gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Waterschap maakt nieuwe inlaat Dordtse Biesbosch

283faae1337b4fd2649a3bbdebb407ac

Waterschap Hollandse Delta gaat bij de Oosthaven in de Dordtse Biesbosch een nieuwe inlaat maken om rivierwater in de polder te kunnen krijgen. Donderdag werd daar een noodpomp ingezet, omdat het waterpeil in de poldersloten te laag kwam te staan.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Oorzaak van het probleem is een enorme hoeveelheid baggerslib, dat buitendijks ligt bij het Johannes Vis Gemaal. Normaal pompt dat water uit de polder, maar nu het water uit de Nieuwe Merwede moet innemen blijkt dat vrijwel onmogelijk.

De lagere rivierstand legt letterlijk het probleem bloot. "Ik dacht eerst dat er ineens veel kroos op het water lag", zegt een verbaasde voorbijgangster, "maar het is helemaal drooggevallen. Ik kom hier al jaren langs, maar dit heb ik nog nooit gezien."

Nog slechts een miezerig straaltje rivierwater stroomt richting gemaal, de Dordtse Biesbosch in. "Dit kan echt niet", zegt boer Piet van der Eijk, "zoveel bagger bij het gemaal. Terwijl we juist nu extra water nodig hebben om het land te beregenen."

Zijn noodkreet is opgepakt. "We hebben onmiddellijk een noodpomp ingezet bij de Oosthaven om het water weer op peil te krijgen", zegt heemraad Lies Struik, "en we gaan snel met Rijkswaterstaat in gesprek over die bagger."

Het waterschap is verantwoordelijk voor baggerwerk binnendijks, maar buitendijks afhankelijk van Rijkswaterstaat. "We streven dus naar een dubbele oplossing, want in de toekomst zullen we vaker geconfronteerd worden met droogte en laag water."

Lees ook

foto ongeluk def

Automobilist ramt parkeerautomaat en rijdt tuin van theater in

Een opvallend ongeluk maandagochtend in Dordrecht. Daar reed een bestuurder de voortuin van schouwburg Kunstmin in. Ook reed hij een parkeerautomaat uit de grond.

dorem 12

Na iets betere resultaten nu harde klap voor FC Dordrecht: ‘Afgelopen periode analyseren’

Waar FC Dordrecht na een knappe overwinning op Almere City en een gelijkspel in Den Bosch uit een dal begon te klimmen, is het vrijdagavond tegen FC Emmen (0-3) toch misgegaan voor de formatie van Paul Nuijten. Na een slechte eerste en een betere tweede helft moesten de Schapekoppen het onderspit delven. “Teleurstellende avond.”

bomen

Met beschermende pakken en maskers kappen groenwerkers zieke esdoorns

Zestien zieke esdoorns in Zwijndrecht zijn niet meer te redden en moeten met spoed worden gekapt. De bomen zijn getroffen door de beruchte roetschorsziekte, waardoor takken spontaan kunnen afbreken. Om de veiligheid op straat te garanderen, start de gemeente deze maandag met een ingrijpende en streng beveiligde kapoperatie.

260922Installatie-Kinderburgemeester-Daan-Berat

Berat (10) is de nieuwe kinderburgemeester van Zwijndrecht

Zwijndrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van afgelopen week werd de 10-jarige Berat officieel geïnstalleerd. Ook vijf nieuwe kinderambassadeurs gingen aan de slag. Drie kinderambassadeurs blijven nog een jaar actief. Samen laten zij de stem van kinderen in Zwijndrecht horen.

nahsportief

NAH Sportief maakt kans op prijs voor beste beweeginitiatief: 'al blij met deze nominatie'

NAH Sportief in Dordrecht maakt kans op een prijs voor het beste beweeginitiatief van Zuid-Holland. Het initiatief, wat eerder dit jaar werd opgericht, stimuleert mensen met niet-aangeboren hersenletsel (NAH) om te bewegen en te sporten op een manier die bij hen past. “Ik vind het feestelijk dat wij zo’n nominatie krijgen”, aldus Irene Zwinkels, initiatiefnemer van NAH Sportief.

foto speelplekken ALB

Groot kinderprotest bij gemeentehuis: ‘Speeltuinen moeten gewoon blijven’

Harde muziek, veel toeters, fluitjes en borden met leuzen erop. Zo gaat het er dinsdagavond voor het gemeentehuis in Alblasserdam aan toe. Daar protesteren dan tientallen kinderen tegen het besluit van de gemeente om van 12 speeltuinen de toestellen weg te halen. ‘Goed dat jullie hier staan.’