gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Waterschap maakt nieuwe inlaat Dordtse Biesbosch

283faae1337b4fd2649a3bbdebb407ac

Waterschap Hollandse Delta gaat bij de Oosthaven in de Dordtse Biesbosch een nieuwe inlaat maken om rivierwater in de polder te kunnen krijgen. Donderdag werd daar een noodpomp ingezet, omdat het waterpeil in de poldersloten te laag kwam te staan.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Oorzaak van het probleem is een enorme hoeveelheid baggerslib, dat buitendijks ligt bij het Johannes Vis Gemaal. Normaal pompt dat water uit de polder, maar nu het water uit de Nieuwe Merwede moet innemen blijkt dat vrijwel onmogelijk.

De lagere rivierstand legt letterlijk het probleem bloot. "Ik dacht eerst dat er ineens veel kroos op het water lag", zegt een verbaasde voorbijgangster, "maar het is helemaal drooggevallen. Ik kom hier al jaren langs, maar dit heb ik nog nooit gezien."

Nog slechts een miezerig straaltje rivierwater stroomt richting gemaal, de Dordtse Biesbosch in. "Dit kan echt niet", zegt boer Piet van der Eijk, "zoveel bagger bij het gemaal. Terwijl we juist nu extra water nodig hebben om het land te beregenen."

Zijn noodkreet is opgepakt. "We hebben onmiddellijk een noodpomp ingezet bij de Oosthaven om het water weer op peil te krijgen", zegt heemraad Lies Struik, "en we gaan snel met Rijkswaterstaat in gesprek over die bagger."

Het waterschap is verantwoordelijk voor baggerwerk binnendijks, maar buitendijks afhankelijk van Rijkswaterstaat. "We streven dus naar een dubbele oplossing, want in de toekomst zullen we vaker geconfronteerd worden met droogte en laag water."

Lees ook

e6dc5178-950f-4be5-ab72-dbb9a069de40

Man botst tegen lantaarnpaal op dijk en raakt zwaargewond

Een scooterrijder is zondagnacht op een lantaarnpaal geklapt in Zwijndrecht. Daarbij raakte hij zwaargewond.

studiodewitt

Een nieuwe Studio De Witt: presentator Ronald Roël te gast

Hoofdgast in Studio De Witt is zaterdag Ronald Roël. De radiomaker, die jarenlang de Zwijndrechtse politiek op de voet volgde, zet een punt achter zijn lokale radiocarrière. Als interviewer en presentator van ATOS Radio groeide hij uit tot een bekend gezicht van de lokale omroep.

Auto water

Duikers redden hondje uit te water geraakte auto

Het was dinsdagochtend even goed schrikken voor een man op leeftijd uit Oud-Alblas. De man parkeerde zijn auto aan de Noordhoek in Papendrecht en ging er eventjes op uit. Toen hij terug kwam bij zijn auto stond hij perplex: de auto, met daarin zijn hondje, was ineens verdwenen.

IMG_7275 (1)

Let op: dit station staat donderdagavond opnieuw vol met hulpdiensten

Hulpdiensten zijn donderdagavond opnieuw massaal op station Dordrecht te vinden. Niet vanwege een groots incident, maar vanwege een oefening. De Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid wil hiermee de samenwerking tussen de betrokken hulpdiensten verder verbeteren.

businkscootmobieltewater

Man belandt met scootmobiel in water

Een man is dinsdagochtend met zijn scootmobiel in het water beland in Nieuw-Lekkerland. Dat gebeurde rond 11.15 uur aan de Albrechtstraat.

yv2026220NKS05997

Dit zijn de eerste tegenstanders van FC Dordrecht in het nieuwe seizoen

FC Dordrecht opent het nieuwe Keuken Kampioen Divisie-seizoen op vrijdag 7 augustus thuis tegen Jong Ajax. Dat staat in het concept-competitieprogramma dat de KNVB woensdagochtend lanceerde.