gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Waterschap? Waar stem je eigenlijk op?

a98d2dc055184dabd3387c56d3d82d83

Woensdag mogen we weer naar de stembus. Niet alleen voor de Provinciale Statenverkiezingen, maar ook voor de waterschapsverkiezingen. Dordrecht valt onder het Waterschap Hollandse Delta, een van de 21 waterschappen die Nederland rijk is. Maar wat val er eigenlijk te kiezen?

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Het waterschap zorgt er bijvoorbeeld voor dat de dijken op orde zijn en het regenwater wordt weggepompt. Bij te weinig water zorgen ze juist weer voor de aanvoer van zoet water. Ook de riolen en wegen in buitengebieden worden door het waterschap beheert.

Hoewel deze besluitvorming ook ergens anders kan liggen, bij de Provincie bijvoorbeeld, is dat niet het geval. Dat komt mede omdat waterschappen de oudste democratische instelling van Nederland is en er al honderden jaren voor gekozen is om op deze manier te besluiten wat er met water moet gebeuren.

De verschillen tussen de partijen waar we woensdag op stemmen zijn niet heel groot. De een wil meer groen in het buitengebied, van de ander hoeft dat niet zo nodig. De een wil een perfect waterpeil voor de landbouw, de ander voor recreëren.

Het zijn kleine verschillen, die voor sommigen heel belangrijk zijn. Een deel van de zetels wordt dan ook niet door stemmen gewonnen. De zogenaamde 'geborgde zetels' zijn voor de boeren, het bedrijfsleven en de natuurbeweging. Die krijgen er respectievelijk vier, vier en één. Zij krijgen bestuurlijke inspraak omdat ze veel belang hebben bij het water.

Lees ook

Auto water

Duikers redden hondje uit te water geraakte auto

Het was dinsdagochtend even goed schrikken voor een man op leeftijd uit Oud-Alblas. De man parkeerde zijn auto aan de Noordhoek in Papendrecht en ging er eventjes op uit. Toen hij terug kwam bij zijn auto stond hij perplex: de auto, met daarin zijn hondje, was ineens verdwenen.

foto nanning en kunst 1

Zo zag je de Dordtse burgemeester nog nooit: 'Heel bijzonder'

Een portret maken van burgemeester Nanning Mol. Die unieke opdracht hadden vijf leden van het jubilerende Studio 76. De werken zijn onthuld in het Dordrechts museum in aanwezigheid van de burgemeester van Dordrecht zelf. En uiteindelijk nam hij er eentje mee naar huis.

afvalzakken

Tegen afvaloverlast: 270 euro betalen als vuilnis onjuist wordt aangeboden

Wie vanaf deze maand afval verkeerd aanbiedt, kan in Dordrecht een flinke prent krijgen. Naast de opruimkosten van 160 euro zullen bewoners die hun afval onjuist plaatsen vanaf 1 juli ook een boete moeten betalen van 110 euro.

Screenshot 2026-06-16 at 20.36.43

Dordtse editie van Swim to Fight Cancer gaat dit jaar niet door

Zwemmen om geld op te halen voor kankeronderzoek. Zeven keer eerder was dat mogelijk in Dordrecht tijdens Swim to Fight Cancer (voorheen City Swim), maar de achtste editie komt dit jaar niet van de grond. “Ik trek het me als voorzitter het meest aan”, vertelt Erik van Heijningen.

coalitiepapendrecht

Beoogd gemeentebestuur met PVV is voor start al meerderheid kwijt: 'Ben er ziek van'

Verwarring en frustratie in de Papendrechtse politiek: een dag voordat het nieuwe college van PVV, VVD en Onafhankelijk Papendrecht (OP) zou worden geïnstalleerd, heeft het geen meerderheid meer in de raad. OP-fractielid Hendrika Hoekstra heeft zich afgesplitst van haar partij en gaat als zelfstandig raadslid verder. De geplande benoeming van de nieuwe wethouders gaat dan ook niet door.

Artikelfoto steungezinnen

Deze buurtgezinnen helpen elkaar: ‘Opvoeden hoef je niet alleen te doen’

‘Opvoeden doen we samen’, is het motto van Buurtgezinnen. Een gezin dat tijdelijk wat extra steun kan gebruiken, wordt geholpen door een steungezin uit de buurt. Het maatschappelijke initiatief bestaat al een tijdje in onder meer Dordrecht, Zwijndrecht en Papendrecht. Maar sinds dit jaar worden ook in Ridderkerk meerdere gezinnen aan elkaar gekoppeld. “Het geeft mij rust en voldoening”, zegt ‘steunmoeder’ Ellen.