gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Waterschap? Waar stem je eigenlijk op?

a98d2dc055184dabd3387c56d3d82d83

Woensdag mogen we weer naar de stembus. Niet alleen voor de Provinciale Statenverkiezingen, maar ook voor de waterschapsverkiezingen. Dordrecht valt onder het Waterschap Hollandse Delta, een van de 21 waterschappen die Nederland rijk is. Maar wat val er eigenlijk te kiezen?

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Het waterschap zorgt er bijvoorbeeld voor dat de dijken op orde zijn en het regenwater wordt weggepompt. Bij te weinig water zorgen ze juist weer voor de aanvoer van zoet water. Ook de riolen en wegen in buitengebieden worden door het waterschap beheert.

Hoewel deze besluitvorming ook ergens anders kan liggen, bij de Provincie bijvoorbeeld, is dat niet het geval. Dat komt mede omdat waterschappen de oudste democratische instelling van Nederland is en er al honderden jaren voor gekozen is om op deze manier te besluiten wat er met water moet gebeuren.

De verschillen tussen de partijen waar we woensdag op stemmen zijn niet heel groot. De een wil meer groen in het buitengebied, van de ander hoeft dat niet zo nodig. De een wil een perfect waterpeil voor de landbouw, de ander voor recreëren.

Het zijn kleine verschillen, die voor sommigen heel belangrijk zijn. Een deel van de zetels wordt dan ook niet door stemmen gewonnen. De zogenaamde 'geborgde zetels' zijn voor de boeren, het bedrijfsleven en de natuurbeweging. Die krijgen er respectievelijk vier, vier en één. Zij krijgen bestuurlijke inspraak omdat ze veel belang hebben bij het water.

Lees ook

noordparkvernieling

Na vernielingen in park volgen surveillancerondes van handhaving en politie

De gemeente Zwijndrecht wil surveillancerondes gaan laten uitvoeren in beeldenpark Drechtoevers in het Noordpark. Dit nadat vorige week een van de bankjes in het park in brand werd gestoken. Ook verdween toen onderhoudsmateriaal uit een opslag in hetzelfde park.

fotpo stemvork 23

Bijzonder kunstwerk 'Stemvork' weer terug in het Wantijpark

Een bijzonder kunstwerk keert terug in het Wantijpark. Het gaat om het kunstwerk ‘Stemvork’ dat in ere is hersteld. Zaterdagochtend 13 juni wordt het gerestaureerde kunstwerk onthuld, zestig jaar na de oorspronkelijke onthulling.

techniekfestival2

Techniekfestival lijkt vruchten af te werpen: meer jongeren kiezen voor opleiding in techniek

Terwijl het totale aantal leerlingen in Nederland afneemt, groeit de belangstelling voor technische opleidingen. Volgens de organisatie van het techniekfestival op het leerpark in Dordrecht laat dat zien dat het loont om kinderen al op jonge leeftijd kennis te laten maken met techniek.

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester Herman J. ontkent verzamelen kinderporno en ontucht: ‘Ik ben geen pedofiel’

De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J. ontkent kinderporno te hebben verzameld en ontucht te hebben gepleegd. Hij zei dat dinsdag tijdens een korte zitting op de rechtbank in Rotterdam.

fotopersburobusinkzwijndrechtnijhoffstraat

Man (21) raakt zwaargewond bij steekpartij in huis

Bij een steekpartij in een huis in Zwijndrecht is in de nacht van maandag op dinsdag een 21-jarige man zwaargewond geraakt. Mogelijk is er een ruzie in de relationele sfeer aan voorafgegaan, meldt de politie.

PSX_20260608_182904

A15 bezaaid met takken, deel van snelweg in beide richtingen dicht

De A15 tussen Papendrecht en Sliedrecht is maandagavond in beide richtingen tijdelijk dicht geweest. Door het stormachtige weer lag de snelweg daar bezaaid met takken. Volgens Rijkswaterstaat hebben enkele auto's schade opgelopen.