Dordrecht, Netherlands

Waterschap? Waar stem je eigenlijk op?

Woensdag mogen we weer naar de stembus. Niet alleen voor de Provinciale Statenverkiezingen, maar ook voor de waterschapsverkiezingen. Dordrecht valt onder het Waterschap Hollandse Delta, een van de 21 waterschappen die Nederland rijk is. Maar wat val er eigenlijk te kiezen?
Petra Scheurwater | 19 maart 2019 18:32 | Aangepast op 19 maart 2019 18:32
Het waterschap zorgt er bijvoorbeeld voor dat de dijken op orde zijn en het regenwater wordt weggepompt. Bij te weinig water zorgen ze juist weer voor de aanvoer van zoet water. Ook de riolen en wegen in buitengebieden worden door het waterschap beheert.

Hoewel deze besluitvorming ook ergens anders kan liggen, bij de Provincie bijvoorbeeld, is dat niet het geval. Dat komt mede omdat waterschappen de oudste democratische instelling van Nederland is en er al honderden jaren voor gekozen is om op deze manier te besluiten wat er met water moet gebeuren.

De verschillen tussen de partijen waar we woensdag op stemmen zijn niet heel groot. De een wil meer groen in het buitengebied, van de ander hoeft dat niet zo nodig. De een wil een perfect waterpeil voor de landbouw, de ander voor recreëren.

Het zijn kleine verschillen, die voor sommigen heel belangrijk zijn. Een deel van de zetels wordt dan ook niet door stemmen gewonnen. De zogenaamde 'geborgde zetels' zijn voor de boeren, het bedrijfsleven en de natuurbeweging. Die krijgen er respectievelijk vier, vier en één. Zij krijgen bestuurlijke inspraak omdat ze veel belang hebben bij het water.

Lees ook

James (33) dwong jonge slachtoffers naaktbeelden te sturen: ‘Ik was eenzaam’

Een man uit Ridderkerk zou volgens het Openbaar Ministerie zeker 17 jonge slachtoffer hebben afgeper...

Raadslid en bachelorette zetten Dordt op de kaart: 'Laten zien hoe mooi de stad is!'

De Grote Kerk zo snel mogelijk beklimmen of je wijnkennis testen bij een lokale ondernemer: het is e...

Krijgt deze bekende Dordtenaar een standbeeld? Ad duikt in de wereld van Kees Buddingh’

Op maandag 24 november staat Dordrecht stil bij de 40e sterfdag van schrijver en dichter Kees Buddin...

Brand in rijtjeshuis: cv-ketel vat vlam

Hulpdiensten zijn woensdagmiddag uitgerukt voor een brand in een huis aan de Antareshof in Dordrecht...

Honderden kookboeken voor minima razendsnel 'uitverkocht'

De eerste druk van het kookboek van Quiet Drechtsteden, waarmee mensen met een laag inkomen goedkoop...

Taakstraf voor Dordtenaar die voetballer Noa Lang met de dood bedreigde

Dordtenaar Shayan D. (19) heeft een taakstraf van twintig uur gekregen voor de doodsbedreigingen die...