gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Waterschap? Waar stem je eigenlijk op?

a98d2dc055184dabd3387c56d3d82d83

Woensdag mogen we weer naar de stembus. Niet alleen voor de Provinciale Statenverkiezingen, maar ook voor de waterschapsverkiezingen. Dordrecht valt onder het Waterschap Hollandse Delta, een van de 21 waterschappen die Nederland rijk is. Maar wat val er eigenlijk te kiezen?

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Het waterschap zorgt er bijvoorbeeld voor dat de dijken op orde zijn en het regenwater wordt weggepompt. Bij te weinig water zorgen ze juist weer voor de aanvoer van zoet water. Ook de riolen en wegen in buitengebieden worden door het waterschap beheert.

Hoewel deze besluitvorming ook ergens anders kan liggen, bij de Provincie bijvoorbeeld, is dat niet het geval. Dat komt mede omdat waterschappen de oudste democratische instelling van Nederland is en er al honderden jaren voor gekozen is om op deze manier te besluiten wat er met water moet gebeuren.

De verschillen tussen de partijen waar we woensdag op stemmen zijn niet heel groot. De een wil meer groen in het buitengebied, van de ander hoeft dat niet zo nodig. De een wil een perfect waterpeil voor de landbouw, de ander voor recreëren.

Het zijn kleine verschillen, die voor sommigen heel belangrijk zijn. Een deel van de zetels wordt dan ook niet door stemmen gewonnen. De zogenaamde 'geborgde zetels' zijn voor de boeren, het bedrijfsleven en de natuurbeweging. Die krijgen er respectievelijk vier, vier en één. Zij krijgen bestuurlijke inspraak omdat ze veel belang hebben bij het water.

Lees ook

OPMA Vita Kovalenko

Op Pad Met Ad: over vrijheid versus onderdrukking in Oekraïne

De oorlog in Oekraïne die Europa vier jaar geleden overviel, is het onderwerp van een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad. Schrijfster Vita Kovalenko neemt presentator Ad van den Herik mee door de geschiedenis en de toekomst van het land. Ze laat zien dat de strijd om vrijheid en eigenheid iets is dat al vele honderden jaren door haar thuisland wordt gestreden.

foto nanning en kunst 1

Zo zag je de Dordtse burgemeester nog nooit: 'Heel bijzonder'

Een portret maken van burgemeester Nanning Mol. Die unieke opdracht hadden vijf leden van het jubilerende Studio 76. De werken zijn onthuld in het Dordrechts museum in aanwezigheid van de burgemeester van Dordrecht zelf. En uiteindelijk nam hij er eentje mee naar huis.

Nieuw project

Gewapende beroving op lachgasverkopers laat diepe sporen na, OM eist taakstraffen

Vier verdachten van een gewelddadige en gewapende beroving op twee lachgasverkopers hoeven, als het aan het Openbaar Ministerie (OM) ligt, niet terug de cel in. De broers dachten in april 2022 lachgas te verkopen op een parkeerterrein in Hardinxveld-Giessendam, maar eindigden in het ziekenhuis.

NL-Alert testbericht - mobiele telefoon - 2026

Let op: naast luchtalarm wordt ook NL-Alert getest

Niet schrikken als je later vandaag niet alleen het luchtalarm hoort, maar ook je telefoon opeens hard geluid gaat maken: deze maandag om 12.00 uur wordt een NL-alert testbericht uitgestuurd. Dat gaat gepaard met een doordringend alarmgeluid.

Zwembad

Als enige zwembad dat open is, rekent De Dubbel op dubbele drukte

Met een temperatuur van zo’n 27 graden is het dit pinksterweekend genieten geblazen. Reden voor velen om een verkoelende plons te nemen. Waar de één een duik neemt in de Merwelanden, kiest een ander voor het zwembad. Maar omdat het Wantijbad nog gesloten is, is die laatste keuze in Dordrecht niet reuze. Daarom maakt zwembad De Dubbel zich op voor topdrukte. “We verwachten dubbel zoveel drukte”, vertelt badjuffrouw en zwemlerares Astrid.

thumb website

School heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig: ‘Anders leerlingen ‘nee’ verkopen’

Praktijkschool De Sprong in Sliedrecht heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig. Het leerlingenaantal groeit en daardoor wordt het huidige gebouw te klein. Met zo’n 150 leerlingen is het nu al improviseren, maar dat probleem wordt na de zomervakantie nog groter. “We moeten gaan improviseren.”