gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Waterschap maakt nieuwe inlaat Dordtse Biesbosch

283faae1337b4fd2649a3bbdebb407ac

Waterschap Hollandse Delta gaat bij de Oosthaven in de Dordtse Biesbosch een nieuwe inlaat maken om rivierwater in de polder te kunnen krijgen. Donderdag werd daar een noodpomp ingezet, omdat het waterpeil in de poldersloten te laag kwam te staan.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Oorzaak van het probleem is een enorme hoeveelheid baggerslib, dat buitendijks ligt bij het Johannes Vis Gemaal. Normaal pompt dat water uit de polder, maar nu het water uit de Nieuwe Merwede moet innemen blijkt dat vrijwel onmogelijk.

De lagere rivierstand legt letterlijk het probleem bloot. "Ik dacht eerst dat er ineens veel kroos op het water lag", zegt een verbaasde voorbijgangster, "maar het is helemaal drooggevallen. Ik kom hier al jaren langs, maar dit heb ik nog nooit gezien."

Nog slechts een miezerig straaltje rivierwater stroomt richting gemaal, de Dordtse Biesbosch in. "Dit kan echt niet", zegt boer Piet van der Eijk, "zoveel bagger bij het gemaal. Terwijl we juist nu extra water nodig hebben om het land te beregenen."

Zijn noodkreet is opgepakt. "We hebben onmiddellijk een noodpomp ingezet bij de Oosthaven om het water weer op peil te krijgen", zegt heemraad Lies Struik, "en we gaan snel met Rijkswaterstaat in gesprek over die bagger."

Het waterschap is verantwoordelijk voor baggerwerk binnendijks, maar buitendijks afhankelijk van Rijkswaterstaat. "We streven dus naar een dubbele oplossing, want in de toekomst zullen we vaker geconfronteerd worden met droogte en laag water."

Lees ook

nk2026092593A06821

FC Dordrecht stunt tegen Almere City en is zegeloze reeks kwijt

Zes duels op rij had FC Dordrecht niet gewonnen, maar daar kwam vrijdagavond onverwacht verandering in. Aan de Krommedijk trakteerde de ploeg promotiekandidaat Almere City op een nederlaag: 3-2.

fotopersburobusinkinvallen

Ook Zwijndrechts pand gesloten na drugsvondst bij inval

De burgemeester van Zwijndrecht heeft het bedrijfspand waar vorige maand een synthetisch drugslab werd gevonden na een inval, gesloten. Eerder besloot de burgemeester van Dordrecht hetzelfde te doen met een pand in zijn gemeente.

pexels-hitechsas-5772732

‘Seksueel roofdier’ probeerde in één nacht twee vrouwen te verkrachten

Het is een horrorscenario voor iedere vrouw, zegt de officier van justitie. Een man achtervolgt een vrouw op straat en probeert haar met geweld te verkrachten. Zelfs twee keer achter elkaar met verschillende slachtoffers. De verdachte, die verbleef op een asielboot in Hendrik-Ido-Ambacht, ontkent. “Ik zou dat een vrouw nooit aandoen.”

dji_fly_20250712_172056_366_1752333695458_photo_optimized

Steiger rond toren Grote Kerk vanwege grootschalige restauratie

De gemeente Dordrecht begint volgende week aan het inrichten van de bouwplaats rondom de Grote Kerk. Ook wordt vanaf dan een steiger opgebouwd rondom de toren van kerk: een klus die ruim twee maanden gaat duren.

Ben Corino Studio De Witt

Rotterdammer Roel Pot te gast in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Rotterdammer Roel Pot. Vroeger vormde hij een clownsduo met wijlen vrijwilliger Peter Douw, nu timmert hij aan de weg met ‘Rondje Rotterdams’.

drugshuissluis

Voorwaardelijke celstraf voor man (35) die hennepkwekerij runde

Een 35-jarige bewoner van Groot-Ammers is eerder deze week veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van drie maanden. De man runde in een huis aan de Sluis een hennepkwekerij met zo’n driehonderd planten.