nieuw-Krispijn.

Noordtunnel foto

Let op: Noordtunnel komend weekend afgesloten

De Noordtunnel in de A15 gaat voor een lange nacht dicht. Hiermee klinkt het startschot van de voorbereidingen van de renovatie van de tunnel. Je kunt van zaterdag 29 augustus 21.00 uur ‘s avonds tot zondagochtend 30 augustus 11.00 uur de tunnel niet gebruiken.

yv20260916A1C00377

Oplossing voor blessureleed onder keepers: FC Dordrecht haalt ervaren doelman

FC Dordrecht voegt per direct een nieuwe doelman toe aan de selectie. Yanick van Osch, oud-doelman van onder meer Fortuna Sittard, SC Cambuur en RKC Waalwijk, tekent een contract aan de Krommedijk tot medio 2027.