gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Waterschap maakt nieuwe inlaat Dordtse Biesbosch

283faae1337b4fd2649a3bbdebb407ac

Waterschap Hollandse Delta gaat bij de Oosthaven in de Dordtse Biesbosch een nieuwe inlaat maken om rivierwater in de polder te kunnen krijgen. Donderdag werd daar een noodpomp ingezet, omdat het waterpeil in de poldersloten te laag kwam te staan.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Oorzaak van het probleem is een enorme hoeveelheid baggerslib, dat buitendijks ligt bij het Johannes Vis Gemaal. Normaal pompt dat water uit de polder, maar nu het water uit de Nieuwe Merwede moet innemen blijkt dat vrijwel onmogelijk.

De lagere rivierstand legt letterlijk het probleem bloot. "Ik dacht eerst dat er ineens veel kroos op het water lag", zegt een verbaasde voorbijgangster, "maar het is helemaal drooggevallen. Ik kom hier al jaren langs, maar dit heb ik nog nooit gezien."

Nog slechts een miezerig straaltje rivierwater stroomt richting gemaal, de Dordtse Biesbosch in. "Dit kan echt niet", zegt boer Piet van der Eijk, "zoveel bagger bij het gemaal. Terwijl we juist nu extra water nodig hebben om het land te beregenen."

Zijn noodkreet is opgepakt. "We hebben onmiddellijk een noodpomp ingezet bij de Oosthaven om het water weer op peil te krijgen", zegt heemraad Lies Struik, "en we gaan snel met Rijkswaterstaat in gesprek over die bagger."

Het waterschap is verantwoordelijk voor baggerwerk binnendijks, maar buitendijks afhankelijk van Rijkswaterstaat. "We streven dus naar een dubbele oplossing, want in de toekomst zullen we vaker geconfronteerd worden met droogte en laag water."

Lees ook

artikelfoto pompoen

Jan kweekt reuzenpompoenen: ‘Toen ik het voor het eerst zag, dacht ik: dat is Photoshop!’

Zon, veel water, beschutting tegen wind en een goede pit. Meer heb je niet nodig om een reuzenpompoen te laten groeien. Het is al meer dan tien jaar de passie van Jan Scheffe (77). Met als doel: de allergrootste en zwaarste van het land te kweken. Met het NK pompoen kweken voor de deur, is het de vraag of dat hem dit jaar voor het eerst gaat lukken.

businkrolstoelinsloot

Vrouw rijdt met rolstoel sloot in: omstanders schieten te hulp

Een oudere vrouw is dinsdagmiddag in een sloot langs de Provincialeweg in Dordrecht beland. Door nog onbekende oorzaak reed ze met haar elektrisch aangedreven rolstoel het water in. Omstanders zijn te hulp geschoten.

marktstockfotopexels

Weekmarkt Giessenburg verhuist vanwege werkzaamheden

De weekmarkt in Giessenburg verkast tijdelijk naar een andere plek. Vanwege werkzaamheden aan de Dorpsstraat is de markt vanaf zaterdag 19 september aan de Peursumseweg te vinden, op het parkeerterrein bij Gezondheidscentrum Giessenburg.

foto

Scholieren geven afsnijden fietspad bij pont toe: ‘Dan hoef ik niet te wachten’

Creatieve scholieren op de Kerkeplaat in Dordrecht, waar zij de rijbaan in plaats van het fietspad gebruiken om een stoplicht te omzeilen. De politie is er niet blij mee, maar schoolgangers geven het afsnijden lachend toe. “Die boete? Gewoon snel wegfietsen en dan komt het wel goed, hoor.”

PSX_20260827_002259

Barbecue vliegt in brand in geparkeerde bestelbus

Een geparkeerde bestelbus in Hendrik-Ido-Ambacht heeft in de nacht van woensdag op donderdag schade opgelopen, nadat er brand uitbrak in de laadruimte. De eigenaar van de bus zou volgens Rijnmond zelf al een eerste bluspoging hebben gedaan, maar belde de brandweer toen dit niet lukte.

alicesprings

Zondag op TV Dordrecht: Big Rivers-concert Alice Springs

Augustus is Big Rivers-maand, met iedere week een concert van de 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland. De komende zondagen is het slotconcert van Alice Springs te zien op TV Dordrecht.