gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Waterschap? Waar stem je eigenlijk op?

a98d2dc055184dabd3387c56d3d82d83

Woensdag mogen we weer naar de stembus. Niet alleen voor de Provinciale Statenverkiezingen, maar ook voor de waterschapsverkiezingen. Dordrecht valt onder het Waterschap Hollandse Delta, een van de 21 waterschappen die Nederland rijk is. Maar wat val er eigenlijk te kiezen?

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Het waterschap zorgt er bijvoorbeeld voor dat de dijken op orde zijn en het regenwater wordt weggepompt. Bij te weinig water zorgen ze juist weer voor de aanvoer van zoet water. Ook de riolen en wegen in buitengebieden worden door het waterschap beheert.

Hoewel deze besluitvorming ook ergens anders kan liggen, bij de Provincie bijvoorbeeld, is dat niet het geval. Dat komt mede omdat waterschappen de oudste democratische instelling van Nederland is en er al honderden jaren voor gekozen is om op deze manier te besluiten wat er met water moet gebeuren.

De verschillen tussen de partijen waar we woensdag op stemmen zijn niet heel groot. De een wil meer groen in het buitengebied, van de ander hoeft dat niet zo nodig. De een wil een perfect waterpeil voor de landbouw, de ander voor recreëren.

Het zijn kleine verschillen, die voor sommigen heel belangrijk zijn. Een deel van de zetels wordt dan ook niet door stemmen gewonnen. De zogenaamde 'geborgde zetels' zijn voor de boeren, het bedrijfsleven en de natuurbeweging. Die krijgen er respectievelijk vier, vier en één. Zij krijgen bestuurlijke inspraak omdat ze veel belang hebben bij het water.

Lees ook

IMG_1616 (2)

Houten hek bezorgt Van Drunen moeizame start van WK motorcross

Lotte van Drunen is de jacht op haar derde WK-titel begonnen met een vierde plaats. In Frankrijk ging de Sliedrechtse motorcrosser onderuit, waarna haar motor vast kwam te zitten onder een houten hekwerk.

IMG_8032 (1)

Fietsen geweerd uit trein en minder stops, onbegrip in dit dorp: ‘Erg triest’

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang dicht is, mogen reizigers op de MerwedeLingelijn geen fietsen meer meenemen. Volgens de provincie broodnodig, maar sommige forenzen begrijpen er helemaal niets van. “In de avond is het heel handig om je fiets mee te nemen, dan kan je lekker de stad in”, zegt de Hardinxveldse tiener Jan den Breejen. In zijn dorp vallen de maatregelen helemaal niet goed: dat dorp wordt namelijk dubbel geraakt.

thumbjeeeeeeeee

Drukte in de stad, waar iedereen geniet van Dordt in Stoom: ‘Zeer nostalgisch’

Het is warm en druk in de binnenstad, maar tienduizenden mensen genieten zaterdag met volle teugen van Dordt in Stoom. Waar de ene bezoeker meermaals heen en weer gaat met de stoomtrein, vergaapt de ander zich aan alle stoommachines of decennia oude bussen. “Wat je ruikt, wat je ziet: het zijn echt herinneringen.”

kat vermist

Kat Oscar verdween op hoge snelheid, nu is hij terug bij Remco: 'Ik kon bijna niet praten'

Mooi nieuws: de ruim anderhalve week vermiste kat Oscar is gevonden. Oscar verdween op hoge snelheid vanuit Rijsoord, maar werd woensdagavond door iemand gezien in het Brabantse Oudenbosch. Zijn baasje Remco van Die is opgelucht: “Toen ik werd gebeld, kon ik bijna niet praten."

PSX_20260604_044825

Twee auto's gaan in vlammen op bij woning

Twee auto's aan de Zilverreiger in Hendrik-Ido-Ambacht zijn donderdagochtend vroeg uitgebrand. Beide voertuigen stonden op een oprit. Ook de woning is beschadigd. Er raakte niemand gewond.

THUMB WEBSITE 2

Cultuurcentrum kent complete metamorfose: ‘Ruimte voor honderd bezoekers extra’

Cultuurcentrum Cascade in Hendrik-Ido-Ambacht is na een jaar gesloten te zijn geweest weer open. Door een grootschalige verbouwing en vernieuwing van het pand moest het samen met de bibliotheek een jaar lang wijken naar een tijdelijk onderkomen. De eerste twee verdiepingen hebben een behoorlijke metamorfose ondergaan.